Epiduralna anestezija ili carski rez?

odgovora

Objavljeno

Je l' to znaci da necemo imati problema sa mlekom ili nema veze? :)

Ne znam sta tacno znaci,ali najbitnije kada mleko nadodje da se odrzava laktacija.Prvi dani dojenja su ti jako bitni-ima tema o tome,procitaj obavezno.Potrebno je puno strpljenja i stalno stavljaj bebicu na sisu.Sto vise sisa,vise ce ti mleka nadolaziti dok se ne uspostavi ponuda mleka i traznja bebice.
Mejja i SuperStar volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li je istina da teže krene mleko ženama koje se porode carskim rezom?

Nije istina,krece im kad i svim zenama,prvo ide kolostrum koji je dobar za bebe u prvim danima i ima ga malo,jer bebin zeludac u prvim danima ne moze da primi vise,a tek posle 3-4-5 dana krece zrelo mleko.

paper_moon voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Valjda 2-3 dan...Ja od pocetka petog meseca imam onu bezbojnu tecnost iz grudi...

To ti je kolostrum ako sam dobro razumela opis. Meni je to krenulo tek posle porodjaja.

Je l' to znaci da necemo imati problema sa mlekom ili nema veze? :)

To znaci da ce ti biti mnogo lakse nego nama kojima nije krenulo jos u trudnoci, jer ti se polako kanalici razradjuju vec sad :)

SuperStar voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bar oko mlekca da ne brinem :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ako se poradjas CR boli rana od operacije, ako se poradjas prirodno boli rana od epiziotomije..A kako god da se porodis, prvih dana dok se ne uspostavi laktacija i kasnije kad se budes izmuzavala - bole grudi..

Kad se sve sabere, nesto mora da boli.. ;) Salim se malo.. :wub:

Mejja voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Samo da ih izguramo,pa nek boli sta hoce :D

Mejja voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Samo da ih izguramo,pa nek boli sta hoce :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Fox je potpuno u pravu. Najava bola je gora od samog bola :)

Kad porođaj krene, kad počnu kontrakcije i kad krene da boli u glavi će vam samo biti da se što pre završi :)

Prvi put sam se porodila prirodno bez epidurala, bolelo je kao đavo, ali meni je u glavi bilo samo to da beba izađe i da već jednom sve bude gotovo :)

Sada bih volela epidural, ali tako sam mislila i prvi put :) mislim, kako mora neka bude, ali ja bih da me ovaj put ne boli toliko :)

sveco, obozavam te!

Schveca voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja jesam placipi*ka kad je fizicki bol u pitanju, kad je krv u pitanju, rane, etc. ali to ne znaci da je to sto je moj porodjaj boleo toliko moja krivica, jer, mos misliti, nisam mu pristupila s pravim stavom. sta vam to znaci. kada vratim film, vise sam se plasila roditeljstva, nego porodjaja, a prosli smo tako kako smo prosli. i aman, ko se plasi, ko moze, neka uzme epidural, i ne treba da je grize savest zbog toga. zena ima pravo da ne trpi bol, koji je, nekad manje, nekad vise, ali svakako nesvakidasnji u nasem zivotu. stvarno mislim da nije losa mama koja kaze ju je porodjaj namucio. i stvarno ne mislim da svoje dete volim manje zbog toga sto mi je porodjaj bio bolan nepodnosljivo.

dusa me boli i "pricam" stalno s mijom o tome kako se napatio na rodjenju. seva mi kroz stomak kad se setim kako mu je babica uvlacila aspirator, zamisljam kakav je to za njega dozivljaj bio, koliko je patio i u kakvom je strahu bio posle sigurnosti i topline materice... inkubator i braunila u glavcetu... ali da sam mogla, sprecila bih. nisam mogla. ne mislim da sam gresna jer me je zadnjih par sati bolelo manje nego njega. vec verujem da sam mu tako pomogla.

ja razumem da niko nikom nista ovde ne namece, ali cesto osetim da je poruka "ako si neka, onda treba da trpis bol, jer je to onaj pravi nacin, a to s epiduralom, to je za pi*kice, polumame, sebicne kucke, etc".

SuperStar voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

To i mene nervira...Ne smatram da smo stvorene da trpimo bol sa uzivanjem i da budemo srecne sto smo zene i sto mozemo da dozivimo to (mislim na bol,srecna sam sto nosim bebu i sto je ja radjam)...Mnogo je lose muskarcima sto dobiju bebu na gotovo...Hvala Bogu pa danas postoji izbor,da zivim u doba moje mame i bake i ja bih se tesila na taj nacin aki ovo je 21. vek...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

To ti je kolostrum ako sam dobro razumela opis. Meni je to krenulo tek posle porodjaja.

Kolostrum je boje žumanceta, a ne providan. Prednje mleko je providno - koje beba sisa na početku podoja.

Prvih 48h ide kolostrum - gust i žut, zatim u narednih par sedmica nakon porođaja ide prelazno mleko, a posle toga zrelo mleko.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kolostrum je boje žumanceta, a ne providan. Prednje mleko je providno - koje beba sisa na početku podoja.

Prvih 48h ide kolostrum - gust i žut, zatim u narednih par sedmica nakon porođaja ide prelazno mleko, a posle toga zrelo mleko.

Meni je ovo providno,a ulazim u 6. mesec?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kolostrum je boje žumanceta, a ne providan. Prednje mleko je providno - koje beba sisa na početku podoja.

Prvih 48h ide kolostrum - gust i žut, zatim u narednih par sedmica nakon porođaja ide prelazno mleko, a posle toga zrelo mleko.

Ja u tom slucaju nisam videla kolostrum :o Meni je od pocetka bilo providno i tecno, pa onako sto bi rekli mlecno belo, vodenkasto... Nadam se da je to moj misic posisao kolostrum a da nisam ni znala :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

meni kolostrum nikada nije bio bas zute boje. belicast i lepljiv pomalo u trudnoci, a pojavio mi se negde u 5-6. mesecu. prvih dana nakon porodjaja sam izmlazala u bocicu i bio je zuckast, ali vise bih to opisala kao "boju kajsije". secam se da me je jedna sestra pitala s cudjenjem kakvo mi je to mleko, a lekarka je dosla, pogledala i rekla "pa, kolostrum". jako sam se tripovala oko toga da li mu ga uopste daju, jer sam jako malo uspevala da izvucem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kolostrum u trudnoci je belicast i providan,a kad se porodis odmah se stvara zut gust kolostrum,sto kaze andisam kao boja kajsije,ne brinite nase telo je tako programirano da tacno zna kada i sta treba i uz malu pomoc i stimulaciju dodje sve na svoje mesto :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ahahahahhaha

Ja cu ovako da prodjem. Vec sad su procene da ce imati vise od 4 kg, a 4 minimum. Ja sam se petljala sa nojem :D

MatroNadja, andisam i neca79 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ahhahahha kazu mu to,ima da poludi od srece :D Je l' ces ti to na carski mozda?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ahhahahha kazu mu to,ima da poludi od srece :D Je l' ces ti to na carski mozda?

Ma vec mu rekli doktori kad je bio samnom, u fazonu: dete golemo na vas :D

Dok ima nos na mene dobro je...

NE znam sta cu i kako cu, ali ako bude imao vise od 4 kg, a na svakom ultrazvuku mi dodaju sve vise da ce imati na porodjaju, ne znam sta cu da radim ovako sitna...

:mellow:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja cu ovako da prodjem. Vec sad su procene da ce imati vise od 4 kg, a 4 minimum. Ja sam se petljala sa nojem :D

Znaci ne mogu vise od smijeha. :lol: :lol: :lol:

*andjelcic* voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Fox,ovako

Jao SuperStar, gde ih samo pronalazis? :lol: :lol: :lol::D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Fox,ovako

Ahahahahha, e tako otprilike :D Bas tako :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mejja,same me pronalaze :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.