odgovora

Objavljeno

[quote name=Ivana :)' timestamp='1372923989' post='695705]

Uvek prespavam najzanimljivije :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

i nekako uvek nestane moj xD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

i nekako uvek nestane moj xD

Vidjen je, ne brini :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Molim vas poslednji put da se vratite na temu.

Hvala!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E ja ne radim i ne planiram da radim u skorije vrijeme, a upisala sam Tasu u vrtic. Ako je tamo kao u vojsci ja cu da budem prezadovoljna, jer ce imati neki red koji ja nisam bila u stanju da joj uvedem iz raznih razloga i svojih i tudjih gresaka, znaci saljem je da isprave moje greske, jer ja nisam u stanju.

Na adaptaciju gledam kao na nesto neminovno sto svi prodju, oko hrane i svega se uopste ne uzbudjujem, jer ona uopste ne jede, pa tamo i da joj posluze splacine i ona pojede ja cu da budem zadovoljna, jer niko nema pojma kako je moliti dijete da uzme svaki zalogaj po cijeli dan, kad obrok sa sve prepirkama traje sat i po vremena...

Smatram da je isto super zbog socijalizacije, ne mora nista da uci, ucicu je ja kao i do sada, ali neka se potrudi da zauzme svoj stav i neka sebi nadje drugaricu ili druga... Mislim, ona vec sad zna cijelu azbuku, tonu pjesmica, zna da napise i pokoje slovo, i kad god bude htjela da zna jos ja sam tu. Ne vidim stvarno potrebe za dizanjem tolike frke oko odlaska u vrtic i bilo cega sto je vezano za vrtic, ako se mora potrudite se da olaksate djetetu sve uz pricu kako je u vrticu divno. Ja sam savrseno svejsna da ce moja Tamara da ludi, jer mora da sjedi i jede, jer ce morati da spava, jer nece biti nokog da odgovori na njene napade histerije... Ja ovde koliko god se trudila da nesto postignem sama to je nemoguce jer sam okruzena osobama koje boli ona stvar za sve sto ja kazem, ako pokusam da vaspita svi ce da idu protiv i isli su, a ne mogu da je zatvorim u kucu i zabranim dolazak do njene pete godine jer imaju los uticaj na nju.

Gledajte na to kao nesto pozitivno i pricajte djetetu pozitivne stvari vezane za vrtic i za vaspitacice, svi mi znamo da ima negativnih stvari i da ima stvari koje ce dijete teze prihvatiti, ali toga ima kroz cijeli zivot. Ako vec hocete da gledate u buducnost znajte da necete uvijk biti tu za svoje dijete i da ono nekad nece dati da budete tu za njega. Sad jos uvijek mozete da kontrolisete sve sto se desava.

wida, Smey, Nice i 4 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Trmalja, ne mora da znaci da ce tvoja devojcica da ludi u vrticu zbog spavanja, klope i sl. Moji su se pre vrtica uspavljivali iskljucivo tako sto bih ja legla izmedju njih, jedan bi mi mazio mladez, a drugi vrteo kosu. Mislila sam da nece biti sanse da se tamo uspavaju sami, medjutim vec druge nedelje adaptacije su bez problema zaspali kao i sva druga deca. Valjda kad vide drugu decu kako leze i cute, i oni prihvate. A vaspitacice su me cak i pitale za te nase rituale da bi im u pocetku pomogle, ali nije bilo potrebe. Mogu deca i neku omiljenu igrackicu da ponesu.

I sto se klope tice, stariji u pocetku nije hteo da jede, tj. birao je, a sad jede i stvari koje pre nije hteo ni kod kuce. :) Nekako su se osamostalili, zapravo sve to su oni znali i ranije, ali smo se po sat vremena ubedjivali, i onda ja da bih ubrzala proces uzmem i nahranim ih, obucem, uspavam..A sad mi ne daju, pa su jos i ponosni na sebe. :)

paper_moon, Dzo i Trmalja volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Trmalja, ne mora da znaci da ce tvoja devojcica da ludi u vrticu zbog spavanja, klope i sl. Moji su se pre vrtica uspavljivali iskljucivo tako sto bih ja legla izmedju njih, jedan bi mi mazio mladez, a drugi vrteo kosu. Mislila sam da nece biti sanse da se tamo uspavaju sami, medjutim vec druge nedelje adaptacije su bez problema zaspali kao i sva druga deca. Valjda kad vide drugu decu kako leze i cute, i oni prihvate. A vaspitacice su me cak i pitale za te nase rituale da bi im u pocetku pomogle, ali nije bilo potrebe. Mogu deca i neku omiljenu igrackicu da ponesu.

I sto se klope tice, stariji u pocetku nije hteo da jede, tj. birao je, a sad jede i stvari koje pre nije hteo ni kod kuce. :) Nekako su se osamostalili, zapravo sve to su oni znali i ranije, ali smo se po sat vremena ubedjivali, i onda ja da bih ubrzala proces uzmem i nahranim ih, obucem, uspavam..A sad mi ne daju, pa su jos i ponosni na sebe. :)

E sad si me ohrabrila za klopu i spavanje jer vec zamisljam pakao kroz koji treba da prodjem a ovamo trubim kako je u vrticu savrseno. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vidjen je, ne brini :D

Ali i ja sam propustila nesto, ocigledno. Moram da se raspitam :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ali i ja sam propustila nesto, ocigledno. Moram da se raspitam :D

A dokle ćeš da guraš? I dalje si OT ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Trmalja,svaka ti je na mestu! A sta bi sa mojim postovima?Zasto su obrisani?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

dosta toga zavisi i od samog deteta. brat i ja smo išli u isto zabavište. ja sam molila da me puste i u drugu smenu xD a on je plakao kako krenemo ka vrtiću. isti uslovi, hrana, vaspitači.

kad bude krenuo u vrtić sve što od istog želim je da se združi sa ostalom decom. i da voli da vreme provodi tamo. šta budu ostali jeli to će jesti i on. za slova i računske radnje ima vremena. ni jedno ni drugo nisam znala dok nisam krenula u školu pa sam bila vukovac, odlična u gimnaziji i završila fax.

zatim dosta zavisi i od majke kako se postavlja prema detetu. u komšiluku smo imali klinca koji nijje hteo da jede dok baba i deda ne izvode predstavu i mama i tata ga hrane. napravili su razmaženo derište koje se nigde nije uklapalo i uvek su bila krive vaspitačice/učiteljice/profesori.

ne treba praviti oko svega patetiku. vrtići postoje decenijama i mnogo nas je prošlo kroz njih. prvi period je težak, posle se uklopiš i kraj priče.

sve ostalo... paa besposlen pop i jariće krštava.

Dzo, Trmalja, Kristina86 i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sto se tice broja vaspitacica u grupama, kod nas je u jaslicama, gde ide mladja, na grupu od oko 20 i nesto upisanih, a ne ide ih toliko, ima 3 med.sestre. Uglavnom ih ima oko 15, sto je meni lep broj na taj broj med.sestara. One su jako pazljive, vredne, svaka unosi svoj stil u vaspitanju, dosta rade s njima i cak i sad kad je raspust ne gledaju crtace, vec se druze s decom.

U predskolskoj grupi ih ima oko 30 i nesto i 3 vaspitacice. I to je lep broj. Lepo rade s njima.

Obe cerke su mi zadovoljne i vole da idu u vrtic. Meni je to najdraze, kad znam da im je lepo dok ja radim.

Starija je prosle godine isla na 6 dana na Testeru sa svojom grupom i lepo se provela. Brinuli su o njima kao da su njihovi. Ove godine nisu isli, jer je bio problem s tenderima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A dokle ćeš da guraš? I dalje si OT ;)

Dokle cu da guram- sta? Nista ne guram :D

Na kraju, vidim da nije neki prob obrisati postove, pa sta se kome ne svidja, vi brisite ;)

Maki-D , Trmalja i B.mama volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dokle cu da guram- sta? Nista ne guram :D

Na kraju, vidim da nije neki prob obrisati postove, pa sta se kome ne svidja, vi brisite ;)

Onda "punto". ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.