Kada je vreme za jaslice/vrtić?

odgovora

Objavljeno

Moon, otkud ti? Bas si me prijatno iznenadila, nadam se da ces cesce pisati!

Drago mi je za vrtic, bas lepo iskustvo imate.

Ja se ponekad baš lomim kad čitam ove postove, ali i dalje ne prelama da ide ranije, jer apsolutno ni u čemu ne manjkamo za decom koja idu vrtić (i sa pesmicama, i sa deljenjem igračaka, i sa druženjem).....

Da li je ovo stvarno tako ces tek videti kad krene u vrtic, kad bude ostajao duze sam bez tebe sa velikom grupom dece, jer deca u istom kolektivu moraju da nadju svoje mesto i da se izbore za njega, a to tesko mogu da nauce u parku ili sa nekom decom koju vidjaju povremeno i uvek pod budnim okom nas mama. ;)

makki 78, vesna13 i enav volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nase iskustvo je vise nego pozitivno. Relja je krenuo sa 17 meseci i bukvalno samo jedan dan smo bili pripravni u slucaju da zaplace. Adaptaciju fakticki nismo ni prezivljavali jer je on takvo dete. Ide u privatni vrtic i ukupno ih ima 14 i svi su slozni i vode racuna jedni o drugima. Krenuo je kada sam ja vec bila u 4. mesecu trudnoce i nisam mogla da mu se posvecujem koliko bi trebalo. Tamo su svaki dan u setnji po sumi,uce razne stvari,pesmice,posto on ne ide na engleski bude mu dosadno i on udje sa njima kad imaju cas i poceo je neke reci da kapira i na engleskom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja su sva deca išla i jaslice...ljubi ih majka....ovo četvrto sam nešto mislila ostaviti kod kuće do te famozne 3. godine,reko' zbog tig mišljenja psilogoga,te čitajući popstove ovde,ali eto nisam mogla zbog starije dece,ipak i raduckam u firmi i posle škole se posvetim njima i domaćim zadacima itd.itd...ali eto 'prebiram' po glavi ali ne nalazim nijedan dobar razlog zbog koga bi rekla e 'to je to'-zbog toga je najbolje ostaviti dete do 3. godine kući (ovde ne brajam neuslovne vrtiće,neugodne vaspitačice...)...moja su deca puna ljubavi,sigurnosti,samopouzdanja(neko manje-neko više),osećaju se voljenima,spretna su neverovatno,okretna,društvena(skromnost mi je vrlina-nikako se ne hvalim :D )e sada,iskreno MENI je najviše odgovaralo da su u jaslama,ali nekako mislim i da njima apsolutno išta nije falilosem da ipak mism da im je tamo bilo malo manje dosadno nego kod kuće :) ,tako da sam ja,iz ličnog iskustva,ipak za to da dete slobodno krene tu godinu pre 'vrtića' u jalsenu grupu :)

vesna13 i Kamilica volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj ja bih tako upisala decu u vrtic ali nema sanse :( Preskupo je... A i kad bih radila, ne znam kako bih izostajala s posla kad se razbole, a nikog drugog nemam na koga bih mogla d ase oslonim. Mislim da bi im obema jako prijalo, a i ranije bi naucile nemacki, bolje nego da ih strefi u skoli :wacko: Vidim da ovde cesto vode decu napolje, bar dva puta dnevno...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja su sva deca išla i jaslice...ljubi ih majka....ovo četvrto sam nešto mislila ostaviti kod kuće do te famozne 3. godine,reko' zbog tig mišljenja psilogoga,te čitajući popstove ovde,ali eto nisam mogla zbog starije dece,ipak i raduckam u firmi i posle škole se posvetim njima i domaćim zadacima itd.itd...ali eto 'prebiram' po glavi ali ne nalazim nijedan dobar razlog zbog koga bi rekla e 'to je to'-zbog toga je najbolje ostaviti dete do 3. godine kući (ovde ne brajam neuslovne vrtiće,neugodne vaspitačice...)...moja su deca puna ljubavi,sigurnosti,samopouzdanja(neko manje-neko više),osećaju se voljenima,spretna su neverovatno,okretna,društvena(skromnost mi je vrlina-nikako se ne hvalim :D )e sada,iskreno MENI je najviše odgovaralo da su u jaslama,ali nekako mislim i da njima apsolutno išta nije falilosem da ipak mism da im je tamo bilo malo manje dosadno nego kod kuće :) ,tako da sam ja,iz ličnog iskustva,ipak za to da dete slobodno krene tu godinu pre 'vrtića' u jalsenu grupu :)

Vrtici.su iz raja potekli!!! Steta sto ne rade i vikendom:-) . Salu na stranu,ali potposujem tvoj post. On je srecan kad odlazi tamo jer su tu drugari,on takodje nema problem sa komunikacijom i šarmom i dobro je prihvacen od strane dece. Nije bas snalazljiv,ali radicemo i na tome. Kada se vrati kuci svaki dan mirise na neki drugi parfem i one mi kazu da ga maze,ali on je takav,trazi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kako sam ovo uspela? slabo se snalazim dok kucam na telefonu . Izvinjavam se mna sto upadoh u tvoje prozorce.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moon, otkud ti? Bas si me prijatno iznenadila, nadam se da ces cesce pisati!

Drago mi je za vrtic, bas lepo iskustvo imate.

Da li je ovo stvarno tako ces tek videti kad krene u vrtic, kad bude ostajao duze sam bez tebe sa velikom grupom dece, jer deca u istom kolektivu moraju da nadju svoje mesto i da se izbore za njega, a to tesko mogu da nauce u parku ili sa nekom decom koju vidjaju povremeno i uvek pod budnim okom nas mama. ;)

Svako na svoju vodenicu :D

Svako dete priča za sebe, baš kako je Poli napiala. Eto ista mama, totalno različita deca.

U svakom slučaju videćemo. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uzela sam sada formular za vrtic da popunjavam.Planiram svoje dete da upisem u jaslice.Sada pise da navedem tri ustanove.predpostavljam da svaki vrtic nema jaslice,ili ima? Gledam na portalu decijivrtici.com koi mi najvise odgovaraju,ali se plasim da pogresim,i da u tom vrticu nema grupa jaslice.Ako moze neko da mi odgovori da li svaki vrtic ima jaslice,ili moram prvo da odem do vrtica i da se raspitam? da li ja treba da navedem sva tri vrtica koja mi odgovaraju,ili ako nema mesta u zeljenom vrticu,oni mi nude neki deseti,u kom ima mesta?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nema svaki vrtic jaslice. Ima negde online spisak svih vrtica i da li imaju jaslice. Pisem sa tel pa nemam link.

Mi cemo u septembru u jaslice. Tada pocinjem da radim. Nadam se da ce to ok prihvatiti!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja bih trebala mog malog da od septembra upisem u vrtic :unsure: . Da li neko ima neku preporuku za vrtic u centru Zemuna ili neka iskustva, pozitivna/negativna?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo pogledaj ovde spisak pa po adresi koja tri ti najvise odgovaraju ako hoces da su ti blizu kuce. Preporuku nemam. http://www.vrticiportal.com/zemun.html

Mene zanima koji se mesec moze navesti od kad zelimo da dete krene, imaju li neki propisini recimo moze li oktobar ili moram navesti septembar? I ako je majka nezaposlena da li treba potvrda sa biroa o nezaposlenosti?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo pogledaj ovde spisak pa po adresi koja tri ti najvise odgovaraju ako hoces da su ti blizu kuce. Preporuku nemam. http://www.vrticiportal.com/zemun.html

Mene zanima koji se mesec moze navesti od kad zelimo da dete krene, imaju li neki propisini recimo moze li oktobar ili moram navesti septembar? I ako je majka nezaposlena da li treba potvrda sa biroa o nezaposlenosti?

A jel se sad predaju dokumenta i ukoliko zelim u oktobru da je upisem u vrtic?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Macko sad je poceo upis i traje do 22 maja. Ti tamo navedes od kog meseca ce krenuti. E sad mozda moze, neko mi rece, da i kad nadjem posao samo predam zahtev u tom momentu i upisem je. Ako neko bolje zna nek kaze.

Ja ne znam sta da radimo, ja ne radim a bice nam skupo da placamo, a nekako bih volela da krene sa decom i pre ja nadjem posao, a ako cekam dok nadjem posao ko ce je voditi na privikavanje ako oboje radimo, ma sto nedoumica imam..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Macko sad je poceo upis i traje do 22 maja. Ti tamo navedes od kog meseca ce krenuti. E sad mozda moze, neko mi rece, da i kad nadjem posao samo predam zahtev u tom momentu i upisem je. Ako neko bolje zna nek kaze.

Ja ne znam sta da radimo, ja ne radim a bice nam skupo da placamo, a nekako bih volela da krene sa decom i pre ja nadjem posao, a ako cekam dok nadjem posao ko ce je voditi na privikavanje ako oboje radimo, ma sto nedoumica imam..

Ma ne radim ni ja,ja i nisam nesto za vrtic.Ja planiram i drugo dete uskoro,pa onda iz tog razloga bih je upisala u oktobru,malo da ide,da barem nauci da sve jede :) A jel moram ja licno da idem tamo,ja nisam u Bg-u trenutno?A isla bih na upis kao samohrana majka,jer nisam vencana?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa zahtev moze neko preko telefona zajedno da popunite, taj neko nadje na netu skine ga i otstampa, zajedno popunite i preda. E sad ne znam dal se odmah daje detetov maticni list ili samo zahtev sad predajes pa ako te prime ostala dokumenta? Zato kazem ko zna da nam malo pojasni, pogotovo sto ti nisi u Bg pa da odes do vrtica i pitas na licu mesta. Ja mozda odem danas da se raspitam. A za tvoj slucaj ne znam sta bi trebalo? Ja sam udata.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa zahtev moze neko preko telefona zajedno da popunite, taj neko nadje na netu skine ga i otstampa, zajedno popunite i preda. E sad ne znam dal se odmah daje detetov maticni list ili samo zahtev sad predajes pa ako te prime ostala dokumenta? Zato kazem ko zna da nam malo pojasni, pogotovo sto ti nisi u Bg pa da odes do vrtica i pitas na licu mesta. Ja mozda odem danas da se raspitam. A za tvoj slucaj ne znam sta bi trebalo? Ja sam udata.

Aj pa napisi ovde sta su ti rekli.Samo mi reci zahtev za upis gde se uzima,nisam razumela to?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo ja zvala, sad predajemo samo taj zahtev i to se predaje u maticnu predskolsku ustanovo, ne u vrtic. Pa kasnije sta ti treba od dokumenata ako te prime a to ce ti reci komisija ili pozoves pa pitas komisiju. Macko idi na ovaj link sto sam gore postavila pa izaberi svoju opštinu i izadje ti spisak vrtica. A sa strane imas pise ti Zahtev za upis deteta u PU 2012/2013 kliknes i otvoriti se u pdf formatu i sacuvas pa stampas.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam juce predala zahtev.Trebala mi je prijava ,maticni izvod deteta(kopija) i posto sam ja samohrani roditelj,tuzbu za razvod braka sam prilozila .Za zaposlene treba i dokaz o zaposlenosti,tj.visini primanja.6 juna izlazi lista.Tako je kod nas u opstini Zvezdara

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Milenici super, vi vec predali, sta si stavila za mesec polaska?

E ovako, bili smo napolju i svratili do jednog vrtica, da uzmem zahtev i raspitam se malo. Zena mi je odmah rekla da nemamo nikakve sanse posto sam ja nezaposlena. Prvo upisuju samohrane majke (s tim sto sad po novom kaze treba da prilozite i neki dokaz da ste samohrana majka, sta tacno ne znaju ni oni nisu im jos stigli ti novi zahtevi) posle zaposleni roditelji i na kraju nezaposleni. Pitala sam je za taj mesec polaska, kaze polazi se od prvog jula, tako da je skroz bzv pisati nesto kasniji mesec jer su vec od jula prebukirani, ako sam je dobro razumela.

Posle smo prosli i pored drugog vrtica sa jako lepim i velikim dvoriste a treci nisam nasla jer je Depadans, sto je ustvari vrtic bez dvorista, to nisam znala.

Milenici za tebe ok, al ne znam koji ce Macka dokaz da prilozi? Srecno svima!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Milenici super, vi vec predali, sta si stavila za mesec polaska?

E ovako, bili smo napolju i svratili do jednog vrtica, da uzmem zahtev i raspitam se malo. Zena mi je odmah rekla da nemamo nikakve sanse posto sam ja nezaposlena. Prvo upisuju samohrane majke (s tim sto sad po novom kaze treba da prilozite i neki dokaz da ste samohrana majka, sta tacno ne znaju ni oni nisu im jos stigli ti novi zahtevi) posle zaposleni roditelji i na kraju nezaposleni. Pitala sam je za taj mesec polaska, kaze polazi se od prvog jula, tako da je skroz bzv pisati nesto kasniji mesec jer su vec od jula prebukirani, ako sam je dobro razumela.

Posle smo prosli i pored drugog vrtica sa jako lepim i velikim dvoriste a treci nisam nasla jer je Depadans, sto je ustvari vrtic bez dvorista, to nisam znala.

Milenici za tebe ok, al ne znam koji ce Macka dokaz da prilozi? Srecno svima!

Posto je ta zena kojoj sam predala dokumenta bila neljubazna,nisam stavila mesec polaska,jer sam htela da je pitam kada moze da se krene,i sta da stavim.Ona me ubedjivala da idem u drugi,a ne znam zbog cega.Mozda kao samohrana majka imam prednost pa zauzimam mesto.ne znam zaista,ali se nadam da kao samohrana majka imam prednost.Ja sam nezaposlena,ali ne mogu da budem zaposlena kada samo ja brinem o detetu i nemma nikoga pored sebe.Ne mogu da idem sa detetom i da trazim posao,znaju oni dobro da je to neizvodljivo.Videcemo kada izadje lista ,ali se nadam da nas prime,jer ja ne vidim razlog da nas odbiju.Nikad se ne znam kod nas

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U pravu si nikad se ne zna. Al kao sto rekoh ti si prva na listi za prijem. Javi obavezno da ste primljeni ;):wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Samohrane majke su prioritet, pa deca oba zaposlena roditelja, pa ako ostane mesta onda primaju decu ciji je jedan roditelj ne zaposlen. U svakom slucaju ako vam dete nije primljeno iz nekog razloga a u pitanju su prva dva slucaja obavezno pisite zalbe jer se one posle razmatraju, po potrebi se prosiruju grupe i deca uglavnom budu primljena

Milenica77 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Obavezno idi i to sa detetom! Ja se ne razumem, ali ti bi trebala da si u prioritetnoj grupi.... Baš mi je krivo što tolike bitke biješ....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.