Virsle, pastete i ostale mesne preradjevine

odgovora

Objavljeno

Dakle, treba činiti koliko je u našoj moći da nam deca rastu u ovom ružnom svetu što kvalitetnije.

Borjana, gore glavu, sve je ok. SIgurna sam da radiš najbolje što možeš, i da na putu prihvataš i ispravljaš greške, kao što i svi to radimo.

Slazem se. Hvala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja cerka ima 5g. i nikada joj nismo davali virsle,pastete i uopste mesne preradjevine.....pre par meseci je krenula u skolicu i tamo je dorucak iz pekare,rol virsle,kroasani masni,kifle sa pastetom...i svasta nesto nezdravo,stvarno me je jako brinula cinjenica da ce joj to biti deo ishrane...ali nasla sam resenje,kao sto kaze mna mama svako jutro pre skolice joj spremim dorucak,lepo se najede,te od njihovo dorucka uspeva da pojede samo zalogaj,dva...napomenula sam im da je ne teraju,popije jogurt...i to je to.....rucak imaju vec u 12 pa racunam da do tada i ne ogladni previse ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja cerka ima 5g. i nikada joj nismo davali virsle,pastete i uopste mesne preradjevine.....pre par meseci je krenula u skolicu i tamo je dorucak iz pekare,rol virsle,kroasani masni,kifle sa pastetom...i svasta nesto nezdravo,stvarno me je jako brinula cinjenica da ce joj to biti deo ishrane...ali nasla sam resenje,kao sto kaze mna mama svako jutro pre skolice joj spremim dorucak,lepo se najede,te od njihovo dorucka uspeva da pojede samo zalogaj,dva...napomenula sam im da je ne teraju,popije jogurt...i to je to.....rucak imaju vec u 12 pa racunam da do tada i ne ogladni previse ;)

:blink: Nemam reči...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja cerka ima 5g. i nikada joj nismo davali virsle,pastete i uopste mesne preradjevine.....pre par meseci je krenula u skolicu i tamo je dorucak iz pekare,rol virsle,kroasani masni,kifle sa pastetom...i svasta nesto nezdravo,stvarno me je jako brinula cinjenica da ce joj to biti deo ishrane...ali nasla sam resenje,kao sto kaze mna mama svako jutro pre skolice joj spremim dorucak,lepo se najede,te od njihovo dorucka uspeva da pojede samo zalogaj,dva...napomenula sam im da je ne teraju,popije jogurt...i to je to.....rucak imaju vec u 12 pa racunam da do tada i ne ogladni previse ;)

Da li je privatni vrtić u pitanju :unsure: ?

Inače jutros sam gledala jelovnik a i pitala sam vaspitačicu,kaže nemaju viršle,paštete ni margarin uopšte :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li je privatni vrtić u pitanju :unsure: ?

Inače jutros sam gledala jelovnik a i pitala sam vaspitačicu,kaže nemaju viršle,paštete ni margarin uopšte :rolleyes:

Ne,u pitanju je drzavna skola za slabovide...tamo ide u predskolsko....dok je rucak sasvim ok,kuvano jelo obavezno sa salatom i bas raznovrsno...nije mi jasno kako za dorucak nisu uspeli bolje da se organizuju

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mislim da ne treba preterivati ni u cemu pa tako ni u zabrani detetu da nesto jede,,,znam mame koje svojoj deci nisu ni smoki davale da probaju, pa deca jadna kad odu u skolu pojedu po 5 kesa odjednom jer su zeljna. gledam da se svi zdravo hranimo, ali mislim da od jedne pojedene virsle, 2-3 parceta prsute i slicnog jednom u nedelju dana nece nista da nam bude...generalno ne volim suhomesnato, ali znam da pojedem prsutu kad neko donese iz srbije....toliko od mene...luki dan ponekad da pojede parizer deciji koji je od teletine, ali to je jako retko, jer on i nije neka izjelica....nazalost nemam selo, pa svo voce i povrce kupujem po marketima....inace ne verujem u biolosko u marketima, mislim da je to dobar marketing, jer niko ne moze da me ubedi da moze jabuka koja izgleda kao plasticna, bez mirisa, da bude bioloska.

ali u svakom slucaju, ono sto sam rekla na pocetku, treba biti umeren u svemu....ne stvarati decu zeljnu nekim stvarima, ali ni ne kljukati ih nezdravom hranom....

Ja se sa ovim slažem, umerenost!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mislim da ne treba preterivati ni u cemu pa tako ni u zabrani detetu da nesto jede,,,znam mame koje svojoj deci nisu ni smoki davale da probaju, pa deca jadna kad odu u skolu pojedu po 5 kesa odjednom jer su zeljna. gledam da se svi zdravo hranimo, ali mislim da od jedne pojedene virsle, 2-3 parceta prsute i slicnog jednom u nedelju dana nece nista da nam bude...generalno ne volim suhomesnato, ali znam da pojedem prsutu kad neko donese iz srbije....toliko od mene...luki dan ponekad da pojede parizer deciji koji je od teletine, ali to je jako retko, jer on i nije neka izjelica....nazalost nemam selo, pa svo voce i povrce kupujem po marketima....inace ne verujem u biolosko u marketima, mislim da je to dobar marketing, jer niko ne moze da me ubedi da moze jabuka koja izgleda kao plasticna, bez mirisa, da bude bioloska.

ali u svakom slucaju, ono sto sam rekla na pocetku, treba biti umeren u svemu....ne stvarati decu zeljnu nekim stvarima, ali ni ne kljukati ih nezdravom hranom....

Ja se sa ovim slažem, umerenost!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja se sa ovim slažem, umerenost!

Meni je prijatelj koji je inace tehnolog rekao da je bolje detetu davati parizer i salamu generalno nego npr. suvi vrat ili pecenicu zbog kolicine soli. Svejedno, meni su mesne preradjevine poslednji moguci izbor za ishranu dece.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

od kad je mm radio u imleku ne uzimam skoro nista njihovo...a sto se tice suhomesnatih stvari mi u kuci manje vise ne jedemo nista od toga...mm ima nekog deku s pijace kod koga kupuje domacu pecenicu i prsut koji su vrhunski i to je to..virsle jednom u 100 godina i to pilece,perutninine...moji salju domaci sir iz sela maksimalno izbegavam industrijske stvari...kao sto neko rece nece nam se odvaliti creva ako ponekad pojedemo al kad vidim da neko zdere onu alpsku salamu zgrozi mi se zivot

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi ruckamo sve :)

I beba ti jede sve te prerađevine? :mellow:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja u principu izbjegavam da djevojčici dajem viršle i salame, međutim pošto mm voli i često jede viršle ona uvijek čopne par zalogaja od njega kad vidi da on jede. Ponekad joj moja mama (pošto je ona čuva dok ja radim) napravi za doručak one mini i onda ja urlam na nju danima što to radi. Baš sam joj juče to podvukla za viršle! Radije neka vrti danima palentu, žitarice, jaje, prženice, griz... nego da jede viršle. Pa ni ja ih ne jedem zbog svog zdravlja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja u principu izbjegavam da djevojčici dajem viršle i salame, međutim pošto mm voli i često jede viršle ona uvijek čopne par zalogaja od njega kad vidi da on jede. Ponekad joj moja mama (pošto je ona čuva dok ja radim) napravi za doručak one mini i onda ja urlam na nju danima što to radi. Baš sam joj juče to podvukla za viršle! Radije neka vrti danima palentu, žitarice, jaje, prženice, griz... nego da jede viršle. Pa ni ja ih ne jedem zbog svog zdravlja.

E pa to je već problem ako tm jede to što ti detetu braniš.Možete se nekako usaglasiti da on to izbaci iz ishrane?Mm je imao loše navike u ishrani,ali je uz mene sve lepo promenio.A moramo i još menjati zajedno :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja sam te prerađevine jela dok sam živela sa mojima baš baš... paštete i viršle za doručak, uvek neko mezance je bilo... od kako sam se udala(svekrva ima isvoje svinje i piliće, pravi vrhunsku domaću paštetu i kobaje) ja nisam kupila ali apsolutno ništa od tih stvari :)

Drina voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

MI smo mesne preradjevine vesto izbegavali do pre mesec dana.Medjutim kako se uovoj kuci samo to doruckuje i vecera ,to im je navika mm,O i s is samo to jedu,ja mogu jedno jutro,ali sledece mi vec muka,nisam mogla vise da sklanjam od deteta.Trazi i vice njam njam,kada mu ne dam on place.Da ga sklanjam svaki put kada neko jede ne mogu tako da pojede nekoliko zalogaja virsle s vremena na vreme,ali uglavnom kada trazi gledam da mu uvalim nesto drugo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moze svaka od nas sve te stetne stvari braniti deci,ali probace ili u vrticu,skoli,na nekom drugom mestu,pa sta sad ako neko i daje povremeno ne moze dete pasulj za dorucak jesti,ja virsle ne dajem,ali probali su kod tetke i traze ali ne dam,salamice i pastete povremeno i to od najboljeg proizvodjaca.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moze svaka od nas sve te stetne stvari braniti deci,ali probace ili u vrticu,skoli,na nekom drugom mestu,pa sta sad ako neko i daje povremeno ne moze dete pasulj za dorucak jesti,ja virsle ne dajem,ali probali su kod tetke i traze ali ne dam,salamice i pastete povremeno i to od najboljeg proizvodjaca.

To da li će probati u vrtiću, školi ili na nekom drugom mestu zavisi isključivo od tebe - kako ih naučiš i vaspitaš.

Ne mogu verovatno jesti pasulj za doručak, ali ima toliko alternativa pašteti i viršlama. Neću o tome ni da pišem pošto je stvarno izlišno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hah,moja voli pojesti povremeno.ali ne dajem baš....radije kakav sirni namaz,jogurt,mliječno,a ako je mesno,onda domaću slaninu ili malo šunke,kobasice....jaja....meni se sad trenutno gade sve te umjetne mazalice,smrde mi,pa ih zato ni nema na meniju,a bome ni u frizu,eventualno malo pureće šunke i to je to....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam napisala POVREMENO znaci dam im mozda jednom mesecno salamice sunke carnex a pastetu pravimo sami,ali ipak ne jedu cesto,virsle ne dajem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.