Kako da dete da upozna svet oko sebe?


odgovora

Objavljeno

Moj mališan ima 18 i po meseci. Malo je kasnije naučio da sedi oko 9 meseci, hodanje je savladao sa 16 meseci... On priča,baba,jaja... Ali ne zna još da imenuje predmete ,ljude. Dakle kada dođe tata sa posla on ne zna da je to tata,često i priča onako za sebe ta,ta,ta,ta ....nikada me nije pozvao mama. Stalno priča baba ali ne zna da mu u stvari ona dolazi svaki dan i nikada je nije pozvao. Mislim da ima problem sa upoznavanjem sveta oko sebe. Deca mlađa i koja su približnog uzrasta su ga prešišala,velika većina.Znam decu koja ne pričaju ali kada mu kažeš daj daljinski on to i donese i sl.

Mi sa njim pričamo,po prirodi nismo neki brbljivci ali se kod nas baš i ne ćuti.Ubismo se pričajući mama , tata. Čak smo rešili da samo ja pričam mama da bi me na kraju valjda tako i pozvao a suprug samo priča tata.I tako dalje. Problem je i pokazivanje rukom. Kada želi nešto ili vidi on to ne pokazuje rukom iako mu mi pokazujemo prstom i kažemo >kola,kola...< jer on voli automobile i oduševi se kada ih vidi i slično.

Da li je neko imao sličan problem a od najveće pomoći bi bio neko ko je takav problem rešio. Inače bili smo i kod logopeda i somatopeda ali oni stalno vrte istu priču.

Pozdrav.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Suncice,nemamo slican problem ali evo tu sam da ti pruzim podrsku. Jedino sto bih mogla da ti predlozim je da vise komentarisete svakodnevne aktivnosti a da manje trazite od njega da on imenuje. Primer,kad ga oblacite,pricajte,sad oblacimo majcu,hajde,jedna ruka,druga ruka,glava i td. Ne znam,mozda sve to vec radite ali eto,da napomenem. Mislim da nije samo vazno pricati vec i kako se prica,tj.kratko i jasno i pre svega konkretno,vezano za sada i ovde. I ponavljati,ponavljati,ponavljati... Ni moja cerka nije neka pricalica ali ja ovako radim pa rekoh da podelim. Jel se óodaziva kad ga zovete,jel vas gleda u oci dok mu se obracate? Kako reaguje na drugu decu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.