Epiduralna anestezija ili carski rez?

odgovora

Objavljeno

Nevezano za ovu temu o porodjaju, ali realnost nas demantuje. Praksa je kriterijum istine, a na zalost imamo slucajeve gde se umiralo pri operaciji cukljeva, krajnika, katarakte itd...itd...itd...

Lekari su kao svezana creva, ruka ruku mije. Da je sudstvo kako treba onda bi tvoja recenica vazila za ovu jadnu zemlju :)

Razumem sta hoces da kazes i slazem se.No htela sam reci da u medicini ne postoji nista sto ne nosi rizik sa sobom.
Dunja Š, Kristina86, Fox i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja nemam iskustva ni sa jednim ni sa drugim,al me interesuje jel se potpisuje neki papir,na obje intervencije,kao na sopstvenu odgovornost,i da li se navode mogući rizici?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne, ja nisam potpisivala nista, potpises samo papir da si bio na predavanjima o epiduralnoj anesteziji. Sto se tice strucnosti anesteziologa, i uopste bilo kojeg drugog lekara, pa nazalost nema garancije da nece pogresiti bilo koji. Sveznje i te stvari zaista ne mogu komentarisati, ja sam se poradjala u zemlji gde to nije praksa i gde lekari rade za platu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Razumem sta hoces da kazes i slazem se.No htela sam reci da u medicini ne postoji nista sto ne nosi rizik sa sobom.

Skroz se slazem sa ovim :)

Zato sam i pisala ranije da moze saksija da mi padne na glavu dok bacam djubre i da tako riknem :D

C*I*C*A*N*A voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam se porodila prirodnim putem,bez epidurala.Moje iskustvo je takvo da cu savetovati bez epidurala,ali znam da sve zene koje su imale epidural ce reci sa epiduralom i tu nema polemike dalje.

Nisam za epidural iz prostog razloga sto moze doci do invaliditeta.Nisam za carcki-sem u slucaju kada je neophodan,jer uzasno boli rana,jer moze da se zakomlikuju razne infekcije kasnije i slicno.To su moji razlozi zasto nisam za epi i carski.

I ja sam mislila da imam mali prag bola,mislila sam da cu umreti od bola i slicno.Psihicki sam se dobro pripremila,znam da se moram poroditi i da moram izdrzati tih nekoliko sati bola,zbog sebe i bebe.

Ne osudjujem,daleko od toga,bilo koji izbor,ali mislim da je najbolje bez epidurala,jer znam da nicim nisam reskirala svoj i bebin zivot i sto znam cari porodjaja i sto znam od cega se mi to razlikujemo od muskaraca.

Nemam likeova, ali veliki like.

Dunja S,evo ga jedan od onih postova ;)

Vece su sanse da zena umre na prirodnom porodjaju nego da ostane nepokretna od epidurala!Bas su cari porodjaja da padam u nesvest,da buncam i povracam od bolova.

Naravno da svako ima prava na svoje misljenje ali za epidural postoje naucno dokazane cinjenice,a u njih ne spada nepokretnost,ni nista ozbiljno...

Znas da te podrzavam i da te razumem u tvom strahu, ali mislim da si ovde malo preterala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kako mislis kud puklo da puklo? Znas i sama gde ce da pukne :lol::P

Devojke, kakvo povracanje od bolova i slicno? Idete da se porodite, a ne da povracate :D To vas vasa beba cereci, nista drugo i nista vise. Ima nesto i do glave i do stava, zasto unapred povracate i trpite jezu i pakao? Kakav pakao? Poradjate se, nije to pakao pobogu ;)

Ima i nas koje povracamo i od obicne menstruacije tj menstrualnih bolova koliko su jaki, a ne kamoli od porodjaja. Pa sta sad, prezivimo svaki ciklus i svaki mesec. Mislim da me ovde sa foruma najbolje razume Milenica77. Nije problem porodjaj, vec je problem sto smo zene. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Problem je sto nemam soma evrica da tutnem da prodjem ko bog. :D

I da imam necu da tutnem. E. Iz inata!

Ivančica voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Onda ste sve imale lake porodjaje (daj Boze da svi prodjemo super),neka se javi neka koja nije imala tu srecu,a sigurna sam da cine vecinu...

Ja iz porodicnog okruzenja znam kako izgleda prosecan porodjaj i to je to sto sam opisala,nista nisam izmislila...Osim ako nije laz i da su porodjajni bolovi najveci bol koji ljudsko telo moze da izdrzi?

Draga moja, vecina nas nije imala lak porodjaj, ali ono sto posle tog najtezeg trenutka u nasim zivotima ostaje zaslepljuje svaki bol. Ono sto znas da ces drzati u svojim rukama, najbitniju stvar na svetu, najbitnije bice u tvom zivotu i najvazniji zivot od tog trenutka za tebe, to ce biti dovoljan razlog da istog trenutka zaboravis sve sto si pre toga zvala "paklom".

Ja kada sam se porodila i probudila iz anestezije zamisljala sam samo jednu recenicu, koju nikad necu zaboraviti a to je bilo sledece: DA LI SE OVAKO UMIRE?! Ali sada bih opet, i opet i opet, za svoje sunce bih ceo zivot pretvorila u taj bol ako treba, i samo da ponovo rodim bebu.

To jeste jako tesko, niko to ne spori, ali sve ti zene ovde govore istu stvar, promeni nacin razmisljanja i bice ti lakse. Razmisljaj o tome kako ides da doneses bice na svet i postanes majka, a ne kao da ides u pakao.

MatroNadja i macka maza volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Problem je sto nemam soma evrica da tutnem da prodjem ko bog. :D

I da imam necu da tutnem. E. Iz inata!

Pa sve i da imas soma evra i da znas kome da das, ne znaci da ces imati lak porodjaj ;) Sudbina ne gleda u novcanik, vec u coveka ;)

macka maza voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nece trudnicka osuda da padne jer niko nece da se prepucava preko foruma ili nemaju smelosti da kazu sta misle...Ja samo jos ovo i nema me...

Kazu i da beba manje pati na carskom rezu,pa ne vidim da si za carski...

Ne kapiram da jos uvek imas potrebu za dokazivanjem,isto si rekla i juce,dobila si podrsku i lajkove,dosta je

Ovo da beba pati manje na carskom rezu nije istina. Prirodnim putem se beba prirodno spremi i postepeno za rodjenje, dok je carskim rezom otrgnuta iz svog dotadasnjeg zivota. Zato u porodilistu bebe sa carskog reza najcesce jesu odvojene u posebne bokseve i na posmatranju.

C*I*C*A*N*A voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Znas da te podrzavam i da te razumem u tvom strahu, ali mislim da si ovde malo preterala.

Hvala Bogu pa ima ljudi koji znaju moju pricu i koji me podrzavaju,vremenom cu nauciti da cenim samo svoje i njihovo misljenje i da se ne opterecujem oko nebitnih stvari...

Mejja voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa sve i da imas soma evra i da znas kome da das, ne znaci da ces imati lak porodjaj ;) Sudbina ne gleda u novcanik, vec u coveka

O, da, gleda u novcanik :D

Ima jedna anegdota na ispovestima, kad je lik pitao coveka sa detetom koji kopa po kontejneru:"sta si cica izgubio"

Cera ga pogledala, a lik tuzan rece:"ponos sinko"

Da ima lovu ne bi kopao taj nigde.

Sudbina mozda ne gleda u novcanik. Ali zivimo u svetu gde je novcanik sudbina. Nazalost.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja nemam iskustva ni sa jednim ni sa drugim,al me interesuje jel se potpisuje neki papir,na obje intervencije,kao na sopstvenu odgovornost,i da li se navode mogući rizici?

U oba slucaja potpisujes papir, tj saglasnost o uvodjenju anestezije.

Hvala Bogu pa ima ljudi koji znaju moju pricu i koji me podrzavaju,vremenom cu nauciti da cenim samo svoje i njihovo misljenje i da se ne opterecujem oko nebitnih stvari...

Ja sam imala nenormalan strah pre porodjaja i dan pre porodjaja kada sam primljena bila sam u delirijumu od straha. Razumem tvoj strah, ali mislim da ti nisi razumela post od macke maze, koji je bio krajnje dobronameran i nije zasluzila zbog toga kamenovanje.

O, da, gleda u novcanik :D

Ima jedna anegdota na ispovestima, kad je lik pitao coveka sa detetom koji kopa po kontejneru:"sta si cica izgubio"

Cera ga pogledala, a lik tuzan rece:"ponos sinko"

Da ima lovu ne bi kopao taj nigde.

Sudbina mozda ne gleda u novcanik. Ali zivimo u svetu gde je novcanik sudbina. Nazalost.

Znam zenu koja je bila u porodilistu kad i ja (s' tim sto se ona porodila par meseci pre mene i ja sam bila naplasena njenom situacijom da ce se desiti i meni), platila je apartman pre i posle porodjaja, platila je i carski rez. Ali nije mogla platiti zivot bebe koji je izgubila. Ima ovde zena koje su tada bile sa mnom u bolnici i mozda znaju o kome pricam. Sudbina definitivno ne gleda u novcanik.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Samo cu ti reci da izuzetak potvrdjuje pravilo. :D

Para vrti, para vrti. Bilo i ostalo :D Sa parama placamo racune, struju, pelene, hranu, pohlepne lekare :D

idemoooooo :D
SuperStar voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam imala nenormalan strah pre porodjaja i dan pre porodjaja kada sam primljena bila sam u delirijumu od straha. Razumem tvoj strah, ali mislim da ti nisi razumela post od macke maze, koji je bio krajnje dobronameran i nije zasluzila zbog toga kamenovanje.

Tvoje misljenje,ne smatram da sam preterala ijednog trenutka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Samo cu ti reci da izuzetak potvrdjuje pravilo. :D

Para vrti, para vrti. Bilo i ostalo :D Sa parama placamo racune, struju, pelene, hranu, pohlepne lekare :D

idemoooooo :D

Ti nisi normalna :lol:

SuperStar voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam izabrala da se porodim sa epiduralom,al kako ce Bog odrediti tako ce i biti.Rizik od epidurala smatram kao i rizik kad uzmem da pijem antibiotike pa procitam nuspojave, jedan u milion.Ako bi razmisljala u tom pravcu onda ni kod zubara ne bih otisla.Razumem i one koji izaberu porodjaj bez epidurala,kao i carski rez.Svako po svom osecaju i tu nema dileme,ipak je to nase telo i mi odlucujemo.

SuperStar voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Upravo tako Brundice :) Posto si blizu,javi kako je proslo,mada sam sigurna da ce biti super!

Brunda voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li je istina da teže krene mleko ženama koje se porode carskim rezom?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li je istina da teže krene mleko ženama koje se porode carskim rezom?

Dunjice ne znam koliko je tacno.Imam drugaricu koja je potpuno izgubila mleko,porodila se carskim,a imam i dve drugarice koima je mleko krenulo kasnije malo,ali zato sada doje i imaju jako puno mleka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Laktacija krece nesto kasnije,jer se zena nije prirodila prirodnim putem i organizam se nije pripremio za porodjaj.Tebi bebu donose treci dan od operacije,do tada ce grudi vec biti pune mleka :rolleyes: ,samo je bitno da beba izvuce kolostrum i da potpuno uspostavis laktaciju i krene cisto belo mleko

Ja sam oba puta cetvrti dan od operacije razradila kanale i uspostavila laktaciju,ali sam se non -stop u porodilistu izmazala,dok nismo dosli kuci.

*andjelcic* voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Valjda 2-3 dan...Ja od pocetka petog meseca imam onu bezbojnu tecnost iz grudi...

*andjelcic* voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cicana,kod nas ti gurnu bebu cim dodjes sebi :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Valjda 2-3 dan...Ja od pocetka petog meseca imam onu bezbojnu tecnost iz grudi...

E tako sam je imala i ja.Skroz bezbojna tecnost mi je izlazila iz obe dojke.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E tako sam je imala i ja.Skroz bezbojna tecnost mi je izlazila iz obe dojke.

Je l' to znaci da necemo imati problema sa mlekom ili nema veze? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.