Najlepši crtani filmovi

Koje crtaće vaše dete najviše voli da gleda   180 votes

  1. 1. Koji je od navedenih crtanih filmova najomiljeniji vašem detetu

    • pepa prase(tv ultra)
      54
    • Nody(happy tv)
      35
    • Mala princeza(happy tv)
      6
    • Kliford(happy tv)
      4
    • Fifi ne zaboravi me (tv ultra )
      8
    • Sunđer Bob(b92)
      15
    • Majstor bob(happy tv)
      6
    • elenin svet(tv ultra)
      1
    • Diznijevi crtaći
      32
    • Tuli(baby tv)
      6
    • popiz(baby tv)
      3
    • pitch and potch(baby tv)
      10
  2. 2. koliko vremenski(u toku dana)vaše dete provede gledajući crtane filmove?

    • 15min-30min
      38
    • 30min-60min
      26
    • 1h-2h
      23
    • duže
      10
  3. 3. Da li i vi sa vašim mališanima sednete i gledate crtane filmove

    • Da
      79
    • Ne
      17

Molimo vas da se prijavite ili regstrujete da biste glasali.

odgovora

Objavljeno

Moje dete ima termine kada su crtaci na TV. Trenutno Tom&Jerry i Pink Panter. 2puta dnevno.

Ako se zadesi Pepa prase ili Malo Kraljevstvo, odgledace, ali ne jurimo kad je na programu.

Pocoyo mu je dugo bio omiljeni i jedini koji mu je pustan preko PCa.

Pocoyo je po meni bas edukativan i sasvim jednostavan.

Pocoyo - sad čujem za crtani... Jel ima i na TV-u, ili sam osa PC-a?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jao Betty Boop! :rolleyes:

Ja cu samo da se nadovezem u vezi sestrica,u poslednje vreme gleda samo one ruzne crtane,Gokun mu je omiljeni i crtaci slicni tome,samo bi se tukao u poslednje vreme :angry:

Strumfovi i slicni lepi crtani uopste ga ne interesuju <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pocoyo - sad čujem za crtani... Jel ima i na TV-u, ili sam osa PC-a?

Youtube.com pa Pocoyo hrvatski posto srpski nema :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

little_einsteins_2223.jpg

ovo je edukativni crtani. moja stasa ga obozava. "little einsteins"

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

little_einsteins_2223.jpg

ovo je edukativni crtani. moja stasa ga obozava. "little einsteins"

Jaoooo daaaaa... Ja sam oduševljena ovim crtaćem. Videla sam ga par puta na Disney junior kanalu. Ali večito u nekim kasnim večernjim satima (verovatno reprizni termin). Malo mi nezgodno što nema na srpskom :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jaoooo daaaaa... Ja sam oduševljena ovim crtaćem. Videla sam ga par puta na Disney junior kanalu. Ali večito u nekim kasnim večernjim satima (verovatno reprizni termin). Malo mi nezgodno što nema na srpskom :(

pa super je da pocne da uci engleski. zamisli stasu moju, srpski, portugalski i engleski :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pa super je da pocne da uci engleski. zamisli stasu moju, srpski, portugalski i engleski :D

ima dobre osnove da bude poliglota :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ima dobre osnove da bude poliglota :lol:

mukica nekad mi je zao, a nekad joj zavidim "D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I pored sve moje želje da se Pepa ne nađe na reportoaru, to se ipak desilo :( I sad ide kroz kuću i samo viče Pepa-Pepa-Pepa :( Jedina lepa strana u svemu tome je što je zahvaljujući slikovnici Pepa Praseta počela da sluša kada joj se čita.

Svađam se sa mužem kako će dete samo da nam grokće (Pepa) i da blei (Timmy Time)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I pored sve moje želje da se Pepa ne nađe na reportoaru, to se ipak desilo :( I sad ide kroz kuću i samo viče Pepa-Pepa-Pepa :( Jedina lepa strana u svemu tome je što je zahvaljujući slikovnici Pepa Praseta počela da sluša kada joj se čita.

Svađam se sa mužem kako će dete samo da nam grokće (Pepa) i da blei (Timmy Time)

I to je deo odrastanja. Moje dete je gladalo pepu i sad pogleda nekad, ali nikad nije ni groktao,a barice je voleo i pre nego sto je video Pepu. Ja sam bila isto protiv Pepe jer mi je grozan crtez pre svega,a onda sams hvatila da jednostavan crtez, za decu, znaci da ce vise obratiti oaznju na sustinu koja je OK uglavnom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I pored sve moje želje da se Pepa ne nađe na reportoaru, to se ipak desilo :( I sad ide kroz kuću i samo viče Pepa-Pepa-Pepa :( Jedina lepa strana u svemu tome je što je zahvaljujući slikovnici Pepa Praseta počela da sluša kada joj se čita.

Svađam se sa mužem kako će dete samo da nam grokće (Pepa) i da blei (Timmy Time)

Meni je pepa super crtani!Moje dete,izmedju ostalog, gleda i pepu vec duze vreme,skoro sve epizode je odgledao, neke zna i da preprica.Ima zanimljive price i zivotne situacije prilagodjene maloj deci,ne vidim nista u lose u tom crtacu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ne vidim nista u lose u tom crtacu.

Makki, iskreno meni se ne sviđa to što grokću, ali dobro, u odnosu na Timmy Time bar ima neki dijalog.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Makki, iskreno meni se ne sviđa to što grokću, ali dobro, u odnosu na Timmy Time bar ima neki dijalog.

Pa i meni se ne svidja to groktanje ali price su im zanimljive.Moje dete se uvek koncentrise na pricu,to groktanje mislim i da ne primecuje. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mogu da se pohvalim da smo mnogo smanjili gledanje crtaca.Fokusirali smo se samo na one koji imaju na TV-u.Trudim se da zaboravi na kompijuter,osim kad joj pustam pesmice.

Tako da nam se gledanje crtaca svelo na po jedan Pepa,Timmy,Fifi pre podne i po jedan posle podne.

Po meni nije lose sto Timmy nema dijalog jer ih ne opterecuje previse,bar u ovom malom uzrastu.

Iskreno jedva cekam da preraste ove crtace i pocne da gleda one normalne kao sto su Ledeno doba,UP,razne bajke i ostalo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I to je deo odrastanja. Moje dete je gladalo pepu i sad pogleda nekad, ali nikad nije ni groktao,a barice je voleo i pre nego sto je video Pepu. Ja sam bila isto protiv Pepe jer mi je grozan crtez pre svega,a onda sams hvatila da jednostavan crtez, za decu, znaci da ce vise obratiti oaznju na sustinu koja je OK uglavnom.

I Luka dan danas zna da trazi pepu da gleda isto i stvarno nismo imali tih problema grokcanja i slicno, a sto se barica tice, sto je lose da dete skace po baricama?!Ja sam uzivala u tome kao mala.

Sto se crteza tice, meni se bas svidja pepa :lol:

Jedino mi se ne svidja sto Dzordz za sve kaze Bljak, osim za cokoladnu tortu i takav je i moj luka sto se hrane tice, ali takav je bio i pre nego je gledao dzordza:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I Luka dan danas zna da trazi pepu da gleda isto i stvarno nismo imali tih problema grokcanja i slicno, a sto se barica tice, sto je lose da dete skace po baricama?!Ja sam uzivala u tome kao mala.

Sto se crteza tice, meni se bas svidja pepa :lol:

Jedino mi se ne svidja sto Dzordz za sve kaze Bljak, osim za cokoladnu tortu i takav je i moj luka sto se hrane tice, ali takav je bio i pre nego je gledao dzordza:)

Bas to. ja mislim da ne mogu crtaci da imaju preterani uticaj na decije ponasanje ako im ne dajemo da gledaju crtace po ceo dan ili im ne dajemo primer iz naseg ponasanja.

Kad smo spominjali Pocoya, interesantno je da i sad nekad trazi da odgleda epizodu, dve i da polako uci hrvatski jezik :lol: Bas mi je sinoc rekao kako Pocoyo slusa "glazbu" a Petar "muziku". ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja imam želju da pogledam neki crtani film...ali još uvijek nas ništa specijalno ne zanima...

Bolje da postujem u temu serije...Filip sada gleda japansku seriju:

dragulj-u-kruni.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja imam želju da pogledam neki crtani film...ali još uvijek nas ništa specijalno ne zanima...

Bolje da postujem u temu serije...Filip sada gleda japansku seriju:

dragulj-u-kruni.jpg

Hahaha, slatkis mali. Mozda mu je zanimljivo zbog kostima.

A ako ti zelis da pogledas neki crtani ja ti preporucujem Rio. Bas je sladak crtani :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je dosadio Tomas i drugari... Više neće ni da vidi Nodija, i po ceo dan traži Tomasa... :( Ni drugi predlozi ne pale...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I tako ja drugima govorim kako nevalja da dete gleda puno crtaće i da nevalja da sedi puno ispred televizora.... i to mene dočekaaaa :(

Pošto sam bila u gužvi a i sama sa "E" bila sam primorana da joj sve dozvolim samo da me pusti da radim :( OGROMNA GREŠKA :( Sada, čim otvori oči viče "pepa" :wacko: Moje dete je u stanju da sedi i gleda pepu pa ode da donese igračku i da se igra ali pepa i dalje MORA biti upaljena pa makar da sluša zvukove.

Samo da se otkačim posla i videću šta mi je činiti i kako izaći iz ovog "lavirinta"

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I tako ja drugima govorim kako nevalja da dete gleda puno crtaće i da nevalja da sedi puno ispred televizora.... i to mene dočekaaaa :(

Pošto sam bila u gužvi a i sama sa "E" bila sam primorana da joj sve dozvolim samo da me pusti da radim :( OGROMNA GREŠKA :( Sada, čim otvori oči viče "pepa" :wacko: Moje dete je u stanju da sedi i gleda pepu pa ode da donese igračku i da se igra ali pepa i dalje MORA biti upaljena pa makar da sluša zvukove.

Samo da se otkačim posla i videću šta mi je činiti i kako izaći iz ovog "lavirinta"

Joj,tako je i moj Vule,celu proslu zimu gledao pepu,ove zime nas je nodi smarao,pa smo uveli nindza kornjace i hoce da ih gleda,i imamo jedan ruski crtani,i njega obozava,

valjda sam dobro postavila. E vule obozava tu malu da gleda,kaze da je blesava.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo Nodija batalili, sad kad ga vidi kaže "Gasi to" :D

Sad je aktuelan Meteor i moćni kamioni (Tomas je meni dosadio), pa po malo gleda i Traktor Tom i Majstor Bob.

Jel ima neko od vas verzije na SR? Mi slidamo sa youtube-a, slika je odlična, ali Ova tri crtaća nema na srpskom, samo na hrvatskom...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj,tako je i moj Vule,celu proslu zimu gledao pepu,ove zime nas je nodi smarao,pa smo uveli nindza kornjace i hoce da ih gleda,i imamo jedan ruski crtani,i njega obozava,
valjda sam dobro postavila. E vule obozava tu malu da gleda,kaze da je blesava.

:rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: Srce malo :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A koliko su vam trajale faze "ispiranja" mozga sa Pepom i Nodijem?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.