Problem u komunikaciji

odgovora

Objavljeno

Zdravo mame

Ognjem ima 11 meseci, i vec par nedelja imamo problem u komunikaciji. Naime, sve je islo svojim tokom, lepo je prihvatio cvrstu hranu, prestali smo da se nosimo, prestao je da sika sam od sebe, fizicki je aktivan i veoma elastican, nasmejan, pricljiv, razigran, voleo je setnje kolicima.

Od pre dve nedelje postaje kenkava beba, ne mogu da ga ostavim ni sekund, ne odvaja se od tate i mene, cmizdri kad nije po njegovom, udara nas po licu cesto, baca ljutito sta god da mu je u ruci i sl

Problem nastaje u mojim emocijama( nije neki izgovor ali u 4 sam mesecu trudnoce) jer nemam dovoljno strpljenja a ni ideja kako da odreagujem. Pokusala sam sa mazenjem, ne upali u bar 70% slucajeva, pokusala sam da mu objasnim sta ne moze ne pali. Ignorisanje ili skretanje paznje takodje nije davalo uspeha. Ima li neko neki savet, jer cini mi se da nije vise tako srecna beba, i to me uzasno deprimira, jer uglavnom njegovo ponasanje rezultira prvo besom a onda suzama kod mene.

Mislim da se moje dete i ja vise ne razumemn i jako sam tuzna.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj :rolleyes: Kao prvo, u vasem uzrastu dete pocinje da se plasi odvajanja od roditelja, narocito od mame tako da zbog toga ne mozes nigde bez njega. Bacanje je takodje sasvim normalna faza i mislim da na to ne treba nikako da uticete. Za sve ostalo najbolji savet je da ignorisete, a mozda jos i bolji da se opustite, jer dete oseti maminu nervozu pa onda od neceg bezazlenog moze da se dodje do vece histerije. A jos je on mali da biste imali problem u komunikaciji, ako sad pocnes sa takvim tragicnim dijagnozama, sta ces raditi kad nova bebica stigne i kad budete imali agresivne faze itd?

wida, Marija77, Miva i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mozda je samo ta faza. Izludjuje me to sto gubim kontrolu i njegovo svakodnevno kenkanje. Mozda ima uticaja na mene i to sto smo non stop sami od ujutru do uvece pa sam ipak samo malo vise napeta, ali pouzdano znam da se promenio skroz. Ne smem vise nigde da mrdnem s njim. Frustrirajuce, krajnje

Vidim da i kod vas nije velika razlika, kako ste prosli sa navikavanjem?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Lose pitanje :D Starija je imala 10 meseci kad sam opet zatrudnela i nekako je odmah sve shvatala, isla je sa mnom na UZ i razumela je da je na ekranu beba, stalno mi je mazila i ljubila stomak i govorila kako je tu beba, a kad se sestrica rodila bila je odusevljena, sve je htela oko nje i nije imala nekih vecih ljubomornih ispada (samo jednom ju je lupila po glavi dok sam je dojila). Ali moje starije dete je prica za sebe, ona je od rodjenja svojeglava i prznica, nasa komunikacija nikad i nije bila na nivou :lol: Ma videces i sama, sto su stariji to sve vise imaju svoju volju, a nama je najgori period bio 2,5-3 godine, sad se cak pomalo i smiruje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

sto se ja i moje dete nerazumemo u trenucima PMSa hahhahhaha, to je tek tuk na luk! tako da samo polako, nije lose i da se ponekad nerazumemo...

Anonymous voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

sto se ja i moje dete nerazumemo u trenucima PMSa hahhahhaha, to je tek tuk na luk! tako da samo polako, nije lose i da se ponekad nerazumemo...

Sad me podseti-sta ce biti kad moje devojcice i ja sve budemo u isto vreme u PMS-u :ph34r:
mama3 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sad me podseti-sta ce biti kad moje devojcice i ja sve budemo u isto vreme u PMS-u :ph34r:

i mene ceka isti problem :))))

Marija to je faza kroz koju smo svi mi manje vise prosli, odbijaju svaku poslusnost, cim nije po njihovom odmah plakanje i krokodilske suze, ne mozes ni u wc bez njih i sl....posto kod nas objashnjavanje nije pomoglo, upalio je cjosak...znaci kad je bezobrazna smestim je u cosak z akaznu i dok se ne smiri i normalno ne ponasa odatle nema mrdanja

Marija77 i Anonymous volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Marija, proci ce, trajace koji dan i onda ce nastupiti nova faza, a moguce je da ce se isto to ponovo javiti nakon nekog vremena :D Evo i moj opet nigde ne odmice od mene, jedno vreme se lepo znao zaigrati sam a sad nema sanse. Ne sekiram se uopste, on u cosku ne bi stajao nema sanse, tako da te vrste kazne kod nas ne dolaze u obzir a mislim da ih sad ni ne razume, hocu reci ne bi skuzio da je to kazna. Nazalost nemam savet osim strpljenja, ne pomaze ti mnogo ali tako je :S

majat, Marija77 i Mejja volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Draga moja razumem te potpuno ja imam vec dve devojcice starija ima 6 godina a mladja deset meseci i trudna sam ponovo,cetvrti mesec tako da nece te niko bolje shvatiti od mene,moras samo da budes strpljiva i to ti je najbolji recept,naoruzaj se strpljenjem i samo polako jer sve ce proci pa i to tesko razdoblje :) :) :)

Marija77 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Molim za pomoc. Imam bebu uzrasta 7,5 meseci. Primetila sam ,odjednom, da kad je podignem u vis, onako gore prema meni, nece da gleda u mene..Zvera levo,desno, zovem je, ona i dalje zvera, uspem da me pogleda al jedva. Kad je stavim ispred sebe tj na moje butine da sedi i kad joj pricam ona ne gleda u mene, baaas moram da se potrudim da bih joj privukla paznju. Kada je u stolici za hranjenje, tad me posmattra, smeje mi se al je uglavnom zamajavam i glumim mamu klovna :) 
Dize ruke da je uzmem, brblja mama, tata, nana, baba.... Ne voli nesto da se mazi, mada mozda je jos rano, kad je stavim ispred sebe da lezi, golicam joj nogice, ispustam zvuke neke ona se smeje. Znaci jedini problem je to sto kad je u mom narucju nece da me gleda. Ako je neko drugi drzi ona gleda u mene, prati pogledom gde sam. I primetila sam da voli da gleda u sijalicu, ne uvek al kad gleda zna i da se smeje, cici... Mada mama kaze da sam i ja volela da gledam u sijalicu tj da to svako drugo dete radi. Malo sam se uolasila pa me zanima da li vase bebe dok ih drzite gorre gledaju u vas? Mozda je moja samo hiperaktivna i sve je drugo zanima.. ne znam :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Koliko sam shvatila kad je beba udaljena prati vas pogledom a kad je blizu ne gleda, a kad joj dajete neku igracku jel hvata i gleda sta joj dajete?  Jeste da u tom periodu sve ih zanima sto je i dobro , opet mozete videti i kod dr. da se oci pregledaju ako sumnjate na nesto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.