Hemoroidi (Šuljevi) u trudnoci i posle nje

odgovora

Objavljeno

Moja preporuka je Faktu krema. Nemam licnog iskustva, ali znam kome je to jedino pomoglo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage moje,

Imala sam problem a onda sam videla da se pojavila odlicna stvar kakilak pomagalo.

Zvuci smesno ali meni je pomoglo.

:baby::baby::baby::baby:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne znam da li na ovoj temi ima ikoga, al hajde da pokusam...
Imam problem sa hemoroidima unutrasnjim i spoljasnjim godinama, isla sam na sve moguce pregleda i zAsigurno su unutrasnji hem. koji mi zagorcavaju zivot ovih 6 godina, nazalost dosli su do 3 stepena, pa ih moram vracati nakon svake nuzde a ponekad i ispadnu nakog dugih setnji, htela sam ih se resiti ove zime na privatno zakazanoj operaciji, ali su me tooooliko poplasili ljudi koji su bili na operaciji da sam odustala, inace krvare takodje....  
Da mucenje bude jos zanimljivije, neplanirano zatrudnim i sad boga pitaj sta da radim, em sto se tice porodjaja em sto se tice krvarenja, posto dosta lekova koje sam koristila za smirivanje problema, ne sme u trudnoci ili ne znam dal sme... A VERUJTE MI SVE SAM PROBALA I NISTA NIJE POMOGLO DA NESTANU(brdjanska mast, mast od nevena, pavloviceva mast, cinkova mast, i jos neke razne prirodne masti, faktu, cikatridin i mast i cepici, phelbodia, nutri bulet za kasastu ishranu, mnogo vode, stalna higijena, mlaka voda, sedenje u lavoru, lezanje i setanje bez sedenja i stajanja sedenje na wc solji po 15sekundi...ma vise neznam ni sama sta sve ) tako da mi verovatno ne gine carski rez... Ali moje pitanje je da li neko zna da li se ista od cepica i phelbodia moze koristiti u trudnoci da ne steti plodu? Ja sam u 5 mesecu trudnoce...  Nadam se da ce se neka trudnica javiti sa bar slicnim problemo, posto nisam nasla jos neku lujku kao sto sam ja, od ovih sto im iskoci kvrzica ili jedan otekne pa se smiri posle par mazanja nema pomoci, da barem imam takav problem pevala bih... Izvinite na poduzem postu 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

crnka, deluje kao tezi slucaj. Zato samo dr te moze posavetovati. Po mom skromnom misnjenju operacija ti ne gine, sacekaj da beba malo poraste pa se upusti. Steta je da se toliko mucis. A sto se porodjaja tice, moja drugarica je dva puta operisala analnu fisuriui icice na CR zbog toga, nece je poradjati prirodno. Vidi da ti hirurg tako napise.

Ja cu tek videti da li cu pisati u ovoj temi u trudnoci...

Izmenjeno od strane k a m

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tako me stamota ali moram da ispričam šta mi se desilo i da me posavetujete šta da radim...

U šestom sam mesecu trudnoće. Ništa me ne boli osim sto posle velike nužde uredno imam crveni toalet papir.  Jutros kad sam išla u wc, velika nužda posle tri dana jer su mi creva lenja od rodjenja, niiiiiisam se naprezala jer mi je beba nisko pa se pazim.... da izvinete imala sam osecaj da se “ono” zaglavilo pa ni tamo ni ovamo.

Uzmem da se obrišem oko svetlo roze i sluzavo, odsecem se da nije pobacaj, predjem dole, ništa. 
ustanem sa šolje opet osecaj kao da je ji tako ni ovamo. Pogledam sa ogledalom i vidim neki užas koji mi viri iz anusa. Uspela sam mehanički da vratim , jer samo nije htelo. Nisam panicarka ali da sam SR odsekla jesam. Šta da radim, gde da idem? Da li sme neka krema da se koristi?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tako me stamota ali moram da ispričam šta mi se desilo i da me posavetujete šta da radim...

U šestom sam mesecu trudnoće. Ništa me ne boli osim sto posle velike nužde uredno imam crveni toalet papir.  Jutros kad sam išla u wc, velika nužda posle tri dana jer su mi creva lenja od rodjenja, niiiiiisam se naprezala jer mi je beba nisko pa se pazim.... da izvinete imala sam osecaj da se “ono” zaglavilo pa ni tamo ni ovamo.

Uzmem da se obrišem oko svetlo roze i sluzavo, odsecem se da nije pobacaj, predjem dole, ništa. 
ustanem sa šolje opet osecaj kao da je ji tako ni ovamo. Pogledam sa ogledalom i vidim neki užas koji mi viri iz anusa. Uspela sam mehanički da vratim , jer samo nije htelo. Nisam panicarka ali da sam SR odsekla jesam. Šta da radim, gde da idem? Da li sme neka krema da se koristi?

Prvo, nema sta da te bude sramota, mnogo zena u trudnoci ima isti problen. Ja sam posle porodjaja imala. Moras se potruditi oko redovne stolice. Jesi li probala laneno semevi suvo grozdje? Uvece kasiku lanenog pomesas sa suvim grozdjem, u malo vode, ujutro pojedes, na prazan stomak. Javice se nadam se neko sa svojim iskustvom, mislim da mozes neku mast da mazes, na slovo F mislim

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Flogocid, ako na njega mislis je odlican i sme u trudnoci. Meni najvise prija kantarionovo ulje. 

leni voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Leni je verovatno mislila na Faktu.Ima i Hepatom H krema,i jos jedna sa mosusom ali ne znam da li smeju u trudnocii.Isto se i meni deesilo pre neki dan,ionako koristim utrogestan zbog krvarenja i kad sam videla malo vise krvi na toalet papiru uplasila sam se bas.Inace stolica mi je bila redovna i sad je al je suva i tvrda bas.I nemam suljeve

Nije Flogocid za hemeroide,on se korosti za ranice na kozi,bubuljice/akne,ne znam dal je za ekcem ali ima siroku primenu.Ja sam ga koristila za posekotine i rane a drugarica za akne

leni voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moze Flogocid i za hemoroide i to je bas efikasan. On moze za svasta, a prirodan je i znam da u trudnoci sigurno sme. Moze i kantarionovo ulje da se maze, a moze i na tufer pa kao oblogica. Da, i Faktu sam koristila...

leni i JednaHana volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.