Nabavka u Madjarskoj, povrat poreza.

odgovora

Objavljeno

Dragi buduci i sadasnji roditelji,

zanima me vase iskustvo sa kupovinom opreme za bebe u Madjarskoj. U kojim radnjama su najbolje cene, gde se te radnje nalaze i kakva je procedura za povrat poreza. Znam da je potrebno da se potrosi minimum 50.000 forinti da bi se uradio povrat, ali ne znam kakva je tacno procedura za to.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Čula sam da je Ikea jako povoljna, ali to je u Budimpešti, a Segedin je mnogo bliže pa se verovatno svima više isplati ići u Segedin.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cula sam za 2 radnje brendon i Yoops, pogledaj im sajtove, imaju dosta toga.

Sto se tice hrane imaju neki marketi i hipermarketi ali ne znam tacno koji sve. (Tesco cini mi se, moguce da tu ima i bebi opreme)

Sto se tice pdv tj. AFA, na kasi kazes da zelis povracaj AFE pa ti oni ispisu neki racun, das im pasos. Na granici Horgos ( mislim da Kelebija i ne moze) odes na salter, tu te oni pecatiraju.

Povracaj mozes dobiti u Raiffeissen bankama (ne svim filijalama) ili kad se ponovo vratis u Madjarsku ( tamo ne znam tacno gde). Mislim da rok nekih 90 dana ili manje cak.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Proveri samo da li u Mađarskoj ima AFA-e na stvari za bebe. Neko mi je rekao da nema ali ne mogu da tvrdim 100%.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A je l' ima i Rumunija povrat PDV-a? Njihov Iulius Mall u Temišvaru je odlično snabdeven svim i svačim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cula sam za 2 radnje brendon i Yoops, pogledaj im sajtove, imaju dosta toga.

Sto se tice hrane imaju neki marketi i hipermarketi ali ne znam tacno koji sve. (Tesco cini mi se, moguce da tu ima i bebi opreme)

Sto se tice pdv tj. AFA, na kasi kazes da zelis povracaj AFE pa ti oni ispisu neki racun, das im pasos. Na granici Horgos ( mislim da Kelebija i ne moze) odes na salter, tu te oni pecatiraju.

Povracaj mozes dobiti u Raiffeissen bankama (ne svim filijalama) ili kad se ponovo vratis u Madjarsku ( tamo ne znam tacno gde). Mislim da rok nekih 90 dana ili manje cak.

Može i Kelebija - provereno ;)

malagarava voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imaju sve drzave povrat pdv, samo treba videti od i do kog iznosa i koliki je pdv. Ja sam uzimala i iz Hrvatske i Bosne. Inace placa se carina na robu u vrednosti preko 100 evra po osobi, pa ako te nasi provale jbg. U principu s Madjarskom nasi i ne gledaju ali ako su neki manji prelazi, mozda ovi jave nasima za pdv,( to rade na granici sa BiH) pa ti nasi mogu traziti carinu. Ko ne plati na mostu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U slucaju da provere, koliko se placa carina na kupljenu robu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja placam carinu 4% na robu kupljenu iz francuske, u pitanju je repromaterijal za nakit, za bebi opremu ne znam koliko je.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne znam kolika je carina, to zavisi od njihove procene vrednosti. Cula sam kad narucujes nesto online da mogu da lupe carinu kako im se cefne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.