Porodilišta u Crnoj Gori


odgovora

Objavljeno

Pretražila sam temu,nema iskustava iz porodilišta u CG-ri,pa eto da otvorim temu ako neka mama želi podeliti svoje iskustvo.

Inače,juče sam naišla na ovaj članak i istraživanje koje je sprovedeno u porodilištima pa koga interesuje može da pročita.U članku ima i dokument rezultata istraživanja.

Moje iskustvo sa prvim porođajem je negativno,neljubaznost osoblja,i kao što navode u tekstu velika upotreba medikamenata,što ja smatram takođe nepotrebnim.Posete očeva se svode na neki mali prostor,a između vas je plastični prozor,hrana porodiljama je nikakva,a od pomoći oko dojenja-ništa.Pričam o KBC-u.Nadam se da ću ovog puta izaći brzo-kao i prvi put :D .E da,higijena je na nuli,u delu gde smo se porađali na wc šolji nema ni daska,prljavo,prljavo..Nisam neka picajzla al stvarno bi ga mogli barem malo dovesti u red.

http://www.roditelji...encadi-i-djece/

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam se sva tri puta porodila u Baru.Nemam lose iskustvo sto se tice doktora.Sestre,tu i tamo,kako koja. Babice za bebe isto tako,neke super,da sve objasne,i vode racuna o higjeni beba dok druge ih ne presvuku po cetri pet sati.Zato sam ih ja sama presvlacila. Hrana tu i tamo,nesto se potrefi da valja,mm mi je uglavnom donosio.Nerviraju me posjete,samo od dva do tri,to je sad novo,a kad sam se prvi put porodila moglo je cesce.Higjena kupatila mi se ne svidja,mada su cistacice cistile dva puta dnevno,nego sto su zene prljave pa bacaju dje sta stignu :wacko::angry: Ima samo dvije tus kabine,a samo na jednoj mogu vrata da se zatvore <_< Sjeticu se jos neceg pa cu pisati

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da dodam jednu stvar,Azis Haliti koji je bio u nacionalnom timu ocenjivača,meni je preporučio Bromokripton bez puno dileme.Rekao mi je da su mi grudi u tako lošem stanju,da teško da ću moći da dojim,i dodao da on ni jednog dana nije pio majčino mleko.

Odnos prema ženama je nikakav,govore stalno o nekog higijeni a od higijene nema ništa.Takođe neonatolog mi je rekla da ja lepo kupim Aptamil,jer oni koriste Bebalac koji je jeftiniji.Ja se samo nadam kad je već sve krenulo da s eispituje i iznosi u javnost,ne samo od "razmaženih porodilja",da će se nešto i promijeniti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam se sva tri puta porodila u Baru.Nemam lose iskustvo sto se tice doktora.Sestre,tu i tamo,kako koja. Babice za bebe isto tako,neke super,da sve objasne,i vode racuna o higjeni beba dok druge ih ne presvuku po cetri pet sati.Zato sam ih ja sama presvlacila. Hrana tu i tamo,nesto se potrefi da valja,mm mi je uglavnom donosio.Nerviraju me posjete,samo od dva do tri,to je sad novo,a kad sam se prvi put porodila moglo je cesce.Higjena kupatila mi se ne svidja,mada su cistacice cistile dva puta dnevno,nego sto su zene prljave pa bacaju dje sta stignu :wacko::angry: Ima samo dvije tus kabine,a samo na jednoj mogu vrata da se zatvore <_< Sjeticu se jos neceg pa cu pisati

Za Bar sam čula da je podnošljivo,a Cetinje baš hvale.Imam prijateljicu koja je čak otišla iz PGda se porodi u Cetinje.KBC je stvarno haos.

A kako vam izgledaju posjete?Jel može otac da vidi bebu?Jel imate neki odvojeni dio?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Za Bar sam čula da je podnošljivo,a Cetinje baš hvale.Imam prijateljicu koja je čak otišla iz PGda se porodi u Cetinje.KBC je stvarno haos.

A kako vam izgledaju posjete?Jel može otac da vidi bebu?Jel imate neki odvojeni dio?

Kad sam se porodila prvi put mm je odmah u salu dosao da nas vidi.Drugi put je vladao svinjski grip pa su posjete bile zabranjene.A sad ne daju da otac vidi ni bebu ni majku kad se porodi nego tek sjutradan kad je vrijeme posjete <_< Posjete kao posjete mi se ne svidjaju jer dodje mnogo naroda pa je guzva i zagusljivo,samo da ti se bzv slosi.Stoje u hodniku,i ima neka manja terasa. Meni mm nije ni mogao da dodje u vrijeme posjete jer u to doba dana radi tako da se nismo ni gledali,samo jednom. <_< A druge posjete nisam ni primala,rekla sam svima da se vidimo kad dodjemo kuci,jer stvarno nisam mogla da se guram u hodniku a pritom jos i da stojim. <_< Za Cetinje sam i ja cula da je dobro ;)
bekulino voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Blago vama kad uopste mozete da primate posete, u srpskoj Atini je to misaona imenica <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Marijachi,bravo za temu!!!

Ovih dana bas sve nesto tra\im po forumima iskustva iz KBC-a jer me za malo vise od mesec dana ceka sve to,a potpuno sam neupucena.

Stanje u zdravstvu je svuda lose i to donekle mogu da razumem,ali faktor ljudskosti koji izostaje na svakom cosku,zaista ne mogu.

Ostaje mi da se nadam da ce sve brzo ici,kao sto si rekla da je kod tebe islo...

Citam sta sve zene pakuju za porodiliste u Srbiji i mislim se kako nama ovde sigurno treba i koja stvarcica vise...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Marijachi,bravo za temu!!!

Ovih dana bas sve nesto tra\im po forumima iskustva iz KBC-a jer me za malo vise od mesec dana ceka sve to,a potpuno sam neupucena.

Stanje u zdravstvu je svuda lose i to donekle mogu da razumem,ali faktor ljudskosti koji izostaje na svakom cosku,zaista ne mogu.

Ostaje mi da se nadam da ce sve brzo ici,kao sto si rekla da je kod tebe islo...

Citam sta sve zene pakuju za porodiliste u Srbiji i mislim se kako nama ovde sigurno treba i koja stvarcica vise...

Kd ti je termin?Možda se sretnemo :) .Nemoj se opterećivati stvarima,ponesi najbitnije:mrežaste gaćice,uloške,spavaćica i naravno mobilni telefon kad god ti nešto usfali da ti donesu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

22 avgust... Jos malo pa bi trebalo da pocnem da pakuhem torbu :) Kad je tebi termin?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

22 avgust... Jos malo pa bi trebalo da pocnem da pakuhem torbu :) Kad je tebi termin?

24.avgust,al ko zna možda budemo cimerke :D baš smo blizu.Jel znaš šta ti sve treba od papira,mislim nalaza?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni najviše smeta što daju toliko medikamenata,ab,indukcija,ma ne znam ni šta su mi sve dali,a imala sam prirodan porođaj.Kakav je to prirodan porođaj kad te nakljukaju svim i svačim.I poslije porođaja su mi davali ab,nisu mi objasnili iz kog razloga.

A imala sam cimerku koja je piš živi.Urnisala je cijelo odjeljenje.Ona je iz sobe sa carskim rezom poslije nekog vremena prebačena kod nas sa prirodnim,i kao svima naređuje donesi mi ovo,ooook meni,sve me boli,ugasi mi,upali svetlo.I tako.A imala je 38 godina.A sestre je zvala svako malo,sestroo,mislim da su jedva čekale da je otpuste.Sjećam se da je jedna od rijetkih koja nije htjela d aizađe :lol: kaže,izaći ću kad budem sigurna da sam 100% u redu. :D

bekulino voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne znam tacno,sledece nedelje sam na kontroli pa cu se malo raspitati. Meni je ovo.prva trudnoca pa ni sama ne znam sta me sve ceka,ali.mozda je i bolje tako :)

Slatko si me nasmejala sa tvojim iskustvomod ranije :) Nego reci mi.kako ti kukas i zapomazes da mogu da te prepoznam ako se potrefimo u isto vreme? :) :) :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne znam tacno,sledece nedelje sam na kontroli pa cu se malo raspitati. Meni je ovo.prva trudnoca pa ni sama ne znam sta me sve ceka,ali.mozda je i bolje tako :)

Slatko si me nasmejala sa tvojim iskustvomod ranije :) Nego reci mi.kako ti kukas i zapomazes da mogu da te prepoznam ako se potrefimo u isto vreme? :) :) :)

Ne čujem se živa. :D Ćutim,i trpim. A kako ja tebe da prepoznam?Možemo nositi neki znak kao ono na filmovima,crvena ruža i te fore :lol: :lol: :lol: .

CIRO voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:lol: :lol: :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Obucite neke fensi spavacice :P:lol::rolleyes: :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Obucite neke fensi spavacice :P:lol::rolleyes: :rolleyes:

Sve Podgoričanke nose fensi spavaćice,hahaha,tako da od toga ništa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Heheh...znaci nista od zvucnih efekata za raspoznavanje :)

Nema veze,ima vremena...smislicemo do tada nesto :) Ko ti vodi trudnocu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Lazarević,on me prvi put porodio.Meni je on ok,mada svi kažu da je strog.A tebi?Čula sam negativna iskustva sa Jovovićem,mada ja mislim da doktor nema velikog uticaja kod prirodnog porođaja,ako je sve ok.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sve Podgoričanke nose fensi spavaćice,hahaha,tako da od toga ništa.

Eto resenja,idemo u dronjke :) Ja ionako nisam Podgoricanka,samo sam malo zalutala :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam kod Miketica... Znas kako kazu....kad je sve ok,moze bilo ko da te porodi tako da se nadam da ce to biti slucaj i kod nas.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nisam ni ja Podgoričanka :D ,nego to jeste istina,ti si glavni akter.Al opet,stvarno ima dosta toga da se mijenja uopšte nisu ažurni.Sve je u KBC-u kao na pokretnoj traci.A higijena je stvarno nikakva.E da,obavezno ponesi toalet papir :lol: .To sam zaboravila.

Što je najbitnije edukuj se dobro o dojenju,meni je to bila najveća greška,što ništa nisam znala.A ne da nisu spremne da pomognu,nego stalno negde jure,dok ih ne zatekneš u apartmanu neke pacijentkinje nekog doktora,ili u onoj prostoriji gde piju kafe i gledaju serije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sta konkretno mislis kad je dojenje u pitanju? Edukuj me malo :)

Nema nista od oslanjanja na druge,sve je na nama...

Evo pocela sam da pravim spisak za porodiliste,jos malo pa u kupovinu :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo ti jedan koristan filmić o dojenju.

Meni skoro sve objašnjava.Samo nemoj kupovati nepotrebne stvari.Ja sam kupovala sve što su mi pričali i kajem se.Npr bolje da nikad nisam kupila silikonske bradavice,posle sam jedva bebu odvikla od njih,u stvari ona ih je sama izbacila sa 8 mjeseci.Takođe pumpicu stvarno nemam pojma što sam kupovala,bolje da sam ručno izmlazala višak.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj ja sam tonu ubrusa za ruke nosila :blink: Kad odem u kupatilo prvo ocistim solju toaletom pa vlaznim maramicama pa onda oblozim ubrusom da bih mogla da sjednem :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.