Epiduralna anestezija ili carski rez?

odgovora

Objavljeno

Sta preporucujete nama koje se PANICNO plasimo prirodnog porodjaja (koliko to moze biti pored indukcije,seckanja,usivanja i svih strahota)?Carski rez ili epidural,dajte vasa iskustva :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Epidural.

Kud ćeš carski ako ne moraš, nećeš valjda po svojoj želji, to je redovna operacija, a tek tu se secka i ušiva ;)

Cokalin@ voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nemam iskustva ni sa jednim ni sa drugim i nisam ti ni od kakve koristi :P

SuperStar voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sad sam precrkla tamo na temi o cr od silnih injekcija,gladovanja...Bolje jednom da te busnu u kicmicu i nirvana,mislim da svaka zena treba da uziva u porodjaju...Kako ce Vule da dodje na svet?

MasaPetar voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nemam iskustva ni sa jednim ni sa drugim i nisam ti ni od kakve koristi :P

Carice :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sad sam precrkla tamo na temi o cr od silnih injekcija,gladovanja...Bolje jednom da te busnu u kicmicu i nirvana,mislim da svaka zena treba da uziva u porodjaju...Kako ce Vule da dodje na svet?

Pa ako bude sve u redu, ja se iskreno nadam prirodno.

A te injekcije, gladovanja, bockanja, seckanja, i druge propratne stvari koje uz svaku vrstu porođaja idu ćeš zaboraviti, to sve prođe, i to relativno brzo (šta je par dana naspram celog života) a ostaje ti tvoja mala žabica kao najlepša uspomena na celo iskustvo ;)

My happiness voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislim, ja se još nisam porađala, ali slušam sve ove žene oko sebe što jesu, i sve isto pričaju, pa nemam razloga da im ne verujem ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Voljena zeno,to je sigurno!Znas kad imas zatvor,pa konacno izadje,sva bol nestaje i neizmerno si srecan.A zamisli da posle te muke dobijes dete...Naravno da se sve zaboravi (malo mi je cudno poredjenje ali je ziva istina) :D

Fox, Dunja Š i Ivanica85 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sta preporucujete nama koje se PANICNO plasimo prirodnog porodjaja (koliko to moze biti pored indukcije,seckanja,usivanja i svih strahota)?Carski rez ili epidural,dajte vasa iskustva :)

Ja sam se porodila carskim rezom,ne planirano.E sad sto se tice epidurala i prirodnog porodjaja tu nemam iskustva :) .Po pricama drugih mama,neko hvali epidural,neko bas i ne..Sve zavisi..Ali ja mislim da ako nemas potrebu za carskim,bolje prirodno..Ako je sve uredu..Mada razmisljanja su razlicita..

Prirodno se pomucis,ali zaboravi se to..kad vidis svoje dete.. :wub:

Sto kazu namucio si se ali znas zasto.. :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li ti mozes sa tom dijagnozom da prodjes komisiju za carski rez?

Sad mozda te plasim i nepotrebno, ali mislim da je najbolje da se upoznas sa obe strane i da vidis i dobru i losu stranu pre nego sto odlucis.

Kada se poradjas carskim rezom, sece ti se 7 slojeva stomaka dok se dodje do bebe. Samim tim gledaj, koliko ti traje oporavak kada se poseces na prstu, a kako ce ti izgledati oporavak kada ti iseku stomak sirine 15tak cm ili vise i to u 7 slojeva dok dodje beba. Mozda sam cin porodjaja jeste carski: uspavaju te i prespavas porodjaj, ali sve pre ili posle je strahota u odnosu na prirodni porodjaj.

SuperStar, paper_moon i Fox volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jos ako dodatno budes ne daj boze imala i reakciju na anesteziju, te malaksalost, mucnine, povracanje... onda bih ti ja definitivno poreporucila epidural. I iz zdravstvenih razloga, i zato sto ces preskociti sve ono sto ide uz carski rez pre i posle anestezije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Panicni poremecaj moze da bude razlog za cr ali bih ja ipak epiduralnu...Zato sam i otvorila ovu temu da cujem i pozitivna i negativna iskustva.Kod mene je vecina lekara u fazonu biraj kako ces da se poradjas (bar tako pricaju porodilje) pa me to malo zbunjuje,obicno svuda pise da cr nikako bez potrebe,a epidural preporucuju i lekari i uglavnom su max. pozitivna iskustva

Ivanica85 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Super je sto mozes da biras. Imas vremena da doneses odluku, al' samo cu ti reci da smo se i mi koje nemamo tu dijagnozu jako plasile i da je strah pre porodjaja ja mislim totalno normalna stvar.

Kod mene je bila situacija da sam zelela da idem na prirodni, a da nisam smela i onda me je uhvatio strah od devete totalne anestezije (sudeci da sam se na operaciji ociju pre toga probudila jer mi je anestezija bila preslaba) i strah od toga da se ne probudim na sred porodjaja, pa strah od reakcije na anesteziju jer sam ih jako tesko podnosila i ranije... pa strah od oporavka... tako da sam upoznata sa tim kako izgleda totalna anestezija i budjenje iz nje nevezano koja je operacija u pitanju toliko bila u strahu da sam dan pred porodjaj bila sludjena i da se tog dana jako slabo i secam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Veverice,deveta anestezija :( Svaka tebi cast!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Veverice ja se slazem to sto si sve napisala..i svaka ti cast kako si to progurala..

Ali ne mora da znaci da na svakog lose uticu reakcije na anesteziju...Npr.meni je sve bilo super,samo sto me je bila bolela ta rana,sto je normalno posle secenja..

E sad sigurno je bolje prirodno se poradjati..Ali ne daj boze da moras carskim,onda nema biranja..

U svakom slucaju dobro je kad mozes da biras,ako je sve ok.. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Operacije ociju kada sam se probudila, dobila uspela sam samo malo da mrdnem vilicu i prste na rukama i cula kao iz magle "budna je" i neko mumlanje i opet san. Nista me nije bolelo, osim jakog pistanja i zujanja u glavi. Posle sam dobila jos jednu dozu anestezije (ne znam koliku) i prspavala jos puno vremena posle. To je bil obezbolno.

Ali budjenje iz anestezije posle carskog reza bila mi je najveca agonija. Kada sam se budila pitala sam se da li se tako umire. Bol SVEGA, ne od prsta na ruci do prsta na nozi, glava urnise, EKG pisti da sam se istripovala da umirem i sama sam sebi u glavi projektovala zvuk ravnog piska kao dam i srce staje. Strahota.

Ali tada sam bar imala mnogo jak i velik razlog, tada sam znala ZASTO! To je jedina operacija koja je, iako sa najteze podnesenom anestezijom, imala smisla. Iako sve to nisam zaboravila, zelela bih opet! Odmah opet, samo za jos jednu bebu.

Sto se epidurala tice, fenomenalna stvar da te nista ne boli, a da sve odradis uzivo. Nemas secenja stomaka, al' opet ne znam koje mogu biti negativne strane epidurala. To mislim da moze da se javi neko ko ima iskustva. Ja bih rado epidural, kad bih smela :) I da, koliko sam upucena, kada se jednom porodis carskim rezom, posle vise ne smes da primas epidural iako se posle poradjas prirodno, mozes primati samo ako se poradjas opet carskim rezom. Epiduralna anestezija moze da utice na pucanje oziljka na stomaku od carskog reza pri prirodnom porodjaju, valjda zato sto opusta misice ili tkiva.

SuperStar voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Licno nisam za carski i ne bih isla na njega ako ne mora. Imala sam posle porodjaja s epiduralom par savova od epiziotomije i malo gadno bole koju sedmicu, ne zelim ni da mislim kako je kad imas visestruko vise na stomaku :wacko: Dakle, glas ide za prirodni porodjaj, sa ili bez epidurala, ko ima mogucnosti svakako preporucujem epidural ali to je vec druga tema. A da se bolovi zaborave - to bas i nije uvek istina, ja svoje necu nikad zaboraviti, ali da imas najbolji moguci razlog da ih izdrzis, imas definitivno :wub:

andisam voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bolovi se nikad ne zaborave, samo postanu totlano zanemarljivi i u senci u odnosu na to sta si trpela a sta si dobila. Za ovo sto sam dobila trpela bih i hiljdu puta vise i teze nego sto stvarno jesam.

andisam voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Svaki put me željkas sa tom krempitom :) Kad te ne bude mrzelo i kad budes imala vremena podeli svoje iskustvo sa epi. :*

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

To je moja krempita i nastavicu da izazivam jer avatar ne menjam :P:D a iskustvo imas u temi o epiduralnoj da ne gnjavim ovde, ako si mislila na moje iskustvo :huh:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam jedna od panicnih kukavica bila! Jako sam se bojala. Dr me poslao na CR, tj.na merenje karlice i ispostavilo se da je moja karlica uska-a beba krupna. E,sad,ja bih ipla ,cini mi se,na carski i da se to nije ispostavilo :) Ja sam za carski,jest da je to operacija,ali prirodni porodjaj (iz onog sto sam cula i videla) nije za mene.

Pitala sam ja dr za epidural,ali on nije bio za njega jer ja kao prvorotka sa krupnom bebom...Ne znam,ali ja cu i iduci put carski. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam za prirodni porodjaj! A za one koje se panicno plase, prirodni porodjaj sa epiduralom! :) Ja se bola nisam plasila pa nisam uzela epidural (plasila sam se glavobolja koje neke zene dobiju od epidurala, a moje migrene su groznije od porodjaja). Plasila sam se sva tri puta samo da se nesto ne iskomplikuje za bebu i mene (a taj strah je normalan kod svake zene). A ako bih morala na carski, ja bih uzela spinalnu anestezju, posto se (ne znam zasto) plasim totalne iako nikada nisam bila na operaciji. U svakom slucaju, ako se odlucis za carski sa totalnom, propustices najcarobniji trenutak u zivotu.. ;)

SuperStar, ti se ustvari plasis da ce vagina da ti se promeni posle prirodnog porodjaja! :lol::lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.