Kada je vreme za jaslice/vrtić?

odgovora

Objavljeno

Šta se dešava u situacijikad jedan od roditelja radi na crno(kao i mnogi u ovoj zemlji). Moj muž je na birou a inače svaki dan radi privatno i ne može da čuva dete,ja počinjem za neki dan da radim,a rekli su mi da ako je jedan od roditelja na birou nismo prioritet i nemamo neke šanse za upis. Naravno sa paltom od 26 hiljada i kreditom od 9 hiljada nemam para za privatni????' Šta onda'? Zanima me da li je neko u sličnoj situaciji??

Koliko toliko su sredili neke stvari po vrticima, tako da ti je najbolje da predas zahtev i cekas. Ako mozes, predaj zahteve u dva-tri vrtica.

Necete mozda odmah biti primljeni, ali svakako bi trebalo i vi da dodjete na red.

Najvise sansi da se dete upise je ako krece u jaslice. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Koliko toliko su sredili neke stvari po vrticima, tako da ti je najbolje da predas zahtev i cekas. Ako mozes, predaj zahteve u dva-tri vrtica.

Necete mozda odmah biti primljeni, ali svakako bi trebalo i vi da dodjete na red.

Najvise sansi da se dete upise je ako krece u jaslice. ;)

U Bg-u NE...lakše je upisati sa 3 godine...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U Bg-u NE...lakše je upisati sa 3 godine...

:unsure: :unsure:

Generalno sve to zavisi od vrtica do vrtica, ali sa tri godine oni vec imaju oformljenu grupu koja izlazi iz jaslica, pa primaju manji broj. A u jaslicama uvek primaju ispocetka, tacnije celu grupu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mamice drage, ima li neka od vas da zivi u Beogradu na Lekinom brdu? Treba mi mala konsultacija i vasa misljneja o vrticima kod nas u kraju....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:unsure: :unsure:

Generalno sve to zavisi od vrtica do vrtica, ali sa tri godine oni vec imaju oformljenu grupu koja izlazi iz jaslica, pa primaju manji broj. A u jaslicama uvek primaju ispocetka, tacnije celu grupu.

U jaslice primaju :

10-12 meseci desetoro dece

12-24 meseca, 10-15-oro dece

posle svake godine po još 5-10-oro dece...ali uvek neko odustane, ispiše se, premesti se...generalno kod nas u vrtiću u grupi posle 3 godine ima oko 25-30-oro dece...od toga aktivno dolazi 20-tak...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U jaslice primaju :

10-12 meseci desetoro dece

12-24 meseca, 10-15-oro dece

posle svake godine po još 5-10-oro dece...ali uvek neko odustane, ispiše se, premesti se...generalno kod nas u vrtiću u grupi posle 3 godine ima oko 25-30-oro dece...od toga aktivno dolazi 20-tak...

Kod nas su jaslice u grupama po 20oro dece sa tri vaspitacice-pedijatrijske sestre. Dolazi jih desetak, smenjuju se non-stop zbog bolesti i slicno.

Koliko je kod vas dece u jaslicama u jednoj grupi?

U grupi od 3 godine pa na vise ima 35 oro dece, od kojih je polovina iz jaslica a polovina je novoupisanih.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kod nas su jaslice u grupama po 20oro dece sa tri vaspitacice-pedijatrijske sestre. Dolazi jih desetak, smenjuju se non-stop zbog bolesti i slicno.

Koliko je kod vas dece u jaslicama u jednoj grupi?

U grupi od 3 godine pa na vise ima 35 oro dece, od kojih je polovina iz jaslica a polovina je novoupisanih.

Ovo sam i napisala za jednu grupu...ima uvek po 2 grupe uzrasta 10-12 meseci i tri grupe uzrasta od 12-24 meseca...na svaku grupu dve vaspitačice koje se preklapaju za ručak 1 sat.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovo sam i napisala za jednu grupu...ima uvek po 2 grupe uzrasta 10-12 meseci i tri grupe uzrasta od 12-24 meseca...na svaku grupu dve vaspitačice koje se preklapaju za ručak 1 sat.

Pa onda je lakse decu upisati u jaslice, nego u starije, vec oformljene grupe. :lol:

Mada, sa vezom je najlakse! ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bogami sve preko veze... B)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Danas je Neda bila u vrtiću.Bila sam sa njom sat vremena,sutra će sat vremena sama.Prvo bila uz mene,posle se zaigrala...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja predala papire za Luku :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Danas je Neda bila u vrtiću.Bila sam sa njom sat vremena,sutra će sat vremena sama.Prvo bila uz mene,posle se zaigrala...

Ja predala papire za Luku :lol: :lol:

E, pa super... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U Bg-u NE...lakše je upisati sa 3 godine...

U Novom Sadu je drugačije. Ja sam sada prvi put predala papire za državni vrtić. Slobodnih mesta je mizerno malo, a vrtiće koje sam mogla da navedem nisu uopšte u delu grada gde živimo. Uglavnom ljudi upisuju decu odma u jaslice, pa tako čuvaju mesto za kasnije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U Novom Sadu je drugačije. Ja sam sada prvi put predala papire za državni vrtić. Slobodnih mesta je mizerno malo, a vrtiće koje sam mogla da navedem nisu uopšte u delu grada gde živimo. Uglavnom ljudi upisuju decu odma u jaslice, pa tako čuvaju mesto za kasnije.

Ma tako je i u Bg-u, nego Neuhvatljiva nije informisana. :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U Novom Sadu je drugačije. Ja sam sada prvi put predala papire za državni vrtić. Slobodnih mesta je mizerno malo, a vrtiće koje sam mogla da navedem nisu uopšte u delu grada gde živimo. Uglavnom ljudi upisuju decu odma u jaslice, pa tako čuvaju mesto za kasnije.

Jesi predala za celodnevni ili poludnevni?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma tako je i u Bg-u, nego Neuhvatljiva nije informisana. :P

Sve zavisi od vrtića do vrtića (BGD) :P

Neki su prebukirani, a u nekoma ima dovoljno mesta i nema trke za stolicu :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Danas sam je ostavila samu.Uzeću je u 10.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nije plakala,vezala se za jednu učiteljicu-samo kod nje bila.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E, super ti je devojčica...samo tako postepeno...ljubi je, mala hrabrica! :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Volela bih da lepo prihvati.Sad zaspala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Volela bih da lepo prihvati.Sad zaspala.

Mnogo je bitan prvi utisak,a vi ste to prebrodili,nije bilo plakanja sto je veoma vazno,bice to ok... :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jesi predala za celodnevni ili poludnevni?

Za poludnevni. To mi svakako više odgovara. Nema doručka i ručka niti spavanja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da ne zna neko možda da li ima mesta u novom vrtiću Oblačak koji je otvoren u Velikom Mokrom Lugu,pšošto smo se mi doselili tu u blizini,pa me interesuje da nije neka žena možda odtale ili ne zna nešto o tome?? Čula sam da ima još mesta slobodnih,pa bih probala tamo da upišem dete??!! <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U Novom Sadu je drugačije. Ja sam sada prvi put predala papire za državni vrtić. Slobodnih mesta je mizerno malo, a vrtiće koje sam mogla da navedem nisu uopšte u delu grada gde živimo. Uglavnom ljudi upisuju decu odma u jaslice, pa tako čuvaju mesto za kasnije.

mi smo predali papire za vrtic. za Lukin uzrast je u celom gradu samo 6 slobodnih mesta, mislim na grad ne na prigradska naselja. ne znaci mi da ga upisem ne znam gde pa da ga vozikam tamo vamo.. ima vise mesta u npr Budisavi, Kacu..

prijatelji su predali papire za dete i kao prvo mesto naveli Bukovac :blink: :blink: :blink: ali samo da to dobiju i onda da prebace dete u drugi vrtic.

mene sve hvata panika. rekli su nam da bi bilo bolje da smo i Stefana sad upisali u jaslice, to se lakse dobija, ali je meni besmisleno kad vec ne planiram da krece da placam 2 godine za cuvanje mesta.. do tad cu mozda vec roditi i trece pa ce mi biti lakse da dobijemo mesto :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Za jaslice ima mesta i mi smo prosle godine upisali Kristinu, a krenula je u februaru. Iskreno, odusevljena sam kako to s njom funkcionise, ne place, ujutru jedva ceka da ide u vrtic, kao i starija.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.