Kako ste odabrali kućnog ljubimca za dete?

odgovora

Objavljeno

no comment! Fenomenalan je!

I ja sam morala da izbacim skoljke zbog tvrdoce vode :(

Moj je otprilike 10x manji od tvog :lol::P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cure jako su vam lepi akvarijumi i ljubimci! ;)

Mi sad vec definitivno maloj uzimamo morske prasice kao poklon za rodjendan :) Pripremili smo je lepo, isli na farme i kod komsija i prijatelja gde ih je mazila, druzila se sa njima i kaze da bi volela da ih cuva. Uzecemo par- dve zenke jer necemo bebe ili muzjake da se biju :lol:

E ovih dana sredjujemo sta nam treba- nova velika supa i spoljni boks sa kucicom i spravama za vezbanje i skrivanje kad su napolju. Boks ce nam deda napraviti i sve ce biti iznenadjenje za rodjendan! Ja ko malo dete- jedva cekam! :lol::)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala Micilici! :)

Lea je naravno srecna na ovim slikama...a da li vam Lora tako deluje? :lol: :lol: :lol:

ywi-SDC182.jpg

aob-SDC182.jpg

Lora: "save me"

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hahah lora ima istu facu kao moja misty kad je andjela gnjavi :lol: :lol: :lol: cute i trpe,zato su psi najbolji prijatelji

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sva je slatka. Joj, ja se uzasno bojim pasa, dva puta su me iz cista mira ujela, sad kada ga vidim, bukvalno se ukocim.

Micilici, stavi nam slike kada sve to opremis :).

k1702.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

divni su...sve ce da izdrze samo da budu blizu ljudi...dokaz da su to ipak zivotinje koje zive u coporu...

ali zato ove macke...ne daju se...nece se one prodati za saku mesa... :lol: :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Legendo ja mislim da je to urodjena fobija...imam neke drugare koji se uzasno plase generalno zivotinja a nikad im nista nisu uradili...sa druge strane,znam zenu kojoj je kada je bila mala pas zagrizao lobanju na 3 mesta...a ne mozes da verujes koliko voli pse i dalje.Kada sam imala 5-6 god. u gostima,jedan vucjak je skocio na mene i griznuo me malo ispod grudi,samim tim i srusio na zemlju,jos uvek imam oziljak...pa opet nemam strah...(sem od pasa lutalica oko bg arene)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moguce, ja se odmalena plasim svega, petla, svinje, psa, ovce, konja... Eto, za vreme rata sam bila na selu, i svih navedenih zivotinja sam se plasila. Cak i macke, to niko ne veuje, ali ja imam strah da ce da skoci na mene. Uzas jedan. Ne bojim se samo leptira i ribica :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

nemam problem sa zivotinjaama jer sam nezavrseni veterinar..hvatam zmije i ostalo golim rukama..bas volim faunu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

q8q-290820.jpg

novi clan nase porodice

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

nemam problem sa zivotinjaama jer sam nezavrseni veterinar..hvatam zmije i ostalo golim rukama..bas volim faunu

Ja sam maloj sa njenih 11 meseci dala da drzi zmiju. :lol: Mm odbio, ja uzela pa dala njoj. Nije ni znala sta je- vidi hladno, mrda, ne ispusta zvuke i pocela da je cacka noktom! Popadali smo od smeha :P:lol:

Sto se fobija tice jedna od nasih najboljih drugarica se plasi svega sto se krece a nije ljudsko! Umalo jednom sa stepenika da padne kad je pored nje proletela MUVA! Za ne poverovati!

I nije fobija tipa: dozivela neprijatnost pa se uplasila jer nista joj se nije lose dogodilo. Takodje su joj roditelji jako mirni i stalozeni, trude se na svaki nacin da je priblize zivotinjama i taj strah makar malo ublaze... Nista do sad ne pomaze a mala ima 3god...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

q8q-290820.jpg

novi clan nase porodice

jao pa sad samvidela slikicu..kako je slatka...obavezno je vakcinisi zbog dece,a i da sto duze zivi sa vama :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A kad treba da se vakcinise???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A kad treba da se vakcinise???

e zavisi kaoliko je star..sa mesec dana ide prvo cisecenje od parazita zatim ide cetverovalentna vakcina,posle mesec ,zatim imas dve revakcine i kasnije ide vakcina protiv besnila..jednom godisnje ti je revakcina za sve te bolestine..ali jako je bitno da je dok ne napuni godinu svakih mesec i po dana cistis od paarazita

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

e zavisi kaoliko je star..sa mesec dana ide prvo cisecenje od parazita zatim ide cetverovalentna vakcina,posle mesec ,zatim imas dve revakcine i kasnije ide vakcina protiv besnila..jednom godisnje ti je revakcina za sve te bolestine..ali jako je bitno da je dok ne napuni godinu svakih mesec i po dana cistis od paarazita

hmm.. nismo znali... Ona za 2nedelje puni 2 meseca,ne znam da li vakcinisana .pitacu muza kad ustane ,ne znam da l mu onaj nesto rekao .. A 15.ili 16 cim stignu pare odma idemo kod veterinara da vidimo sta sve treba...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

NE VOLIM MACKE,DA MI NIKO NE ZAMERI SADA,ALI STVARNO JE SLATKA ,TAKO MALA,LEPE OKE IMA!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:rolleyes: Lili zvali smo veterinara ,i treba da idemo na pregled i da nam da nesto da cistîmo parazite ,a kazu da je za vakcinu jos mala ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:rolleyes: Lili zvali smo veterinara ,i treba da idemo na pregled i da nam da nesto da cistîmo parazite ,a kazu da je za vakcinu jos mala ...

pa bas super :rolleyes:

znaci jos malkice da porste..ej mozda je on mislio na vakcinu protiv besnila jer jedino ona je obavezna ali postoje 4 valentne vakcine koje nisu obavezne a daju se pocetkom drugog meseca..sigurno je na vakcinu protiv besnila jer za nju maca ili kuca moraju da budu star bar pet meseci :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne znam ,svejedno idemo uskoro i kod njega na pregled pa cemo znati ... Nego ,jos nesto.. zasto joj toliko smrdi dupe ???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne znam ,svejedno idemo uskoro i kod njega na pregled pa cemo znati ... Nego ,jos nesto.. zasto joj toliko smrdi dupe ???

heheheeheheh dobro pitanje..kakvu hranu joj dajes?ako dajes ono sto mi jedemo smrdece.....uzmi pa je okupaj ili joj samo operi guzu :rolleyes: imas sampone za male mace

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

aaaa...pa jede nasu hranu.,,, ja bi joj kupovala ali mm nece... nece da je razmazi.. <_<

za 2nedelje kupujemo sve sto nam treba za nju,i ogrlicu,posude za jelo,sampone,mozda jos neku korpu,igracke...itd...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

aaaa...pa jede nasu hranu.,,, ja bi joj kupovala ali mm nece... nece da je razmazi.. <_<

za 2nedelje kupujemo sve sto nam treba za nju,i ogrlicu,posude za jelo,sampone,mozda jos neku korpu,igracke...itd...

ej imas toliko izbora hrane da je to fantazija ..ja recimo mojoj kuci kupujem royal canin sa kamilicom limunom jabukom i jos nekim biljcicama tako da sva mirise ..uopste se ne oseca na psa cak stavise mirise najvise na kamilicu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ej imas toliko izbora hrane da je to fantazija ..ja recimo mojoj kuci kupujem royal canin sa kamilicom limunom jabukom i jos nekim biljcicama tako da sva mirise ..uopste se ne oseca na psa cak stavise mirise najvise na kamilicu

hehehe.. kazi to mm .. on nema sanse da pristane iako je hrana jeftina ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mirjana preslatka je maca! :)

Koje ste joj ime dali?

Jos jedno me zanima cure- sta radite kad idete na put i letovanje? Jel ostavljate zivotinje kod sebe kuci, vodite ih ili ih nekome/negde date na cuvanje? Macke su jos i ok za ostajanje od par dana, ali psi... hm, to je nemoguce... Isto i za sitne zivotinjice- kako vam to ide?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mirjana preslatka je maca! :)

Koje ste joj ime dali?

Jos jedno me zanima cure- sta radite kad idete na put i letovanje? Jel ostavljate zivotinje kod sebe kuci, vodite ih ili ih nekome/negde date na cuvanje? Macke su jos i ok za ostajanje od par dana, ali psi... hm, to je nemoguce... Isto i za sitne zivotinjice- kako vam to ide?

hvala Mici .. Zove se Mica.... A kad budemo isli negde ostavicemo je kod nekog... a mozda je i vodimo sa nama... videcemo ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.