Epilepsija u trudnoci

odgovora

Objavljeno

pozdrav svima! interesuje me da li je neko imao ovaj problem, i interesuju me iskustva,jer ja bolujem od epilepsije od svoje 10-e godine! no medjutim 5 godina prije no sto sam ostala u drugom stanju nisam imala napada.svi moguci doktori su to shvatili kao kraj, da sam vec i izlijecena, no medjutim kao sto sam vec rekla ponovo su se javili napadi i too veoma cesti kada sam ostala u drugom stanju. sada sam u 25-oj nedelji trudnoce i konstantno se napadi javljaju. da li neko ima isti problem, kakva su vasa iskustva, da li neko ima neki savjet, sta se vama desavalo, da ce to uticati na dijete? do sada doktori kazu da je sve uredu s dijetom, gledajuci preko ultra zvuka naravno. molim za pomoc. unaprijed hvala! pozdrav!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja sesta boluje od epilepsije od 12 godine,nazalost jos uvek nema dece,napadi su joj prestali ali joj lekari ne mogu sigurati da se napadi nece javiti u trudnoci,stalno sve kontrolise,i za sada je sve uredu,postoje lekovi koji lekari mogu da ti prepisu da ublaze napad,zbog vase bezbednosti,nadam se da ce ti pomoci neko ko je bolje upucen u to.Pozdrav :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pijem i ja lijekove od kako mi se javila ova bolest, medjutim kako sam navela, napadi su bili prestali, 5 godina ih nisam imala, i valjda zbog trudnoce ponovo su se javili.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja imam epilepsiju od 14 godine, ali za ovih 19 godina imala sam 4 napada i to bas jake napade sam imala. kada sam ostala trudna, doktor mi je za kratko vreme ukinuo lek i to do 3 meseca trudnoce je moralo. kada je sin napunio 3 meseca ja sam imala napad, otisli smo kod drugog doktora i on nam je reko da prvi doktor nije smeo da mi ukine lek i da ima zamena. tako da prvo nadji nekog dobrog lekara, a ne kao ja, i da vodis strogo racuna da dovoljno spavas i bez stresa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da samo bez nervoze, ne sme da se ukine terapija,postoje zamene koje ne stete plodu,a pomoci ce ti da izguras trudnocu do kraja,i bez naglog ustajanja,jesu ti lekari korigovali nekad ishranu?

enav voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

meni moj doktor nije ukinuo tablete, ostala sam na istim samo mi je smanjio dozu, a valjda je to bilo prenaglo jos i trudna, pa mijenja se sve u organizmu, i prenaglo smanjenje tableta i trudna, kazu sve je to uticalo na to da se ponovo jave napadi..a sada mi je vratio jos malo i pojacao, ali nije puno..no medjutim mene ne brine to toliko..najvise me brine za dijete, doktori kazu da je sve uredu, do sada nema nikakvih problema, ali mene ipak interesuju iskustva dr majki koje boluju od epilepsije, kako su prosle u trudnoci i kako je beba poslije poroda..

iskreno, ja se pridrzavam svih pravila, redovno pijem tablete, redovno spavam, pazim se sto vise mogu..no medjutim najgore je sto nikad ne znam kada ce se desiti nemam nikakav predosjecaj, skoro sam tako na ulici imala napad, i hitna dosla po mene, ali dobro je pa je mama bila sa mnom..i slicne stvari..brine me sta da se desi ako budem sama nekad, dok je muz na poslu ili nesto slicno..

a Djadja, nikad ni jedan doktor nije spomenuo nista u vezi ishrane, samo paze na moju kilazu..

pozdrav..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mojoj sestri su jedno vreme iz ishrane izbacili crveno meso,i nesto od belog,zasto ne znam.Da je samo postepeno smanjivao dozu ne bi tvoj organizam tako odreagovao,jer sad su tu i hormoni,ne moj da brines znam kako ti je,ja sam sa sestrom prezivljavala mnoge stvari,igde nismo smeli samu da je pustimo,uvek sam ja isla s njom,od svog petog razreda osnovne skole sam izlazila sa njom bas zbog toga da joj se ne desi nesto,a moja majka je uvek predosecala njen napad,radi sve sto te cini srecnom,ne slusaj nikakve savete da se ne iznerviras,vidim 25 nedelja si sto je super,uspeces da izguras to do kraja,nece te bolest spreciti u tome sigurno.Veliki poljubac za tebe i tvog bebca :wub:

Jelena P. voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

neznam sta da ti kazem jer ja imam srecu tu da nemam cesto napade. kao sto sam napisala, za 19 godine imala sam 4 napada. za dete nemoj da brines bice ono dobro. mene su bili naplasili ljudi da necu moci da imam decu, da ce deca da mi budu zaostala i da ce da se razbole kao ja. a kada sam razgovarala sa doktorom on mi je reko da nema to veze i da zena koja nikada nije bila bolesna moze dete da joj se razboli od epilepsije ili neke druge bolesti. tako da opustise i uzivaj u trudnoci. :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hvala vam mnogo na lijepim rijecima utjehe.. i ja se iskreno nadam da ce sve biti uredu, za sada jeste, za sebe se i ne sikiram mnogo, nekako cu pregurati sve ovo, ali se brinem samo za dijete, da ne bih slucajno lose pala pa povrijedila dijete sada, ili poslije porodjaja da li ce sve biti ok..samo me to brine...a Djadja to z anerviranje, malo je to tesko, uvijek sam bila slaba na zivcima, malo fali da me neko iznervira..a inace sam veoma vesela osoba! nadam se boljem!

hvala vam mnogo od srca!!! pozdrav..

Djadja, Mejja i Jelena P. volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sve te razumem,ja sam po prirodi jako nervozna,a sada je jos gore,nazalost meni je cela trudnoca stresna,i danas sam nesto razmisljala o tome,da ne verujem da cu se odluciti za drugu bebu,jer ne mogu da prolazim kroz sve ovo ponovo,a prva sam govorila da necu da imam samo jedno dete,jer ja imam jos dve sestre.

Jelena super je jer je to jako jako retko kod tebe,kod moje sestre se desavaju napadi kada dozivi neki stres,sada su se oni jako proredili,toliko da vise i ne pamtim kada je imala poslednji napad hvala Bogu nadam se i da vise nece.

Azra tvoja volja za bebom ce ti dati snage da sve to preguras,bitno je da bebac dobro napreduje,a to nema veze s mozgom sto kazu beba ce se roditi s istom bolescu,pa bice ovakva i onakva,u mojoj porodici niko nije bolovao a eto samo sestra,nazalost ona jos uvek nema dece :( nadam se da ce ubrzo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.