Privatna obdanista, preporuke, iskustva

odgovora

Objavljeno

Meni iskreno i naziv i sajt...i onaj LINK sa lijeve strane: molitva, i oni anđeli gore...sam objekat...jezivo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cijena privatnih vrtića u RS iznosi oko 200 eura, što je stvarno mnogo, u državnim 100 eura...

U Filipa,pa to je stvarno mnogo,to je necija plata,strasno!Kod nas je 150-200km u privatnim,a drzavni oko 120-150km!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nevjerovatno koja razlika...

Uglavnom državni je sada oko 170 KM. A privatni su oko 400 KM...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U Filipa,pa to je stvarno mnogo,to je necija plata,strasno!Kod nas je 150-200km u privatnim,a drzavni oko 120-150km!

hm... a meni rekoše da je oko 300km u Bn privatni vrtić! Jedino ako nije neki "fensi" kao ovaj sa linka zvončice iz NS!

Tigrice, da li možda znaš kakva je procedura za alergičnu decu, da li sme da se donosi hrana u vrtić?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hm... a meni rekoše da je oko 300km u Bn privatni vrtić! Jedino ako nije neki "fensi" kao ovaj sa linka zvončice iz NS!

Tigrice, da li možda znaš kakva je procedura za alergičnu decu, da li sme da se donosi hrana u vrtić?

Moja prijateljica vodi sina u privatni vrtic i znam da placa 170km,s tim sto ima i engleski da uci,pa kao to je dodatno,a mislim da i hrana moze,ali opet treba provjeriti!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav svima.

Nadam se da ćete mi pomoći.

Naime, imam dva sina od 2,5 i 4,5 godina. Do sad su išli u privatni vrtić i veoma sam zadovoljna. Problem je naravno novac.

Vrtić vodi psiholog i pedagog, veoma je posvećena djeci i oni vole da idu u vrtić. Rijetko su bolesni, lijepo se igraju i uče kroz igru. Vaspitač im se obraća na engleskom jeziku, sami rade pretstave i pjesmice na engleskom, imaju i korektivne vjezbe ujutro. Vode ih u muzeje, pozorišta, na izlete - to se doplaćuje.

Cijene je, koliko sam informisana sasvim prosječna za privatne vrtiće - 250evra, ali je za nas sad to mnogo.

Već neko vrijeme razmišljamo o prebacivanju u državni, te vas molim da mi kažete koliko plaćate, šta je obuhvaćeno cijenom, koja dokumenta treba priložiti i sve što mislite da mi je potrebno.

Ustvari, ne znam da li ima smisla prebacivati djecu u državni vrtić, ako svakako ne možemo dobite umanjenje osnovne cijene.

Hvala mnogo

Voljela bi da čujem veša mišljenja

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Fidelicia...sve to zavisi od regiona u kom stanuješ...

Npr. kod nas(Republika Srpska), državni vrtić je 150 KM po djetetu(ukoliko je dvoje djece u pitanju)...Ukoliko je samo jedno onda je 180 KM. Nisi navela, da li je 250 EURA za oboje ili samo jedno?

Moje mišljenje je da su oni već veliki te da bi se sasvim ok prilagodili u državnom vrtiću, a ušteda bi ti bila bar cca 100 EURA na mjesečnom nivou što bi mogla negdje drugdje iskoristiti. Vremena su stvarno krizna...treba dobro razmisliti...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Živimo u Beogradu.

Cijena vrtića je 250 evra za jedno dijete, a za drugo imamo popust, ipak ukupno nas košta 440 evra :((((

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

jedno pitanje, ako u mesec dana npr. dva dana dete ne ode u vrtić i ne doneseš opravdanje od dr, naplatiće se kao da je išao?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Puno definitivno, ja bih se bez razmišljanja odlučila na državni. 440 eura :blink: Pa to nečije dvije plate...nisu normalni.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ima tema Cene beogradskih vrtića gde se pisalo o cenama izmedju ostalog.

Puna cena je 8,700 din a za drugo dete ima popust i mislim da je 20%

Većina državnih vrtića ima i svoje sajtove pa možeš da pogledaš, čak možeš i mail sa pitanjima da im pošalješ.

Novi Beograd

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi za dvoje dece placamo oko 8.000 sa nekim manjim umanjenjem, a za drugo dete jeste popust 20%. U svakom slucaju mi smo prezadovoljni, deca srecna, pogotovo sto mladji sin ima 1,5god. Paze ih, maze ih, super im je.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja sam se odlucila za privatne jaslice jer su mnogo bolji uslovi nego u drzavnim. U drzavnom vrticu je 12 beba na jednu vaspitacicu a u privatnom 6 , cena u drzavnom je 8700 jer mi placamo punu cenu a rade do 17h sto je namam jako rano jer oboje radimo do tad, a jos sam cula da te grde ako ti dete ostaje tako kasno , kao ne brines o detetu i slicno..dok ovaj privatni radi od 07-19 i radi i vikendom a cena je 220 sa 5 obroka i raznim izletima...ne znam mislim da je za male bebe , ukoliko to mozete sebi da priustite , uvek bolje da idu privatno , a posle 3g nece im nista faliti ni u drzavnom vrticu, tada su dovoljno zreli da kazu kaki mi se, piski mi se, gladan sam

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav svima ovde! Da li neko odavde ima skustva sa privatnim jaslicama u Novom Sadu,kvalitetu brige o bebcu,uslovima u kojima se radi isl. Ako ima,bio bih veoma zahvalan!

Mladi tata :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nasa Olivera je isla u Puz. Bili smo jako zadovoljni. Sad je velika,a a i mi smo se preselili, pa ide u vrtic u blizini zgrade, drzavni. I tamo joj je skroz ok. Ali, ja se sve nesto nadam da cu kad pocnem od septembra da radim, moci opet u Puz da je dam.

Mi smo tamo bili zadovoljni i njihovim radom s decom i hranom i svim sto se moze zamisliti.

Cena nije mala, oko 170 evra mesecno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Član tacili je napisala temu sa naslovom "Preporuka za privatni vrtic u Novom Sadu"

----------------------------------------------------------------------

Molimo Vas da nam pomognete, biramo vrtic za stariju curicu (3 god. puni na jesen).

Svaka sugestija i iskustvo nam je dobro doslo!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li mi neko moze pomoci,molim vas?Od septembra krecemo u jaslice Kraljice Marije u ul. Milosa Pocerca,pa me zanima kakva su vas iskustva sa tim jaslicama i imate li kakav savet.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam trenuto u potrazi za vrtice, i nadam se da cu naci nesto dobro ;) i meni bi odgovarale preporuke

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam trenuto u potrazi za vrtice, i nadam se da cu naci nesto dobro ;) i meni bi odgovarale preporuke

Oboje dece moje sestre su isli u "Mastolend" u Radnickoj ... Jako su lepo radili sa njima i deca su bas uzivala tamo ... Osoblje je pre-pre-pre-pre prijatno i uvek na usluzi ... cesto sam isla po njih u skolicu , iako su zavrsili pre 5 i 10 godina oboje sa skolicom , vaspitacice i dan danas kad ih sretnem pitaju za njih i rasplacu se kad im pokazem slike ...

http://www.mastolend.com/

_________________________

I have added cool emoticons to this message.

To see them go to http://x.exps.me?965cafdd2a5677a3e2731332034f51a2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja sam bila u Maštolendu da se raspitujem i stvarno su delovali najkorektnije od svih koje sam zvala. Meni međutim nije odgovarala njihova ishrana, kao i to što nisu imali poludnevni boravak u ponudi već: boravak sa ručkom i boravak bez ručka. Takođe, nisu baš jeftini. 160eu bez ručka i 200eu sa ručkom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Naspram nekih sto sam ja gledala to je puno para, ja sam se sad zainteresovala za Kockicu u Futogu i deluju mi kao dosta dobri, i cena je za celodnevni boravak 8000, medjutim to mi je zasad malo daleko ipak bi da mi bude malo blize posto tek sad krece, mi radimo i zivimo na Detelinari pa bi volela i da mi vrtic bude malo blize.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ima jos jedna jako dobra skolica , sad me ubite ja ne mogu da se setim kako se zove , drugaricina malena je isla tamo i super su ... ,mada su i oni skupi ... to je englesko zabaviste na bulevaru Cara Lazara , posle Limanske pijace , udje se u neki blok ... ako neko zna kako se zove ... sad me izjeda sa vrha jezika :P

_________________________

I have added cool emoticons to this message.

To see them go to http://x.exps.me?965cafdd2a5677a3e2731332034f51a2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ima jos jedna jako dobra skolica , sad me ubite ja ne mogu da se setim kako se zove , drugaricina malena je isla tamo i super su ... ,mada su i oni skupi ... to je englesko zabaviste na bulevaru Cara Lazara , posle Limanske pijace , udje se u neki blok ... ako neko zna kako se zove ... sad me izjeda sa vrha jezika :P

I njih sam zvala. U pitanju je Speak Up vrtić. Jeftiniji su od Maštolenda, ali imaju malo drugačiji program. Oni imaju i poludnevni boravak.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I njih sam zvala. U pitanju je Speak Up vrtić. Jeftiniji su od Maštolenda, ali imaju malo drugačiji program. Oni imaju i poludnevni boravak.

Jesi li ti nasla vrtic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I njih sam zvala. U pitanju je Speak Up vrtić. Jeftiniji su od Maštolenda, ali imaju malo drugačiji program. Oni imaju i poludnevni boravak.

Jeste Speak Up :) uf pojelo me ...

_________________________

I have added cool emoticons to this message.

To see them go to http://x.exps.me?965cafdd2a5677a3e2731332034f51a2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.