Letovanje sa bebom manjom od 6 meseci

odgovora

Objavljeno

Mame,

Pedijatri kazu da je beba od par meseci odlican saputnik na moru...da cujemo Vasa iskustva?

Da li je beba od dva-tri meseca moze biti pravi putnik? Kazu more je zdravlje da li biste se usudile na more sa tako malom bebom ili bi to pre bila planina, banja, jezero...?

Svaki savet pred letnju sezonu bi bio dobrodosao.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sto da ne? Ja sam mislila da ce nama biti rano da idemo na more ove godine, ali sada vidim da bismo mogli opusteno.. Ali ipak cemo ici tek sledece godine, ove cemo na belocrkvanska jezera, odavde su udaljena oko pola sata voznje.. Mislim da sve zavisi i od bebe, kako jede, spava, da li voli da se vozi..... Sada znam da bi nas bebac bio super (dva meseca ima sada), ali more ipak sledece godine, sada nam je vec isplanirano drugacije..

MarajaR voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam htela da idemo, ali nema se novcanih sredstava ove godine, ne mislim da ce nama biti nekakvo ludilo, meni je isto bila s njim ovde ili na moru, ali mislim da za njega- zdravstveno, treba otici sto pre i sto duze ostati

Mozda odemo na planinu ove godine, a more ce morati da saceka sledecu godinu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nego šta,nego ići sa bebom bilo na more bilo na planinu,bebe su spremne za put već kada prestanu muke sa grčićima (to je neko moje "pravilo") a što se tiče mora i malih beba ništa bolje i zdravije nema od šetnje "ranom zorom" (negde oko 7 sati na pr.), kada su ta "isparenja iz mora" najača ;)

Dzo, Bokiren i andisam volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne vidim prepreku za bilo kakav put sa malom bebom,pogotovo jos ako doji,pa mama moze kad se unervozi caskom da predje pozadi.More sto da ne,beba ce jednako da uziva kao i kod kuce,samo se treba posavetovati sa pedijatrom oko uzimanja probiotika.Jedino sto ce roditelji,a ponajvise majka da se malo namuci,jer fakticki ne ide na odmor,vec ide samo radi dece.Mozda nekom pravom odmoru moze da se nada tek kad deca malo stasaju.Zar ne mna?Ti si iskusna.:)

Mi smo prvi put sa D na dalji put isli kada je imala 3 meseca i to smo u jednom danu otisli i vratili si.Deo puta je prespavala,a deo puta sisala.Tako da nije bilo problema.Veca mi je muka sada sa njom posto nece dugo u sedistu.

Bokiren i mna mama volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne vidim prepreku za bilo kakav put sa malom bebom,pogotovo jos ako doji,pa mama moze kad se unervozi caskom da predje pozadi.More sto da ne,beba ce jednako da uziva kao i kod kuce,samo se treba posavetovati sa pedijatrom oko uzimanja probiotika.Jedino sto ce roditelji,a ponajvise majka da se malo namuci,jer fakticki ne ide na odmor,vec ide samo radi dece.Mozda nekom pravom odmoru moze da se nada tek kad deca malo stasaju.Zar ne mna?Ti si iskusna. :)

Mi smo prvi put sa D na dalji put isli kada je imala 3 meseca i to smo u jednom danu otisli i vratili si.Deo puta je prespavala,a deo puta sisala.Tako da nije bilo problema.Veca mi je muka sada sa njom posto nece dugo u sedistu.

Apsolutno,ali neki odmor od svakodnevnice baš dobro dođe...

C*I*C*A*N*A i Bokiren volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa da upravo tako, bebama je bitno da je pupa puna, pelena prazna i da je sa roditeljima :) A da ta setnja ranom zorom je zdrava zbog isparenja pogotovo joda i potpomaze detetu oko resavanja problema sa disajnim putevima....Jel ima neka mama da je bila sa malom bebom na moru da cujemo njeno iskustvo, savet, predlog..... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Evo da malo podignem temu. 

Mi smo juce uplatili letovanje. Dvoumila sam se da li da idemo u prvoj smeni pocetkom jula kada cu biti kraj sedmog pocetak osmog meseca, ili ipak u posednjoj krajem septembra, tada ce beba ikmati 2 meseca. I odlucismo se za poslednju, od 19.-29.09. Ovo ce biti treca godina za redom da idemo na isto mesto, juzno da juznije ne moze biti. Putuje se prilicno, preko 20h, ali mi put i ne osetimo, do sada smo odlicno prolazili. Videcemo ove godine sa bebcem kako ce biti. Sigurna sam da cemo tamo uzivati, samo mi je da se nekako dokotrljamo do dole. Da da Bog da bude sve ok, sa bebom i da se ja opovarim do tada...bas se radujem! Da li je neko od vas putovao sa tako malom bebom? 

Izmenjeno od strane k a m

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.