Privatna obdanista, preporuke, iskustva

odgovora

Objavljeno

ja sam juce nasla na netu i zvala jaslice cvrcak,kucaj u guglu,ali nalaze se na ugrinovackom putu,altina i cena je 150e od 7-17.30,mislim da je to radno vreme,dorucak,uzina,rucak,spavanje,i oni kazu,,dodjite da pogledate,bla,bla,mislim da cu ovih dana otici.

ako neko sazna jos nesto za zemun,jaslice neka javi. zvala sam i rodu tamo je 17000

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja sam juce nasla na netu i zvala jaslice cvrcak,kucaj u guglu,ali nalaze se na ugrinovackom putu,altina i cena je 150e od 7-17.30,mislim da je to radno vreme,dorucak,uzina,rucak,spavanje,i oni kazu,,dodjite da pogledate,bla,bla,mislim da cu ovih dana otici.

ako neko sazna jos nesto za zemun,jaslice neka javi. zvala sam i rodu tamo je 17000

roda 17000??? sta, jaslice? :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam cula da je Roda 150 eura, moja drugarica je zvala. Cula sam i za Zvoncicu. Moja drugarica je isla da vidi Zvoncicu u Batajnici, kaze da nije lose i cena je oko 15.000din. Moracu uskoro da krenem u obilazak. Cekam da muz uzme godisnji odmor, pa da zajedno obidjemo. Malo mi je nezgodnop samoj, nemam kome da ostavim bebca, a nesto u blizini nemamo vrtica, osim drzavnog koji nam je na pet minuta od kuce (ali nas nisu primili :( )

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo, i ja da se upišem

Dakle, za Zemun ne znam pošto živim na Novom Beogradu, ali evo mog iskustva.

Moja majka radi kao vaspitačica u državnom vrtiću, i logično, imam vezu. Moja beba za 7 dana puni 15 meseci, a ja moram na posao. Razmišljala sam da li da upišem bebu u državni, ali mi se nešto ta ideja nije dopala, obzirom da znam situaciju među vaspitačicama. Njihova plata je oko 300 evra, te su prilično demoralisane. A broj dece je veliki, tačnije iznosi do 35 u jednoj sobi. Često se dešavalo da vaspitačice u sred zime otvore prozore kako bi se deca prehladila i dolazila u manjem broju. Neke vaspitačice misle da red u grupi mogu postići samo ako viču na decu, nema dovoljno poklanjanja pažnje svakom ponaosob, i često postoje ljubimci medju decom kojima se najviše bave. Naravno, ne kažem da je tako svuda, ali sudeći po iskustvima moje majke koja mi verno prenosi sliku, ja se nisam usudila da pošaljem dete u državni vrtić u kom bi sigurno upalo.

Našla sam dve bejbisiterke, ali su bile preskupe, pa mi se ni ta ideja nije dopala. Jedna je tražila 500 evra, druga 450.

Zato sam pre mesec dana krenula u potragu za nekim prihvatljivim privatnim vrtićem koji mi je u blizini. Inače, živim u bloku 63. Našla sam dva. Jedan se zove Alf Kids, a drugi Pčelica Maja.

Prvo Alf Kids :)

Dok sam pretraživala po netu, prvo sam na njega naletela. Nisam ni znala za Pčelicu Maju. Okrenula sam broj, i žena koja mi se javila je rekla: ''Halo. Okrenite me za 2 nedelje, sad sam na odmoru.'' Bilo mi je malo neprijatno, ali kako sam mislila da ne postoji ni jedan drugi privatni vrtić u okolini rekla sam u redu. Nakon dve nedelje sam opet pozvala, i ona mi je opet rekla pozovite me za dva dana. Već tad mi se nije dopalo, ali sam i ovog puta rekla ok. Nakon dva dana sam je pozvala, i ona mi je rekla da dodjem u vrtić, i da će mi njena radnica sve objasniti. Otišla sam istog trenutka u vrtić, koji se nalazi 50m od moje zgrade, i uhvatila me je jeza. Mali stan, oko 50m kvadratnih sa dve prostorije koje su bile mračne. Dva stola za ručanje i igru u sred prostorije za igru, kupatilo metar puta metar, i još jedna prostorija za bebe u kojoj su deca istovremeno spavala. Imala sam baš neki grč u stomaku sve vreme. Ta radnica koja se zove Rada nije čak ni vaspitačica nego pomoćnik vaspitačice, i ona je čuvala decu. Postoji još jedna prava vaspitačica kako ju je ona zvala, ali nje nigde nije bilo. Deca su za užinu imala petit beure, i bilo ih je petoro, od 3 do 6 godina. Vrtić radi do pola 6. Jednom nedeljno im dolazi logoped, i profesorka engleskog. Igraju se u parku ispred zgrade u kom se nalazi pesak, par klackalica i ljuljaski.

Pitala sam za cenu i ta Rada mi je rekla da sva deca placaju 150 evra, ali da moram da se dogovorim sa vlasnicom. Vlasnica mi je tražila 155 evra.

Nije da ja tražim neki ekstremno fensi vrtić, ali je sve stvarno bilo ispod mog očekivanja.

Onda sam se vratila kući i krenula opet u pretragu, i našla vrić Pčelicu Maju.

Sledećeg jutra, tj. juče ujutru sam je pozvala i sa druge strane je bio vrlo prijatan glas. Dogovorile smo se da odem odmah da pogledam, i otišla sam sa svekrvom. Vrtić se nalazi preko puta Immocentra, i oduševila sam se kad sam ušla u njega. Veliki je, prostran, posebna prostorija za spavanje, posebna trpezarija, posebna čajna kuhinja, posebna ogromna prostorija za igru, posebno mesto za prezuvanje. Sve je svetlo, prepuno igračaka, lepih boja i prijatno. Bilo je desetoro dece, moja beba je najmladja, i odmah je krenula u istraživanje. Najviše joj se dopao tobogan. Imaju i TV u slučaju da deca požele da gledaju crtane filmove. Vaspitačica se zove Jasmina, ona je pedagog i vlasnica. Pored nje radi još jedna vaspitačica.

Organizovale su se tako da same rade po tri sata, a ostatak vremena (vreme užine, ručka, izlaska napolje itd.) zajedno. Mnogo su prijatne i jedna i druga, i deca su bila vrlo prijateljski nastrojena. Nije bilo agresivnih, nije bilo nikakvih svađa, dreke, vike, što se meni jako dopalo, jer ne podržavam teoriju da je batina iz raja izašla, i smatram da roditelji viču na decu uglavnom zato što su nestrpljivi i imaju probleme. Deca ne moraju da spavaju ukoliko im se ne spava, mada Jasmina kaže da uglavnom svi spavaju kad je vreme za spavanje, jer tako vide jedni od drugih, tako im je zanimljivije, a i izmore se. Ručak im donosi neka agencija koja snabdeva okolne državne škole i vrtiće hranom. Imaju doručak, užinu, ručak i užinu, i sve ukupno košta 150 evra. Igraju se u okolna dva ogromna parka u kojima su svi rekviziti za igru. Redovno dolaze i pedijatar, i zubar, klovnovi i sl. da zabavljaju decu. Beba juče nije htela da krene jer se zaigrala sa dečakom koji je dva meseca stariji od nje, što je meni bilo jako važno.

Beba moja još uvek sisa, i jako je vezana za mene. Kad smo bili u Alpf Kidsu nije htela da se odvoji od mene, a u Pčelici Maji nije htela da mi priđe :)

Da, bila je još jedna žena koja je prebacila dete iz Alfa u Maju.

Da vas ne davim više, odoh da spremim bebu i kreće adaptacija. Prvi utisci su više nego zadovoljavajući, obaveštavam vas kako će sve teći dalje.

Pozdrav. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li neko ima iskustva sa vrticem Carobni svet u Novom Sadu na Detelinari_

Prostor je super, ali me zanima licno iskustvo!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

BabyVu,

koje je radno vreme vrtica Ana na Nbg-u? Nama je problem posao,cesto se zadrzimo posle 16.30 :(:(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

kod nas je privatni vrtic 120 eura

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jel može neko da preporuči privatan vrtić u Novom Sadu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cijena privatnih vrtića u RS iznosi oko 200 eura, što je stvarno mnogo, u državnim 100 eura...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kod nas je državni 25 e :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

BabyVu,

koje je radno vreme vrtica Ana na Nbg-u? Nama je problem posao,cesto se zadrzimo posle 16.30 :(:(

[/quote

Una, izvini sto tek sada odgovaram.

Nisam poptuno sigurna do kada tacno rade. Cini mi se da rade cak do 18, ali definitivno do 17. Ja obicno idem po Vuka oko 16 jer mi to posao dozvoljava, ali znam da ga je moj muz uzimao i oko 17, jer do tada radi.

Najbolje ih zvrcni i idi da vidis kako izgleda vrtic.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Devojke,

da li neko moze da mi preporuci obdaniste na Dedinju, Senjaku ili Topciderskoj zvezdi.

Zivimo blizu Milosevog konaka, za drzavno obdaniste, smo zakasnili, pa bih htela dete da upisem u neko privatno obdaniste...

Ako neko ima iskustvo na ovoj lokaciji...

Munjina mama,

Da li si pronasla neke jaslice koje su ti se svidele na ovoj lokaciji? Nas to ceka iduce godine, pa sam vec pocela da se raspitujem.

pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala BabyVu,

kada budemo resili,kontaktiracu ih,sve zavisi da li ce mi nov posao biti na Nbg-u. :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage mame, šta mislite o promenama u plaćanju u beogradskim vrtićima? Mislim na ono pravilo oko donošenja opravdanja od lekara za period kada dete ne ide u vrtić ako želimo da ne platimo punu cenu. Meni je to strašno. Pozdrav!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

To je tako oduvek bilo...ne znam šta je to sad toliki problem. Naše dete kad god je bilo bolesno cena se umanjivala za te dane koje nije u vrtiću...a uvek je potrebno doneti uverenje od lekara da je dete zdravo, čak i ako je recimo bilo na odmoru.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

To je tako oduvek bilo...ne znam šta je to sad toliki problem. Naše dete kad god je bilo bolesno cena se umanjivala za te dane koje nije u vrtiću...a uvek je potrebno doneti uverenje od lekara da je dete zdravo, čak i ako je recimo bilo na odmoru.

I kod nas u Novom Sadu je isto, po meni je normalno da se donose potvrde da je dete zdravo,

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage mame, šta mislite o promenama u plaćanju u beogradskim vrtićima? Mislim na ono pravilo oko donošenja opravdanja od lekara za period kada dete ne ide u vrtić ako želimo da ne platimo punu cenu. Meni je to strašno. Pozdrav!

A zasto je to strasno ???

Strasno je kada pojedini zaposleni roditelji upisu dete ili jos gore 2 dece u drzavni vrtic, a decu kuci cuvaju baba, deda ili dadilja, ali je bitno da se ima mesto jer ce mozda trebati za par meseci, a onda neko kome je to mesto potrebnije i nema baka servis ne moze da upise svoje dete, nego se ganja sa dr i lekarskim komisijama kako bi uzeo jos koji dan bolovanja, jer nema para za dadilju...

Ne vidim u cemu je tu prorblem, pa i mi veliki moramo da donesemo opravdanje kada odsustvujemo sa posla, jer ne mozes ti tek tako e danas necu da radim, uspavala sam se, pada kisa, imam goste ....Neki red mora da se zna i da se postuje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A zasto je to strasno ???

Strasno je kada pojedini zaposleni roditelji upisu dete ili jos gore 2 dece u drzavni vrtic, a decu kuci cuvaju baba, deda ili dadilja, ali je bitno da se ima mesto jer ce mozda trebati za par meseci, a onda neko kome je to mesto potrebnije i nema baka servis ne moze da upise svoje dete, nego se ganja sa dr i lekarskim komisijama kako bi uzeo jos koji dan bolovanja, jer nema para za dadilju...

Ne vidim u cemu je tu prorblem, pa i mi veliki moramo da donesemo opravdanje kada odsustvujemo sa posla, jer ne mozes ti tek tako e danas necu da radim, uspavala sam se, pada kisa, imam goste ....Neki red mora da se zna i da se postuje.

Bravo Nensi !!! :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sad ponovo čitam Mirin post i kontam.....

njoj je strašno to što se plaća puna cena ako se ne donese potvrda.... nije stvar o potvrdi već o CENI... !!! :D :D :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Logično je da ćeš platiti punu cenu, ako ne doneseš opravdanje što dete nije dolazilo. Mislim, na osnovu čega da smanje cenu?! :blink:

Ja, pretpostavljam da se ona "razbesnela" kada je pročitala naslov-ako vam je dete bolesno, onda manja cena.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa dete kada je bolesno da ne ide u vrtic ako imalo imas zdravog razuma vodices kod dr na pregled,a kad si vec kod dr sta je problem uzeti i potvrdu ???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Licno, u potpunosti podrzavam to. Kad je dete opravdano odsutno, zaista ne treba da placa punu cenu. Naravno, "opravdano odsutno" ne znaci da ga cuva baka kuci :) Ako ga cuva baka, sto se upisao u jaslice.

Ja nemam "baka servis" i zaista mi je neophodno mesto u jaslicama i protivnik sam "cuvanja mesta"....al to je druga tema.

Nego, kad je vec rec o cenama u vrticima, mene zanima period obracuna.

Ono sto platim do 20og za koji je to period?

Takodje, pocetkom septembra sam predala zahtev za regresiranje, i niti mi je stiglo Resenje niti mi je iznos umanjen pa ako neko od vas ima vise iskustva sa tim, da mi malo to sve pojasni :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ako ti cena nije smanjena znači da ti umanjenje nije dozvoljeno, ali ipak otiđi sa tom uplatnicom i traži da provere, ako smatraš da po onoj skali treba da ti umanje. Rok za plaćanje je 20. u mesecu za taj mesec koji piše na uplatnici.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ruskinja, hvala na odgovoru.

Predala sam zahtev za regresiranje na osnovu stambenog kredita i nikakav odgovor mi nije stigao, ni da je prihvacen zahtev ni da je odbijen.

I planirala sam da odem da se raspitam sta je sa tim, al reko' prvo da proverim sa iskusnijima ;) Pomislila sam da slucajno nije praksa da kasne po nekoliko meseci sa tim Resenjima ili obracunima mada znam da u Pravilniku pise da se regresiranje priznaje od narednog meseca.

Sad kad si mi pojasnila period za koji se placa, da li to znaci da ce, ako je dete odsutno krajem meseca, iznos na sledecoj uplatnici biti umanjen?

Npr 20.10 platim za period od 01.10-31.10 i dete mi bude opravdano odsutno od npr 25.10-31.10, da li ce mi iznos za novembar biti umanjen za tih 5,6 dana u oktobru?

Hvala :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da, ako doneseš potvrdu od lekara zašto je odsustvovalo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.