Zdrav i hranljiv dorucak

odgovora

Objavljeno

Ja sam ranije preskakala dorucak a sada nema sanse, narocito kada sam na poslu. Problem je sto ja zaista puno jedem i ne moze da me zasiti salata a bas bih volela da mogu da jedem recimo salatu za dorucak. Mozda isto stvar navike? Sta vi mislite? Da li bi se moj organizam navikao na to posle nekog vremena?

Miva probaj jedan dan ništa ti neće faliti.

Ako je jedeš sa hlebom, kiflama nećeš ogladniti za dva - tri sata. ;) Stavi po dva paradajiza (*2), veruj mi nećeš pojesti sve i bićeš dugo sita.

Ja ne mogu da se navikavam bez doručka kad radim, to bi me dodatno iscrpljivalo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa ja doruckujem oko deset kada je pauza. Probacu sa salatama, to mi je prihvatljivije nego zitarice, ubacim uz nju integralnu kiflu i to je to ;) bacite neki recept pa da ih pravim sama ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kvasac pravi trans masti u organizmu i zato nije dobar, zato se preporučuje da se hleb koji sadrži kvasac iseče na kriške, pa se prepeče. Na taj način se neutrališe kvasac.

Jaoj prvi put ovo cujem,ne kazem da nije tacno,ali opet veca je korist pojesti ga,nego ne pojesti ga. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sta znam, generalne preporuke su kao da se treba doruckovati u roku od sat vremena nakon budjenja, e sad mene te kojekakve preporuke koje je radio tamo neko na nekom uzorku, ne zanimaju, ja radim kako meni i mom organizmu odgovara. Mom organizmu odgovara da jedem cim ustanem :D osecam se bolje, ornija sam za rad i imam vise energije. Naravno imala sam i dug period u zivotu kad nisam doruckovala i funkcionisala sam, tad mi se cinilo dobro, ali sad je neuporedivo bolje ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja imam problem sa zitaricama, ako ih pojedem za dorucak, u roku od pola sata me zaboli glava!? :blink:

Moja preporuka je da uvece napravis neku pitu sa sirom (mogu kore i od heljdinog brasna ako bas neces belo) ili proju. To moze da se jede i hladno.. Ili u tu tvoju kiflu nekada mozes da namazes puter i džem, za promenu..sta fali, bolje nego pekara..

Ja obavezno doruckujem i ne brojim kalorije ujutru, ali zato ne veceram, eventualno ako sam bas gladna uvece popijem solju jogurta, kakao ili pojedem par badema ili lesnika, ili one galete od pirinca, ja ih zovem "stiropor"..

Ja mislim da ni u cemu ne treba preterivati, nisam za to da se bas sve izbaci (kvasac, puter, secer, belo brasno....)..ali recimo suhomesnato ne kupujemo uopste (virsle, salame i slicno), domaca prsuta ili suvo meso - da. Gazirane i kupovne sokove ne - domace da, od kupovnih slatkisa samo crnu cokoladu, uvek imamo neke kolace koje ja pravim da pojedemo uz caj kao uzinu..

Ja sam inace sklona gojenju, ali sam vec godinama na konstantnoj kilazi, i sad u poslednjoj trudnoci se nisam ugojila mnogo, posle 3 nedelje sam bila na mojoj devojackoj kilazi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo jos jedan predlog za dorucak..

Mozes da ispohujes tikvicu uvece, ili ako neces pohovano mozes da je "bacis" na gril, i stavis u kiflu sa sirom ili nekim sirnim namazom..

Ja je pohujem ovako:

Narendas 1 tikvicu i posolis, kad pusti vodu iscedis i dodas: 1 jaje, 1 kasiku brasna, malo praska za pecivo, 1 cen belog luka i moze i malo seckanog persuna,

sve to izmesas i kasikom spustas na vrelo ulje. Ne mora da pliva u ulju,ali ne moze bas ni na suv tiganj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Upravo sam usla na temu da ti predlozim tikvice. :D

Takodje izrendam tikvicu i stavim kukuruzno brasno,jer ne podnosim psenicno u slanim jelima,to mi je kao da jedem zivo testo.Ne stavljam prasak za pecivo,nema potrebe.Nasha ti je dala dobar predlog,a tikvice su super i hladne u sendvicku sa sirom njam,njam.

nasha voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja baš sad završila sa pečenjem ovoih tikvica :D samo što ja stavim i sir u smesu :D budu kao uštipci ili neke pljeskavice, odlično je uz pavlaku i paradjz... mislim meni je to ručak, na ovoj vrućini samo takve tvari mogu da ručam

C*I*C*A*N*A i nasha volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Godinama unazad moj dorucak-muzli sa kandiranim ananasom,bananama,lesnicima i slicno....Ili koziji sir,kukuruzni hleb,povrce(sezonsko),parce belog mesa,tunjevina ili dve domace pilece virsle....

Dok sam bila trudna,ujutru sam jela pecene kobasice,cevape,slaninu :lol: od nicega nisam mogla da se najedem poslednjih meseci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

i ja imam problem s tim da me musliji i sl. ne zasite, a i ne uzivam u njima. a meni je vazno da uzivam dok jedem. :D

elem, za dorucak, moj ti je predlog da kupis ili napravis humus (nadji na netu recept, jako zdrav namaz od leblebija) i da pravis sendvic sa paradajzom ili krastavcicima. ako volis, mozes umesto humusa mazati kajmak, npr. necu da navodim sojinu pastetu, posto znam da je na crnoj listi. i inace, guglaj neke zdrave domace namaze, pa ako imas energije, pravi si.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

i ja imam problem s tim da me musliji i sl. ne zasite, a i ne uzivam u njima. a meni je vazno da uzivam dok jedem. :D

elem, za dorucak, moj ti je predlog da kupis ili napravis humus (nadji na netu recept, jako zdrav namaz od leblebija) i da pravis sendvic sa paradajzom ili krastavcicima. ako volis, mozes umesto humusa mazati kajmak, npr. necu da navodim sojinu pastetu, posto znam da je na crnoj listi. i inace, guglaj neke zdrave domace namaze, pa ako imas energije, pravi si.

Samo da se slozim! ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E sad ne moze i jare i pare, ocete zdravo a da zasiti ko pol' kile bureka :D

Zato sam se ja tapacirala u ovoj trudnoci, burek za dorucak i onaj gusti jogurt dukatov :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E sad ne moze i jare i pare, ocete zdravo a da zasiti ko pol' kile bureka :D

Zato sam se ja tapacirala u ovoj trudnoci, burek za dorucak i onaj gusti jogurt dukatov :D

:lol: :lol: Ko kaze da ja ocu zdravo?! :P Ja prvenstveno ocu da me nesto zasiti ujutru :D a ova tvoja kombinacija uopste nije losa ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja po navici dorucak dozivljavam kao obrok u kom najvise moze da se dozvoli sebi. :D mada, nije da o ostalim vodim vise racuna. :D

nasha voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Iskreno ja se posle bureka za dorucak prvih 10 minuta osecam kao bog, kao u raju. Ostatak dana kao da sam pojela karton i zalila motornim uljem.

Ne prija mi, tj prija mi dok zvacem i kad pada u zeludac, ali mom telu ne odgovara.

Najvise mi prija kad ustanem da pojedem jabuku i popijem kafu, pa nakon toga ovas sa mlekom i cimetom i malo secera ili zasladjivaca (zasladjivac ne u trudnoci)...Cimet mi odrzava secer u krvi stabilnim pa mi to lepo legne.

Kad svakog dana jedem burek pa se prebacim na ovas i zitarice-krce creva samo tako, ali prvih 5 dana, posle se naviknem, a mom telu odgovara.

Posle ovsa opet pojedem vocku I to mi je dorucak iz 3 dela...

:D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.