Krvna grupa


odgovora

Objavljeno

Imala sam missed abortiion pre 7 meseci, pa se pitam da li bih morala da izvadim krvnu grupu i ja i partner? Doktor je rekao da ne mora, kao desava se skoro svakoj zeni da nije u redu prva trudnoca. A ja ne znam sta da radim... :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kao laik mogu da ti kazem da bi bilo dobro da proveris krvnu grupu tj. rh faktor jer ako si negativan onda mozes imati problema sa trudnocom ako ne primis odredjenu inekciju,javice ti se sigurno neka zena ovde koja ih je primala.Tvoj muz nije neophodno da proverava,dakle,vazno je da utvrdis svoj rh faktor.

Neka me neko ispravi ako nisam u pravu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tako sam i mislila, da je problem ako sam negativna. Ali bolje da pitam nekoga ko je prosao. Hvala. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Najbolje bi bilo da proveris krvnu grupu time ces i da saznas i rh faktor to ti je najbolje,posto posle prvog porodjaja a verovatno i pobacaja ako si negativna krvna grupa moras da primis"rogan"inekciju mislim da se tako zove.pricam ti iz iskustva jer sam ja 0 negativna pa bolje proveri. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imala sam missed abortiion pre 7 meseci, pa se pitam da li bih morala da izvadim krvnu grupu i ja i partner? Doktor je rekao da ne mora, kao desava se skoro svakoj zeni da nije u redu prva trudnoca. A ja ne znam sta da radim... :(

A da li je radjena kiretaza ili je plod sam otisao? Za injekciju je svakako kasno, ona se prima 48h posle intervencije, ako je radjena, ako nije onda su ti zbog toga verovatno rekli da nema potrebe. Svakako bi trebalo da proveris krvnu grupu, da znas za sledecu trudnocu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Radjena mi je kiretaza, jer je plod prestao da se razvija u sedmoj nedelji. Nije mi data inekcija, radila sam kod privatnika koji je nacelnik u bolnici. Jer nisam imala knjizicu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Onda zaista ne znam, trebalo je da se proveri krvna grupa pre kiretaze i ako si RH- da primis rogam. U ovom slucaju stvarno ne znam sta se radi. Da li je neko od tvojih roditelja RH-?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nije, pozitivni su. I sestra je pozitivna. Moracu do neke privatne klinike, pa da izvadim krv. Jer se i u bolnici placa sem ako nisi trudnica.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislim da onda nema sanse da budes RH-, to se nasledjuje ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nadam se. U pocetku sam imala strah da ne ostanem trudna. Jer je zaista grozno iskustvo, ne dao Bog nikom. A sad nemam, proslo je 7 meseci. Ali opet moram proveriti. Za svaki slucaj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nije tacno da se negativan rh faktor nasledjuje jer su moji roditelji oboje pozitivni a ja negativna jer se ponekad desava da od dva plusa dobijes minus to se uci jos u osnovnoj skoli na biologiji.A tacno je da inekciju moras da primis najkasnije 48 sati posle ali sad sam se setila primas je samo u slucaju da ti je beba suprotno od tebe znaci da ima pozitivnu krvnu grupu.Ja imam dve devojcice starija ima b negativnu posle nje nisam primila a mladja ima b pozitivnu e posle porodjaja sa njom su mi dali tu inekciju.Objasnila mi je moja doktorka da se ta inekcija dobija zbog toga ako ti je beba suprotno od tebe onda tvoje telo moze(a i ne mora) da pocne da stvara antitela protiv bebe i da dodje do spontanog pobacaja,zbog toga isto zene sa negativnom krvnom grupom moraju svakog meseca da kontrolisu antitela putem vadjenja krvi a inekciju dobijas da bi sledeca trudnoca prosla dobro.Znam jer sam prosla kroz sve to zato te i savetujem

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da, ucili smo, plus i plus daje minus. :) Pa ne znam, mislim da samo previse brinem i da me strah da se opet ne ponovi isto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E sad ste me potpuno zbunile :wacko: E onda se u slucaju da su oba roditelja RH+ ne proveravaju antitela jer bebin eventualni RH- faktor ne pravi problem, vec samo obrnuto, ako je majka RH- a beba RH+ :unsure: Valjda sam ga ubola sad :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mama3, u pravu si, lupila sam debelo, izvinjavam se :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hhehe, malo da se nasmejemo. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.