Najlepši crtani filmovi

Koje crtaće vaše dete najviše voli da gleda   180 votes

  1. 1. Koji je od navedenih crtanih filmova najomiljeniji vašem detetu

    • pepa prase(tv ultra)
      54
    • Nody(happy tv)
      35
    • Mala princeza(happy tv)
      6
    • Kliford(happy tv)
      4
    • Fifi ne zaboravi me (tv ultra )
      8
    • Sunđer Bob(b92)
      15
    • Majstor bob(happy tv)
      6
    • elenin svet(tv ultra)
      1
    • Diznijevi crtaći
      32
    • Tuli(baby tv)
      6
    • popiz(baby tv)
      3
    • pitch and potch(baby tv)
      10
  2. 2. koliko vremenski(u toku dana)vaše dete provede gledajući crtane filmove?

    • 15min-30min
      38
    • 30min-60min
      26
    • 1h-2h
      23
    • duže
      10
  3. 3. Da li i vi sa vašim mališanima sednete i gledate crtane filmove

    • Da
      79
    • Ne
      17

Molimo vas da se prijavite ili regstrujete da biste glasali.

odgovora

Objavljeno

Janu jos uvek ne interesuje tv na duze vreme. Gleda Pepu mozda desetak minuta i nista drugo je ne interesuje. Super,ja sam srecna zbog toga.Mislim da ima vremena,sto kasnije pocne da obraca paznju na tv to bolje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj muzic je svojim bratancima (4.5 i 1.5 godine) nabavio gomilu starih, dobrih crtaca. Tom i Dzeri, Pera detlic, Krsta Krstic, Vuk vucko... Ovaj stariji odgleda par crtaca i t je to. Veoma brzo mu dosadi. Ali zato Ultru moze da gleda dan i noc. Nije mu bitno sto pustaju iste epizode...on gleda. Iskreno se nadam da moje dete sutra nece gledati tako grozne crtace. :)

A ovo mladje detence stalno trazi da se pusti Baby TV, pa se tako njih dvoje tuku oko daljinskog. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Od kad smo se preselili u Swiss,dobili smo puno dvd crtaca,i stalno gledamo jedan te isti i njemu nikad ne dosadi.Taj crtac ti pokazuje sta valja sta ne valja,i naravno na francuskom je pa dete tako i uci jezik.Ne volim da mu pustam ove nazovi crtace na cartoon network,jer to su ciste gluposti,i ima puno nasilja po meni.Imamo i jedan kanal Gulli,i tu ima dobri crtaci ali retko pa kad i gledamo na tv,samo ovaj jedan na dvd-ju.Ja mislim da on tako uci recu ako gleda jedan te isti ..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja deca crtaće gledaju kad ja nešto radim po kući, pa da mi ne smetaju, tako da ja nikada sa njima ne gledam. Sin voli Pepu prase i Nodija, takođe gleda i Malu princezu i medu Ruperta, a vikendom Diznijeve na RTS1. Ćerka voli dugometražne-mala sirena, barbi, super špijunke, winx...a jedini crtani koji zajedno gledaju je Sunđer Bob, kojeg ja smisliti ne mogu, a mm obožava...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Anita voli da gleda Pepu prase, dnevno po pola sata mislim da je to ok.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Aleksa(2g) obozava da gleda SUndjer BOBA !! NAjvise voli onu pesmicu na pocetku ,to je ludilo ,kad on pocne da igra,pana kraju kad sundjer bob svira na svoj nos i on uzme i svira na nos ! Desi se da sednem pored njega pa se cak i vise zagledam u crtani nego on,pa mu kazem cuti ,cuti ako pocne da vice,a voli i Nodyja ,voli da gleda slicice,nije ga gledao skoro(crtani),a voli i ove diznijeve(paja patka obozava!) pa cesto gledamo zajedno ako ja nemam druga posla.. A Strahinja(1g),bas i ne voli toliko da gleda,voli samo kad pocinje Sundjer BOb onu pesmicu i to je to.. POsle ga vise ne interesuje....

I moj sin (2,5) obožava kako crtiče tako i emisije na Baby TV. Mi smo počeli od nedavno gledat crtiče, inače prije toga su ga zanimali samo i jedino reklame i muzicke spotove :D

Mi smo u Hr i na nekoliko nacionalnih televizija (Mini Tv, RTL i Nova) daju se i Bratz crtiče kako i ostale crtiče japanske produkcije, pre neki dan čekajuči crtič DORA (edukativan i jako zanjimljiv) "uhavtili" smo dio Brtaz crtiča i ostala zapanjena rijecima koje upotrebljavaju!!!! poput "Glupaco" "idiote" "odalamit cu te" i sli...

Postavila sam pitanje na Indexovom forumu u vezi toga - ako bar određena TV kuca nemoze si priuštit kvalitetne crtice, zašto ne pazi bar na prevodu istih??? bila sam popljuvana :angry:

Pa sada, mene zanima, dali i kod vas se emitiraju takve ili slicne crtice? (od kada sam "ulovila" slucajno taj crtic na Mini Tv, mi smo samo i iskljucivo na Baby TV) bar sam tamo sigurna da nema crtica i emisija takvih ili sl sadržaja ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nisam bas obracala toliko paznje ali sigurno i kod nas u Srbiji ima takvih crtaca,mada ja mom sinu pustam samo diznijeve i sad pepu prase i njima slicne crtace.Nego moram da vas pitam za savet,posto je moj sin od skoro,evo ima vec nekoliko dana poceo da gleda pepu,on uopste ne zeli da se odvoji od tv-a!Kako ustane ujutru trazi pepu i celo pre podne je gleda,doduse napravim mu pauzu oko sat,dva izmedju gledanja.I tako isto trazi i popodne posle rucka ali vidim da ga tad izgleda smori da sedi pa je samo gleda u prolazu i igra se.Ne svidja mi se to sto toliko trazi da sedi ispred tv-a,mada nije to sad ceo dan ali je po meni mnogo da skoro celo pre podne gleda tv(oko nekih 2-3 sata).Koliko su vasa deca provodila ispred televizora,i da li je i njima mozda nailazila faza da sede non stop ispred tv-a,i kad im se ugasi da placu.Ja znam da sam ja kad sam bila mala stalno gledala crtace a vikendom po ceo dan,stvarno ne znam,da li da ga pustim u nadi da ce da mu dosadi ili da pocnem da preduzimam nesto,mada i sta da preduzmem kad je vec zimsko doba i ne moze da bude napolju ceo dan.Izvinite sad sam vas udavila,ali se plasim da ne postane neki tv manijak,mada vidim da deca iz okruzenja su non stop ispred tv-a....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

iskljucivo PEPA. Vec smo svi izludeli od pepe,ima je svuda i na tv,preko dvd i na kompu,preko neta ili diska sve jedno samo da je pepa,igracke, ranac,majice....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sergej gleda Pepu prase i Doru (Dora the explorer), mada i on vise trcka oko tv-a i igra se (kao da mu je najbitnije da bude ukljuceno :) )

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E i Lea je usla u tu fazu kada joj je bitno samo da je upaljeno...pa makar ona bila ui u drugoj sobi

da dodam da u poslednje vreme voli da gleda i Blinki Bila,Vini Pua, Doru i Hello Kitty

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kod nas se gleda Timmy, tacnije crtic se zove Timmy time, daje se na Minimaxu. kad sam shvatila koliko ga voli a crtic je stvarno sladak i razdragan, skinula sam joj sa neta sve epizode i sad se to gleda svakog jutra dok se spremamo za vrtic. Dok cera gleda crtani mama stize da se spremi :) Voli jos i Pocoya, a dugometrazni crtici je zadrze petnaestak minuta pred ekranom.Sto je vise nego dovoljno, radije sam da se igramo nego da se zraci...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pepa, Nodi, pepa, nodi..ludilo :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pepa, Nodi, pepa, nodi..ludilo :lol: :lol:

A kod nas je - Pepa, Fifi, Pepa, Fifi.... :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vidim da je kod svih PEPA neprikosnovena :)

I moja cerka non stop gleda pepu, ustvari, u pocetku je mogla da je gleda satima ne pomicuci se od televizora, ali sad vec manje obraca paznju na crtani, gleda 15ak minuta i onda je bitno da je TV ukljucen, aona radi sasvim nesto deseto.

Inace kod nas su najgledaniji crtaci Pepa i Sundjer Bob i Dizni subotom, ali trenutno obozava da gleda Na slovo na slovo i to joj neverovatno okupira paznju, odgleda celu emisiju da ne trepne, Acim joj je hit.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moje dete NE GLEDA Pepu :lol: :lol: :lol:

Mi gledamo Munju Mekvin, najlepše bajke braće Grim, Tom & Jerry, 101 Dalmatinac, Kralj Lavova 1 i 2, Čakington, Rori, Timija...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pepa wise smori, repriziraju jednu istu epizodu X puta pa klincima dosadi.... naj crtaci kratkog metra su pepa,noddy,majstor bob,fifi,princeza, loobdodoo,garfield,sundjer bob...al diwim se kako klinci za cas nauce pesmice kao sundjer su XD B)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moje dete voli da gleda Nodija, Pepa Prase, Traktor Toma, Tomasa i Čakington, Taličnog Toma, Veseli Autobusi, Ružno Pače, Helo Kiti, Fifi, i crtaće na Mimimaksu koji su mi okej jer nema nasilnih crtaća. Zimi gleda malo više a leti nema vremena za crtaće

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sa koliko godina dete počne da gleda crtaće, tj ga zainteresuju? Mog ne interesuje ništa na tv, čak i muziku kad mu pustim on djuska i ne gleda.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ha,ha,ha...Buhla evo mene gdje god se ti pojaviš...ni nas ne zanimaju crtani...samo bageriiiiii...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Upravo sam skinula CARS 2 jedva čekam da dođem kući i gledam :lol: :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ha,ha,ha...Buhla evo mene gdje god se ti pojaviš...ni nas ne zanimaju crtani...samo bageriiiiii...

zrg-ljubi-.gif

:lol: :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Buhla...a da nije do prezimena, ha?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Buhla...a da nije do prezimena, ha?

hm, vidiš, vidiš... možda i toga ima :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sa koliko godina dete počne da gleda crtaće, tj ga zainteresuju? Mog ne interesuje ništa na tv, čak i muziku kad mu pustim on djuska i ne gleda.

Ne znam, moja je već sa 7 meseci ludela za crtaćima na babytv -u.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ali zanimljivo je to što on crtae uopšte ne gleda, zaista...ali on zna likove, mi došli neki dan u DVD klub, on ide od jednog do drugog i govori: Ben ten, Nody, Miki, Fifi...ja nemam pojma ni kada je to upamtio kada uopšte ne gleda TV.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.