Posle pobačaja svaka sledeća trudnoća se vodi kao rizična?

odgovora

Objavljeno

Olja u istoj nedelji nam je rađen prekid trudnoće. U tvom slučaju kiretaža, kod mene indukovani pobačaj.

Ja još nisam dobila nikakve rezultate, dr. mi rekla da se to kao dugo čeka. Prođe više od 2 meseca. Jedino što mi pada na pamet je da nisu našli ništa, odnosno da je izgleda sve bilo ok. Jer ovde imaju neku politiku da ako je sve u redu - ne javljaju ništa. Meni sad ostaje da mozgam da li je stvarno sve bilo ok ili ne. Tj rečeno mi je odmah da postoji šansa da ne nađu ništa, jedino što verovatno neće moći da provere je srce jer je previše malo za analizu.

Meni nikako nije jasno zbog čega mora da se pazi? Majke? Deteta? Materice?

Enav, ako pročitaš bilo bi super da dobijem odgovor od tvog mm, ako ne svakako ću čekati redovan pregled kod moje dr.

Naime, 15.4. je bio indukovani, ostao deo posteljice i bilo je konstantno krvarenje do 5.6. kada mi je urađena revizija. Krvarenje je prestalo 16.6. kada sam imala nezaštićen odnos. Malo mi neverovatno zvuči da bi mogla da zakačim, al' ajd sve jedno da pitam.

Olja i Neca voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Trto, idi na temu Pitajte ginekologa. Enav prima poruku kad neko postavi pitanje u toj temi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Znam mila, svejedno je. Danas ću ja pozvati svog ginekologa - svakako moram da pomerim pregled za sad nekad.

p.s. ti imaš mail :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tek sam ga noćas videla, postala sam jako neažurna. :( Ali sam se svakako obradovala! :) Idem da ti odgovorim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Odgovor stize cim mm dodje s posla oko 3.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Olja u istoj nedelji nam je rađen prekid trudnoće. U tvom slučaju kiretaža, kod mene indukovani pobačaj.

Ja još nisam dobila nikakve rezultate, dr. mi rekla da se to kao dugo čeka. Prođe više od 2 meseca. Jedino što mi pada na pamet je da nisu našli ništa, odnosno da je izgleda sve bilo ok. Jer ovde imaju neku politiku da ako je sve u redu - ne javljaju ništa. Meni sad ostaje da mozgam da li je stvarno sve bilo ok ili ne. Tj rečeno mi je odmah da postoji šansa da ne nađu ništa, jedino što verovatno neće moći da provere je srce jer je previše malo za analizu.

Meni nikako nije jasno zbog čega mora da se pazi? Majke? Deteta? Materice?

Enav, ako pročitaš bilo bi super da dobijem odgovor od tvog mm, ako ne svakako ću čekati redovan pregled kod moje dr.

Naime, 15.4. je bio indukovani, ostao deo posteljice i bilo je konstantno krvarenje do 5.6. kada mi je urađena revizija. Krvarenje je prestalo 16.6. kada sam imala nezaštićen odnos. Malo mi neverovatno zvuči da bi mogla da zakačim, al' ajd sve jedno da pitam.

Moze da se desi da ostanes trudna, jer se revizija gleda kao menstruacija.

Cekanje posle intervencije se postuje kao oporavak, ali ako ostanes trudna posle dva meseca niko nece praviti paniku niti ti savetovati da prekines trudnocu. Ne moras da cekas bas pola godine, moye i mesec-dva.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Enav hvala puno na odgovoru, ma ja mislim da nisam zakačila jer nikakav simptom trudnoće nemam. Do sada bi me sigurno već grudi bolele (to mi uvek bude siguran znak), nit mi se spava niti išta. Tako da ja očekujem mecu sad nekad ovijeh dana. %. sam zakazala pregled, a 9, idem za Bg.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa, Trto, ako imaš redovne cikluse, izgleda da ste baš uboli plodan dan! A za simptome, vrag bi ga znao... Možda ih i ne primećuješ jer je sve još uvek sveže. Ko zna -- mogla bi nas uskoro obradovati dvema crticama!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa, Trto, ako imaš redovne cikluse, izgleda da ste baš uboli plodan dan! A za simptome, vrag bi ga znao... Možda ih i ne primećuješ jer je sve još uvek sveže. Ko zna -- mogla bi nas uskoro obradovati dvema crticama!

Iskreno se nadam da nismo uboli!! Moram da idem da snimim vilicu, a to kao ne bi smela u trudnoći!

Ma evo već me cima stomak, a simptome nema šanse da promašim. Osim ako izostanu svi mogući. Od tri trudnoće koliko sam imala - spavanje i grudi su bili uvek prisutni znaci.

Olja i Neca voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.