Rizik snimanja rendgenom u trudnoći

odgovora

Objavljeno

Drage moje,nov sam clan iako sam trudna vec po treci put.Imam jednu dilemu koja me danima muci i ne znam vise sta da mislim.Kada sam ostala u drugom stanju u pocetku nisam ni znala otprilike sam bila u drugom mesecu kad sam nezgodno pala tada su mi snimali nogu rendgenom i sada se plasim da to moze da ostavi neke posledice na bebu.Po vasem misljenju da li bi trebalo da brinem ili ne molim vas pomozite!!!Unapred hvala svima na bilo kom savetu.Pozdrav.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Draga Mama3, ne zelim da te uplasim, ali od mog muza snajka je morala da abortira jer je radila rengenski snimak nosa. :/ Naravno, nije ni ona znala da je trudna ali je morala jer su joj jerkli da to moze ostaviti trajne posledice na zdravlje deteta. E sada nemoj da me drzis za rec, obavezno proveri !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Iskreno stvarno nisam upoznata šta se dešava ako se izložiš reng.zracima u trudnoći. Znam da ne sme ali šta ako se ipak desi.... hem... najsigurnije je da ti ipak pitaš svog ginekologa za tako nešto. Možda se uz neke dodatne testove i analize može utvrditi da li je to uticalo na plod ili ne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nisam vam rekla da sam vec bila i kod mog ginekologa,i u narodnom frontu u bg. i kod jos jednog ginekologa privatnika za svaki slucaj,moj gin. mi je rekla da bi mi sigurno uradila kiretazu da je trudnoca manja (u 4 sam mesecu),u narodnom frontu su me pitali sve i svasta vezano za zdravlje moje i porodice mog supruga i radili mi dabl test,i jos dva ultra zvuka i po njima za sada je sve ok.,isto to mi je rekla ova treca samo me je upozorila da sve analize koje sam do sad uradila ne mogu da pokazu da li se desila neka promena na bebi zbog zracenja nego samo urodjene mane koje se nasledjuju.Eto me i najvuise plasi sto nema preciznog testa koji bi ukazao na neki nedostatak nedaj boze!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala ti Hellen na ovom clanku procitala sam ga i malo mi je lakse :).

Cokalin@ voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kad sam bila trudna sa srednjim detetom,na samom početku trudnoće sam držala sam najstarijeg sina dok su mu snimali ruku,i sve je prošlo ok.Nadam se da že tako biti i kod tebe.Pozdrav!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zaste ne posalju kod geneticara? Koliko sam shvatila, snimanje je bilo kad si bila 2 meseca trudna. To nije dobro za bebu i niko ti ne moze garantovati da ce sve biti u redu. E, sad vec zavisi od ginekologa, drzavnog, sta ce ti preporuciti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pitacu mog ginekologa,hvala ti na savetu posto je to vrlo osetljiva tema jer moze i sitnica da fali a da se ne vidi odmah a kasnije da bude veliki problem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.