Hematom u trudnoći

odgovora

Objavljeno

Sada sam u 16. sedmici trudnoce , a u 10. sedmici sam imala naglo obilno krvarenje. Ispostavilo se da mi se tokom pocetka trudnoce stvorio hematom koji nije bio vidjen i u 10. sedmici trudnoce je pukao i tako doslo do krvarenja. Sa bebom je sve OK, razvija se normalno.

Bila sam 5 dana u bolnici. U 12 sedmici sam imala jedan dan krvarenje, jer je dio hematoma ostao jos u meni i morao da izadje sto je normalno (jer je ostalo "stare" krvi u meni). Idem svake semice na kontrolu i evo vec skoro mjesec dana nemam nikakvih poteskoca, nikakva krvarenja. Djelic hematoma koji je ostao, osusio se, nestace sam od sebe - tako mi rece ginekolog.

Moj problem je taj sto ja vec sam skoro 6 sedmica na bolovanji i doktor mi ne preporucuje da idem da radim, a seks pogotovo ne. Ne mogu da razumijem zasto, jer ja vec 4 sedmice nemam nikakvih poteskoca. Posao mi nije naporan, molim ga da mi ne daje bolovanje ali dzaba. Naravno nakon 6. sedmice mi se primanja umanjuju za 30%. Mnogo mojih drugarica je bilo u istoj situaciji, ali niko od njih nije bio vise od 3 sedmice na bolovanju.

Da li je iko od vas imao slicno iskustvo i da li neko zna koliko traje dok se hematom sasvim povuce? Cudno mi je da sam vec 6 sedmica na bolovanju iako sve radim po kuci normalno i idem da setam. Imam jako dobrog ginekologa, ali se pitam da mozda odem kod drugoga i zamolim za drugo misljenje i diagnozu?

Unaprijed zahvalna...

nalle voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pazi ovako..... Mozes da odes kod drugog ginekologa koji ce ti reci da mozes na posao ali..... Sta ako se nesto iskomlipuje i izgubis trudnocu. Koga ces onda da krivis? Doktora? Sebe? Muza? Drzavu? Ne znam cime se bavis ali siguurna sam da to sto ti radis znas bolje nego doktor kao i sto ti ne znas nista o medicini.- Ono sto hocu da kazem, ako doktor smatra da nije dobro da ides na posao, poslusaj ga. Jeste da se umanjuju primanja za 30% ali tih 30% ne moze da ti nadoknadi sve ono sto osetis kada dobijes bebu. Isto tako, tih 30% nije vredno da izgubis trudnocu koju si toliko zelela i kojoj si se radovala!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Slazem se sa Lenom,i bolje poslusaj doktora,ipak oni znaju najbolje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam imala hematom u prvo trudnoci i on zna da bude vrlo zeznut! Primala sam injekcije progesterona i uzimala utrogestan i ustajala bukvalno samo do wc-a i kada idem do dr. Dok nije skroz nestao, moja dr mi nije dozvoljavala ni da setam,.Kada se hematom konacno povukao, savjetovala mi je jos nedelju dana bolovanja, da pocnem polako da se setam isl, i tek onda na posao! Znaci sve je dobro proslo, ali vrlo su rizicni hematomi u ranoj trudnoci i ja se ne bih igrala sa tim. A i zasto bi tvoj dr insistirao da jos odmaras, ako za to nema potrebe? Bolje se pricuvaj jos malo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam imala hematom u prvo trudnoci i on zna da bude vrlo zeznut! Primala sam injekcije progesterona i uzimala utrogestan i ustajala bukvalno samo do wc-a i kada idem do dr. Dok nije skroz nestao, moja dr mi nije dozvoljavala ni da setam,.Kada se hematom konacno povukao, savjetovala mi je jos nedelju dana bolovanja, da pocnem polako da se setam isl, i tek onda na posao! Znaci sve je dobro proslo, ali vrlo su rizicni hematomi u ranoj trudnoci i ja se ne bih igrala sa tim. A i zasto bi tvoj dr insistirao da jos odmaras, ako za to nema potrebe? Bolje se pricuvaj jos malo...

Reci mi molim te kako su ti otkrili hematom? Jel su ga odmah prepoznali ili si radila neke analize?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

sestro slatka !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ma sa tim se nije saliti!!!

ja sam imala veliko krvarenje u 9 nedelji , isto su mi rekli da je hematom , sad je sve ok.

medjutim doktorka je rekla MIROVANJE bez naprezanja!!!!!!!!!!!!

to se desilo 4. januara . usla sam u 6. mesec a veruj mi od tada sam ja samo jednom usisala kucu- muz to radi.

mesec dana sam bila u bolnici i trebalo je mesec dana da ode ta stara krv.

NEMOJ SE SALITI AKO ZAISTA HOCES TU BEBU!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

meni je takodje problem finansija ali nista nije vredno moje bebe!!!!!!!!!!!!!11111 :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam imala hematom u 15-oj nedelji trudnoce. Bila sam u bolnici sest dana i isto primala progesteron i pila utrogestan. Koliko sam se informisala taj hematom nastane kada posteljica pocne da se odvaja od materice, prema tome to uopste nije bezazleno i treba mirovati maximalno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage moje, ja sam 9 nedelja trudnoce. Pre nekoliko dana je moj sekret postao tamno braon boje, da bih juce prokrvarila (tamno crvena boja). Otisla sam kod lekara i ustanovljeno je da imam hematom u materici. Dobila sam terapiju - inekcije progesterona na svakih 5 dana i tablete utrogestan. Zanima me koliko bi moglo da traje krvarenje i da li to sto krvarim znaci da je hematom pukao ili krvari sam od sebe? Unapred zahvalna

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

moze li se hematom javiti i u starijoj trudnoci ili se javlja samo na pocetku?

drugi kumovi,mojih kumova imaju tu situaciju.ona je prokrvarila oko 12 .nedelje i preporuceno je strogo mirovanje kod kuce(posto je na svoj zahtev otisla na kucno odrzavanje trudnoce)...ona se toga pridrzava,do wc-a i nazad i to je to.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

danas mi je ustanovljeno da imam mali retroovularni hematom,razmera 13mm...10+1n.g.

citala sam po raznim forumima,moze da se nosi sa tim,moze da dodje do pobacaja....jako se bojim sta ce da bude....primam za sada na svaka tri dana progesteron depo....jel ima neko neki savet? :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Na zalost savjeta oko toga nemam, jedino mogu da ti pruzim podrsku .... kako su ti utvrdili hematom, koje si nalaze radila?

... valjda doktori znaju sta rade .... ti se samo cuvaj, primaj terapiju i redovno na preglede, ako treba potrazi misljenje jos kojeg ljekara. Hematomi su nesto cega sam se ja uvijek plasila ... en daj se

pusa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Na zalost savjeta oko toga nemam, jedino mogu da ti pruzim podrsku .... kako su ti utvrdili hematom, koje si nalaze radila?

... valjda doktori znaju sta rade .... ti se samo cuvaj, primaj terapiju i redovno na preglede, ako treba potrazi misljenje jos kojeg ljekara. Hematomi su nesto cega sam se ja uvijek plasila ... en daj se

pusa

hvala puno na podrsci....danas sam bila na uz u dragise misovic, trebala sam da radim duble ali je jos rano,pa je radila obican uz....i tako je videla i hematom...za dve nedelje trebam da idem na duble pa je rekla da cemo taka videti....verovatno da li raste,smanjuje....ali stvarno se jako bojim....trebam da mirujem a ne znam kako jer imam bebu od 10 i po meseci koja nema mira.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

sve se sredilo hematom je nestao....i trudnoca odlicno tece....:)))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tek sam sad videla ovu temu...sad vec kasne reci utehe ,ali moja drugarica je do 6. meseca imala hematom,koji je cesto i krvario,ili je uzrokovao krvarenje nisam sigurna...ali od 6.meseca se sve povuklo i do kraja je imala urednu trudnocu :)

Drago mi je da ti se povukao :))))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

sve se sredilo hematom je nestao....i trudnoca odlicno tece....:)))

Divno!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hvala citana i miro....meni je jos divnije....samo sto mislim da su me vise naplasili,i mnogo vise preuvelicali...ali najbitnije je da su muke prosle i samo iscekujemo dan kad treba da nam dodje bata.... ;):wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hvala citana i miro....meni je jos divnije....samo sto mislim da su me vise naplasili,i mnogo vise preuvelicali...ali najbitnije je da su muke prosle i samo iscekujemo dan kad treba da nam dodje bata.... ;):wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo nađoh ovu temu, pa kad sam pročitala iskustva nekako mi je malo lakše. Prije par dana na Uz je dr. vidio hematom, propisao mi je utrogestan i progesteron injekcije i rekao da mirujem i nadam se najboljem.

Naravno, ja sam van sebe!

Ne krvarim, na UZ je vidio dio zgrušane krvi i dio svježe... sad mi nije jasno da li to treba da izađe napolje ili može organizam to nekako sam da apsorbuje.

Svaka informacija i iskustvo mi je sada dobrodošlo, pa pomozite!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

oxy, koliko sam cula, moja drugarica je imala hematom, treba da se apsorbuje, znaci ne izbacuje se,sto strozije mirovanje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moje iskustvo...

U 10.neselji trudnoce prokrvarim naglo bez ikakvih prethodnih nagovestaja,bolova ili bilo cega u toku setnje trznim centrom...krvarenje je bilo toliko obilno da sam mislila da sam "izgubila sve iz mene" otisla sam hitno u bolnicu ustanovili su da je bebac ok i nije se videlo odakle je krvarenje i ako su me pregledali 3d ultrazvukom. Ostavili su me u bolnici da bi propratili dalji tok,ukljucili su mi injekcije progesterona depo,utrogestan,vitamin e i folnu...

Kroz dva dana krvarenje je nestalo ali se pojavio hematom ispod bebe...neki su sumljali da je bila blizanacka trudnoca neki jednostavno nisu znali uzrok nastanka hematoma. Pratili su mi razvoj hematoma svaki dan koji se nije smanjivao ali je menjao oblik. Pustili su me kuci kroz 12 dana uz nastavak terapije,OBAVeZNO MIROVANjE sto podrazumeva samo odlazak do wc-a i nista vise. Doktor mi je objasnio da ce se on mirovanjem resorbirati sam od sebe(bukvalno kao sto rana nestaje sa koze) ali samo uz pomoc mirovanja i niceg drugog- jer prilikom naglih pokreta i naprezanja trbusnih misica moze doci do pucanja hematoma koji moze ugroziti bebu.

Rekli su mi da je sok od Papaje dobar sa asorpciju Hematoma...

Kroz 5 dana idem na kontrolu pa cemo videti da li se nesto promenilo..doktor mi je rekao da izdrzim par nedelja mirovanja dok se posteljica ne oformi skroz,da zastiti bebu u potpunosti...i da u 99% slucajeva beba se normalno razvija i da se posle nestanka hematoma trudnoca nastavlja normalno...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moje iskustvo...

U 10.neselji trudnoce prokrvarim naglo bez ikakvih prethodnih nagovestaja,bolova ili bilo cega u toku setnje trznim centrom...krvarenje je bilo toliko obilno da sam mislila da sam "izgubila sve iz mene" otisla sam hitno u bolnicu ustanovili su da je bebac ok i nije se videlo odakle je krvarenje i ako su me pregledali 3d ultrazvukom. Ostavili su me u bolnici da bi propratili dalji tok,ukljucili su mi injekcije progesterona depo,utrogestan,vitamin e i folnu...

Kroz dva dana krvarenje je nestalo ali se pojavio hematom ispod bebe...neki su sumljali da je bila blizanacka trudnoca neki jednostavno nisu znali uzrok nastanka hematoma. Pratili su mi razvoj hematoma svaki dan koji se nije smanjivao ali je menjao oblik. Pustili su me kuci kroz 12 dana uz nastavak terapije,OBAVeZNO MIROVANjE sto podrazumeva samo odlazak do wc-a i nista vise. Doktor mi je objasnio da ce se on mirovanjem resorbirati sam od sebe(bukvalno kao sto rana nestaje sa koze) ali samo uz pomoc mirovanja i niceg drugog- jer prilikom naglih pokreta i naprezanja trbusnih misica moze doci do pucanja hematoma koji moze ugroziti bebu.

Rekli su mi da je sok od Papaje dobar sa asorpciju Hematoma...

Kroz 5 dana idem na kontrolu pa cemo videti da li se nesto promenilo..doktor mi je rekao da izdrzim par nedelja mirovanja dok se posteljica ne oformi skroz,da zastiti bebu u potpunosti...i da u 99% slucajeva beba se normalno razvija i da se posle nestanka hematoma trudnoca nastavlja normalno...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

evo da se i ja malo pozalim.sa sedam nedelja odem da potvrdim trudnocu,i doktorica nadje hematom 8 mm a plod je 13,3mm.nisam krvarila niti ikakvih tegoba.rekla mirovanje i utrogestan.neznam sta da ocekujem,da li je bolje da ne krvari,hoce li se sam tako povuci.i za koliko vremena se vama povukao.

SrnaDea voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja evo vec sedam dana mirujem ,ona je meni rekla da krvarim unutra,i rekla da dodjem za 4 nedelje,iako ja planiram da odem kod jos jednog doktora da cujem misljenje.kazu ako ne krvari bolje je resorbovace su unutra.nadam se da ce sve biti ok.i da ga na sledecoj kontroli nece biti :( :( :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je ginekolog video hematom jos u 5.nedelji, dao mi je da pijem utrogestan ali posto ga nije bilo na tržistu rekao je da može i duphaston. A sto se tice mirovanja rekao mi je da se ponasam najnormalnije, da ne moram da lezim stalno, da mogu da prosetam ali ne smem da radim poslove po kuci koji ukljucuju napor. Sada sam u 9.nedelji I hematom se lepo potpuno resorbovao! Kao i svaki hematom koji vam se verovatno desavalo da imate negde na telu kada se udarite malo jace, tako da znate ako imate hematom bilo gde on mora da se resorbuje ( ja sam inace lekar opse prakse). Naravno u materici moze i da naraste i da pukne ali ukoliko uzimate utrogestan ili duphaston on ce se resorbovati potpuno. Ja jos uvek uzimam duphaston i ako je hematom potpuno nestao, ali mislim da posle 12. nedelje vise nece imati potrebe. Bebac je dobar i razvija se bas kako treba.....

Pozdrav svim buducim mamama! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je ginekolog video hematom jos u 5.nedelji, dao mi je da pijem utrogestan ali posto ga nije bilo na tržistu rekao je da može i duphaston. A sto se tice mirovanja rekao mi je da se ponasam najnormalnije, da ne moram da lezim stalno, da mogu da prosetam ali ne smem da radim poslove po kuci koji ukljucuju napor. Sada sam u 9.nedelji I hematom se lepo potpuno resorbovao! Kao i svaki hematom koji vam se verovatno desavalo da imate negde na telu kada se udarite malo jace, tako da znate ako imate hematom bilo gde on mora da se resorbuje ( ja sam inace lekar opse prakse). Naravno u materici moze i da naraste i da pukne ali ukoliko uzimate utrogestan ili duphaston on ce se resorbovati potpuno. Ja jos uvek uzimam duphaston i ako je hematom potpuno nestao, ali mislim da posle 12. nedelje vise nece imati potrebe. Bebac je dobar i razvija se bas kako treba.....

Pozdrav svim buducim mamama! :)

Isti slucaj je bio i kod mene ....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.