Najlepši crtani filmovi

Koje crtaće vaše dete najviše voli da gleda   180 votes

  1. 1. Koji je od navedenih crtanih filmova najomiljeniji vašem detetu

    • pepa prase(tv ultra)
      54
    • Nody(happy tv)
      35
    • Mala princeza(happy tv)
      6
    • Kliford(happy tv)
      4
    • Fifi ne zaboravi me (tv ultra )
      8
    • Sunđer Bob(b92)
      15
    • Majstor bob(happy tv)
      6
    • elenin svet(tv ultra)
      1
    • Diznijevi crtaći
      32
    • Tuli(baby tv)
      6
    • popiz(baby tv)
      3
    • pitch and potch(baby tv)
      10
  2. 2. koliko vremenski(u toku dana)vaše dete provede gledajući crtane filmove?

    • 15min-30min
      38
    • 30min-60min
      26
    • 1h-2h
      23
    • duže
      10
  3. 3. Da li i vi sa vašim mališanima sednete i gledate crtane filmove

    • Da
      79
    • Ne
      17

Molimo vas da se prijavite ili regstrujete da biste glasali.

odgovora

Objavljeno

Drage mame ,

da li se vama desi da sednete kraj deteta i odgledate ceo crtani film,i da vas to nekako više opusti nego kada sedite sa komšinicom i pijete kafu???

Ja moram priznati da se u većini slučajeva nađem u toj situaciji,i da jednostavno uhvatim sebe u trenutku kako uživam i kako mi prija...

ako neko nije probao neka proba,videćete da deluje..

kod nas je prvo bio aktuelan nody jedno godinu dana,a sada gledamo pepu prase...

a vi????

Naravno draga Nina,dobro me podseti,evo upravo se gleda baby tv chanel..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A gde su crtaci sa Baby TV???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Aleksa(2g) obozava da gleda SUndjer BOBA !! NAjvise voli onu pesmicu na pocetku ,to je ludilo ,kad on pocne da igra,pana kraju kad sundjer bob svira na svoj nos i on uzme i svira na nos ! Desi se da sednem pored njega pa se cak i vise zagledam u crtani nego on,pa mu kazem cuti ,cuti ako pocne da vice,a voli i Nodyja ,voli da gleda slicice,nije ga gledao skoro(crtani),a voli i ove diznijeve(paja patka obozava!) pa cesto gledamo zajedno ako ja nemam druga posla.. A Strahinja(1g),bas i ne voli toliko da gleda,voli samo kad pocinje Sundjer BOb onu pesmicu i to je to.. POsle ga vise ne interesuje....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Lena obozava sve crtace sa Baby TV-a!!! U stvari, samo te i gleda, nekako su mi ostali neprilagodjeni za njen uzrast. I ja se cesto pored nje zablentavim u TV, cesto joj govorim sta se desava i moram priznati da je pored ovih crtaca naucila da prepoznaje krave, macke, kuce, miseve, koke......

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

moje dete obožava pepu prase... meni je mnogo lep Nody... volimo i crtaće sa babytv-a...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi slabo gledamo, al volimo jednom nedeljno sesti svo troje i pogledati neki dugometrazni. U toku nedelje ne gleda uopste kod nas u kuci, kod nane ponekad i to po pola sata, max sat i to Fifi recimo...

Ja bas volim da gledam crtace, posebno Disney-eve klasike poput Uspavane lepotice, Pepeljuge, Snezane, a skoro sam se zaljubila u Tinkerbell & the Lost Treasure :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Od 4.meseca je gledala baby,pre par meseci je prestala...ne drzi joj vise paznju.Sad joj je hit Pepa (tad je u PEPA TRANSU :P ).Po meni je taj crtac idealan za njen uzrast.Voli i Nodija,Jagodicu bobicu a pored Pepe hit su i Kolibri, jos od 11.meseca.

Mm i ja se slatko ismejemo uz Pepu...gospodja Zeka monopolista,tata Prase uvek gresi...

Sve skupa gleda crtace oko sat maksimum dva.Sama ubacuje diskove,a kad joj dosadi ugasi tv

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E, a mi smo svi poceli da grokcemo od Peppe prase, mala nas razbija sve redom ovim crtacem, obozava ga! :P:rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Lena obozava sve crtace sa Baby TV-a!!! U stvari, samo te i gleda, nekako su mi ostali neprilagodjeni za njen uzrast. I ja se cesto pored nje zablentavim u TV, cesto joj govorim sta se desava i moram priznati da je pored ovih crtaca naucila da prepoznaje krave, macke, kuce, miseve, koke......

Ovo kao ja da sam pisala!!!

Da ne zaboravim: sin gleda Jetix, Sundjer Boba ne propusta (i mm ga gleda :D ), Ultra...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj maleni (skoro 20 mjeseci) obozava Pepu Prase, sa njom nam pocinje svako jutro jer se budi bas u to neko vrijeme! Obozava djecje pjesme, tako da imamo kolibre, festival carolija i u tome isto bas uziva! Nodija i Doru ponekad odgleda, ali mu ne drzi dugo paznju! Ipak, najveca ljubav mu je Shrek! Njega obozava i u stanju bi bio non-stop da ga gleda! Dok su bili ruzni dani, gledao je i do sat vremena crtaca u toku dana, ali sada je vec stalno napolju, tako da odgleda malo pepe ujutro (10-tak minuta traje) i nesto malo gleda dok se sprema vecera i to je to!

Najvise voli da sjedi kod mene u krilu i da mi "prepricava" sta se desava u crtacu...Volim da gledamo zajedno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

moje dete obožava i Toma i Džerija... neverovatno ali tako je... kad je pitam koji crtani da pustim ona kaže ili "pepa pase" ili "mis" (u prevodu Tom i Džeri)...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj sin obozava sundjer Boba a cerkicu crtaci ne interesuju...mozda ce je kasnije zanimati...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

NODI I SAMO NODI,OSTALI KAO DA NISU CRTACI,NE REAGUJE.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

NA PRVOM MESTU JE NARAVNO : NODDY

2. MIKI MAUS, THE CLUBHOUSE

3. HANDY MANNY

4.MCQUEEN (PO MENI NAJBOLJI:))

5. VILF

6. DORA ITD ITD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

NODI I SAMO NODI,OSTALI KAO DA NISU CRTACI,NE REAGUJE.

to je i kod nas bio slucaj do pre par meseci,

njih dvojica su gledali nodija od sedmog meseca,pa do skoro,i nista im drugo nije bilo zanimljivo...

imamo sve serijale,i sve naslove,i dan danas ga gledaju,mada im vise skrece paznju pepa prase...

ill mala princeza...

ali su jos uvek verni nodiju,imaju kao njegov autic,onda plisanog nodija,i tako....

i meni je on nekako najbolji,svi su nekako kulturni,i lepo se izrazavaju,sto je najbitnije

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

NA PRVOM MESTU JE NARAVNO : NODDY

2. MIKI MAUS, THE CLUBHOUSE

3. HANDY MANNY

4. MCQUEEN (PO MENI NAJBOLJI:))

5. VILF

6. DORA ITD ITD

Da li znaš gde mogu da nađem Mickey Mouse The Clubhouse na DVD-ju. Mi TV nemamo (i ne želimo da ga imamo), a sinu crtaće puštam na računaru. Našla sam na You Tube-u par Clubhouse crtaća, ali je snimak očajan, a Dakiju se baš svidelo.

Inače je počeo sa Noddyem i Traktor Tomom, a onda ga je okupirala Pepa ;) Voli da pogleda i Malu princezu, a sa sekom (13 godina) se navukao na Pingvine sa Madagaskara (sve ovo imamo na diskovima i puštamo kad hoćemo i koliko hoćemo). Mada sve u svemu ne provede više od sat vremeno dnevno gledajući crtaće - uglavnom mu pustim dečije pesmice (Kolibri, Laković, Kockica i sl.) dok se igra...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja Mina voli samo dugometrazne crtace,ne mogu je odlepiti od njih.Zna ih napamet od pocetka do kraja,pa unapred prica sta ce ko da uradi.A i ja sam ih pogledala vec 100 puta.Gledamo Palcicu,Pepeljugu,Bambija,Bazila i naravno Strumfove.Mami su vec pomalo dosadili,pa cemo morati uskoto da skinemo neke nove.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj mali uživa da gleda Nodija..to je čitav ritual ujutru kada se probudi..odgledamo Nodija, pa medu Ruperta, pa malu princezu hehe..tek tada sledi ustajanje i umivanje :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Када сам била мала обожавала сам гледати "летеће медвједиће", тако сам Филипу скинула пар епизода и сад то гледа. Мален је, још не разумије, али ја уживам што свој омиљени цртани из дјетињства могу гледати са својим дјечаком.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja gledam crtace sa njima,iskreno...bas me opustaju...odlutam u njihov svet i bas prija

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja sam jedna od onih mama koja smatra da dete treba da se igra sto vise, da crta, vaja... a crtaci samo pola sata dnevo, posebno sada je moj sin ima 26 meseci. mi se igramo , crtamo , pravimo mala umetnicka dela od salveta i lepka, vune, palente.. a crtani kada ustane malo i dosta. bunio se on malo na pocetku jer je hteo da gleda a sada smo da nesto pravimo a izgleda da je navikao tako, inace gleda pepu prase, diznijeve crtane i kliforda.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

moja gleda Diznijeve crtace i to dugometrazne, retko kad ove ostale ali desi se..

Pre podne dok se igra sa kockama, lutkama ili dok boji bojanku ja joj upalim crtani i malo gleda malo ne, ali ga slusa...a uvece uzmemo knjigu i citamo iste te bajke.

Do pre tri meseca je gledala i beby tv ali joj je dosadio. Pre nego sto sam joj pustila sve te Diznijeve crtace ja sam joj citala te iste bajke do besvesti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Redovno gledamo Nodija i Medu Ruperta..zaista divni crtaći..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja sam jedna od onih mama koja smatra da dete treba da se igra sto vise, da crta, vaja... a crtaci samo pola sata dnevo, posebno sada je moj sin ima 26 meseci. mi se igramo , crtamo , pravimo mala umetnicka dela od salveta i lepka, vune, palente.. a crtani kada ustane malo i dosta. bunio se on malo na pocetku jer je hteo da gleda a sada smo da nesto pravimo a izgleda da je navikao tako, inace gleda pepu prase, diznijeve crtane i kliforda.

Ja takodje njima ne dajem da gledju ceo dan...uglavnom ujutru i popodne...mada se oni više igraju nego što gledaju...ali im tv u pozadini radi...čisto da čuju šta se dešava...po ceo dan je uključen baby tv kanal...ima puno pesmica...eto to je uglavnom to.. i020.gifi020.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.