Baby Shower

odgovora

Objavljeno

Šta mislite o ovome, da li je neko organizovao nekome, ili je bilo organiovano za njega, kako je to izgledalo u našim uslovima?

Znam da je na zapadu veoma popularno, a ovde zaista nisam čula mnogo na tu temu, pa me zanima vaše mišljenje :)

ps: nadam se da sam potrefila mesto za temu :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mislim da kod nas babine odgovaraju baby shower-u. :)

a stvarno mi se cini da je to prakticnije, jer se obavi pre rodjenja deteta, dok je mama vise u fazonu da prima goste. kod nas ti se nacrta i ko treba i ko ne treba i to u trenucima kad ne mozes glavu da dignes od obaveza oko deteta i jos neoporavljena od porodjaja.

wida, Tangerine, Munche i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa dobro, kod nas jos vlada i onaj stav da ne treba bebi nista kupovati dok se ne rodi, sto donekle i ima smisla s obzirom na nase vajno zdravstvo <_<

bikica85 i amorfati volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

vala bas. nije nas narod blesav. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pa da, tako sam i mislila.

mislim u svakom slučaju će ljudi doći "na babine" tj kad se beba rodi da je vide i na neki način daruju.

ova varijanta pre porođaja mi je interesantna jer je mama raspoložena za druženje i to je prilika da se vidi sa drugaricama sa kojima se možda ne viđa često. uz klopu i razgovor mislim da se mama bolje opusti i razmišlja pozitivno.

e sad, pokloni su druga stvar - naravn dsu dobrodošli, ali daleko da bih samo zbog njih organizovala ovako nešto...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni se to dopada ne znam samo da li bi to upalilo kod nas.

anisoptera voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pa zato i pitam dal je neka imala sa ovim iskustva.

čitala sam prepisku na nekom forumu (čini mi se da je bio serbian caffe ili tako nešto) i ono je božemesačuvaj kolko su se napljuvale međusobno...

ja bih volela da napravim nešto slično jer mislim da bilo sjajno da se sve moje drugarice okupe, da se družimo i pričamo.

volela bih da svaka od njih napiše nešto bebi ili meni što ću moći da stavim u radosnicu i sačuvam kao uspomenu...

poklone će ljudi doneti svakako, neko pre neko kasnije, neko lovu neko konkretan poklon, ali ja ne znam zašto ljudi uvek trpaju te materijalne stvari u prvi plan.

ja sam prva u nezavidnoj finansijskoj situaciji pa opet ako bih i pravila baby shower rekla bih svakoj da ponese kutiju sladoleda koji ćemo zajedno stamaniti uz priču i smeh nego da im tražim bog zna kakve poklone...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je to super vidis se sa dragim ljudima procaskate ceo dan,uz kaficu i sladoled :P opustite se,pripremate se za bebu,podrska dragih ljudi je dobrodosla.Kakve sve ja stvari cuvam Boze sacuvaj ali ja bukvalno ostavljam sve za uspomenu :D imam tako gomilu gluposti ali mi zao da bacim,jer me podseca na neko lepo vreme koje je bilo.

andisam, Kristina86 i anisoptera volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pa to. al ajd ti dokaži nedokazanim ljudima koji ti nepozvani banjavaju kad se njima ćefne... :wacko:

mislim, naravno da želim da svi oni dođu i kada se beba rodi i sve to, ali ne odma...biće mi drago da mi bude puna kuća zbog slavljenja novog života ali tek kad ja kažem da može :lol:

bikica85 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I meni je to kul. Cinjenica je da kod nas stvari za bebu mahom kupuju bliski i familija jer mnogi roditelji nemaju para za sve to... Kada bi se tako radilo, roditelji bi pripremljeni docekali bebu i majke se ne bi cimale onako otromboljene i izmrcvarene, mokre od nadoslog mleka kako ce docekati goste. Ali to nije praksa kod nas <_<

bikica85 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mojoj drugarici u Češkoj su pravili Baby Shower na radnom mestu,iznenadili je.Meni je to super.Bolje nego da mi kolege dođu kući sveže porođenoj,a ne znam kud udaram.

bikica85 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja ne znam ko je tako nekulturan da moze da dolazi kod sveze porodilje nenajavljen ili da ne pita kad odgovara..meni niko ziv osim najblize familije nije dosao prvih mesec dana i duze, svi su zvali da pitaju kad mogu da dodju da vide bebu i slicno..

Babyshower mi je ok, mada tu se podrazumeva da dolaze gosti da donesu poklone za bebu..to je poenta cela, a ovako (kao kod nas sto se radi) dodju da vide bebu, pa i ne moraju nista doneti..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

helen,ne znam ni ja, ali sam svašta čula....ja ću i familiju da zamolim da ne dolaze svi odjednom i da mi prave gužvu nego da se lepo rasporede. naravno i kumovi jer su to sve ljudi koje ne moram da dvorim, i mogu da kažem hoćete hafu? eno u kuhinji, stavite i za mene :lol:

Na kraju krajeva, tih prvih dana hoću da nas troje budemo sami zajedno, i da se polako naviknemo jedni na druge. kako ću da se posvetim bebi na početku ako mi neko non stop cupka u dnevnoj sobi... :rolleyes:

Djadja, neca79 i bikica85 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja ne znam ko je tako nekulturan da moze da dolazi kod sveze porodilje nenajavljen ili da ne pita kad odgovara..meni niko ziv osim najblize familije nije dosao prvih mesec dana i duze, svi su zvali da pitaju kad mogu da dodju da vide bebu i slicno..

Ovako je i kod mene bilo... na pravim babinama je bila samo moja baba i tetka, ali onako pravo, po starinski, sa sve čorbom, lepinjom, piletom, baba sa prasetom, pečenim krompirima, tortom, kafom, pićem i poklonom za bebu.. to je i poenta babina, da te najbliži obilaze i donose ručak da bi porodilja mogla da odmara i da bi imala ručak...

A i ovo je ok varijanta, ali mislim da je fora da to neko drugi organizuje kao iznenađenje :D

neca79 i Munche volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kod mene su ljudi tek poslednjih mesec-dva dobrodosli da ih ono stvarno ugostim. Doduse, svakakve smo faze imali otkad se beba rodila sa sredjivanjem stana, to sredjivanje jos uvek traje, pa nije uvek ni sam prostor dozvoljavao da imamo posete. Meni je smetalo da neko dodje i da se ja znojim pored bebe s grcevima i gosta koji tugaljivo gleda u nju ili se i sam znoji od placa. Ili da posluzujem goste a jedno uvo i jedno oko da mi stalno saraju ka sobi gde beba spava i da se nerviram kad god neko spusti soljicu od kafe na sto i zvecne jer ce mi probuditi dete koje sam jedva uspavala. I tako u tom stilu :) Pa makar to bili i najbliskiji ljudi, jednostavno me to smaralo. Znam zene koje su, pak, jedva cekale da im neko dodje i da imaju drustvo - cenim i postujem!

Babyshower mi je, pak, super varijanta. Nisam od onih sto nista ne kupuju i ne prihvataju poklone za bebu pre nego sto se beba rodi. Postujem i takve, al ja nisam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma meni ne pada na pamet da stavljam ruckove i tako te stvari,ja hocu da se upoznam sa bebom i da to vreme provedem sa njom i mm,kakvi crni gosti kad ja i na dupetu necu moci da sedim ko covek jos da se bakcem i sa kafama ma kako da ne,ja sam rekla ne zelim guzvu hocu mir,i ko god se bude usudio da ga remeti nece dobro proci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovako je i kod mene bilo... na pravim babinama je bila samo moja baba i tetka, ali onako pravo, po starinski, sa sve čorbom, lepinjom, piletom, baba sa prasetom, pečenim krompirima, tortom, kafom, pićem i poklonom za bebu.. to je i poenta babina, da te najbliži obilaze i donose ručak da bi porodilja mogla da odmara i da bi imala ručak...

A i ovo je ok varijanta, ali mislim da je fora da to neko drugi organizuje kao iznenađenje :D

tako je moja sveki deveru nosila na babine kad se malisa rodio, pre mesec i po...a iskreno malo ljudi zna sta su starinski obicaji za babine...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mene su iz porodilista sacekali :wacko:

a recimo, prijalo mi je kada sam dosla kuci, baka je postavila sto, stavila pile, kiflice, pivo, i svasta nesto za svezu porodilju :lol::wub:

I glavicu luka :huh:

Olja i Neca voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ako zelis takav vid druzenja sa svojim drugaricama, opustanje, vecera, sladoled, zezancija, pisanje posveta i sl, ne moras ga nazvati beby shower, vec okupljanje i sprovesti ga kad god hoces. Mene da neka drugarica pozove na beby shower verovatno bih smisljala sta da kupim, jer jelte to tome i sluzi, na zapadu, darivanje za bebu. Sumnjam da bi iko dosao praznih ruku. E sad mi imamo babine. Osim mojih i njegovih, niko mi nije dolazio prvih tri meseca. I svako ce se prvo javiti i najaviti, ako i vama odgovara da dodju. O obicajima necu nije tema.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.