Virsle, pastete i ostale mesne preradjevine

odgovora

Objavljeno

J deci povremeno ukucam na 'google' sastav viršli i pašteta i hamburgera iz meka...u bude bljaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaak...dobro i oni čapnu ponekad,ali jako retko.....još izađe redovno 'goveđa m...biiiiiiiiiiiiiiiiiiip..da :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

J deci povremeno ukucam na 'google' sastav viršli i pašteta i hamburgera iz meka...u bude bljaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaak...dobro i oni čapnu ponekad,ali jako retko.....još izađe redovno 'goveđa m...biiiiiiiiiiiiiiiiiiip..da :lol:

pa sta kod vas stavljaju u hamburgere?? :huh:

Boldovano..... :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mazo ali je svaki hamburger ista stvar...tako da mek ili nešto drugo...dođe ti na isto <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:lol:

Meni ova recenica uopste nije bila smijesna. Osjecam se stvarno grozno, place mi se...

Mislila sam da vecinu stvari oko malca radim kako treba, a onda je dovoljno da se nesto sto mu dajem mjeri sa drogom, i da potpuno izgubim tlo pod nogama. Jos mi knedla stoji u grlu... Ne znam zasto me to toliko potreslo, bas mi je tesko...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ovdje u McDonald's-u obavezno stoji sastav mesa na izlogu gdje se raklamiraju hamburgeri,i na papirima u koja se umotavaju hamburgeri i plus na tv-u u McDonald's-u se sve vrijeme vrti video sta se melje za hamburgere...i nema nigdje m*da il cega vec...

cak se zna i koliko procenata masnoce ide u meso...

A cena tog hamburgera je?

I koliko kod vas kosta kg mesa u mesari?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Boki...nemaš zbog čega da se nerviraš...Potpuno vjerujem ovome što Phoenix priča, ali da usvojim ne mogu. Iskreno mislim da se i pretjeruje, ali dobro...tema možda za nešto drugo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ovdje u McDonald's-u obavezno stoji sastav mesa na izlogu gdje se raklamiraju hamburgeri,i na papirima u koja se umotavaju hamburgeri i plus na tv-u u McDonald's-u se sve vrijeme vrti video sta se melje za hamburgere...i nema nigdje m*da il cega vec...

cak se zna i koliko procenata masnoce ide u meso...

Onda su kod vas 'mekovi' zdraviji te stoga ne vidim svrhu tih antireklama protiv 'mekova' po celom svetu ;)

Borjana...Phoenix je to malo preuvelicala da bi nam docarala da to bas i nije dobro i da u tome nema nikakve vrijednosti...stociji papci,m*da,rogovi,koza i sta vec ne mogu biti otrovniji od kokaina il bilo koje vrste droge...al svakako izgleda da bas i nije dobro i meni se kao velikoj sad bas ogadilo...

nema potrebe da te pogadja i da se osjecas lose i da dozvoljavas da ti se tako lahko oduzme tlo pod nogama...

sad kad znas sastav,znas i sta ces dalje...

mi,vecina,smo se vele najeli i pasteta i narezaka i hrenovki i kobasica,pa evo nas citavih...tako da par hrenovkica sto je pojeo,tvom sincicu sigurno nece nastetiti...

Phoenix nije ni malo preuveličavala,kažu da ljudi od te struke,mesari i ostali ne jedu mesne prerađevine tipa viršli i pašteta,nema potrebe da se iko ljuti ali Phoenix je iznela smo činjenicu....i ja mislim da je to ZLO...nažalost :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mna mama...ne sporim ja da nije zlo, ali ne pij mlijeko, ne jedi klasično suho meso zbog kancerogenih materija, ne jedi mesne prerađevine zbog aditiva, ne jedi sltkiši, ne jedi grickalice, ne jedi šećer, ne pij sok...WOW...

Phoenix...samo kažem svaka vama čast kada se toga možete držati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ovdje u McDonald's-u obavezno stoji sastav mesa na izlogu gdje se raklamiraju hamburgeri,i na papirima u koja se umotavaju hamburgeri i plus na tv-u u McDonald's-u se sve vrijeme vrti video sta se melje za hamburgere...i nema nigdje m*da il cega vec...

cak se zna i koliko procenata masnoce ide u meso...

O mazo....pa zašto li se 'vrte' non-stop...da slučajno ne propagiraju zdravu hranu....i da li sigurna da nema m... i ostalo....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Filipa i Mazo, hvala vam... Ne sjecam se da me je nesto skoro ovako uzdrmalo, i bas mi je krivo. Inace cesto usvojim savjet, ukoliko je tako najbolje, ili se samo nasmijesim ukoliko mi ne odgovara. Ali, posljednja recenica koju je Phoenix napisala je na mene djelovala kao da me je neko maljem u celo udario!

Izvinjavam se na OT!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Phoenix nije ni malo preuveličavala,kažu da ljudi od te struke,mesari i ostali ne jedu mesne prerađevine tipa viršli i pašteta,nema potrebe da se iko ljuti ali Phoenix je iznela smo činjenicu....i ja mislim da je to ZLO...nažalost :(

Mogu samo da se nadovežem na ovo, moj tata je kad smo mi bili deca pričao kako su viršla i pašteta najgore prerađevine i kad bi ljudi videli šta se u to stavlja - ne bi ih nikad jeli (njegova firma radila za Karneks pa se i sam uverio davnih dana).

Mi nismo "zagriženi" da to ne sme da se jede, ali izbegavamo maksimalno...

Ja paštetu inače ne volim... one od ribe posebno "ne mirišem"...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mna mama...ne sporim ja da nije zlo, ali ne pij mlijeko, ne jedi klasično suho meso zbog kancerogenih materija, ne jedi mesne prerađevine zbog aditiva, ne jedi sltkiši, ne jedi grickalice, ne jedi šećer, ne pij sok...WOW...

Phoenix...samo kažem svaka vama čast kada se toga možete držati.

Filipa pravu si...ali ja se naježim kada čujem jako često na dnevniku koliko su kancerogene bolesti uzele maha...kažu eidemija...naravno tu ulazi vazduh i sve ostalo...ali ovo što mi danas jedemo je strašno.....opet dolazimo do onog da je TAČNO sve što je Phoenix napisala e sada za drugu je temu da li se pridržavati toga ili ne....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mogu samo da se nadovežem na ovo, moj tata je kad smo mi bili deca pričao kako su viršla i pašteta najgore prerađevine i kad bi ljudi videli šta se u to stavlja - ne bi ih nikad jeli (njegova firma radila za Karneks pa se i sam uverio davnih dana).

Mi nismo "zagriženi" da to ne sme da se jede, ali izbegavamo maksimalno...

Ja paštetu inače ne volim... one od ribe posebno "ne mirišem"...

Eto.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Filipa i Mazo, hvala vam... Ne sjecam se da me je nesto skoro ovako uzdrmalo, i bas mi je krivo. Inace cesto usvojim savjet, ukoliko je tako najbolje, ili se samo nasmijesim ukoliko mi ne odgovara. Ali, posljednja recenica koju je Phoenix napisala je na mene djelovala kao da me je neko maljem u celo udario!

Izvinjavam se na OT!

Boki,Phoenix je samo želela da dočara koliko je to loše...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Boki,Phoenix je samo želela da dočara koliko je to loše...

;)

Meni je docarano za sva vremena...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jedno pitanje: sto slaninu svrstavate u mesne preradjevine?

Pa slanina i jeste prerađevina. Ne jede se sirova. Usoljava se, pa se dimi.

oooooooooooooojjjj.......a sta ide u argetu???ja nju taaaaako volim,,,al ako i u nju ide ave to...stvarno ne znam kako cu je jesti... :(

kako to onda uopste moze da se prodaje?? :huh:

U argetu ide sve isto, plus soja, surutka u prahu, mleko u prahu i sl.

Meni ova recenica uopste nije bila smijesna. Osjecam se stvarno grozno, place mi se...

Mislila sam da vecinu stvari oko malca radim kako treba, a onda je dovoljno da se nesto sto mu dajem mjeri sa drogom, i da potpuno izgubim tlo pod nogama. Jos mi knedla stoji u grlu... Ne znam zasto me to toliko potreslo, bas mi je tesko...

Borjana, nije mi bila namera da tebe lično uzdrmam. Ali nekada je potrebno biti malo oštriji da bi se ljudi prizvali svesti. Nemoj da ti bude teško, već buti srećna što te je neko pokrenuo i što ćeš staviti tačku na i u vezi ovih svari. Ništa ti nisi pogrešila.

Kažu da ljudi koji su obišli pogone u mesarama gde se prave viršle i paštete, od tog momenta nikad više to nisu jeli. Meni je to dovoljan dokaz koliko je to loše.

Navodno svi aditivi koji idu u te prerađevine su toliko loši, mutageni, da izazivaju bolesti u drugo ili trećem kolenu. Dakle, mislim da i nije toliko preterivanje kad se poredi sa drogom. Ako neko svakodnevno ili vrlo često jede to napram nekoga ko se tu i tamo udrogira, na kraju dođemo na isto - i jedan i drugi imaju neke loše posledice.

Dakle, treba činiti koliko je u našoj moći da nam deca rastu u ovom ružnom svetu što kvalitetnije.

Borjana, gore glavu, sve je ok. SIgurna sam da radiš najbolje što možeš, i da na putu prihvataš i ispravljaš greške, kao što i svi to radimo.

paper_moon voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jedno pitanje: sto slaninu svrstavate u mesne preradjevine?

Secer koliko znam i ona vakum slanina,ona sto najvise svi vole da jednu je puna aditiva.Ono u sredini sto lici na meso uopste nije meso.

Iskreno zivot na selu ti nekako i sam po sebi ne dozvoljava da jedes te otrove.Jer imas slanine,prsute,pihtije,sir,kajmak ,pa i ne pribegavas toliko kupovini toga.Dok se Jana nije rodila bila sam manje informisana,pa smo i jeli ponekad virsle ,kobasice ,pastetu.Medjutim zahvaljujuci najvise forumu i ostalim izvorima informacija,to smo skoro nacisto izbacili iz ishrane.MI i pojedemo ponekad,ali dete nikad.

Par puta mi se desilo kad ode kod drugara da mu smaze virslice.Zamolila sam vise puta da sklone ali odgovor je bio:"Ma daj ,ne budi smesna,nece joj nista biti,sva deca to jedu" <_<

Meni je dovoljno kad kupim sunku npr za makarone umotana je u onaj papir,i vidim koliko pusti vode.Pa 70% je voda + aditivi,sa tim otpatcima fuj.

Phoenix ne moze sve odjednom,ali sam videla da vremenom jedno po jedno moze da se izbacuje.Ranije je bilo cesce,a sada bukvalno dva puta godisnje pojedemo nesto tako.Ipak uspeh je zar ne,za razliku od ranije kad sam svako jutro doruckovala hot dog. <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni su neke takve informacije o "koristi" nekih namernica bas znacile, tako da kad i pomislim da bi mogla deci i da dam virsle ili pastetu, odmah se setim sastava i opredelim se za nesto drugo.

Najlakse je ne kupovati takve namirnice, tako da mi nemamo u frizideru margarin, virsle, pastete, sunke, salame... Desi se da odu kod babe i nesto od toga pojedu, ali to im bude dosta i ne traze vise.

Moja svekrva je imala karcinom debelog creva, i doktori su joj objasnili koja hrana je pospesila razvoj bolesti, izmedju ostalog to su bile i virsle i pastete.

Najlakse je reci ne mogu i necu da se odreknem nekih stvari, a prethodno ne razmisliti o tome sta te stvari mogu sve da prouzrokuju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo i da dodatno zgrozim...cula sam pricu iz Juhora da kad se sve to lepo mulja u nekim kazanima ili vec gde secka...a gore blizu plafona po nekim gredama se seta po neki pacov pa sad da li po neki upadne ili ne niko nece iz tih kazana da ga izvuce bas...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Viršle da su oslobođenje konzervanasa i sličnih stvari ne bi ni postojale. Obično su upola jeftinije od mesa od kojeg se navodno prave.

U sastav viršli najčešće idu papci i kopita, rogovi, vimena, otpaci kože i potkožnog tkiva, iznutrice, kreste, oči, polni organi, soja, emulgatori, kontervansi, pojačivači ukusa. I sve to za manje pare od mesa.

Dajte deci mesa da jedu, a ne tu strahotu. Dete ne zna za bolje, prepušteno je samo vama. Neće patiti ako mu ne dajete viršle, ali hoće patiti u poznim godinama jer je to u mladosti jeo!

Pitajte sebe - kad bi se detetu svideo kokain, da li bi mu dali tu i tamo malo da šmrkne?

A kako da zabranim u vrticu?! Mi mu to stvarno ne dajemo kod kuce, jeo je samo nekoliko puta kada ga je mm cuvao, dva ili tri puta. Najcesce trazi za dorucak ''utipe'' ustipke koje on sa mnom pravi ( kukuruzno brazno, crno i malo belog, brasno uzimam na selu sa vodenice ), dodam malo mleka, jaje i to je to. Obozava ih sa sirom, cak i sa medom. Vrtim palentu, jaje, przenice.... Ali u vrticu je to redovno za dorucak.... Licno mu nista ne branim, ali vec par meseci nece grickalice, nece cokoladu, jedino sto pojede je monte.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A kako da zabranim u vrticu?! Mi mu to stvarno ne dajemo kod kuce, jeo je samo nekoliko puta kada ga je mm cuvao, dva ili tri puta. Najcesce trazi za dorucak ''utipe'' ustipke koje on sa mnom pravi ( kukuruzno brazno, crno i malo belog, brasno uzimam na selu sa vodenice ), dodam malo mleka, jaje i to je to. Obozava ih sa sirom, cak i sa medom. Vrtim palentu, jaje, przenice.... Ali u vrticu je to redovno za dorucak.... Licno mu nista ne branim, ali vec par meseci nece grickalice, nece cokoladu, jedino sto pojede je monte.

Pa samo ako se najede kući,tako neće nešto preterano doručkovati u vrtiću....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo i da dodatno zgrozim...cula sam pricu iz Juhora da kad se sve to lepo mulja u nekim kazanima ili vec gde secka...a gore blizu plafona po nekim gredama se seta po neki pacov pa sad da li po neki upadne ili ne niko nece iz tih kazana da ga izvuce bas...

Ha, ha, ha :lol: !!!!

Ma, divota :lol: !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa slanina i jeste prerađevina. Ne jede se sirova. Usoljava se, pa se dimi.

pa to nij3e preradjevina.po ovom je onda i prstuta preradjevina.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

u svakom slucaju ja a i luka ne jedemo nikakve mesne preradjevine jet to ne volimo.mm voli domacu kobaju i to mu spremim jednom u ne znam koliko.

a st0 se kokaina tice, mislim da preterujete.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Devojke, aj jedan predlog Ajde da se otvori tema gde cemo pisati zdrave recepte - predloge za dorucak i veceru za decu stariju od dve godine.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.