odgovora

Objavljeno

Miva, i ja znam tu pesmicu :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Miva, i ja znam tu pesmicu :D

Zasto me to ne cudi? :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja imam nekoliko knjiga bajki sveta, ima stvarno svakakvih. ja volim ruske bajke, imam jednu puškinovu knjigu bajki koja je urađena kao stripić. imam i par kompleta slikovnica/bajki/basni/priča koje su preživele moju braću pa se nadam da ću to sve naći i čitati mojoj bebani. ja sam jako volela da mi čitaju ili pričaju/izmišljaju priče, a kasnije sam i sama sebi čitala.

Pesme sam isto jako volela, zmajevu riznicu čuvam i dalje kao oči u glavi a kad sam bila malo veća, volela sam da mi čitaju i "ozbiljne" knjige :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E ja imam neke pitaj boga koliko stare knjige koje je moja mama nasledila jos od bake i mame ihaha. To su bajke iz celog sveta. Ima tu indijskih bajki, japanskih bajki.... Ma raznih raznih...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Miva znam i ja tu pesmicu, pre neki dan sam je pocela pevati Luki :ph34r: pa kad sam skontala kako ide ucutala sam. On ima neku malenu knjizicu sa divljim zivotinjama i kad smo naisli na jelena, ja pocela to da pevam :lol:

Tangerine meni je bilo zao kad sam bila dete i kad sam "Orlove" procitala, posebno zbog kraja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Miva i mi smo imali tu pesmicu bezobraznicu,izgleda da je internacionale.Inače,juče čujem dečica se jure a jedna devojčica viče Stefan hvata,ubio ga tata :blink: mislim bolesno,al moguće da je deci sve to neka zabava o kojoj i ne razmišljaju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

u verziji iz mog kraja ide:

javile su novine da sam posto glumac

ako mi ne verujes polizi mi kuuu...

po sam se na tisi pa sam se ozebo

ako mi ne verujes ja bi tebe jeee...

len trci po gori...

mene je kao malu devojcicu ta pesma uzasavala. i ja sam je kao u drustvu nesto pevala,frajerisala se, ali, intimno, uzasavala sam je se. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Miva, i ja znam tu Jelen trci..ja sam mislila to smislio neki decak iz nase skole :D :D

Kako su samo smesne te pesmice razbrajalice i slicno, sto deca lupetaju reci, znala sam ih gomilu..verovatno su imale smisla u pocetku u originalnim verzijama, pa posle sa kolena na koleno deca menjala kako su cula..ko ce ga znati..

Ja znam ove

Andodo bejbi, andodo sim bum bum, du lajka a merli, andodo bejbi, andodu bum..i tako nekako :D Hahaha

I onu pepiko, pepiko, kad cemo u Meksiko? Nikada, nikada, jer ja nemam dolara..

ko ima dolara vozi se u vozu, a ko nema dolara jasi belu kozu

ko ima dolara kupa se u moru a ko nema dolara kuci u lavoru..i tako dalje

Onda neka koje se ne secam bas,

I okolo salata i okolo salata...pa ne znam dalje :D

ja dajem ruku tebi i tebe uzimam

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I jos ova:

bas me zanima kako idu reci stvarno, i jel se neko seca :D

congratulation elen ka tejzn, elen ka tutomoto, kei o ma luju, vice te mango vice te tango, e u babino pikolino o mame o lale

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hellen, srce moje, na cemu si? zezam se. to su verovatno na engleskom ili nekom drugom stranom jeziku pesmice, pa deca pohvatala reci. :D

npr, ja sam tek pre koju godinu skontala da je pesmica uz lastis sto smo pevali, a isla je: em a esa sa esa sa pi pi a, zapravo spelovano mississippi. odusevila sam se kad sam provalila znacenje (ali i tekst, ne?) pesmice od pre 30 godina. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hehehe, sad se setih bila je i grupa na fejsu, "Svi mi koji smo kao mali pevali adnada si" :lol: ja sam tako pevala :D

Hellen voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:D Ima raznih tih pesmica, ja se secam jedne:

Setala se Cici Mici

gore-dole po ulici,

oci su joj sive,

noge malo krive,

halo, bejbi, to sam ja!

I ima tu jos strofa, i to se sve prati gestovima, naravno. To su sve devojcice pevale ali ja nikad nisam, bas sam bila asocijalno dete :D

Trmalja i merima volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa kaze nastavak...

Ima muza inzinjera,

on je visok ko bandera,

on je malo snazan,

pa se pravi vazan,

halo bejbi, to sam jaaaa...

Ja sam ovo pevala i naravno isla je tu i koreografija sto je Nadja spominje, posebno ako je bilo i publike :lol:

Trmalja voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Halo, halo, bolnica!

Zena mi je trudnica,

ima dvoje dece,

uskoro ce trece,

halo, bejbi, to sam ja!

Mislim da je ova najprikladnija :lol:

Elem, da zakljucimo: odavno smo jako jako OT -_-

merima, Hellen i Trmalja volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Daaaa, i to je bilo :D

E stvarno zene da set3702.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:D Ima raznih tih pesmica, ja se secam jedne:

Setala se Cici Mici

gore-dole po ulici,

oci su joj sive,

noge malo krive,

halo, bejbi, to sam ja!

I ima tu jos strofa, i to se sve prati gestovima, naravno. To su sve devojcice pevale ali ja nikad nisam, bas sam bila asocijalno dete :D

Ja sam to pevala i igrala :lol;

i ja sma bila malo asocijalna ali sam koristila svaku priliku da nadjem ogledalo "mikrofon" (citaj: cetku za kosu) i karmin i da pevam :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imam ja, ali ne prodajem. Samo se hvalim :P:rolleyes: Obozavala sam da ih citam kada sam bila mala. Pokusala sam da citam svome detetu, al one hoce samo da lista I gleda slike :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Citam ovu temu i secam se kako sam volela da slusam sve te bajke, ali neke su stvarno izazivale tugu  kao npr. Ivica i Marica, i uvek je  bila  ta neka skrivena poruka da moras biti dobar  inace..hm. Ja cu za pocetak malo bajke ulepsati pa cemo videti kakve su reakcije, inace dosta citamo , sad vecinom neke duze lepe price za laku noc , trenutno od Ervin Moser.

broccoli voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam ranije ulepsavala, sad citam sve kako pise, nisam primetila da se nesto potresao.:)

Jedino u Bambiju nekako smandrljam deo kad mu ubiju mamu, to i meni tesko pada svaki put:(, blesava zena...

Venera voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bogami, nas vuk pojede i babu i Crvenkapu.i onda dodje lovac i raspori mu stomak, sve bas kako pise lepo :) A Eleni oci ko u sove, gleda me onako zgranuto, ako nista makar se smiri dok joj citam :lol:

hahahhaa,oplakah :D al ovako je i kod nas,a moja elena uziva u pricama svake vrste....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo sad za Badnje vece spremili predstavu Jezeva kucica...deca je sva redom naucise napamet! Ima pevana verzija knjige na yt, to smo im pustali i sad svi pevusimo stalno...

Ehinacea, broccoli i Venera volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam ranije ulepsavala, sad citam sve kako pise, nisam primetila da se nesto potresao.:)

Jedino u Bambiju nekako smandrljam deo kad mu ubiju mamu, to i meni tesko pada svaki put:(, blesava zena...

Broccoli i ja preskacem ovaj deo dan danas, S veruje da se Bambi izgubio u sumi i da ga je tata grdio sto luta sam, i da mu je rekao da ide brzo kod mame na supu da se ugreje. :( Nemam srca da joj kazem. A secam se da smo sestra i ja kao male obe plakale kada je bio ovaj deo crtanog. 

broccoli i Venera volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj sin je skroz nezainteresovan za knjige bajke priče i sve vezano za knjige skoro će napuniti 3 godine da li je to uredu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.