Porodilišta u Crnoj Gori


odgovora

Objavljeno

u kbc ne idite bez- vlaznih maramica,suvih maramica, tone toalet papira! to obavezno...ja sam se porodila prosle godine, sestre i doktori su bili super( cr u pitanju), u sred renoviranja,zene po hodnicima u krevetima, rasturene po spratovima, ali sve u svemu, od svih koje sam srela samo je jedna starija sestra bila neljubazna... one jednokratne gacice su super, ne stezu (ja sam bucka i mislila sam da ce mi biti male ali vjerujte mi,mogla je jos jedna ja u njih da stane), mada je moja majka greskom ubacila i jedne te jednokratne na kuvanje, inista im nije bilo,tako da vam je 10komada dovoljno,da ne trosite pare.... ako se sjetim jos neceg javicu...

e , da,ja sam nosila podloske za bebe, od materijala kao pelene su i dimenzija 60x90 i 90x90, da stavim ispod mene ukoliko mi se desi neki eksident :D eto

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Samo da pozdravim moje "PODGORICANKE"...:)))

Marijachi, BRAVO za temu...

Sto se KBC tice i porodilista ne zelim da komentarisem, sve je receno..sem DR koji te porodio i pojedinih babica sve je drugo ravno nuli, posebno pedijatrice nase "drage"...Uffff...

p.s. Bar sam ja imala negativna iskustva s njima oba puta...

paper_moon voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

tanja veeeeeeeeeeeeeeeeeliki poljubac!

MAROOOO, ne mogah ti juce odgovoriti nesto mi zablokiralo bilo...

Poljubac za vas dvoje...:*

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moje iskustvo sa prvim porođajem je negativno,neljubaznost osoblja,i kao što navode u tekstu velika upotreba medikamenata,što ja smatram takođe nepotrebnim.Posete očeva se svode na neki mali prostor,a između vas je plastični prozor,hrana porodiljama je nikakva,a od pomoći oko dojenja-ništa.Pričam o KBC-u.Nadam se da ću ovog puta izaći brzo-kao i prvi put :D .E da,higijena je na nuli,u delu gde smo se porađali na wc šolji nema ni daska,prljavo,prljavo..Nisam neka picajzla al stvarno bi ga mogli barem malo dovesti u red.

Svaka cast za temu!

Ja cu samo da se slozim sa ovim sto je Marijachi rekla.

Sto se higijene tice, stvarno je katastrofa, a bogami su dijelom krive i pojedine porodilje...svega sam se nagledala u toaletu. Mislim, stvaaaaarnooooo :wacko:

Hrana je bezukusna(tad meni bila jer nisam navikla da bude bas toliko neslana :D i nikad toliko barene sargarepe nisam vidjela na jednom tanjiru a kamoli toliko pojela za godinu dana :lol:

A za dojenje - ja sam bila previse stidljiva da bilo sta pitam, sve sam sama radila, kako sam znala i umjela. Dakle, moj savjet je PITAJTE sve sto vas interesuje, TRAZITE pomoc jer se u suprotnom niko nece okrenuti na vas,

Pisacu jos, sad me Andjela spopala da sisa... :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

slazem se za higijenu. kad sam ja bila, prije godinu dana, ona jadna cistacica se ubijala, 3 puta dnevno je cistila sobu, i kakoo sam bila preko puta wc-a(uzas jedan) vidjela sam da bas cesto odrzava i njega.ali sto sve jedna zena moze iza sebe da ostavi, ja ne znam..ja sam se saginjala poslije carskog da kupim iza sebe, jer me bukvalno sramota bilo da mi ispadne toalet papir cist i da ga ja tamo ostavim na podu....ali, to je sve vaspitanje, dzabe prica....

zna li koja od vas je li ista bolje, jesu li zavrsili renoviranje?

bekulino voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

zna li koja od vas je li ista bolje, jesu li zavrsili renoviranje?

Rekli su krajem godine je rok projekta,e sad,nisam sigurna koliko se toga promijenilo.Nadam se da su bar toaleti nalik nečemu.

Kažu da je osoblje znatno ljubaznije.

Mene nervira što donose site bebe.Samo ih donesu,a curi im bebelac.Ovog puta ću striktno da kažem da ne daju nijednom flašicu,ne želim opet da navučem mastitis.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hej zenske,pogotovo vi sa iskustvom....Sta ste nosili u porodiliste za bebu? I jeste li to odmah nosile ili su vam to doneli naknadno?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja se ne sjećam baš do detalja,znam da sam nosila pelene,i jedne i druge,onaj komplet za izlazak iz porodilišta i to je to.E sad,ako nešto traže uvek ti neko može donijeti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam za sebe nosila svasta :ph34r: Spavacice,gacice,uloske,ubrus,toalet,peskire...... A za bebu mi je mm donio.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mene nervira što donose site bebe.Samo ih donesu,a curi im bebelac.Ovog puta ću striktno da kažem da ne daju nijednom flašicu,ne želim opet da navučem mastitis.

Jao, i mene je to strasno nerviralo, donesu mi bebu situ a meni mlijeko nadoslo pa sam morala da se pomalo izmlazam.

Kad vec ovo pomenuh, sjetih se price jedne porodilje iz moje sobe - prica ona kako je,kada se prvi put porodila,bila u sobi sa jednom cigankom i kako ta ciganka ziva nije htjela da se izmlaza,za nju je majcino mlijeko nesto dragocjeno, sto ni po koju cijenu ne trba 'prosipati'...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zato je dobro poznavati neku babicu u porodilistu i onda imas slobodu da nekoga zamolis da bebi ne daju nista pred podoj...ne znam za drugo resenje.

Ja se ne sjecam sta sam za bebu nosila, a kao sto su druge rekle sve se moze naknado donijeti. Al jedno pakovanje jednokratnih pelena treba ostaviti u porodilistu,ko oce i moze.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala...svako porodiliste druga prica,ko vise sve pohvatati :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozz svima. :-)

Ako se neka u skorije vreme porađala u Kotoru ako može da ispiše utiske i šta treba poneti. Hvala puno unapred :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.