Porodiliste- Valjevo

odgovora

Objavljeno

Evo još nekih, svežih informacija o uslovima u valjevskom porodilištu, na osnovu ličnog iskustva ( ako nekoga još zanima ova tema ). 
Ja sam Šapčanka, prvo dete sam rodila u šabačkom porodilištu, a pošto smo loše prošle i beba i ja, odlučila sam da za rađanje drugog deteta potražim drugu ustanovu. Trudnoću sam vodila kod dr Jokića koji više ne radi u bolnici. Na odeljenje patologije sam primljena kao hitan slučaj da bi se tako izbegli administrativni problemi jer sam iz drugog grada. Boravila sam ( različitim povodima ) u pet srpskih bolnica, ali nigde nisam srela tako pozitivnu atmosferu kao u Valjevu. Fascinirana sam uslovima, stručnošću i odnosom prema pacijentu. Nisam čula nijednu ružnu reč, niti je neko povisio glas na mene, svi su ljubazni i predusretljivi. Higijena je na visokom nivou za jednu srpsku bolnicu. Dezinfekcioni sapun i ubrusi su na raspolaganju, posteljinu možete promeniti kad god vam padne na pamet. Jedino je hrana nešto oskudnija ali ukusna. Ako ne stigneš na užinu, servirke ostave obrok da se sama poslužiš. Porodio me je dr Peđa, iako me čovek prvi put video, iako nisam imala nikakvu vezu, niti sam koga poznavala u toj bolnici, pa ni u celom gradu ( osim dr Jokića, ali samo kao pacijent ). Bio je izuzetno strpljiv, pažljiv i ljubazan. Nikome nisam dala ni dinara a kamoli evra,a primetih da ni čast u vidu ručka ili torte i pića za dežurno osoblje, nije uobičajena pojava. Posebno me oduševila činjenica da muž može prisustvovati porođaju ukoliko ima odgovarajuće sterilne nalaze, ali bez ikakvih komplikacija ili novčane nadoknade za doktore ili bolnicu. Pohvalno je i to što se beba može videti uvek prilikom posete, što organizuju sastanak sa pedijatrom prilikom otpusta, tako da porodilja bez žurbe, može saznati sve što je zanima o nezi deteta. Babice redovno pregledaju grudi i daju neophodne informacije o dojenju. Da ne bude da ih samo hvalim, jedina mana ovog porodilišta jesu neke pedijatrijske sestre, al samo neke al ni to nije ništa strašno ni tragično. Nešto su neljubaznije ali komunikacija se može uspostaviti. Manji paket jednokratnih pelena se donosi ali to nije obavezno, čak zaborave i da te pitaju jesi li to ponela. Svaka čast kompletnom osoblju, a naročito sestri Slavici Pešić sa odeljenja patologije, dr Mileni i dr Peđi, a posebno babicama Ani, Ljilji i Olgi, ovaj porođaj je za mene bio jedno divno iskustvo, imala sam priliku da uživam u tim nezamenjivim trenucima detetovog dolaska na svet i njegovim prvim danima života. Ima i toga u Srbiji, nije sve za optuživanje i ,,pljuvanje". 

Smey, Voljena, iskrica123 i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

moja iskustva iz Valjevskog porodilista su negativna! Naime, porodila sam se mesec dana pre prirodnim putem. S obzirom na to da imam veliku dioptriju trebalo je da me porode na carski ali NE. Isli su prirodno. Kad sam naglasila da imam izvestaj od oftamologa doktorka se samo glasno nasmejala. (naravno taj izvestaj je kasnije po otpustu pojeo mrak)!  Dete mi nisu dali ni da pogledam a kamoli pomazim, poljubim a verujem da svaka majka masta o tome. Bila sam spremna da platim koliko god samo da neko bude bar malo ljubazan (nisam trazila nista specijalno) ali mislim da ne bi pomoglo. Treceg dana mi je radjena revizija, bez anestezije bez icega i sa pola medicinske skole koja je tada bila na praksi. Dr je prokomentarisala da sam imala posteljicu kao da sam okoreli pusac. Verujte, cigaretu nikad stavila u usta nisam. Dete je prvih dana bilo u izoleti a kad je izaslo odatle doneli su ga da sisa. Prvorotkinja sam a inace bradavice su mi veoma male pa dete nije moglo da uhvati. Mislite da je neko dosao da mi pomogne, pokaze kako treba da ga dojim, da mi pomogne kako da se izmlazam? NE! One podele decu i odu da piju kafu i da tracare! a jedino pozitivno je higijena i to sto smo mogle da menjamo posteljinu kad god smo htele. Hrana je ok, ukusna. . Inace, trudnocu sam vodila privatno. Ne bih nikoga da plasim ali ako vec imate sansu, bolje idite u neko drugo mesto

iskrica123 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Izgleda da je u Valjevu normalno da svima rade reviziju treci dan a anestezija je pojam za njih,ja sam to isto prosla dva puta i ako jos jedno budem rodila tamo necu sigurno,da ih mrzi da ociste lepo nakon porodjaja pa to nema nigde,ja sam drugi put trazila da platim anesteziju ali su reklo da nema anesteziologa???Cula sam za dva dr da su extra ali me nazalost nisu poradjali,koji dr je tebi bio na porodjaju?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

 poslacu ti dr u poruci

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

moja iskustva iz Valjevskog porodilista su negativna! Naime, porodila sam se mesec dana pre prirodnim putem. S obzirom na to da imam veliku dioptriju trebalo je da me porode na carski ali NE. Isli su prirodno. Kad sam naglasila da imam izvestaj od oftamologa doktorka se samo glasno nasmejala. (naravno taj izvestaj je kasnije po otpustu pojeo mrak)!  Dete mi nisu dali ni da pogledam a kamoli pomazim, poljubim a verujem da svaka majka masta o tome. Bila sam spremna da platim koliko god samo da neko bude bar malo ljubazan (nisam trazila nista specijalno) ali mislim da ne bi pomoglo. Treceg dana mi je radjena revizija, bez anestezije bez icega i sa pola medicinske skole koja je tada bila na praksi. Dr je prokomentarisala da sam imala posteljicu kao da sam okoreli pusac. Verujte, cigaretu nikad stavila u usta nisam. Dete je prvih dana bilo u izoleti a kad je izaslo odatle doneli su ga da sisa. Prvorotkinja sam a inace bradavice su mi veoma male pa dete nije moglo da uhvati. Mislite da je neko dosao da mi pomogne, pokaze kako treba da ga dojim, da mi pomogne kako da se izmlazam? NE! One podele decu i odu da piju kafu i da tracare! a jedino pozitivno je higijena i to sto smo mogle da menjamo posteljinu kad god smo htele. Hrana je ok, ukusna. . Inace, trudnocu sam vodila privatno. Ne bih nikoga da plasim ali ako vec imate sansu, bolje idite u neko drugo mesto

Kod koga si vodila trudnocu privatno?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jel ima neko da se skoro porodio u Valjevu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.