"Nedostatak" vakcine

odgovora

Objavljeno

Pozdrav svima! Nasa beba ima mesec i po dana i sad treba da idemo da dobijemo drugu vakcinu, medjutim u domu zdravlja su nam rekli da oni daju 2 vakcine a da trecu koju treba da daju nemaju i da mozemo da narucimo tj da kupimo u apoteci vakcinu koja sadrzi te sve tri, pa me zanima kakva su vasa iskustva u ovom slucaju. Koliko smmo se informisali ta treca vakcina je protiv neke streptokokne bakterije koja moze da izazove zapaljenje pluca i u nekim redjim slucajevima i meningitisa u stvari ta vakcina ne nedostaje nego je izbacena navodno iz kalendara redovne vakcinacije i to je samo kod nas, u Albaniji i Bosni slucaj u evropi.

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.

Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.

Prijavite se

• Članovi/članice na temi   0 članova

No registered users viewing this page.

• Najraniji simptomi trudnoće
      Započeo/la Dusicaaa · Objavljeno
      Po kalendaru bih trebala da dobijem za 7 dana, ali nemam nikakav simptom PMS-A. I da, smucio mi se cimet i imam u ustima bljutav ukus,čak i šta više mi se zgadila banana koju sam obožavala da jedem. Izvinjavam se na dugom postu. I zahvaljujem se na odgovoru. 
    • Najraniji simptomi trudnoće
      Započeo/la Dusicaaa · Objavljeno
      Evo da vam se i ja pridruži, počela sam da čitam od početka šta ste sve pisale i vidim da je sve možda, a možda i nije. Pa me interesuje, ako moze neka da mi kaze da li je imala sličan simptom kao i ja. Menstruacija su mi redovne na 29 dan, prošli mesec mi je kasnila 6 dana i dobila sam, trajala je 6 dana. Međutim, dešava mi se od prestanka menstruacija da mi se odjednom samo pojave glavobolje, koje prodaju posle nekih petnaest minuta često mokrim, idem na nekih pola sata do sat vremena u wc, nesanuca, traženje limunade, sinoć sam u jedan ustala i pravila limunadu, muče me glasovi, temperatura 36,9 evo i sada sam je merila, inače mi je normalna temperatura 36,6. Po kalendaru bih trebala da dobijem za 7 dana, ali nemam nikakav simptom PMS-A. I da, smucio mi se cimet i imam u ustima bljutav ukus,čak i šta više mi se zgadila banana koju sam obožavala da jedem. Izvinjavam se na dugom postu. I zahvaljujem se na odgovoru. 
    • Drugi trimestar
      Započeo/la bepce · Objavljeno
      Nista ne premisljaj, nego na pos'o!  znas kako kazu-u zivotu ces se uvei kajati zbog stvari koje ne uradis,a ne zbog onih koje uradis!   Moramo da ozivimo forum, sto znaci da moras da se pridruzis trudnicama. 
    • Drugi trimestar
      Započeo/la Brezica · Objavljeno
      Nisam još trudna, premišljam se opasno 
    • Drugi trimestar
      Započeo/la bepce · Objavljeno
      Jesi ti medju trudnicama ili cekalicama? ja treba da se selim ove nedelje, i danas mi poceo go, taman sam se razmahala po stanu da pakujem i cistim i zovu me iz vrtica da mali ima temp 38. I evo nas sad kod kuce, svuda haos, ne znam gde da se okrenem
  • Teme