Kako ste odabrali kućnog ljubimca za dete?

odgovora

Objavljeno

Ako je u pitanju dete mlađe od šest godina, razmislite o uzimanju mirnije i manje životinje kao što su papagaj, ribica, kornjača ili hrčak. Ako se radi o starijem detetu za kućnog ljubimca možete odabrati psa, mačku ili zeca.

Napišite nam vaša iskustva kako ste odabrali kućnog ljubimca, šta je presudilo u odabiru. Kako ga je dete prihvatilo?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nasa beba je odrasla sa mackom,sada je gnjavi,mazi,nosi joj hranu...Opominje me da je maci nestalo "meka".U periodu navikavanja na cvrstu hranu kada je beba odbijala da jede,zahvaljujuci retriveru koji je u dvoristu,nasa beba bi smazala sve iz tanjira.A i danas je tako :lol: Kada je padala,suze bi nestajale cim joj se priblizi neka od zivotinja.Ja mislim da je samo zahvaljujuci njima,prvi put bila prehladjena TEK u 16.mesecu.Uz redovnu negu zivotinje,i mala pravila radi bezbednosti i deteta i zivotinje...ljubimci mogu samo dobro da cine nasoj deci!!!

AnaZemun voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I nama u kuci je ova tema trenutno na tapeti... Planiramo nasoj curici kupiti ljubimca i odlucujemo kog bismo... Ona ce u septembru 3god pa smo joj hteli uzeti za rodjendan.

Psa i macku ne bismo jer adimo duge sate i malo smo kod kuce. Nije humanoo da kuca vude sama po 10-12 sati dnevno... Za mace ja nisam jer nisam veliki ljubitelj. Takodje otpada i cuvanje u kuci. Mm ne zeli hrcka jer ga podsecaju na miseve, kornjace i ribice su bez "personality" i ne mogu se maziti a nasa curica obozava bas one pufnaste krznene zivotinje...

Izbor nam se sveo na morsku prasad i zeceve. Bili bi u supi preko noci, u otvorenom i ogradjenom boksu u basti preko dana. Uzeli bi barem par da ne bi bili usamljeni.

Jos nismo definitivno odlucili, al mislim da ce prasad prevagnuti. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ako neko razmislja o rasi psa ja toplo preporucujem Labradora .Mnogo su pametni i jako brzo uce komadne .Obozavaju vodu i kupanje sto klincima moze biti jako zanimljivo.Mi smo naseg vodili dva puta na more i to su bili nezaboravni momenti za sve.

Neverovatno su umiljati i privrzeni porodici .A ono sto mene odusevljava je to da sto se tice igranja ostaju stenci u glavi do kraja zivota .Jednom recju FANTASTICNI SU :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jao cuti kale da te mm ne cuje!

On ej lud za labradorima, posebno cokoladnim! Imao je jednog od malena i morali smo ga uspavati par meseci pred moj porodjaj. Mm i sad zeli jednog, ali zaista ne vidim kako bismo mogli u ovim uslovima da ga drzimo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Potpuno ga razumem ;) i ja sam opcinjena njima. Ako je beba mala tesko bi bilo vaspitavati stenca,nas je imao 8 godina kad je cura stigla. A kasnije morate da nabavite jednu malu cokoladicu :D:wub::D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo imali u stanu zlatnog retrivera. Uzeli smo ga jos kad je bio stene. Dok smo bili sami bilo je lako, vodili ga u setnje igrali se sa njim...ALi kad sam zatrudnela ( a pritom je trudnoca bila rizicna) nisam mogla da ga setam, da usisavam dlake svaki dan, vuko me je na povodcu...Odveli smo ga u Srbiju kod mojih roditelja. Sada tamo ima veliko dvoriste i kad god odemo dole igramo se sa njim. Sada vidim da je to bio pametan potez jer sa malom bebom u stanu i psom kome stalno opada dlaka i zahteva 3 puta dnevno setnje, ja ne bi izdrzala. On bi patio zatvoren ovde a ja bi crkavala od posla i umora...Lepo je kad kuce imaju prostora da trce...ovde kod nas bi bio kao u kavezu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Potpuno ga razumem ;) i ja sam opcinjena njima. Ako je beba mala tesko bi bilo vaspitavati stenca,nas je imao 8 godina kad je cura stigla. A kasnije morate da nabavite jednu malu cokoladicu :D:wub::D

Bice, nadam se, jednog dana, al za sad nema zanse... Ajde da uskoro trazim savet od tebe kad se preselimo na ranc i imamo bolje radno vreme, tj ne moramo da radimo :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi zivimo na selu i imamo sve domace zivotinje,ako bas nesto nemamo mi ima komsa pa ti dodje na isto. Jana naravno odlepi kad vidi neku zivotinju,obozava. Jaganjci su joj omiljeni,voli da ih mazi. Danas smo dobili malog zeca,oooodusevila se. Mazila ga je i hoce da ga stiska,valjda joj je sav mekan.Mislim da je super sto odrasta okruzena zivotinjama,mislim da je to privilegija

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo kupili jazavičara kada smo se preselili u svoju kuću, ali su nam ga ukrali iz dvorišta. Potom smo razmišljali o labradoru koji nam je takođe prelep ,a li smo se predomislili kada smo kod čoveka koji je prodavao videli kakav krtog prave i grizu sve što im se nađe na putu. Zato smo ponovo uzeli jazavičara, koji sada ima već godinu dana. ćerka ga prosto obožava, a i on nju. Baš sam pre neki dan komentarisala da nam je taj pas bolja investicija od bilo koje igračke koju smo kupili jer se njihova ljubav ne može opisati. Labradori su malo nezgodni i zato što su veliki, a vole da skaču, tako da, ako je dete malo, lako ga sruše (imaju dever i jetrva). Znam da je to za njih igra, ali ponekad to može biti opasno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jazavicari su super,mojih ih imaju vec godinama. Inace su jako pametni,nekad se cini samo sto ne progovore,a i zgodni su mali za decu. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj Sale zivi sa 3 psa (i mamom i tatom;) Imamo belgijskog ovcara i 2 mesanke sa ulice. Ako vec razmisljate da uzmete psa, moj muz i ja vam preporucujemo da to bude pas sa ulice, sa njima nema "greske" :) Ne zalimo se ni na Belgijanca, ali mnogo mu je vise vremena trebalo (da budem iskrena, jos uvek mu treba) da se navikne na bebu; a navikava se tako sto ga uopste ne primecuje;) za razliku od njih dve koje otpocetka imaju zastitinicki stav:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kornjacu Zaklinu smo nasli u dvoristu pre nekoliko dana i sada je nasa!!! Heehehhehehehehh.. Mnogo je slatka, uopste nije spora, pici 200 na sat! :D :D Toni je odusevljen, obozava da joj pipa glavicu, mene strah da ga ne capi.. Vec ima svoje skroviste, mada se nesto gnezdi u pesku, mozda ce da dobije bebice.. :blink: :blink: Moram malo da se informisem na netu o zivotu kornjaca.. :mellow: Kazem ja mm danas da nam je Zaklina usvojena cerka, sto znaci da, ako je "trudna", postacemo sta....baba i deda??!??

m1809.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi imamo kucu u dvoristu koja je stigla kod nas pre bebe...a od prosle godine imamo papagaja koji licno detetov i sada ih imamo 8 komada, drzimo ih napolju i ona ih jako voli...zanimljivo joj je da ih hrani. Inace obozava zivotinje i ni jedne se ne boji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ma naravno,zivotinje su jako bitne za detetov psihofizicki razvoj i deca koja odrastaju uz zivotinje mnogo manje su podloznije alergijama kasnije

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam odrastla sa zivotinjama i znam kako oni mogu da ostave divne uspomene .... medjutim nakon velikog ovcarskog psa u stanu (a kojeg NIKADA necu zaboraviti ni PREZALITI) stvarno nisam za tu opciju drzanja psa u zatvorenom prostoru - pogotovo ne tako velikog a stvaaaaaarno volim velike kuce :wub::wub::wub:

Ja sam svojoj ceri kupila patuljastog africkog jeza koji zivi u velikom terarijumu

malijezjk7.jpg

medjutim moji se ove godine sele na vikendicu, da tamo zive i tamo ce imati sarplanince (oboooozavam ih), mace naravno a i komsija je spasio jedno malo lane da se ne utopi u Savi kada su bile poplave i napravili su mu "logu" u nasem dvoristu tako da moja cera stvarno uziva na vikendici :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

WOW Nani pa to je preeeedivno!!!

Reci...lane u dvoristu...milina...Bilo bi divno kad bi i Bambijevu slicicu okacila :)

A jesko je presladak! Jel bocka...jel voli da se mazi...jel se oseca manje nego morski prasici i hrčci...koliko maksimalno poraste...jel se oglasava...??? :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovo je nas najnoviji clan.Kisno nedeljno jutro pre tacno 7 dana,cuje se maciji plac...ja u pidzami izlazim na ulicu i vidim nju

kws-zizi.jpg

Lea joj je dala ime Žiži :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovo je nas najnoviji clan.Kisno nedeljno jutro pre tacno 7 dana,cuje se maciji plac...ja u pidzami izlazim na ulicu i vidim nju

kws-zizi.jpg

Lea joj je dala ime Žiži :wub:

Slatka mala Zizi :)

t09161.gif

Ja imam oko tridesetak kucnih ljubimaca, razlicitih vrsta, velicine i boje, a sve zive zajedno u akvarijumu :)

t107115.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jao Legendo znam...znam da imas ogroman akvarijum...koliko L?

Ajde okaci neku slicicu da uzivam malo :)

Moj je mali...sad cu da pokusam da nadjem neku fotkicu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

6va-IMG-26.jpg

Nije bas neka slika, ali eto, za prvu :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

onc-yy5-ak.jpg

wy5-hfp-ak.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

WOW Legendo divan je...koliko rastinja ima samo!

Koliko je to litara?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E pa bas je lep.... Kod mene MM voli da je sve ''prirodno'' primera radi, nedozvoljava mi da stavim skoljke (iz mora su) ili neku figuricu.

Nas je zapremine 300l, a tvoj?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

rk5-IMG-26.jpg

Cisto da se orjentises koliki je akvarijum. Mene zanemari, 8 mesec trudnoce, vec umorna :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.