Zdrav i hranljiv dorucak

odgovora

Objavljeno

Brzinski možeš sebi da napraviš lepu bogatu salatu ujutru, sad već ima svega, staviš u plastičnu posudu, začiniš maslinovim uljem i poneseš krišku dve integralnog hleba.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Smrznuto sumsko voce i jogurt mmmm kao sladoled :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma da, necu jesti samo to, vec i neke zdrave sendvice :D salu na stranu, pre neki dan sam gledala neku kulinarsku emisiju i mnogo mi se svideo jedan dorucak:

Francuski hleb isecen na kriske, namazan maslinovim uljem, belim lukom, percunom, odozgo ide przeno prepelicje jaje i komadic slanine :)

Meni ovo zvuci odlicno. Primjetila sam da Italijani slicno prave tj koriste ovu foru sa masl uljem i b. lukom na hlebu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da, da, da, pravila sam to, ali kada sam videla ovo sa prepelicjim jajetom... Ono onako malo, taman staje na malu krisku, da ti bude zao da jedes :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Godinama sam doruckovala musli. Evo dva mjeseca, prvi put u zivotu, ne doruckujem nista :( Oduzima mi puno vremena :)

Prije posla popijes cijedjeni sok, a onda za dorucak, pored muslija, mozes i sendvice -%2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Godinama sam doruckovala musli. Evo dva mjeseca, prvi put u zivotu, ne doruckujem nista :( Oduzima mi puno vremena :)

Prije posla popijes cijedjeni sok, a onda za dorucak, pored muslija, mozes i sendvice - integralna kiflica, mladi sir... Ili neku salatu sa sirom (koju mozes sama kuci da napravis, a onda ti tm nabavi onu torbu od Tuborga koja ce je drzati hladnom :)).

Nista drugo mi ne pada na pamet, a da je "za ponijeti".

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Doručak nikad ne preskačem.

Nekad je to i pekara, ali najčešće nosim od kuće - ono što ostane od večere a nije mi strašno ni da za doručak u firmi jedem mleveno meso iz musake, sarmicu, pohovane paprike, ... :P Pošto ne ručam na poslu, to mi je sasvim ok.

Kad ne ponesem ništa a svraćam na pijacu - sad ima svega - kupim paradajiz, krastavac, pavlaku sve to lepo promešam i doručkujem sa s' lebac...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A da - na poslu znači i frižider i mikrotalasna, pa može svašta da se nosi i kombinuje - hladno ili toplo :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E ovako, s obzirom da radim svakog dana od 8 do 16h, dorucak mi je negde oko 10h a rucak oko 16:30h. Na kasni rucak sam navikla a inace ne spremam neka teska i masna jela i to je ok, ali me muci dorucak. Oko posla, kada izadjem na pauzu, sve sto mogu da kupim je pecivo, burek, pica, pljeskavice i tome slicno. Postoje neka integralna peciva ali su uzano masna :wacko:

Sve u svemu, moja molba je da mi preporucite nesto sto brzinski mogu da spremim kod kuce a da ujedno to bude zdravo i hranljivo jer zaista zelim da promenim neke navike u ishrani :)

Unapred hvala.

Miva, ja ti savetujem ovaqj režim ishrane Ane Gifing.. To nije dijeta, već je stvar u tome kako se mogu kombinovati namirnice. Ja sam na ovom režimu već mesec i po dana, i adj što sam izgubila nešto kilograma, ja i treba da oslabim, ali se mnogo bolje osećam.

Moje radno vreme je od 8 do 15 i30 , tako da ja ujutru u 8 doručkujem u 16 ručam i u 20 večeram. Preporučuje se voćna užina ili dezert izmedju ručka i večere.

Jako grešimo kada desert jedemo odmah posle ručka. Treba sačekati, ima razlog zašto, piše sve u knjizi

Da ne ispadne da je ovo dijeta, znači, ovaj režim se primenjuje da bi organizam dobro funkcionisao i da bi se sprečila obolenja nekih organa, a s druge strane, oni koji imaju višak kiograma, mogu da dovedu svoju težinu na normalnu uz poštovanje ovih načela.

Miva voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Miva super ti je tema :) Evo i ja jutros doručkovala musli :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja musli ne mogu da liznem... Tako mi je uuuuuf... :wacko:

Hoću da kažem - svaka vam čast kako ga jedete :)

Megi. voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A pošto je ovo tema za doručak, ono što ne savetujem je lisnato testo, jer sadrži kvasac i margarin. Pre bih preporučila burek, jer tu nema kvasca, proja, tu se obično stavlja soda bb. Što se tiče toga koliko je doručak kaloričan, doručak i treba da bude kaloričan i to je jedini od tri ili četiri obrokak koji treba da bude kaloričan, i da to bude kombinacije ugljenih hidrata i više vrsta proteina.

Tako da ja iskreno preporučujem integralni tost( ali domaći, umesiti crni hleb pa ga prepeći) , maslac, pečenicu i kiselo mleko.

Ivančica i Mejja volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tako da ja iskreno preporučujem integralni tost( ali domaći, umesiti crni hleb pa ga prepeći) , maslac, pečenicu i kiselo mleko.

Sad sam opet gladna :D

Comsi-Comsa i Ivančica volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ispečen susam - 50gr,

1 paradajiz,

1 manji krastavac,

100 gr šećerca (e sad ili iz konzerve ili bareni koji ko jede)

Rendana sveža šargarepa (manja)

Rendani kupus

Sve to dobro promešaš, dodaš malo maslinovog (ko voli + origano, mirođiju), i sa hlebom (integralni ili tost) ima se najedeš baš baš. :)

A kombinacije umesto šećerca ili susama - sir, bareni šareni pasulj, tunjevina, sardina, pečenica - šta god voliš i da staviš oduševićeš se.

Usput možeš namaz od pavlake, ili da staviš malo da sjediniš salatu.

Em je preukusno em si sita duže od muslinija :D

Miva i Mejja volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Comsi kakve veze ima ako u testu ima kvasca i sode bikarbone?

Slazem se za kupovno lisnato testo.Mi ga ne okusamo,kao ni kupovna peciva.

Kvasac je najprirodniji izvor vitamina B,a ni soda bikarbona nije stetna,i daleko je bolja od praska za pecivo.Trudim se da izbegavam prasak za pecivo,al' zato kvasca stavljam vise zbog dece.

Miva ne znam kakvo ti je radno mesto,ali ja bih lepo tokom celog dana grickala neko voce.Kajsijice,breskvice,jabuku,grozdje i pored toga kofla i jogurt ce biti dovoljni.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne može svaki dan da jede kifle i jogurte :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ali moze da jede voce,ajde bezi tamo :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Comsi kakve veze ima ako u testu ima kvasca i sode bikarbone?

Slazem se za kupovno lisnato testo.Mi ga ne okusamo,kao ni kupovna peciva.

Kvasac je najprirodniji izvor vitamina B,a ni soda bikarbona nije stetna,i daleko je bolja od praska za pecivo.Trudim se da izbegavam prasak za pecivo,al' zato kvasca stavljam vise zbog dece.

Miva ne znam kakvo ti je radno mesto,ali ja bih lepo tokom celog dana grickala neko voce.Kajsijice,breskvice,jabuku,grozdje i pored toga kofla i jogurt ce biti dovoljni.

Kvasac pravi trans masti u organizmu i zato nije dobar, zato se preporučuje da se hleb koji sadrži kvasac iseče na kriške, pa se prepeče. Na taj način se neutrališe kvasac.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uh Miva bas ti je tema za razmisljanje. Ja ne doruckujem. A mogla bih da pocnem da doruckujem, i to redovno, cisto da bih izbegla hrnonicni gastritis, cir na zeludcu ili slicno zbog lekova koje pijem 2x pre prvog obroka od kad ustanem. A prvi obrok mi je obavezno posle 12, tj kad M legne u opdne dadremka...

Sve u svemu, i meni ce znaciti ova tema, za pocetak da vidim sta bi se uopste moglo doruckovati osim sendvica :D Mika jede za dorucak zitarice u jogurtu/mleku, palentu, griz... i sl, pa uzina voce, pa pre spavanja rucak, nekad rucak i posle spavanja, al' sve u svemu ja nista od toga ne jedem. Ne jedem zitarice, a ni voce bas ne volim pa ja te obroke koje on jede presakcem... :/

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uh Miva bas ti je tema za razmisljanje. Ja ne doruckujem. A mogla bih da pocnem da doruckujem, i to redovno, cisto da bih izbegla hrnonicni gastritis, cir na zeludcu ili slicno zbog lekova koje pijem 2x pre prvog obroka od kad ustanem. A prvi obrok mi je obavezno posle 12, tj kad M legne u opdne dadremka...

Sve u svemu, i meni ce znaciti ova tema, za pocetak da vidim sta bi se uopste moglo doruckovati osim sendvica :D Mika jede za dorucak zitarice u jogurtu/mleku, palentu, griz... i sl, pa uzina voce, pa pre spavanja rucak, nekad rucak i posle spavanja, al' sve u svemu ja nista od toga ne jedem. Ne jedem zitarice, a ni voce bas ne volim pa ja te obroke koje on jede presakcem... :/

Ja nisam ljubitelj voća, ali na poslu umesto jednog obroka strpamo u sokovnik svašta nešto ( i povrće) pa iskapim... To mi je pred - ručak :D

Pa probaj da cediš i piješ sok.

Ja ne mogu da verujem da preskačete doručak. <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja ne mogu da verujem da preskačete doručak. <_<

Potpisujem!

To je najveći atak na organizam!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa kao što postoji jedna struja kojoj pripada i Ana Gifting, koja tvrdi da je doručak praktično najvažniji obrok, postoji i druga struja koja tvrdi da tokom pre podneva organizam treba da se čisti uzimanjem isključivo tečnosti i voća. Obe strane imaju svoju logiku. Svako treba da se opredeli za ono šta smatra ispravnim.

Mm i ja godinama ne jedemo doručak (ja ga sad jedem zbog dojenja), već pre podne pijemo čaj i jedemo voće.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Miva, ja ti savetujem ovaqj režim ishrane Ane Gift.. To nije dijeta, već je stvar u tome kako se mogu kombinovati namirnice. Ja sam na ovom režimu već mesec i po dana, i adj što sam izgubila nešto kilograma, ja i treba da oslabim, ali se mnogo bolje osećam.

Moje radno vreme je od 8 do 15 i30 , tako da ja ujutru u 8 doručkujem u 16 ručam i u 20 večeram. Preporučuje se voćna užina ili dezert izmedju ručka i večere.

Jako grešimo kada desert jedemo odmah posle ručka. Treba sačekati, ima razlog zašto, piše sve u knjizi

Da ne ispadne da je ovo dijeta, znači, ovaj režim se primenjuje da bi organizam dobro funkcionisao i da bi se sprečila obolenja nekih organa, a s druge strane, oni koji imaju višak kiograma, mogu da dovedu svoju težinu na normalnu uz poštovanje ovih načela.

Izguglacu.

Miva super ti je tema :) Evo i ja jutros doručkovala musli :)

Ja ga na silu jedem i mnogo budem gladna od tih zitarica to je jedini problem sto ih slabo jedem :unsure:

Comsi kakve veze ima ako u testu ima kvasca i sode bikarbone?

Slazem se za kupovno lisnato testo.Mi ga ne okusamo,kao ni kupovna peciva.

Kvasac je najprirodniji izvor vitamina B,a ni soda bikarbona nije stetna,i daleko je bolja od praska za pecivo.Trudim se da izbegavam prasak za pecivo,al' zato kvasca stavljam vise zbog dece.

Miva ne znam kakvo ti je radno mesto,ali ja bih lepo tokom celog dana grickala neko voce.Kajsijice,breskvice,jabuku,grozdje i pored toga kofla i jogurt ce biti dovoljni.

Uvek leti nosim voce za uzinu, ali sta pre toga a da me zasiti? Dale ste mi par dobrih ideja zene, hvala :) Razmislicu o tim "zdravim" sendvicima" jer me ni salata ne moze zasititi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa kao što postoji jedna struja kojoj pripada i Ana Gifting, koja tvrdi da je doručak praktično najvažniji obrok, postoji i druga struja koja tvrdi da tokom pre podneva organizam treba da se čisti uzimanjem isključivo tečnosti i voća. Obe strane imaju svoju logiku. Svako treba da se opredeli za ono šta smatra ispravnim.

Mm i ja godinama ne jedemo doručak (ja ga sad jedem zbog dojenja), već pre podne pijemo čaj i jedemo voće.

Verovatno je stvar navike. :)

Ja od malena pamtim da nikada nismo preskakali doručak. Sad ako se desi da ga preskočim već oko 12 imam vrtoglavice. Ustajem u 6 i na poslu ne bih mogla da podnesem da ga tako preskačem na pre podne - ne svakodnevno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam ranije preskakala dorucak a sada nema sanse, narocito kada sam na poslu. Problem je sto ja zaista puno jedem i ne moze da me zasiti salata a bas bih volela da mogu da jedem recimo salatu za dorucak. Mozda isto stvar navike? Sta vi mislite? Da li bi se moj organizam navikao na to posle nekog vremena?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.