Vakcinacija - veliki kasalj - Tdap

odgovora

Objavljeno

Juce na pregledu mi je doktorka napomenula da bih morala da se vakcinisem protiv velikog kaslja, tetanus - Tdap vakcina.

Da napomenem da se radi o Americi, jer sam pricala sam svojim prijateljicama u SRB i kazu da se one nisu vakcinisale. Mene je doktorka preplasila da ja moram da se vakcinisem, jer beba nece moci do treceg meseca i nece biti zasticena. Takodje, moj suprug mora da se vakcinise, i bilo koja osoba koja ce biti u blizini bebe!

Da li neko ima iskustva sa ovom vakcinom, da li je bezbedna? Vidim da se u Americi preporucuje (ali ja sam vrlo skepticna sto se tice vakcinacije), tako da sam odbila i vakcinu protiv gripa koju je moja doktorka insistirala da primim.

Da napomenem da sam Td - tetanus vakcinu primila pre godinu dana. Ali doktorka insistira da primim u trudnoci da bi otisla kroz placentu do bebe i da bi beba bila zasticena. Znam da ce na kraju biti moja odluka, ali bih volela neki savet i od ostalih trudnica ako su imale iskustvo sa ovim. Hvala!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja bih ti savetovala da to ne primis :), nije ti potrebna i znam da se ta vakcina kao i vakcina protiv gripa nudi trudnicama u Americi i Australiji...naravno, mozes da se raspitas, ali, eto, to je moje misljenje...mada ti moram reci da sam ja ipak neko ko je protiv vakcinacije, pa ne bi bilo lose da ti odgovori jos neko ko je, npr, za vakcinaciju :D..odluka je uostalom na tebi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa i ja ne volim vakcine ali nekad su neophodne. Sve zavisi od zemlje gde zivis, najbolje bi bilo kad bi mogla da se raspitas medju trudnicama u tvom mestu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne znam mnogo trudnica ovde, a na forumima su misljenja oprecna. Znam da u nasoj zemlji tu vakcinu deca primaju posle 2-3 meseca, ali doktorka insistira da svako ko je u blizini deteta mora da je primi.

Ne znam koje su uopste sanse da se dobije veliki kasalj?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

To ti je najbolje da pitas lekara, a imas i na netu one mape gde se koje bolesti pojavljuju i koliko cesto pa proceni ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.