Privatna obdanista, preporuke, iskustva

odgovora

Objavljeno

Ti bi trebala do 20.10. da platiš račun za period od 01.09.-30.09., a ne za taj tekući mesec. Vrtić se ne plaća unapred!!!

Kod nas obračun vrše ovako:

recimno da u mesecu ima 22 radna dana x cena za "komunalije" (grejanje, voda...)

+ onoliko dana koliko dete ide u vrtić x cena za hranu

Konkretno ovog meseca su nam oko 10 dostavili račun za septembar mesec i treba do 24.10. platiti.

Što se tiče regresiranja, u taj deo nisam upućena, jer nama grad Novi Sad automatski regresira 80% od ukupne cene.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da da, naravno. "Opravdam izostanak" :)

Hvala na pojasnjenjima. Tek smo krenuli u jaslice pa dok pohvatam sve....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Marice u Bg-u se plaća unapred. Do 5. u mesecu se dobiju uplatnice i do 20. je rok za plaćanje, ako ne platiš prenosi se u sledeći mesec. Ako ne platiš 3 meseca ispis iz vrtića.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U bre, ala je to kod vas ......

I kolike su cene vrtića???

Kod nas jaslice su od 1500-2500, zavisi koliko je dete išlo u vrtić.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kod nas u BG jaslice su 8700,00 (8666,00)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Toliko o cenama ,

a ja u SD privatni vrtic za sina placam 8000, ako upisem i drugo dete onda ce biti 12000, a u BGu smo trebali za jedno da placamo 11.000 ( zbog proseka plate mm, jer su mu u racunovodstvu uracunali i dnevnice i svasta nesto u prosek, pa ispade na kraju kao da smo milioneri)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kod nas su privatni vrtići od 50-180 evra, zavisi od "lokacije"....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kod nas bilo da su jaslice ili starija grupa puna cena je 8666din.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A za BG da ne pricam cene, izvrtela sam sve moguce , mislim na vrtice ne na igraonice koje imaju organizovano cuvanje dece na sat, bas na prave vrtice sa sve spavanjem i sl. cene se krece od 180 - 250 evrica.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sad ponovo čitam Mirin post i kontam.....

njoj je strašno to što se plaća puna cena ako se ne donese potvrda.... nije stvar o potvrdi već o CENI... !!! :D :D :D

Razumela si me. Svaki put kad dete izostane moram da idem kod lekara da uzmem potvrdu da je bolesno da bi mi bila umanjena cena. Ja ne vodim dete svaki put kod lekara kada se malo prehladi ,pa ga ostavim kod kuće da se odmori. Osim toga , od septembra mi je prepolovljena plata, tako da ne radim svaki dan. Deca moraju da idu u vrtić jer nema ko da ih čuva. Mislila sam da idu u vrtić kad moraju a da ih ponekad zdrave ostavim kod kuće da bi se cena bar malo umanjila ali sad vidim da ne može. Morala bih da visim stalno kod pedijatra, šta mi ne pada na pamet. Inače za dvoje dece vrtić plaćam 13000 dinara a plata mi je 19000 dinara.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Razumela si me. Svaki put kad dete izostane moram da idem kod lekara da uzmem potvrdu da je bolesno da bi mi bila umanjena cena. Ja ne vodim dete svaki put kod lekara kada se malo prehladi ,pa ga ostavim kod kuće da se odmori. Osim toga , od septembra mi je prepolovljena plata, tako da ne radim svaki dan. Deca moraju da idu u vrtić jer nema ko da ih čuva. Mislila sam da idu u vrtić kad moraju a da ih ponekad zdrave ostavim kod kuće da bi se cena bar malo umanjila ali sad vidim da ne može. Morala bih da visim stalno kod pedijatra, šta mi ne pada na pamet. Inače za dvoje dece vrtić plaćam 13000 dinara a plata mi je 19000 dinara.

Juče sam videla da je sistem kod vas drugačiji nego u NS-u <_<

Kod nas ako dete izostane iz vrtića, neće ga primiti u kolektiv bez lekarske potvrde da je zdravo, bez obzira o kakvom se izostanku radilo, ali to smo mi roditelji zahtevali, jer ja moje dete tri nedelje lečim, i taman ga zdravog pošaljem u vrtić, a tamo barem petoro sa slinama do usta, koji kašlju....i naravno posle tog dana, ajd jovo na novo....tri nedelje kod kuće...

Ja znam da neki roditelji rade i stvarno nema ko da im čuva decu kad su malo prehlađeni, ali kod nas u grupi većina mama sedi kod kuće i uživa, a bolesno dete sedi u vrtiću. Zbog toga smo i tražili te potvrde za sve!

Kod nas je i obračun drugačiji, kod nas se ne plaća unapred, tako da nam se automatski skidaju ti dani izostanka sa obračuna.

Mnogo su vam skupi vrtići u BG-u!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U Beogradu je sve skupo i zato mi nije jasno što svi hrle u njega-plate možda jesu više nego u unutrašnjosti, ali se sa njom u Bg-u teško živi.

I, ja sam za to da se svaki put donese potvrda. Moje dete nema ko da čuva i kad je bolesno plaćam ženu da ga čuva.

P.S. Miro, ti i ne moraš dete da vodiš kod lekara da prepiše terapiju, već kada odlučiš da ga vodiš u vrtić posle pauze, odvedeš ga kada vaš lekar radi sa zdravom decom po potvrdu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam u BG-u bila samo par puta u životu ( sajam ili do aerodroma :lol: )

Ogroman je i urban grad, svi su u žurbi... ja lično ne bi mogla da živim u bg-u :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ni ja, ali tako me zapalo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U Beogradu je sve skupo i zato mi nije jasno što svi hrle u njega-plate možda jesu više nego u unutrašnjosti, ali se sa njom u Bg-u teško živi.

I, ja sam za to da se svaki put donese potvrda. Moje dete nema ko da čuva i kad je bolesno plaćam ženu da ga čuva.

P.S. Miro, ti i ne moraš dete da vodiš kod lekara da prepiše terapiju, već kada odlučiš da ga vodiš u vrtić posle pauze, odvedeš ga kada vaš lekar radi sa zdravom decom po potvrdu.

Draga moja, ti lepo znaš koliko se čeka kod pedijatra, a posebno kad radi sa zdravom decom. Kad bi ja svake nedelje išla kod lekara da mi izda potvrdu da je dete bolesno, onda bi mi čekanje na pregled predstavljao još jedan radni dan. Ako je dete zdravo a ja ga ostavim kod kuće, ne mogu tražiti potvrdu da je bolestan, a i ne želim tako da lažem. Mnogo je komplikovano. Ja se slažem da dete mora doneti potvrdu posle bolesti da je zdravo i spremno za kolektiv. Istu potvrdu treba doneti kada dete izostane više od pet dana. Tako je bilo prošle godine. Sada su uveli da svaki izostanak mora da se opravda potvrdom od lekara da bi cena bila umanjena.

Još nešto. Deca kašlju veći deo detinjstva. Kad bi čekali da budu potpuno zdravi, nikad ne bi ni otišli u vrtić. Virusne infekcije se najbolje prenose dan pre početka simptoma i prvi dan bolesti kada je dete u vrtiću.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa, ti ako imaš kome da ostaviš zdravo dete kod kuće onda ga nemoj ni voditi u vrtić! I samim tim će se rešiti i tvoj problem oko ove potvrde.

Moje dete je svaki radni dan u vrtiću od 7:30-16:30h. Previše za tako malo dete, ali takav je život.

Kažeš da su ti smanjili platu, onda će ti smanjiti i cenu vrtića...jer se i ona određuje na osnovu plate.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa, ti ako imaš kome da ostaviš zdravo dete kod kuće onda ga nemoj ni voditi u vrtić! I samim tim će se rešiti i tvoj problem oko ove potvrde.

Moje dete je svaki radni dan u vrtiću od 7:30-16:30h. Previše za tako malo dete, ali takav je život.

Kažeš da su ti smanjili platu, onda će ti smanjiti i cenu vrtića...jer se i ona određuje na osnovu plate.

Radim u školi. Prepolovili su mi fond časova, pa ne radim svaki dan. Naravno da tražim slobodne časove u drugim školama jer ne mogu da preguram mesec sa pola plate. Trenutno mi je potrebno da mi deca idu u vrtić 2 ili 3 dana, ali se nadam da će se to brzo promeniti.

Nemam kome da ostavim decu na čuvanju ni jedan sat a da ne pričam o celom danu.

Što se tiče regresa, uzima se prosek za prvu polovinu ove godine, kada mi je plata bila 100%. Osim toga, da bi ostvarili popust naša četvoročlana porodica mora da ima najviše 66000dinara ukupan prihod, što je premalo. Muž radi u banci pa i njemu sve što primi ide na račun. Srednja klasa najgore prolazi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav svima!

Zelela bih da se detaljnije informisem o privatnim jaslicama na Novom Beogradu, pa bi mi Vasa pomoc puno znacila. Dete mi ima 16 meseci, zivimo u bloku 61 ...

Imate li preporuke, bazirane na licnom iskustvu? Koje su jaslice najbolje?

Hvala od srca!

Jelena.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Privatni vrtic u Novom Sadu? koji je najbolji? ako neka mama ima neku informaciju, molim da kaze. prilicno je hitno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Privatni vrtic u Novom Sadu? koji je najbolji? ako neka mama ima neku informaciju, molim da kaze. prilicno je hitno

I mene to zanima.

Malo sam se raspitivala. Zapao mi je za oko "Speak up" na Grbavici, mada imaju ispostavu još negde - ne znam tačno gde.

Zabranjeno je da deca donose grickalice u vrtić, sklopili su ugovor sa Vozarom, tako da nabavljaju organsko povrće. Užine su uglavnom voćne i zdrave.

Imaju dnevni i poludnevni boravak. Ne znam puno. Imaš ovde više informacija: http://www.speakup.rs/homesr.html

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo izabrali Puz u Laze Nancica. Vrtic je stvarno dobar. Radno vreme od 7 do 21h.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jel neko ima iskustva sa vrticem Roda u Zemunu? Ovih dana planiram da zovem i odem tamo.

Nasla sam jedan super vrtic ali mi je daleko. Nalaze se kod hale pionir :( . Ali fenomenalni su. Mozes i bebu preko neta da gledas.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jel neko ima iskustva sa vrticem Roda u Zemunu? Ovih dana planiram da zovem i odem tamo.

Nas malac je isao nekoliko meseci u Rodu i mi smo bili prezadovoljni! Stvarno sve pohvale za njih. Na 1 vaspitacicu ide 6 beba, a 2 grupe su zajedno, i vaspitacice su stvarno bas posvecene. Ako zelis neku blizu informaciju, tu sam :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nas malac je isao nekoliko meseci u Rodu i mi smo bili prezadovoljni! Stvarno sve pohvale za njih. Na 1 vaspitacicu ide 6 beba, a 2 grupe su zajedno, i vaspitacice su stvarno bas posvecene. Ako zelis neku blizu informaciju, tu sam :)

Sunshine a koja je cena u Rodi?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sunshine a koja je cena u Rodi?

250e...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.