Expertni ultrazvuk

odgovora

Objavljeno

I ja cu mozda malo "off topic", ali ako trazis dobrog doktora koji radi 4D ja od srca preporucujem dr Irenu Jurisic, "Ordinacija 4D". Divna zena i veliki strucnjak, a ima jedan od najboljih aparata, moj izvestaj je bio na 4 strane (format A4), bukvalno sve sto je izmerila kompjuter je izbacio da li odgovara datoj nedelji, a merila je cak i duzinu butne kosti, podlaktice...

Imacu to u vidu, posto je moj izvestaj 3 kucana reda tj osmina A4 strane.(valjda je A4 ona velika :D )

Koja je cena ako smem da pitam?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pregled kosta 8400 din. Ja sam isla u svakoj trudnoci samo jednom.. najbolje ti je izmedju 25. i 30. nedelje. Tada su svi organi razvijeni pa mozes da vidis da li sve funkcionise kako treba, a i beba se najlepse slika. ;)

Sa prvim sinom kad smo bili nije hteo da se namesti za slikanje, pa je dr rekla da dodjemo opet za dve nedelje, i to nam nije ni naplatila. :)

Dobijes od njih i slike, ali i CD sa snimcima bebe..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ok, jeste cena fina, ali zato dobijes i fin tretman. Moj CD ne radi, a imam neke 3 slike koje izgledaju kao razmrljani paradajz a ne beba...Bacen novac za moj 4D...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Postovane dame i buduce mame,

Radila sam 5.7.'13 ekspertni Uz. Doktor koji mi je radio UZ zabrinuo me je, nisam ziva do sutra posto opet idem na tu kontrolu!

E ovako mi pise na nalazu IEF vidjen u levom srcu? Sad meme zanima sta je to?

I na kraju mi pise Segmentna gradja srca delimiscno dostupna pregledu!

Unapred Zahvalna!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala na savetu u svakom slucaju!

Ja sam usla u 24 nedelju trudnoce, dabl test mi nije bio dobar, papa mi je bio nizi Mom corr. 0,36 sve ostalo je bilo ok, poslali su me na tripl test on mi je bio uredu, onda su me poslali na ekspertni uz.i tako su mi rekli! Rekao mi je doktor koji mi je radio uz.nemoj da brines nije dovoljno napredovao taj fokus, a posto mi je zakazano sutra, tj.danas kaze mozda ce napredovati! Niti su mi davali predloge za aminosintezu niti bilo sta, videcu sta ce biti danas! U slucaju da nije to ok, sta mislite da idem na 4d?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo sad sam se vratila sa uz i sve je uredu, normalne redovne kontrole kod svoje doktorke :) :) :)

Hvala jos jednom na savetu!

macka maza voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdarv svima. Može li mi neko reci da li je drugi ekspertni ultrazvuk isto sto i fetalna ehokardiografija? Moj doktor me je uputio kod profesora Belopavlovića da mi uradi tu ehokardiografiju, a ja znam da treba da radim i taj takozvani drugi ekspertni. Da li je to jedno te isto? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nije isto. Fetalna ehokardiografija je uz bebinog srca. Ja sam ga u prvoj trudnoci radila, u drugoj ne. Neki ginekolozi sve salju obavezno, a neki ne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mei je u sklopu  drugog expertskog uradjena fetalna ehokardiografija, mada meni je svaki Uz bio kao expertski, nista se sem eto toga nisu razlikovali.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Postovane mame i trudnice, mene zanima da li je neka isla kod dr Aleksandra Jurisica na 4d ultrazuvk? Kakva su iskustva sa njim?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Molim vas da mi neko objasni. Prva mi je trudnoća i ništa ne znam. Trudnoću vodim u bolnici Dragisa Misovic. Moj sin je napredan, živahan i kažu da lepo napreduje. U 17 sam nedelji i imamo 180 g.

dr je merila svašta nešto i rek’o je da ležim na levoj strani više jer desna arterija ne snabdeva plod krvlju kako treba. Na monitoru sam videla one boje kao za kolor dopler i kaže da desna arterija nešto zabusava. 
sta to znaci i da li postoji opasnost po bebu?

dr je rekla da dodjem na kontrolu za mesec dana. Nije ništa naglasila osim mirovanja i ležanja da levu stranu. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Molim vas da mi neko objasni. Prva mi je trudnoća i ništa ne znam. Trudnoću vodim u bolnici Dragisa Misovic. Moj sin je napredan, živahan i kažu da lepo napreduje. U 17 sam nedelji i imamo 180 g.

dr je merila svašta nešto i rek’o je da ležim na levoj strani više jer desna arterija ne snabdeva plod krvlju kako treba. Na monitoru sam videla one boje kao za kolor dopler i kaže da desna arterija nešto zabusava. 
sta to znaci i da li postoji opasnost po bebu?

dr je rekla da dodjem na kontrolu za mesec dana. Nije ništa naglasila osim mirovanja i ležanja da levu stranu. 

Sve je u redu, opusti se:

https://najboljamamanasvetu.com/zasto-trudnice-treba-da-spavaju-na-levom-boku/5d3adca5fc73c718d4bacb70

 

U strahu su velike oci a prva trudnoca je stvarno stresna :) 

aleksandra1000 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav mame.

Da li je neko radio Expertni u NS, u poliklinici Consulium? Da li doktorice ok? Ili imate neku drugu preporuku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage zene, pazite gde idete na euz. Moje iskustvo sa klinikom ultramedika je bilo jako negativno. Dr je na izvestaju napisao da je pregled radio koristeci 3d tehnologiju, da bi mi kasnije priznao da ipak nije jer je beba bila u takvom polozaju da je mogao samo 2d. Dok na izvestaju pise suprotno. Sada cekam pregled kod drugog doktora jer u ovaj nalaz naravno ne verujem. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.