Kada je vreme za jaslice/vrtić?

odgovora

Objavljeno

mi smo predali papire za vrtic. za Lukin uzrast je u celom gradu samo 6 slobodnih mesta, mislim na grad ne na prigradska naselja. ne znaci mi da ga upisem ne znam gde pa da ga vozikam tamo vamo.. ima vise mesta u npr Budisavi, Kacu..

prijatelji su predali papire za dete i kao prvo mesto naveli Bukovac :blink: :blink: :blink: ali samo da to dobiju i onda da prebace dete u drugi vrtic.

mene sve hvata panika. rekli su nam da bi bilo bolje da smo i Stefana sad upisali u jaslice, to se lakse dobija, ali je meni besmisleno kad vec ne planiram da krece da placam 2 godine za cuvanje mesta.. do tad cu mozda vec roditi i trece pa ce mi biti lakse da dobijemo mesto :P

Kad se zavrsava konkurs?

Moja mama kaze (vaspitac) da je najbolje dete upisati u jaslice, jer je diskutabilno da li ce posle biti mesta... zavisi od generacije. Jedne generacije deca zaposlenih roditelja imaju prednost, druge generacije prednost imaju deca nezaposlenih (roditelji u potrazi za poslom)... menja im se pravilnik maltene svake godine...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li polazak deteta u vrtic tj. jaslice znaci prestanak dojenja? Od juce nemam mira,dobili smo mesto od kraja avgusta,bebac ce imati skoro 16 meseci.Da li mora da prestane da sisa dotle? Jaoj sve me neka mucnina hvata kad pomislim na to :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li polazak deteta u vrtic tj. jaslice znaci prestanak dojenja? Od juce nemam mira,dobili smo mesto od kraja avgusta,bebac ce imati skoro 16 meseci.Da li mora da prestane da sisa dotle? Jaoj sve me neka mucnina hvata kad pomislim na to :(

Ne...zavisi i u kom perodu će biti u vrtiću, ali u svakom slučaju može da ima jutarnji i večernji podoj...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uh,znaci moguce je,ja se zabrinuh,da ga posaljem u novu sredinu,bez mene,pa jos i siku da mu otmem :).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja da se pohvalim.Voli Neda vrtić,ne place,jede,spava,lepo se igra.Vidim da je vole.Kažu mi kako nam je lepa,negovana-ja rastem!

Ustanemo ujutru ona na vrata kaže ADE(ajde)....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja da se pohvalim.Voli Neda vrtić,ne place,jede,spava,lepo se igra.Vidim da je vole.Kažu mi kako nam je lepa,negovana-ja rastem!

Ustanemo ujutru ona na vrata kaže ADE(ajde)....

Divno, što je tako lepo prihvatila...lakše je i tebi. :rolleyes: Ma vidi se na slikama da je ona jedno veselo dete.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kad se zavrsava konkurs?

Moja mama kaze (vaspitac) da je najbolje dete upisati u jaslice, jer je diskutabilno da li ce posle biti mesta... zavisi od generacije. Jedne generacije deca zaposlenih roditelja imaju prednost, druge generacije prednost imaju deca nezaposlenih (roditelji u potrazi za poslom)... menja im se pravilnik maltene svake godine...

Ja sam nezaposlena ,i samohrani roditelj.Muz strani drzavljanin,nikakva pomoc od njega( a dogovaramo se oko razvoda,a nikako da se sporazumno dogovorimo).Interesuje me da li cu uspeti svoje dete da upisem u jaslice pre nego sto nadjem posao,jer neizvodljivo je da nadjem posao,pa onda dete da upisem,jer nema ko da ga cuva,a ja para za bebisiterku nemam.Cula sam da je konkurs u maju.Izgleda sam ove godine zakasnila ...a iskreno,bas mi je tesko da se tako mali odvoji od mene,ali nema drugog izbora,ja moram da radim,da bi imala za njega.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam nezaposlena ,i samohrani roditelj.Muz strani drzavljanin,nikakva pomoc od njega( a dogovaramo se oko razvoda,a nikako da se sporazumno dogovorimo).Interesuje me da li cu uspeti svoje dete da upisem u jaslice pre nego sto nadjem posao,jer neizvodljivo je da nadjem posao,pa onda dete da upisem,jer nema ko da ga cuva,a ja para za bebisiterku nemam.Cula sam da je konkurs u maju.Izgleda sam ove godine zakasnila ...a iskreno,bas mi je tesko da se tako mali odvoji od mene,ali nema drugog izbora,ja moram da radim,da bi imala za njega.

Kod nas u vrtiću samohrani roditelji imaju prednost i plaćaju nešto nižu cenu. Ne znam kakva je situacija u drugim državnim vrtićima, ali ovde je donja granica za upis 18 meseci. Ako je tako i u ostalim, svakako bi propustila ovogodišnji konkurs. :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li su u Srbiju podeljenje grupe djece na 0-3 i 3-6?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li su u Srbiju podeljenje grupe djece na 0-3 i 3-6?

Do tri godine su jaslice (mladje i starije), a preko tri su vrticke grupe (opet podeljene na mladju vrticku od 3 do 4, srednju vrticku od 4 do 5 i stariju vrticku od 5 do 6 i posle ide predskolsko)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Do tri godine su jaslice (mladje i starije), a preko tri su vrticke grupe (opet podeljene na mladju vrticku od 3 do 4, srednju vrticku od 4 do 5 i stariju vrticku od 5 do 6 i posle ide predskolsko)

Iskreno se nadam da je tako i kod nas...moram se raspitati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kod nas u vrtiću samohrani roditelji imaju prednost i plaćaju nešto nižu cenu. Ne znam kakva je situacija u drugim državnim vrtićima, ali ovde je donja granica za upis 18 meseci. Ako je tako i u ostalim, svakako bi propustila ovogodišnji konkurs. :(

Ovo me tesi da samohrani roditelji imaju prednost,samo se nadam da kada je i nezaposlen roditelj,da ce mu se izaci u susret.Bas cu kada se prolepsa vreme sa bebcem da prosetam do nekih vrtica u komsiluku,da pokusam da dobijem neke informacije,ako budu ljubazni da pomognu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala Milice :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

32 djece na 2 tete?

Jel ovo normalno ili nije?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

32 djece na 2 tete?

Jel ovo normalno ili nije?

Ne nije normalno ali je prevelik pritisak na vrtiće i "moraju".

Od privatnih vrtića traže da prate zakon tj da na svakih par djece die jedna teta (u smjeni) a državni vrtići to i suviše grubo krše.

Jesu li dvije tete u smjeni ili dvije ukupno?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

citiram moju kumu....

u jednoj sobi njih 32, dvije tete, s tim da je jedna do 9 sama pa tek dolazi druga i ta prva odlazi u 2 a druga ostaje sama do 4-5

jedna je uvijek u međusmjeni nikad nisu zajedno 2 tete od jutra do popodne

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ona sama pazi na njih 32. .... NEMA ŠANSE!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ona sama pazi na njih 32. .... NEMA ŠANSE!!!

Grozno...to je onaj vrtić kod SUP-a...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

citiram moju kumu....

u jednoj sobi njih 32, dvije tete, s tim da je jedna do 9 sama pa tek dolazi druga i ta prva odlazi u 2 a druga ostaje sama do 4-5

jedna je uvijek u međusmjeni nikad nisu zajedno 2 tete od jutra do popodne

Da,tako je i kod nas,toga sam se i ja bojala.Medjutim,za ovih devet meseci koliko ide moje dete vise od 15-20 deteta nikada nije ni bilo.Mnoga deca ne dolaze,a mnoga su samo upisana radi cuvanja mesta.Koliko sam primetila,oni su uvek mirni,igraju se,slusaju price, pesmice,znaju vaspitacice kako da rade sa tolikim brojem dece iako nama to izgleda neverovatno i nemoguce.Moje dete je vrlo zadovoljno i rado ide u vrtic,tako je od samog pocetka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

citiram moju kumu....

u jednoj sobi njih 32, dvije tete, s tim da je jedna do 9 sama pa tek dolazi druga i ta prva odlazi u 2 a druga ostaje sama do 4-5

jedna je uvijek u međusmjeni nikad nisu zajedno 2 tete od jutra do popodne

Da,tako je i kod nas,toga sam se i ja bojala.Medjutim,za ovih devet meseci koliko ide moje dete vise od 15-20 deteta nikada nije ni bilo.Mnoga deca ne dolaze,a mnoga su samo upisana radi cuvanja mesta.Koliko sam primetila,oni su uvek mirni,igraju se,slusaju price, pesmice,znaju vaspitacice kako da rade sa tolikim brojem dece iako nama to izgleda neverovatno i nemoguce.Moje dete je vrlo zadovoljno i rado ide u vrtic,tako je od samog pocetka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Filipa, mozda ih je upisano 32, ali retko kad-skoro nikad ne dodju sva deca. U proseku ih bude oko 20-tak.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Filipa, mozda ih je upisano 32, ali retko kad-skoro nikad ne dodju sva deca. U proseku ih bude oko 20-tak.

Jutros ih je toliko bilo...Pitala ona tetu. Možda se tako poklopilo, njenu ćerku prebacili u veću grupu iz jaslica(gdje ih je bilo 18) pa se iznenadila.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:huh: ja BAŠ iznenađena :unsure: pa NEMOGUĆE je "čuvati" 32 pa da su svi savršeni kao anđeli!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:huh: ja BAŠ iznenađena :unsure: pa NEMOGUĆE je "čuvati" 32 pa da su svi savršeni kao anđeli!!!!

pa, i ja sam bila iznenadjena,ali tako je.A daleko od toga da su sva deca savrsena.Za dorucak,rucak,i spavanje su po dve ostalo vreme po jedna.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

citiram moju kumu....

u jednoj sobi njih 32, dvije tete, s tim da je jedna do 9 sama pa tek dolazi druga i ta prva odlazi u 2 a druga ostaje sama do 4-5

jedna je uvijek u međusmjeni nikad nisu zajedno 2 tete od jutra do popodne

To je tako u državnim vrtićima, ali nemoj da brineš, vaspitačice njih animiraju a i deca su skroz drugačija kad su u vrtiću i kad su kod kuće!

I ona sama pazi na njih 32. .... NEMA ŠANSE!!!

Tako sam i ja mislila, ali.... :D evo na primer moje dete... :)sedi mirno za stolom i igra se ili crta što kod kuće nikad ne radi... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.