Porodilište- Užice


odgovora

Objavljeno

Drage moje,

interesuje me kakva su vaša iskustva u užičkom porodilištu. Hvala!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Oba puta sam se porodila u uzickom porodilistu,na carski rez.Iskustvo je relativno pozitivno.Najbitnije je kako se ti postavis,sto verovatno vazi za sva porodilista.Ja sam licno bila krajnje uctiva i ljubazna,na sta su mi odgovorili ljubaznoscu.

Beba je non stop sa tobom.Prihranjivanje je na tri sata.Znam da bas prave problem ako trazis prihranu za bebu,ako joj nije vreme.Sobe sa po tri kreveta su ciste,uljudne,kao i kupatila.Znaci nista extra,ali sasvim pristojno i uredno.Tople vode je imalo uvek.

Osoblje je relativno ok,kako ko.Mada mislim da jedino zavisi kako se ti postavis.Ako si ljubazna i kulturna bice i one prema tebi.

Secam se da su sestre jedna drugoj kada predaju smenu za mene govorile da sa zenom u sobi 107 nemaju problema,kao da je soba prazna.Moja beba i ja se nismo cule.

Uglavnom nisam dozivela nikakve neprijatnosti.

Ako te jos nesto zanima pitaj,ja sam samo uopsteno navela moje utiske.

maki 004 i Ivančica volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala na odgovoru! Ja sam tek 11. nedelja, pa još uvek ne znam šta bih još korisno mogla da te pitam, a da mi nisi rekla. :) 

C*I*C*A*N*A voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Porodila sam se u užičkom porodilištu pre 3,5 godine, prirodno uz epidural. I moji utisci su vrlo slični Cicaninim.

Beba je bila uz mene od samog porodjaja. Moja očekivanja nisu bila velika. Sobe su trokrevetne, čiste koliko je to moguće, kupatila su čista i imaju tople vode čitav dan. Sestre su bile, kako koja, uglavnom ljubazne, ali ne i preterano zainteresovane da pomognu. Bile su dve divne starije žene, pred penzijom koje su na svako pitanje imale odgovor, vrlo strpljive i posvećene. Ove ostale su bile u granicama normale. Nisam ulazila u rasprave. Ja sam ti od onih poslušnih, tako da nisam ni dolazila u neke neprijatne situacije.

Jedino što me je nerviralo bile su porodilje, koje ni ta tri dana nisu mogle da se suzdrže od pušenja, pa su pušile u kupatilima (koja nemaju prozore), taj smrad nikada neću zaboraviti. Ali za to nije krivo osoblje zaposleno u bolnici, već pacijenti.

Tako da je iskustvo, sve u svemu bilo OK.

Ali ovo su utisci nakon tri godine. Tada mi je delovalo prilično traumatično što niko neće da mi objasni ništa oko dojenja, niti da mi pomogne oko izmlazanja, i što u jednom trenutku nisam mogla da nadjem ni jednu sestru da mi objasni kakav je to sukrvičasti sekret na pelenama moje devojčice.

Najbolje je da se dobro pripremiš i informišeš o periodu nakon porodjaja, prvim danima dojenja, tehnikama masiranja grudi i slično. Te neće biti problema. Mada, svaki doživljaj je vrlo individualan, hormoni te tada pucaju kao ludi, pa ono što i nije tako strašno, u tim trenucima izgleda najstrašnije.

maki 004 i C*I*C*A*N*A volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ptičice, mnogo ti hvala na divnom odgovoru !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ptičice, mnogo ti hvala na divnom odgovoru !

Ako te bilo šta još zanima, slobodno pitaj, tu smo da se pomažemo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Хороший пост.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kakav je dr.Arsic? Kakva je procedura za dobijanje epidurala?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dr Arsic je super.Mlad je i pristupacan doktor.Koliko znam nista lose nisam cula za njega,i pacijentkinje ga bas hvale.Odabranom lekaru kazes da zelis epidural.Platis 14 000 din i dobijes ga.:DA mozda ti i ne bude trebao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E bas sam htela da cujem i jos necije misljenje! Mene je Arsic prvi put poradjao,ja sam prezadovoljna ali je puno onih losih komentara koje sam cula za njega! Za koji dan ce opet on da me poradja,i nadam se da ce sve da prodje kao i prvi put!! A epidural prvi put nije hteo da mi da,ja sam trazila ali uzalud :D praaavi je zlotvor,hehehehe!! ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Baš mi je drago što sam pronašla ovu stranicu. Prvi put sam se porađala u Čačku, pa ako nekoga interesuju iskustva, rado ću ih podeliti. Drugi porođaj će biti u Užicu (termin mi je u Februaru), pa bih volela da pročitam što više komentara vezano za Užičko porodilište. Hvala unapred.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.