Kako ste odabrali kućnog ljubimca za dete?

odgovora

Objavljeno

hvala Mici .. Zove se Mica.... A kad budemo isli negde ostavicemo je kod nekog... a mozda je i vodimo sa nama... videcemo ...

Maca Mica- kako slatko! :lol:

Joj moji svekar i svekrva su imali dve mace i kucu kad smo se mm i ja uzeli. Kucu su uspavali mesec dana pred moj porodjaj jer se jadnicko mnogo mucio :( , maca jedna uginula kad mi je curica imala nekih 6-7 meseci, a druga u isto vreme nestala bez traga... Oni su ih sve cuvali jako dugo- po 10-13god svaku i sad kad nemaju vise zivotinja nece da uzimaju nove ljubimce bas zbog obaveza... Cuvali su proslog leta deveru dve macke, lom su im napravile po kuci (pod stresom jer su ih doveli u tudju sredinu) i mislim da im je i od toga preselo... Njihove su barem bile vise vani, a ove dve kucne razmazenice em sto su piskile i kakile gde stignu (iz protesta), em su bile zahtevne sa hranjenjem (jedna ima problema sa bubrezima pa ima specijalnu hranu i terapiju) em nisu usred leta smeli vrata i prozore da otvore 2 nedelje da ove dve smizle ne pobegnu. :rolleyes:

Mi jos nismo organizovali cuvanje, ali posto i komsinica ima morske prasice pitacemo verovatno nju i sveki da dolaze... Samo da ne bude ko sa mojim limunom i da i prasice nadjem "osusene" :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

lili jedno pitanje,jer se secu maci nokti i cime i koliko ??

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Prasici stigli- dva "decaka" (da ne kazem muzjaka jer su bebe) koje je mala krstila Mr Fluffy (gospodin Cupko) i Mr Blobby (gospodin Loptasti (prim-pev))!

Nismo uzeli devojcice jer nismo vise mogli da cekamo na njih. Decaci su 6 i 8 nedelja stari i preslatki su!

Svekar je napravio "prasecu palatu", mi kupili sve potrepstine (djavo i po kostaju- duplo od oba praseta zajedno :blink: i opremili ih.

Za sad su u basti danju, u kuhinji uvece dok ne ojacaju. Onda cemo ih u supu... Za to cekamo i kavez...

Slika- cim ih uhvatim lepo i reprezentativno i cim je skinem sa aparata <_< (nece skoro, cini mi se).

Inace mala je odusevljena, jako pazljiva sa njima, nezna ali jos uvek joj treba vremena da se ne trza na njihove kandzice kad ih drzi...

E ja sam ta koja je drugog dana od kad su stigli na posao otisla sa ogrebotinama po grudima! Pustila sam malog da mi se uzvera u kosu a da ga ne bih ispustila i kandze istpela...

Mm je ko malo dete- hoce i u dnevnu sobu da ih unese na mazenje dok gleda TV :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

6va-IMG-26.jpg

Nije bas neka slika, ali eto, za prvu :)

wow, pa ja tek sad vidim ove slike!! divno!!! obzavam akvarijume

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

onc-yy5-ak.jpg

wy5-hfp-ak.jpg

prelepo. jel i ovo ide u miraz? :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

onc-yy5-ak.jpg

wy5-hfp-ak.jpg

prelepo. jel i ovo ide u miraz? :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

haha Ide prijice ako prezivi do tad...juce opet kapkao...

...mozda mu ja saljem podsvesne poruke da curka...kako bi bez grize savesti kupila novi...3x veci :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moraš kupiti veći...ne znam koliko je prija široke ruke, možda ti samo ribice pokloni! :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moraš kupiti veći...ne znam koliko je prija široke ruke, možda ti samo ribice pokloni! :lol:

nadam se da je siroke ruke, ja mog sina ne dam samo za ribice :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

nadam se da je siroke ruke, ja mog sina ne dam samo za ribice :P

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

a 2 kuce 3 mace,papagaji... :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

a 2 kuce 3 mace,papagaji... :P

nemoj gde cu ih sve, crna ti :)

mi bismo samo leu uz par nekretnina i malo kesa. skromno :P5f82e9d5523747d645c663437a4448e3.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ma nije problem...dobicete i kese :lol: :lol: :lol:

i to ne bilo koje nego bio razgradive :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ma nije problem...dobicete i kese :lol: :lol: :lol:

i to ne bilo koje nego bio razgradive :P

totalno si offtopic :P

salim se prijo, spremaj ti i kucne ljubimce i leu. :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

znas sta bre ti prijo...ti si kriva...ti me navuces i ja odem offtopic redovno...mada kad sve sumiram...nam su sve teme 7f5cea4173a5e2751e5bf5b8b21d25c8.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

znas sta bre ti prijo...ti si kriva...ti me navuces i ja odem offtopic redovno...mada kad sve sumiram...nam su sve teme 7f5cea4173a5e2751e5bf5b8b21d25c8.gif

jesu jesu...mora da se uozbiljimo...ko je nadlezan za azuriranje ?? :lol:4435127dafa508d0243a5fba6aa42bbd.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jao! Kud god da udjem da nesto procitam vas dve, prije! :lol::P Ajd' u kafanu da ne uznemiravate ovde ljubimce! :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Prasici stigli- dva "decaka" (da ne kazem muzjaka jer su bebe) koje je mala krstila Mr Fluffy (gospodin Cupko) i Mr Blobby (gospodin Loptasti (prim-pev))!

Nismo uzeli devojcice jer nismo vise mogli da cekamo na njih. Decaci su 6 i 8 nedelja stari i preslatki su!

Svekar je napravio "prasecu palatu", mi kupili sve potrepstine (djavo i po kostaju- duplo od oba praseta zajedno :blink: i opremili ih.

Za sad su u basti danju, u kuhinji uvece dok ne ojacaju. Onda cemo ih u supu... Za to cekamo i kavez...

Slika- cim ih uhvatim lepo i reprezentativno i cim je skinem sa aparata <_< (nece skoro, cini mi se).

Inace mala je odusevljena, jako pazljiva sa njima, nezna ali jos uvek joj treba vremena da se ne trza na njihove kandzice kad ih drzi...

E ja sam ta koja je drugog dana od kad su stigli na posao otisla sa ogrebotinama po grudima! Pustila sam malog da mi se uzvera u kosu a da ga ne bih ispustila i kandze istpela...

Mm je ko malo dete- hoce i u dnevnu sobu da ih unese na mazenje dok gleda TV :lol:

Evo na prozivku Phoenix i slika nasih prasica! :lol: To mi je jedina slika bez male pa kad ih uhvatim u boksu i nasamo stavicu i taj prizor.

Dal je ocigledno ko je Mr Fluffy (Cupko) a ko Mr Blobby (loptica):

IMG_7694.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A prica sa papigicom je sledeca: vece, otvorena spoljna kuhinjska vrata. Ulece papiga i slece na pod. Vidimo ima prsten od uzgajivaca, prelepa je belo-siva, vidno mlada. Uhvatim je ja, stavim u ikeinu kutiju za skladiscenje koja ima providnu plastinu stranicu. Pozovemo RSPCA da prijavimo i vidimo dal je neko trazi. Daju nam savet za hranu (nedelja vece, samo marketi otvoreni) i mm i mala odose u radnju da joj kupe. Ja izasla iz sobe, kad cujem nju nesto mi glasna. Vracam se kad ona stoji u hodniku! Mali Hudini uspela da pobegne kroz cicak na kutiji. Ja da je uhvatim a ona meni skoci na rame! I osvoji mi srce! :lol:

Mm i ja smo se 4 dana ubedjivali sta ako se vlasnik ne javi dok i njega nije osvojila. Jako je zlatna, voli da je sa ljudima, da stoji na ramenu i glavi. Mala se isprva plasila kad jo sleti, treceg dana je sama zvala da joj dodje na glavu...

I cetvrtog dana vidimo mi komsije i oni kazu da znaju ko ih u naselju ima... Uvece dolazi vlasnik... :(

Mislim drago je meni da ce ona (tj on, muzjak je) kuci, al sam se ja tako vezala jer je volela da mi se pod kosom provlaci i cupka me. A uvece bi se uspavljivala na kvaki i bila preslatka onako glavice zagnjurene u grudi...

E sveki je isto cuvala jedan dan i sad ona hoce da kupi jednu! :lol: Kaze bas su se deca lepo izigrala (bile maloj drugarice pa se druzile sa pticicom) i misli da su papige super za decu jer pokazuju emocije.

Slicicu ne mogu da skinem, ne da mi se veceras opet...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovo su ljubimci moje mame :) ko kaze da se psi i macke ne vole :lol:

2r-loni-i.jpg

dju-tomi-i.jpg

Inace kuca ce u januaru 17.god ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo na prozivku Phoenix i slika nasih prasica! :lol: To mi je jedina slika bez male pa kad ih uhvatim u boksu i nasamo stavicu i taj prizor.

Dal je ocigledno ko je Mr Fluffy (Cupko) a ko Mr Blobby (loptica):

IMG_7694.jpg

pa gde je slika?hocu i ja da vidim cupka i lopticu!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovo su ljubimci moje mame :) ko kaze da se psi i macke ne vole :lol:

2r-loni-i.jpg

dju-tomi-i.jpg

Inace kuca ce u januaru 17.god ;)

jaoj kuca je divna...ja sam ti dog person definitivno, macke ne gotivim, iako sam kao mala imala macku koju sam mnogo volela...ali onda se nesto desilo sa mojih 18 godina i promenilo u mom mozgu i od tad ih ne volim i sto kaze legenda (cini mi se da je ona rekla) malo ih se plasim..Bolje me stavi ispred 5 pobesela dobermana, samo nemoj pored macke. :lol: osim ako nije mala maca koje su mi cute!

Ali zato kuce obozavaaaaammmm!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

haha Prijka pa sve te cute mace porastu pre ili kasnije ... :) ...a onda mozes samo da nastavis da ih volis :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

haha Prijka pa sve te cute mace porastu pre ili kasnije ... :) ...a onda mozes samo da nastavis da ih volis :D

pa verujem , ali eto nesto sam se istripovala povodom macaka :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nas najnoviji kucni ljubimac,vec tri nedelje, je prepelica. Mm je nasao povredjenu u polju i doneo je kuci da ne bi uginula. Drzimo je u kutiji u kuhinji. Neverovatno kako se pripitomila. Sama izadje iz kutije i seta po trpezariji,vise nas se ne plasi i stane da je Jana mazi i pridje joj kada je hrani mrvicama.Greota je sto nece moci da se vrati u svoje prirodno staniste, zbog povrede,ubrzo bi postala lak plen.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma kakvi kucni ljubimci... Otkako smo cuvali retrivera u stanu ne zelim da cijem ni za jednu zivotinju na ovom svetu... Stetocine zive...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.