Privatna obdanista, preporuke, iskustva

odgovora

Objavljeno

Devojke,

da li neko moze da mi preporuci obdaniste na Dedinju, Senjaku ili Topciderskoj zvezdi.

Zivimo blizu Milosevog konaka, za drzavno obdaniste, smo zakasnili, pa bih htela dete da upisem u neko privatno obdaniste...

Ako neko ima iskustvo na ovoj lokaciji...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Izvini Munjina mama ali na pogresnom mestu si postavila temu!!!!!!! :angry: Tema se postavlja ovde!!!!! Btw, kako si zakasnila za vrtic kada konkurs jos nije objavljen odnosno jos nije poceo upis dece u vrtice!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Izvini Munjina mama ali na pogresnom mestu si postavila temu!!!!!!! :angry: Tema se postavlja ovde!!!!! Btw, kako si zakasnila za vrtic kada konkurs jos nije objavljen odnosno jos nije poceo upis dece u vrtice!

Izvinjavam se ako sam svojim nesmotrenim postavljanjem teme na pogresno mesto izazvala neke probleme u funkcionisanju foruma! Jos uvek nisam bas vest korisnik istog, ali nadam se da to nije razlog za ljutnju ostalih clanova :)

sto se vrtica tice, volela bih da moje dete krene od proleca, kako bi izbegli sve zimske bolestine, zato i mislim da bi jedino i mogla da je upisem u neki privatni, gde se nadam da su kriterijumi dosta fleksibilniji i nadam se da nece biti prepreke da podje vec sredinom aprila (u drzavnom obdanistu, mislim da nas ne bi ni primili)

al posto nam je ovo prvi upis u obdaniste, rado bih cula i iskustva drugih majki, pogotovo na temu privatnih obdanista, dete ima dve i po godine

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Izvinjavam se ako sam svojim nesmotrenim postavljanjem teme na pogresno mesto izazvala neke probleme u funkcionisanju foruma! Jos uvek nisam bas vest korisnik istog, ali nadam se da to nije razlog za ljutnju ostalih clanova :)

Nema ljutnje, izvini ti ako sam te malo uvredila! Malo sam ponervozila jer gledam u podforumu za epiduralnu pojavljuje se tema za vrtice! :huh: Da bi ti bilo malo lakse, imas opciju ''Pretraga'' koja se nalazi u gornjem desnom uglu. Nju koristis ako trazis nesto sto te interesuje ili ako zelis da postavis novu temu a nisi sigurna da li to vec postoji. :)

sto se vrtica tice, volela bih da moje dete krene od proleca, kako bi izbegli sve zimske bolestine, zato i mislim da bi jedino i mogla da je upisem u neki privatni, gde se nadam da su kriterijumi dosta fleksibilniji i nadam se da nece biti prepreke da podje vec sredinom aprila (u drzavnom obdanistu, mislim da nas ne bi ni primili)

al posto nam je ovo prvi upis u obdaniste, rado bih cula i iskustva drugih majki, pogotovo na temu privatnih obdanista, dete ima dve i po godine

Sto se tice vrtica i izbegavanja bolestina, koliko sam upoznata, svejedno je koje je doba godine jer ce ti dete biti bolesljivo najmanje 6 meseci dok se ne privikne! Kriterijumi za privatni vrtic su sledeci:

1. da mozes da placas (mesecno je izmedju 180 i 250 e)

2. da ti je dete prohodalo

U poslednje vreme vidim da ima dosta vrtica koji rade po Montessori metodi i kod njih je uslov da dete ima najmanje dve godine.

Nadam se da sam ti malo pomogla! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nema ljutnje, izvini ti ako sam te malo uvredila! Malo sam ponervozila jer gledam u podforumu za epiduralnu pojavljuje se tema za vrtice! :huh: Da bi ti bilo malo lakse, imas opciju ''Pretraga'' koja se nalazi u gornjem desnom uglu. Nju koristis ako trazis nesto sto te interesuje ili ako zelis da postavis novu temu a nisi sigurna da li to vec postoji. :)

Sto se tice vrtica i izbegavanja bolestina, koliko sam upoznata, svejedno je koje je doba godine jer ce ti dete biti bolesljivo najmanje 6 meseci dok se ne privikne! Kriterijumi za privatni vrtic su sledeci:

1. da mozes da placas (mesecno je izmedju 180 i 250 e)

2. da ti je dete prohodalo

U poslednje vreme vidim da ima dosta vrtica koji rade po Montessori metodi i kod njih je uslov da dete ima najmanje dve godine.

Nadam se da sam ti malo pomogla! :)

Izvinjenje jos jednom! ne znam kako sam uspela da posaljem ,,vrtic,, u ,,epiduralni deo,, :) stvarno sam amater, priznajem.

hvala na savetima, cula sam za taj montesori program, bacicu pogled da li ima neki u blizini.

1. dete hoda i govori (ne koristi bas aktivno nosu)

2. cena 180 - 250 e mesecno - cvil

A da li mislis da je imunoloski sistem kod dece 3+, bolje razvijen i da ce mozda proces privikavanja na kolektiv biti bezbolniji? moje dete ima dve i po godine i nikad do sad nije bila bolesna, tako da me nekako najvise hvata panika od tih bolestina, a ne znam da li mogu bilo kako da ih ublazim ili izbegnem?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Znam gomilu dece koja su sa tri-cetiri godine krenula u vrtic i svi su bili bolesljivi prvih 6-7 meseci! Pritom su to deca koja su do tada 6 meseci bila na planini a 6 meseci u gradu, pili vitamine, jeli puno voca i povrca, deca koja se nikada nisu zakasljala. Najveci problem je taj sto je dovoljno da samo jednom detetu u vrticu curi nosic i da odmah predje na druge. Vaspitacice ne obracaju puno paznje na to jer deca imaju uverenje da su zdrava a klinci se grle, ljube, medjusobno hrane i eto prenosa klica i bakterija. Tako da, koliko god se trudis da mu ojacas imunitet, ovo je nesto na sta moras da budes spremna!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Znam gomilu dece koja su sa tri-cetiri godine krenula u vrtic i svi su bili bolesljivi prvih 6-7 meseci! Pritom su to deca koja su do tada 6 meseci bila na planini a 6 meseci u gradu, pili vitamine, jeli puno voca i povrca, deca koja se nikada nisu zakasljala. Najveci problem je taj sto je dovoljno da samo jednom detetu u vrticu curi nosic i da odmah predje na druge. Vaspitacice ne obracaju puno paznje na to jer deca imaju uverenje da su zdrava a klinci se grle, ljube, medjusobno hrane i eto prenosa klica i bakterija. Tako da, koliko god se trudis da mu ojacas imunitet, ovo je nesto na sta moras da budes spremna!

ma znas sta, ne bih se ja toliko obazirala na to smrkutanje i kasalj, al bre decu koju ja znam da su krenuli u vrtic jesenas, svi su zavrsili po bolnicama sa nekim teskim bolestinama. pa ne mogu da verujem da tako mora.

ja nisam isla u obdaniste, cuvala me je baka i bilo mi je mnogo stresno da se naviknem na kolektiv kad sam krenula u skoli, zato bih htela da moje dete krene sa socijalizacijom ranije (imamo mi puno malih drugara, al ipak je drugacije druzenje u obdanistu) al kad cujem kakve me bolestine cekaju, vata me panika.

zato nekako panicno i razmisljam o privatnim obdanistima, jer zamisljam da su tamo manje grupe i nadam se nekako bolja zdravstvena kontrola dece koja dolaze.

mada mozda je to na nivou naucne fantastike, nemam pojma :)

jel tvoje dete ide u obdaniste?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne, ne idemo jos u vrtic ali se iskreno nadam da cemo krenutu u septembru! Sto se tice higijene i nekih drugih stvari u privatnim vrticima, sve je isto kao i u drzavnim, mozda u nekima i gore! Ne znam sta da ti kazem?! Pripremi ludajcice za sebe a za dete vitamine i antibiotike! :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne, ne idemo jos u vrtic ali se iskreno nadam da cemo krenutu u septembru! Sto se tice higijene i nekih drugih stvari u privatnim vrticima, sve je isto kao i u drzavnim, mozda u nekima i gore! Ne znam sta da ti kazem?! Pripremi ludajcice za sebe a za dete vitamine i antibiotike! :(

O boze! Javljam ako prezivim :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

da li neko zna kako se krecu cene po privatnim jaslicama u beogradu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

da li neko zna kako se krecu cene po privatnim jaslicama u beogradu

Evangelina, vidim da si odavno postovala pitanje. Evo bar jednog odgovora:)

Mi idemo u Vrtic "Ana" na Novom Beogradu i cena je 200 evra mesecno. Koliko se secam, kada sam gledala, vrtici/jaslice koje bih ozbiljno uzela u obzir (da imaju dovoljan prostor, kvalifikovane vaspitacice i sl.) su bili otprilike toliko, cak i do 250 evra.

I da napomenem, nakon skoro 2 meseca u njihovim jaslicama, prezadovoljni smo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evangelina, vidim da si odavno postovala pitanje. Evo bar jednog odgovora:)

Mi idemo u Vrtic "Ana" na Novom Beogradu i cena je 200 evra mesecno. Koliko se secam, kada sam gledala, vrtici/jaslice koje bih ozbiljno uzela u obzir (da imaju dovoljan prostor, kvalifikovane vaspitacice i sl.) su bili otprilike toliko, cak i do 250 evra.

I da napomenem, nakon skoro 2 meseca u njihovim jaslicama, prezadovoljni smo.

BabyVu, mi smo veoma zainteresovani za ovaj vrtic, planiramo da krenemo krajem godine u jaslenu grupu (Ogi sad ima 15 meseci). Molim te ako mozes da napises par reci o tome koliko vaspitacice rade sa decom, kakve su im dnevne aktivnosti, hrana i sl.

Mi smo bili jednom u kratkom obilasku ovog vrtica i u odnosu na ono sto smo videli u ostalim privatnim vrticima na Novom Beogradu deluju mnogo ozbiljnije.

Hvala i pozdrav!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

BabyVu, mi smo veoma zainteresovani za ovaj vrtic, planiramo da krenemo krajem godine u jaslenu grupu (Ogi sad ima 15 meseci). Molim te ako mozes da napises par reci o tome koliko vaspitacice rade sa decom, kakve su im dnevne aktivnosti, hrana i sl.

Mi smo bili jednom u kratkom obilasku ovog vrtica i u odnosu na ono sto smo videli u ostalim privatnim vrticima na Novom Beogradu deluju mnogo ozbiljnije.

Hvala i pozdrav!

Super. Ako krenete, druzicemo se:) Vule ima 14 meseci i u Anu ide vec 2 meseca.

Prostor ste vec videli i pretpostavljam da vam se to dopada.

U jaslicama trenutno ima 8 beba i cuvaju ih dve vaspitacije - Milica i Natasa. Obe su divne i Vule ih je bas zavoleo.

Ono sto je najvaznije, deca su uvek cista, suva, sita i vesela. To se vidi na njemu kada ga ostavljamo ujutru i dolazimo po njega popodne.

Imaju 4 obroka - u 9 je dorucak, u pola 11 vocna uzina, oko pola 12 rucak i u 3 slatka uzina. Svaki dan imaju nesto drugo za jelo, a svake nedelje se pravi nedeljni raspored obroka. Hranu kuvaju u jednom od svojih vrtica (cini mi se onom na Dedinju, jer imaju 4 vrtica u celom gradu) i dovoze u druge vrtice. U vrticu imaju i jednu zenu koja je neka vrsta "domacice", ona im servira hranu, ali i pomaze u cuvanju....kao i sve druge vaspitacice. Imaju jos dve grupe, sa starijom decom i za svaku, cini mi se, po 2 vaspitacice....

Stalno imaju neke aktivnosti, osim igranja, pevanja i sl. u jaslicama sa njima crtaju i prave raznorazne kolaze... Svako dete ima svoju svesku u koju upisuju kako napreduje, lepe fotografije, njegove crteze i sl.

Redovno im dolazi pedijatar, a s vremena na vreme i drugi lekari...npr. proslog meseca je bio fizijatar.

Za stariju decu organizuju i posete i priredbe, pa tu nekad budu i "jaslenci" ako zele. Skoro im je bio klovn, kojim se Vuk potpuno odusevio.

Adaptacija traje nedelju dana...Prvi dan je tamo 1 sat (sa jednim od roditelja), pa se to produzava za pola sata/sat (koliko beba moze ili zeli) da bi do kraja nedelje ostao do rucka, a od sledeceg ponedeljka ostaje i na spavanju.

Da ne smaram previse, ti pisi ako te jos nesto konkretno zanima. Uglavnom, mozes da vidis da smo mi bas zadovoljni:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Super. Ako krenete, druzicemo se:) Vule ima 14 meseci i u Anu ide vec 2 meseca.

Prostor ste vec videli i pretpostavljam da vam se to dopada.

U jaslicama trenutno ima 8 beba i cuvaju ih dve vaspitacije - Milica i Natasa. Obe su divne i Vule ih je bas zavoleo.

Ono sto je najvaznije, deca su uvek cista, suva, sita i vesela. To se vidi na njemu kada ga ostavljamo ujutru i dolazimo po njega popodne.

Imaju 4 obroka - u 9 je dorucak, u pola 11 vocna uzina, oko pola 12 rucak i u 3 slatka uzina. Svaki dan imaju nesto drugo za jelo, a svake nedelje se pravi nedeljni raspored obroka. Hranu kuvaju u jednom od svojih vrtica (cini mi se onom na Dedinju, jer imaju 4 vrtica u celom gradu) i dovoze u druge vrtice. U vrticu imaju i jednu zenu koja je neka vrsta "domacice", ona im servira hranu, ali i pomaze u cuvanju....kao i sve druge vaspitacice. Imaju jos dve grupe, sa starijom decom i za svaku, cini mi se, po 2 vaspitacice....

Stalno imaju neke aktivnosti, osim igranja, pevanja i sl. u jaslicama sa njima crtaju i prave raznorazne kolaze... Svako dete ima svoju svesku u koju upisuju kako napreduje, lepe fotografije, njegove crteze i sl.

Redovno im dolazi pedijatar, a s vremena na vreme i drugi lekari...npr. proslog meseca je bio fizijatar.

Za stariju decu organizuju i posete i priredbe, pa tu nekad budu i "jaslenci" ako zele. Skoro im je bio klovn, kojim se Vuk potpuno odusevio.

Adaptacija traje nedelju dana...Prvi dan je tamo 1 sat (sa jednim od roditelja), pa se to produzava za pola sata/sat (koliko beba moze ili zeli) da bi do kraja nedelje ostao do rucka, a od sledeceg ponedeljka ostaje i na spavanju.

Da ne smaram previse, ti pisi ako te jos nesto konkretno zanima. Uglavnom, mozes da vidis da smo mi bas zadovoljni:)

Hvala ti puno na iscrpnom odgovoru! Upravo me je zanimalo sve to sto si napisala :)

Bas mi je drago da to sve tako lepo funkcionise posto sam bas bila razocarana onim sto smo videli u ostalim privatnim vrticima, tako da sam gotovo sigurna da cemo se druziti :)

Pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja sam zainteresovana za te jaslice , mada mi beba trenutno ima 10 meseci planiram da ga dam sa 15, najkasnije 18.

Molim vas recite mi koliko dece ima u jaslenoj grupi i sta mislite koliko ranije treba da idem na razgovor da bih obezbedila mesto, da ne cekam eventualno zadnji minut pa da mi kazu da nema mesta ili to bas ne ide tako? Malo mi bzvz da se sad sve dogovorim a onda se pojavim za 6 meseci .Hvala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kada sam ja bila u obilasku vrtica bilo je samo 5 beba u jaslenoj grupi i mogli smo da se prikljucimo odmah. Pretpostavljam da oni imaju neki odredjen broj koji primaju pa to zavisi od trenutne situacije.

U svakom slucaju najbolje bi bilo pitati u vrticu, mi se nismo najavljivali za obilazak i bili su izuzetno ljubazni. Ako nesto saznam javicu, a javi i ti molim te ako dodjes do neke informacije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala puno. Ja sam ih do sada samo zvala telefonom, bili su vrlo ljubazni i predusretljivi za razliku od vrtica Lala i Lili na Bezanijskoj kosi koji nam je takodje bio u konkurenciji medjutim prilicno su neljubazni , ne daju nikakve cak ni osnovne info telefonom , imaju liste cekanja za obilazak i slicne nebuloze. Stekla sam utisak da su ovi vrlo prijatni.

Sve informacije koje mi je dala su iste kao sto je vec ova mama napisala , jedino su mi rekli da oni nacelno mogu da ga prime sa 10 meseci ali ne bi savetovali jer je jos jako mali, tako da cu 6 meseci angazovati dadilju jer samo tada mogu da dobijem odmor za privikavanje. Ukoliko se odlucim da podjem do njih javicu neki jos utisak, iskreno najvise me brine to privikavanje jer mi je zaista zelja da ga postedim traume koliko god je to moguce. Takodje, volela bih da mi neko kome dete vec ide kaze kakva su njihova iskustva sa razboljevanjem, naravno znam da je sve to individualno ali cisto da shvatim sta me ceka pa ako treba da obzbedim neku rezervnu varijantu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

drage mame,

kao sto sam ranije pisala, mj sin (vuk, ima 15 meseci) ide u vrtic ana na novom beogradu. slobodno se najavite za obilazak i ako ste zainteresovani, oni ce zapisati vas kontakt i kada zelite da beba krene u jaslice, pa ce vas kontaktirati.

mi smo prvi put isli da vidimo vrtic kada je vuk imao 10-ak meseci. tada su mi preporucili da krene sa godinu dana pa smo tako i uradili.

mislim da sada ima 8 beba u jaslicama, ali nisam sigurna koliki im je maksimum. imaju 2 vaspitacice u jaslicama, pa pretpostavljam da mogu da prime i npr. 10.

sto se razboljevanja tice, vuk se za ova 3 meseca razboleo samo jednom. to je bio neki virus, kasljao je, ali nije imao temperaturu. proslog meseca su gotovo svi izostali iz jaslica jer se pojavio neki novi viruscic, ali on se nije razboleo.

mislim da je to sa jaslicama i razboljevanjem malo preterano i da beba vec sa godinu dana ima nekakav imunitet. nisam sigurna ni da mu mi ne bi preneli neki virus koji pokupimo na poslu. sve je individualno...

Inace, njima u jaslice redovno dolazi pedijatar da ih pregleda, a s vremena na vreme dolazi i fizijatar i logoped (za stariju decu).

sutra imamo priredbu "za kraj programske godine". svi vrtici "ana" zajedno:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jel zna neko neki privatan vrtic na Cukarici osim stankom Bajke?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li neko zna nešto o jaslilcama Zvončica u Zemunu?b Oni su se ranije nalazili u 22.oktobra, a sad su se preselili u Zmaj Jovinu. Ako nešto znate PLEAS HELP!

YelenaC evo ti link na spisak privatnih vrtića u BG, možda nađeš neki koji ti odgovara:

http://www.roditeljportal.com/adresar.aspx?cat=2

Ja sam kopirala adresu po adresu na http://www.planplus.rs/ i gledala gde se nalaze.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala Ivana!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Molim Vas za pomoc!!!

Od iduce nedelje treba da se vratim na posao ali tek od septembra moj sin moze da ide u jaslice.Treba mi prelazno resenje tj.privatni vrtic.

Ja sam inace iz Sapca pa ako neko zna bilo sta o privatnim vrticima u ovom gradu naka se javi.

Hvala Vam unapred :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage mame,

da li mozete da mi preporucite privatne jaslice u Zemunu. Imamo jos vremena do polaska, ali cisto da se raspitam na vreme. Bebac puni godinu dana 28.01., ali ja treba da pocnem da radim 01.01., pa sam mislila da ga upisem mesec, dva ranije cisto da se privikne. Posto i muz i ja radimo do 5, a i duze, nemamo babe i dede za cuvanje, treba nam neki dobar vrtic, jer ce, na zalost, tamo biti vise nego sa nama :( .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

za zemun neznam ja sam ovih dana gledala za mojih dvoje posto nismo primljeni u drzavni vrtic, cene su sve preko 200evrica, a retko koji ima jaslenu grupu tj za decu od god dana.

Moji imaju 2.5god i 10mes, to mi je bio veliki problem, jer bih ih dala zajedno u isti vrtic. Ali kazem ti retko koji prima tako malene. Moj savet ti je da se naoruzas strpljenjemi vremenom, i krenes na razgovore, jako su sturi u davanju info preko telefona.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja bih ti samo predložila da iskoristiš vreme sada dok ne radiš da obiđeš jaslice za koje si zainteresovana i to u radno vreme, nikako posle 16h. Mislim da je to najbolji način da izvidiš sitvaciju na terenu, da te ne zavlače. Takođe sastavi unapred kod kuće listu pitanja koja te interesuju.

Mi smo se isto razmišljali da pošaljemo ćerku u privatne jasle, ali smo imali problem jer radimo od 7:30 i morali bismo da je ostavljamo u 7h, a većina privatnih jaslica ne prima decu tako rano. Te jedne koje su otvorene od 7 nam se nisu svidele i na kraju smo se odlučili za državni vrtić koji je 5km udaljen od našeg stana. Moram li da kažem da nam nije ni usput kad idemo na posao? Ali mislimo da će našoj devojčici tamo biti lepše, pa ćemo nekako izdržati to vodanje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.