Virsle, pastete i ostale mesne preradjevine

odgovora

Objavljeno

Ma Micilici sve je receno i puno ti hvala na silnim prepiskama,stvarno mi mnogo znace. Ne zelim da te dalje preznojavam jer verujem da ni malo nije lako za svaku moju rec ili recenicu traziti odgovore na guglu. Uostalom takav razgovor mi ni malo nije interesantan.Vise volim razgovor koji se zasniva na proverenim cinjenicama,razmena iskustava i misljenja iz sopstvenih zivota,dobronamerni saveti i sl.Verujem da vecina zena sa ovog foruma,kako je uspela da nadje ovaj forum, tako moze da izgugla sve sto ih interesuje,nema potrebe da to neko drugi cini.

I da, procitala sam tvoje postove i ite kako bih mogla da ti odgovorim na svaku tvoju bilo bih mojih deset,pogotovo sto osecam taj sarkastican i omalovazavajuci ton.No, ne zelim da se spustam i trosim svoje dragoceno vreme na.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

sunshine i kristal drago mi je sto postoje osobe kao sto ste vi,kapirate sta hocu da kazem i razume te me i bez gugla :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sreca pa me nece kazniti :P

Dokaze nisam prikupljala, jer mi zaista ne trebaju, ali sam 1) za ishranu upucena od strane ljudi koji su upravo uzorkovali namirnice sa organic farmi... pa im se provuce ponesto, prodje jednom... ovo cisto govorim na konto onoga sto si u jednom postu rekla da ne verujes seljacima, a to je upravo odgovor na moj post ( da ne detaljisem previse) na koji nisam zelela da odgovaram, jer niti imam potrebe da se nekom pravdam, niti zelje za tim, a ni vremena, ali vec kad se ti hvatas za svaku rec, da ti odgovorim na neke samo postove...

2) za stvari koje sam rekla da u UK nisu ispravno onako kako ih predstavljaju narodu, sam saznala iz strucne literature, koju sam izucaval nedavno... O tome sta je u pitanju necu pominjati, jer nema veze sa celim sajtom, ionako je sve ovo spam... Ali ako te interesuje, poslacu ti na pp i temu i literaturu...

Dakle, moze 100x pisati organic, ja ne verujem da je 100% organic! Kazem, ljudi koji se time bave su mi rekli da prolaze i stvari koje nisu uzgajane uz pridrzavanje svih pravila. Zasto kupujem_ Jer smatram da su bolje nego one koje nemaju tu oznaku.

Ti seljaci za koje si rekla da im ne verujes, a posle sama rekla da i vi kupujete od divnih ljudi, komsija cini mi se, su upravo dugogodisnji prijatelji nasih porodica, takoreci familija. Ali ti si ih priori ubacila u pricu sa onima sto ko zna kako uzgajaju voce, povrce, zivotinje...

I zaista nema potrebe da ovde govoris sta ko da pise, jer ako ti sta smeta, preskoci, stavi na ignore... A ne sve redom da prozivas uz drugarski pozdrav ;)

Nadam se da se ova tema nece razvuci u nedogled, jer je potpuno besmislena.

LEPOvam ja kazem da kad izneses svoje iskreno misljenje,cinjenice ili iskustvo,a pritom se izdvajas od vecine,ODMAH ko osice se zakace i raspredaju o tome do besvesti! :wacko:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma Micilici sve je receno i puno ti hvala na silnim prepiskama,stvarno mi mnogo znace. Ne zelim da te dalje preznojavam jer verujem da ni malo nije lako za svaku moju rec ili recenicu traziti odgovore na guglu. Uostalom takav razgovor mi ni malo nije interesantan.Vise volim razgovor koji se zasniva na proverenim cinjenicama,razmena iskustava i misljenja iz sopstvenih zivota,dobronamerni saveti i sl.Verujem da vecina zena sa ovog foruma,kako je uspela da nadje ovaj forum, tako moze da izgugla sve sto ih interesuje,nema potrebe da to neko drugi cini.

I molim te samo mi jedno reci. Sta jedes kad dodjes u Srbiju na mesec dva i sta si jela 23 godine dok nisi otisla u zemlju spasenja?Mislim da li se plasis za svoje zdravlje i zdravlje svojih najblizih posto otrovi i nehigijena vrebaju na sve strane?

Mene M. podseca na ,,jednu,, iz nase familije,a tebe?Mnogo voli da pametuje ,misli da je savrsena i da je uvek u pravu a u stvari..........! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mene M. podseca na ,,jednu,, iz nase familije,a tebe?Mnogo voli da pametuje ,misli da je savrsena i da je uvek u pravu a u stvari..........! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Ma sta reci,sve se vidi iz prilozenog :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

O pa iz prilozenog ja tek sad vidim (sta cu kad sporo palim) a i cujem od slavuja sto divno peva ;) na kakve sam ja na ovoj temi "igracice" naletela! :lol::P Posto ste dosad uspele da uvredite, isprovocirate i isprozivate pola foruma, da ispljujete i stanete na zulj i milim i dragim (usput i divnoj vam familiji :lol: ) onda da vas ja "ostavim na miru" da u svom "velicanom" "znanju", "umecu", "vestinama" i "toleranciji" uzivate dok iz sopstvene obesti sebi ko u narodnim pesmama "oci ne iskopate" :rolleyes:

I slepom je postalo jasno na forumu o kakvim se karakterima radi, hvala dobrim forumasicama sto i meni oci otvorise da obratim paznju ko to u svakoj temi i svakoj corbi mora biti zaprska, ko je tako jadan i neshvacen, niko nju/njih ne razume kad hoce da se svadjaju, prepiru i sole pamet. :lol:

Meni- ni pomena niste vredne i ne zasluzujete ni trunku znoja (ne laskajte sebi, jadni su vam pokusaji da mene preznojite bili) vas dve- znacete ko ste :lol: Dalje cu vas se kloniti jer: "Ako ne zna, a ne zna da ne zna, kloni ga se." rece jednom jedan veliki um!

Sunshine, kad smo kod ignore- pa sto nisi dosad ti mene stavila jer ocigledno je da nije trebalo da ispravljam tvoj savet da je dobro davati "suvo meso". Izvini draga, ti mozes da se ne slozis, al ja stojim iza toga da je kancerogeno i nema osobe na planeti koja ce ti u 21-om veku reci drugacije. E sad od dva zla manje- ili domace pomalo kancerogeno ili kupljeno kojekakvo- i ja bih se zamislila pri izboru jer deca treba nesto da jedu.

Ja tebi nijednom nisam rekla sta treba da pises iako ne volim kad cujem dezinformacije i neproverene podatke bilo gde i od bilo koga (mogu nekoga zivota kostati) ali ti mene opet prozivas ZA ISTI, PRVI POST ZA KOJI SAM SAMU SEBE ISPRAVILA. Barem sam od tebe vise ocekivala posle ovolike prepiske, nadala sam se naci ces materijala potkrepljenog necim, bilo cime, a ne obecanjem da ces staviti, al ne treba jer nije za ovu temu. ;)

Svaka cast tvojim seljacima, kapu im skidam jer ocigledno nisu isti oni koji su nama preneli salmonelu 2005-e ili mom detetu izazvali osip grozdjem 2008-e! Svaka cast i tebi na tome sto verujes ili ne ovome ili onome, svako ima pravo na svoje misljenje i posledice sa kojima ce ziveti nakon sopstvenih odluka. Od srca se nadam da nicije i nijedne nece biti lose ;)

A sto se literature tice ja sam za nova znanja uvek otvorena, slobodno mi posalji sta god da imas jer me uvek interesuje da naucim bilo sta interesantno i drugacije. Posto sam uvek bila iz price: "Ako ne zna, a zna da ne zna, nauci ga." tvoj sam covek za PP kad budes nasla vremena ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Boze dragi koliko ste jadne,stvarno mi vas je zao :(

Nadam se da nekada ostanete same sa sobom,pogledate se u ogledalo i......vidite surovu istinu. Tu vam ne moze pomoci ni sto foruma,ni sto forumasica,ni lazi..

Nadam se da cete nekada priznati surovu istinu o sebi i shvatiti da ste u grdnom problemu i da cete tada potraziti adekvatnu pomoc.Ljudima kojima je potreban ovakav vid exponiranja stvarno je potrebna pomoc. Ako mogu na tom polju da vam pomognem vrlo rado cu pomoci.A tvoja drugarica je toliko jadna da se krije iza pp,neverovatno sta jedna majka sebi dozvoljava.Zar to ne govori sve o njoj?

Zelim vam svu srecu B)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sunshine, kad smo kod ignore- pa sto nisi dosad ti mene stavila jer ocigledno je da nije trebalo da ispravljam tvoj savet da je dobro davati "suvo meso". Izvini draga, ti mozes da se ne slozis, al ja stojim iza toga da je kancerogeno i nema osobe na planeti koja ce ti u 21-om veku reci drugacije. E sad od dva zla manje- ili domace pomalo kancerogeno ili kupljeno kojekakvo- i ja bih se zamislila pri izboru jer deca treba nesto da jedu.

Ja tebi nijednom nisam rekla sta treba da pises iako ne volim kad cujem dezinformacije i neproverene podatke bilo gde i od bilo koga (mogu nekoga zivota kostati) ali ti mene opet prozivas ZA ISTI, PRVI POST ZA KOJI SAM SAMU SEBE ISPRAVILA. Barem sam od tebe vise ocekivala posle ovolike prepiske, nadala sam se naci ces materijala potkrepljenog necim, bilo cime, a ne obecanjem da ces staviti, al ne treba jer nije za ovu temu. ;)

Svaka cast tvojim seljacima, kapu im skidam jer ocigledno nisu isti oni koji su nama preneli salmonelu 2005-e ili mom detetu izazvali osip grozdjem 2008-e! Svaka cast i tebi na tome sto verujes ili ne ovome ili onome, svako ima pravo na svoje misljenje i posledice sa kojima ce ziveti nakon sopstvenih odluka. Od srca se nadam da nicije i nijedne nece biti lose ;)

A sto se literature tice ja sam za nova znanja uvek otvorena, slobodno mi posalji sta god da imas jer me uvek interesuje da naucim bilo sta interesantno i drugacije. Posto sam uvek bila iz price: "Ako ne zna, a zna da ne zna, nauci ga." tvoj sam covek za PP kad budes nasla vremena ;)

Jest' mi grozno da i dalje brljam temu, ali nadam se da cu se na ovome zaustaviti. Moguce da sam se ja osecala prozvana, a ti nisi opste mislila na mene, to stoji, jos sam ja u nekoj down, bolesnickoj fazi, pa vrlo moguce da sam sve gledala crno... Nemam sad vremena da iscitavam da li je tako ili ne, eto, moguce da sam ja pogresno tumacila tvoje postove, sorry.

A za seljake, jeste ispravila si se, vidis i to sam smetnula s uma, ubuduce cu pazljivije citati sve postove (kuku meni ;) ).. ali stvarno mi je zasmetao svoj odsecan stav u tom prvom postu za koji si se ispravila, pa sam valjda zato prosli put i odragovala.

A za suvo meso sam rekla sta su nama pedijatri rekli, nisam rekla da iko treba ili ne to da jede, vec sta je nama receno da moze da se jede. Sa tog spiska sto sam stavila ni moj mali ne jede sve, ali su nam rekli da moze, pa sam podelila to ovde sa vama. Naravno da svako odlucuje sta ce da jede, a posebno da daje detetu, i ne mislim da iko od nas snosi krivicu sto je nesto predlozio ovde. Ipak taj kome je predlozeno sam odlucuje, a ovo je forum gde su sve majke, a ne strucna lica, tako da svako treba da postove uzme sa rezervom i licno ih proveri pre primenjvanja.

Nadam se da smo blize prestanku prepiske, ili makar da je negde drugde obavljamo :)

Jos jednom se izvinjavam na spamovanju teme.

Evo malog doprinosa temi ;) ja obozavam suvo meso, sta cu, ne dam ih malom, mada on voli da proba kad mi jedemo, ali mu tad dam sta on sme, i tako uvek radim kad mi jedemo nesto sto on jos ne jede. Ne dajemo mu nista, apsolutno nista od industrijskih mensih preradjevina i, kao sto rekoh, volela bih da tako bude sto duze. Ni tunjevinu mu ne dajemo, iako sam napisala da nam je pedijatar rekao da moze. Bojim se kako ce u vrticu biti sa hranom, ne pitajte koliko. Definitivno im daju salamice, virsle, sardine, pastete (tad kad sam otisla da vidim vrtic, bas je bila pasteta, htela sam da placem :( ) :angry::( Ako ga sada ne damo, vise nema sanse da ga ubacimo u drzavni, a ne znam ni jedan proveren vrtic makar sa ove strane reke, ne mora biti deo grada u kome zivimo, da bih ga dala... U privatni ga ne dajem ukoliko ne znam ili direktor,a vlasnika ili vaspitacice... Eto muke moje...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

O pa iz prilozenog ja tek sad vidim (sta cu kad sporo palim) a i cujem od slavuja sto divno peva ;) na kakve sam ja na ovoj temi "igracice" naletela! :lol::P Posto ste dosad uspele da uvredite, isprovocirate i isprozivate pola foruma, da ispljujete i stanete na zulj i milim i dragim (usput i divnoj vam familiji :lol: ) onda da vas ja "ostavim na miru" da u svom "velicanom" "znanju", "umecu", "vestinama" i "toleranciji" uzivate dok iz sopstvene obesti sebi ko u narodnim pesmama "oci ne iskopate" :rolleyes:

I slepom je postalo jasno na forumu o kakvim se karakterima radi, hvala dobrim forumasicama sto i meni oci otvorise da obratim paznju ko to u svakoj temi i svakoj corbi mora biti zaprska, ko je tako jadan i neshvacen, niko nju/njih ne razume kad hoce da se svadjaju, prepiru i sole pamet. :lol:

Meni- ni pomena niste vredne i ne zasluzujete ni trunku znoja (ne laskajte sebi, jadni su vam pokusaji da mene preznojite bili) vas dve- znacete ko ste :lol: Dalje cu vas se kloniti jer: "Ako ne zna, a ne zna da ne zna, kloni ga se." rece jednom jedan veliki um!

Joj,dusice draga,bas mi je zao sto pored svih tvojih obaveza koje imas,moras jos i o nasoj familiji da brines.Ko si ti da se mesas u nase familijarne odnose,koji su odlicni sem nekih,,kukolja kojih ima u svakom zitu,,?Steta ,za tebe,sto nista ne mozes na Googlu da pronades o nasoj familiji,pa da nam svima drzis predavanje o tome,onako kako ti umes. :rolleyes: Ali zato ti imas ,,slavuja,,koji ti je ovog puta dao pogresne podatke i eto,zeznuo te,iskoristio i ti si napisala ovaj jadni tekstic .Neka, covek se uci dok je ziv,a i ti jos kasno palis i to je to.A taj tvoj ,,slavuj,, je jos jadniji kad mora da trazi nekog da peva umesto njega. :P P.S A to da ces da nas se klonis,slobodno,bas nas briga,ali bi ti ja preporucila da se pre klonis dragih,slatkorecivih ljudi,koji su toliko slatki da ti postaju GORKI!!!! :wacko:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jaooooo Oki svaka cast na recitosti. :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jaooooo Oki svaka cast na recitosti. :P

:D :D :D :D :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Oko čega se vi "kačite", pa ovdje smo da se opuštamo od svakodnevih briga i obaveza. Sjetite se samo vremena rata i sankcija(nije to bilo tako davno)...šta smo sve jeli iz konzervi gdje ne piše ni proizvođač, ni rok trajanja...pa smo opet OK.

Ja nisam za viršle i ostalo raznoraznih proizvođača, ali ću svom djetetu rado uvijek davati CEKIN proizvode.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi jedemo domaće suhomesnato-zakolje se svinja i suši njeno meso. Moja ćerka od 6 meseci pomalo jede slaninu, sad ima 7 godina, puca od zdravlja, a ja obožavam slaninu, pogotovo leti sa paradajzom. Što se tiče pašteta, viršli i ostalih industrijskih prerađevina, slažem se da nije 100% ispravno, ali da li je išta danas tako...ako deca vole nek jedu, kad budu jednog dana saznala od čega se pravi, možda će im se i smučiti, a možda i neće. Npr. moja ćerka zna od čega se pravi pašteta, ali voli ponekad da je pojede.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Oko čega se vi "kačite", pa ovdje smo da se opuštamo od svakodnevih briga i obaveza. Sjetite se samo vremena rata i sankcija(nije to bilo tako davno)...šta smo sve jeli iz konzervi gdje ne piše ni proizvođač, ni rok trajanja...pa smo opet OK.

Ja nisam za viršle i ostalo raznoraznih proizvođača, ali ću svom djetetu rado uvijek davati CEKIN proizvode.

100% si u pravu za ovaj deo o konzervama, a kakvi su to CEKIN proizvodi, jel imaju neku posebnu deklaraciju!?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Čekaj da malo izguglam!!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pucaju najbolje!

Vindijine hrenovke u prirodnom ovitku oduševit ce posebno najmlade gurmane! Radi se o novim proizvodima u paleti ponude zdrave prehrane “Cekin” proizvedene iz najkvalitetnijih dijelova pileceg mesa s višim postotkom bjelancevina odgovornih za rast i razvoj svih tjelesnih tkiva. Izvrsna su prehrana namijenjena djeci, ne samo što su proizvedene od svježeg pileceg mesa, vec i stoga što su zacinjene prirodnim i blagim zacinima. Vindijine hrenovke u prirodnom ovitku cvrste su i posebno ukusne, a prilikom svakog zagriza fino pucaju i razvesele nepce nezamjenjivim okusom pravih domacih hrenovki.

Zdrav su i praktican obrok, a svojom raznolikom primjenom zadovoljit ce sve ukuse. Roštilj, pecenje u tavi ili jednostavno kuhanje − izbor ostavljamo vama!

Eto...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Čekaj da malo izguglam!!!!!

Pa, nije sve tacno sto pise na "GUGLU", vec su neke forumasice i pisale o tome...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pucaju najbolje!

Vindijine hrenovke u prirodnom ovitku oduševit ce posebno najmlade gurmane! Radi se o novim proizvodima u paleti ponude zdrave prehrane “Cekin” proizvedene iz najkvalitetnijih dijelova pileceg mesa s višim postotkom bjelancevina odgovornih za rast i razvoj svih tjelesnih tkiva. Izvrsna su prehrana namijenjena djeci, ne samo što su proizvedene od svježeg pileceg mesa, vec i stoga što su zacinjene prirodnim i blagim zacinima. Vindijine hrenovke u prirodnom ovitku cvrste su i posebno ukusne, a prilikom svakog zagriza fino pucaju i razvesele nepce nezamjenjivim okusom pravih domacih hrenovki.

Zdrav su i praktican obrok, a svojom raznolikom primjenom zadovoljit ce sve ukuse. Roštilj, pecenje u tavi ili jednostavno kuhanje − izbor ostavljamo vama!

Eto...

Pa, kad su tako dobre, pošalji nam ih u Srbiju...čuj hrenovke, tj viršle zdrava prehrana...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa dođite kod nas da probate...

A za google :D :D :D :D :D :D :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jest' mi grozno da i dalje brljam temu, ali nadam se da cu se na ovome zaustaviti. Moguce da sam se ja osecala prozvana, a ti nisi opste mislila na mene, to stoji, jos sam ja u nekoj down, bolesnickoj fazi, pa vrlo moguce da sam sve gledala crno... Nemam sad vremena da iscitavam da li je tako ili ne, eto, moguce da sam ja pogresno tumacila tvoje postove, sorry.

A za seljake, jeste ispravila si se, vidis i to sam smetnula s uma, ubuduce cu pazljivije citati sve postove (kuku meni ;) ).. ali stvarno mi je zasmetao svoj odsecan stav u tom prvom postu za koji si se ispravila, pa sam valjda zato prosli put i odragovala.

A za suvo meso sam rekla sta su nama pedijatri rekli, nisam rekla da iko treba ili ne to da jede, vec sta je nama receno da moze da se jede. Sa tog spiska sto sam stavila ni moj mali ne jede sve, ali su nam rekli da moze, pa sam podelila to ovde sa vama. Naravno da svako odlucuje sta ce da jede, a posebno da daje detetu, i ne mislim da iko od nas snosi krivicu sto je nesto predlozio ovde. Ipak taj kome je predlozeno sam odlucuje, a ovo je forum gde su sve majke, a ne strucna lica, tako da svako treba da postove uzme sa rezervom i licno ih proveri pre primenjvanja.

Nadam se da smo blize prestanku prepiske, ili makar da je negde drugde obavljamo :)

Jos jednom se izvinjavam na spamovanju teme.

Evo malog doprinosa temi ;) ja obozavam suvo meso, sta cu, ne dam ih malom, mada on voli da proba kad mi jedemo, ali mu tad dam sta on sme, i tako uvek radim kad mi jedemo nesto sto on jos ne jede. Ne dajemo mu nista, apsolutno nista od industrijskih mensih preradjevina i, kao sto rekoh, volela bih da tako bude sto duze. Ni tunjevinu mu ne dajemo, iako sam napisala da nam je pedijatar rekao da moze. Bojim se kako ce u vrticu biti sa hranom, ne pitajte koliko. Definitivno im daju salamice, virsle, sardine, pastete (tad kad sam otisla da vidim vrtic, bas je bila pasteta, htela sam da placem :( ) :angry::( Ako ga sada ne damo, vise nema sanse da ga ubacimo u drzavni, a ne znam ni jedan proveren vrtic makar sa ove strane reke, ne mora biti deo grada u kome zivimo, da bih ga dala... U privatni ga ne dajem ukoliko ne znam ili direktor,a vlasnika ili vaspitacice... Eto muke moje...

Sunshine draga skidam kapu! ;):)

I od mene izvinjenje forumasicama na skretanju sa teme!

Na temu virsli- necu da ulazim u to dal su i koje dobre, ali jedan savet za sve koji ih daju deci i sami ih jedu: obavezno ih presecite po duzini, a ne samo na poprecne kolutove. Ti kolutovi su savrsenog oblika da zatvore dusnik i, navodno, alaramantan je broj gusenja (cak i kobnih) koji za razlog imaju virsle, hrenovke, hot-dogove i kako god da ih zvali, ista je stvar u pitanju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Što se tiče pašteta, viršli i ostalih industrijskih prerađevina, slažem se da nije 100% ispravno, ali da li je išta danas tako...ako deca vole nek jedu, kad budu jednog dana saznala od čega se pravi, možda će im se i smučiti, a možda i neće. Npr. moja ćerka zna od čega se pravi pašteta, ali voli ponekad da je pojede.

Ne slažem se sa ovim stavom - ako deca vole nek jedu, a kad odrastu pa kad saznaju sami, neka biraju.

Dok su mali treba im usaditi dobre i zdrave navike, pa daj Bože da tako ostane i kad odrastu i mogu da shvate šta i kako i zašto nešto nisu dobijali da jedu dok su bili mali.

To što je jako puno nezdravih stvari ne znači da se tome treba prepustiti.

Možda bi se detetu svidelo i malo kokaina ili već tako neka grozota - to ne znači da im treba dati! Ovo je možda jako grub primer, ali je zaista tako. Pa videli smo temu gde detetu daju alkohol i da mu se svidelo! To što se detetu sviđa nije opravdanje da mu se to i daje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne slažem se sa ovim stavom - ako deca vole nek jedu, a kad odrastu pa kad saznaju sami, neka biraju.

Dok su mali treba im usaditi dobre i zdrave navike, pa daj Bože da tako ostane i kad odrastu i mogu da shvate šta i kako i zašto nešto nisu dobijali da jedu dok su bili mali.

To što je jako puno nezdravih stvari ne znači da se tome treba prepustiti.

Možda bi se detetu svidelo i malo kokaina ili već tako neka grozota - to ne znači da im treba dati! Ovo je možda jako grub primer, ali je zaista tako. Pa videli smo temu gde detetu daju alkohol i da mu se svidelo! To što se detetu sviđa nije opravdanje da mu se to i daje.

Slazem se potpuno... MOramo dati sve od sebe da ih naucimo pravim vrednostima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne slažem se sa ovim stavom - ako deca vole nek jedu, a kad odrastu pa kad saznaju sami, neka biraju.

Dok su mali treba im usaditi dobre i zdrave navike, pa daj Bože da tako ostane i kad odrastu i mogu da shvate šta i kako i zašto nešto nisu dobijali da jedu dok su bili mali.

To što je jako puno nezdravih stvari ne znači da se tome treba prepustiti.

Možda bi se detetu svidelo i malo kokaina ili već tako neka grozota - to ne znači da im treba dati! Ovo je možda jako grub primer, ali je zaista tako. Pa videli smo temu gde detetu daju alkohol i da mu se svidelo! To što se detetu sviđa nije opravdanje da mu se to i daje.

To nije njihova svakodnevna hrana i da im to zdravstveno škodi kao kokain, naravno da ni jedna majka ne bi to davala svom detetu. Moj sin ne voli ništa od tih industrijskih proizvoda i ja mu ih i ne dajem, a ćerka voli samo ponekad da pojede paštetu. Svako odgaja svoje dete i usađuje mu porodične navike.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Što se tiče teorije "USAĐIVANJE ZDRAVIH NAVIKA" nema od toga ništa, ma koliko samo znam slučajeva da djeca odjednom iz bijesa i bezobrazluka prestaju jesti ono što ste smatrali da je zdravo za njega i prihvataju samo viršle, pizze i ostalo...

Šta biste tada, ostavili ga da gladuje da ispoštujete usađivanja navika ili biste se povinovali njegovim željama...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Što se tiče teorije "USAĐIVANJE ZDRAVIH NAVIKA" nema od toga ništa, ma koliko samo znam slučajeva da djeca odjednom iz bijesa i bezobrazluka prestaju jesti ono što ste smatrali da je zdravo za njega i prihvataju samo viršle, pizze i ostalo...

Šta biste tada, ostavili ga da gladuje da ispoštujete usađivanja navika ili biste se povinovali njegovim željama...

Pa sad, ne možeš baš tako da tvrdiš - nema od toga ništa. Dete koje nikada nije probalo viršlu ne može ni da je traži jer ni ne zna šta je to. A bes i bezobrazluk su opet sasvim druga tema.

I ja znam par primera gde deca ne odbijaju zdravu hranu zbog besa i bezobrazluka.

Dakle, poenta je da ne treba biti isključiv.

Moje dete je još malo, ali za sada zaista nemamo problema sa ishranom. Nadam se da će tako i ostati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.