Vagina posle porodjaja

odgovora

Objavljeno

Uh ja sam bas zbunjena...Taman sam se odlucila za prirodni porodjaj,kad ono cvrc.Sve zene,kao da su se dogovarale,kazu da unutra nikada ne moze da bude ista,da je sira i da je sex bio bolji pre porodjaja :( Precrkla sam...Zamislite los sex do kraja zivota :/ Mada su vasa iskustva ohrabrujuca :)

izvinjavam se sto te citiram, hoces li koristiti epidural ili ides bez ikakvih anestezija?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da vam ja kazem moje iskustvo,jer se ja redovno gledam dole :D a poradjala sam se 2x. Posle prvog porodjaja vagina nikako nije ista,barem u mom slucaju,meni su cak radili i epiziotomiju u prvom porodjaju,dok sam se u drugoj malo pocepala. Mm kaze da je malo sira sto i ja potvrdjujem jer se lepo vidi na ogledalcetu,ali to ne smeta sex-u uopste,cak sta vise sad nam je mnogo lepse,opustenija sam,manje boli kad ulazi da sad ne zalazim u detalje hehehe Ali samo se posle prvog porodjaja malo izmeni,posle toga nista. Takodje je to dobro jer kad se poradjas svaki sl.put beba lakse izadje jer se koza samim tim i lakse rasteze :D

SuperStar, wonderwoman i nasha volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

izvinjavam se sto te citiram, hoces li koristiti epidural ili ides bez ikakvih anestezija?

Ja bih epidural ako se ne iskomplikuje nesto :D Ipak nisam toliko hrabra :D Kako ces ti?

wonderwoman voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Poslije prvog porodjaja dr je malo vise uhvatila nego sto treba pa je bila uza i bolna, e onda na drugom porodjaju cika doktor popravio i sad je k'o nova. :D

wonderwoman i M@r@ volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Aj sad, ja imam skroz drugaciji "problem" :D

Porodila sam se carskim, jeste porodjaj krenuo prirodno, ali je samo krenuo- pukao vodenjak, otvarala se jedva malo celu noc i sutradan mi uradili moj planirani carski. :) E sad, ja imam utisak da se dole nesto uz**balo u smislu kao da mi se u jednom delu nesto izmestilo i sad je tu uze. :D I muz mi kaze da je uze, a i mene boli prvih minut, 2.

Ima li neko iskustva s tim? :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja bih epidural ako se ne iskomplikuje nesto :D Ipak nisam toliko hrabra :D Kako ces ti?

ja jos uvek mozgam, ali mislim da cu se usuditi da probam bez lekica :unsure: i nadam se da nece biti komplikacija.... usudicu se zato sto sam dozivela kiretazhu bez anestezije jednom prilikom, pa ako sam to prezivela pretpostavljam da je ovo lakse u tom smislu da cu drzati rezultat trpljenja bola... :rolleyes: al ijos se dvoumim...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Aj sad, ja imam skroz drugaciji "problem" :D

Porodila sam se carskim, jeste porodjaj krenuo prirodno, ali je samo krenuo- pukao vodenjak, otvarala se jedva malo celu noc i sutradan mi uradili moj planirani carski. :) E sad, ja imam utisak da se dole nesto uz**balo u smislu kao da mi se u jednom delu nesto izmestilo i sad je tu uze. :D I muz mi kaze da je uze, a i mene boli prvih minut, 2.

Ima li neko iskustva s tim? :D

a jesi li pitala docu u vezi sa tim?! nisam sigurna, ali mislim da se kod carskog sece samo materica, ne?! mozda su kad su te usivali negde "pritegli" gde nije trebalo :huh:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

a jesi li pitala docu u vezi sa tim?! nisam sigurna, ali mislim da se kod carskog sece samo materica, ne?! mozda su kad su te usivali negde "pritegli" gde nije trebalo :huh:

Dr mi je rekao da ce biti bolno prvih neko vreme i da moguce da mi nece biti do sexa sve dok dojim, kad ono medjutim.. :D

Kad me je progledao rekao je da je sve u najboljem redu, pa sam mislila da mozda to tako mora :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A ovi muskarci sto se zale po drugim forumima imaju problem sa svojom velicinom,a ne sa nasom :D

Nemam vise lajkova... :D

Aj sad, ja imam skroz drugaciji "problem" :D

Porodila sam se carskim, jeste porodjaj krenuo prirodno, ali je samo krenuo- pukao vodenjak, otvarala se jedva malo celu noc i sutradan mi uradili moj planirani carski. :) E sad, ja imam utisak da se dole nesto uz**balo u smislu kao da mi se u jednom delu nesto izmestilo i sad je tu uze. :D I muz mi kaze da je uze, a i mene boli prvih minut, 2.

Ima li neko iskustva s tim? :D

Isti slucaj... tj mm ima neki trip da je malo uze, posle porodjaja (posle 12nedelja) prvi put je bilo da prostite kao da te opet gubim nevinost :blink: isto posle cr.

Al' da je lepse, bolje, kvalitetnije, to jeste sto posto. :rolleyes:

Dzo voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dr mi je rekao da ce biti bolno prvih neko vreme i da moguce da mi nece biti do sexa sve dok dojim, kad ono medjutim.. :D

Kad me je progledao rekao je da je sve u najboljem redu, pa sam mislila da mozda to tako mora :)

pa onda verovatno treba jos vremena da prodje :) ali ako je problem samo na pocetku sexa, sigurno da misicima treba vremena da se vrate "na staro" :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dr mi je rekao da ce biti bolno prvih neko vreme i da moguce da mi nece biti do sexa sve dok dojim, kad ono medjutim.. :D

Kad me je progledao rekao je da je sve u najboljem redu, pa sam mislila da mozda to tako mora :)

Ahahha pokida se...Jel si pisala ti negde tvoje iskustvo sa porodjaja?Da malo prostidiram carski iz prve ruke :)

Veverice,a ti?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

SuperStar jesam, tema Sve o carskom rezu a imas i u Temi Porodiliste Sabac, pa ne znam gde sam sta pisala iskreno! :D

Ovako na brzaka cu ti reci- nista tragicno, mislim da je mnogo teze zenama koje se prorodno poradjaju- osim onim srecnicama kojima za 15 minuta "izleti" dete :)

SuperStar voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ahahha pokida se...Jel si pisala ti negde tvoje iskustvo sa porodjaja?Da malo prostidiram carski iz prve ruke :)

Veverice,a ti?

Pisala sam ovde , ovde i na jos par mesta u toj temi... :rolleyes:

Blago receno prosla sam katastrofalno :wacko:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa ne seku se valjda zidovi vagine? :blink: Zar ne secnu oni samo malo kozu? Tako nam je dr u skolici objasnio...

Na ovu temu nemam ništa pametno da kažem, mislim sex kao sex - meni isti, a i mužu. A ovo ''sečenje unutra'', niko ne seče unutra (barem ne da ja znam) - dakle seče se ona kožica između gospoje i anusa, a može da se desi da iznutra ispucaš. Npr ja sam naporođaju i sečena (epiziotomija) i ispucala iznutra. Ušivali su me sto godina, mislila sam da ću opet biti nevina.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Logicno je da se prosiri posle porodjaja,ali uz Kegelove vezbe vraca se u normalu.Ali,da li ce se u potpunosti vratiti,to je vec individualno. Meni je s*x mnogo bolji posle porodjaja (mislim na to lakse podnosim hmmm size).Kvalitet,naravno,nema veze sa porodjajem. :)

Takodje :rolleyes: ali neuporedivo bolji. "Nesto" se tu "desilo" :lol:

SuperStar voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ušivali su me sto godina, mislila sam da ću opet biti nevina.

:lol: :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Na ovu temu nemam ništa pametno da kažem, mislim sex kao sex - meni isti, a i mužu. A ovo ''sečenje unutra'', niko ne seče unutra (barem ne da ja znam) - dakle seče se ona kožica između gospoje i anusa, a može da se desi da iznutra ispucaš. Npr ja sam naporođaju i sečena (epiziotomija) i ispucala iznutra. Ušivali su me sto godina, mislila sam da ću opet biti nevina.

:lol: :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Trto je l' mi dozvoljavas da ovaj deo sa usivanjem ubacim u izjave za ponoviti? :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj, moram ovde da ispalim jedan off: što ja nešto mrzim tu reč 'nevina', uvek mi je zvučala nepotrebno emotivno obojena.

Miva i paper_moon volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@ Veverica - imaš my permission :D

@ Tangerine - ako ti ja spadam pod emotivce...e ondaK hahaha - evo mislila sam da ću opet biti devica :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hahahahhaha lude ste :D trto ala si objasnila, svaka cast :D hahahhaha

blesava voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@ Veverica - imaš my permission :D

@ Tangerine - ako ti ja spadam pod emotivce...e ondaK hahaha - evo mislila sam da ću opet biti devica :P

:lol: :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A na kraju krajeva zene drage, onaj ko bi vam prigovorio sto vam je gospodZa malo sira nakon sto je vase telo proslo kroz tolike promene i donelo na svet novi zivot, i nije mi neki prekrasan muz, bar ja to tako gledam ;) Svako iole normalan zna da se sa dolaskom deteta menja sve i nije vise isto nista, gospodZa je tu najmanji problem :D Mislim menja se u pozitivnom smislu naravno, ali ne moze i ne treba biti isto kao pre, trebali bi da se volite samo vise :wub: Tako da uzivajte i ne opterecujte se tim stvarima ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@ Veverica - imaš my permission :D

@ Tangerine - ako ti ja spadam pod emotivce...e ondaK hahaha - evo mislila sam da ću opet biti devica :P

Moze i to ako se plati :P A ti si dobila za dzabe :P:D

wonderwoman voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@ Tangerine - ako ti ja spadam pod emotivce...e ondaK hahaha - evo mislila sam da ću opet biti devica :P

Nisam ja to na tvoj račun, nego: ako je ona koja nije imala odnose 'nevina', šta smo mi? Krive? :D

MasaPetar, Dzo, SuperStar i 2 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.