Vagina posle porodjaja

odgovora

Objavljeno

Drage dame,zanima me da li se vagina posle porodjaja vraca u prvobitni oblik?Mame i bake,koje sam pitala,kazu da ostaje sira,pa me zanima i vase iskustvo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja drugarica se skoro porodila (relativno skoro-pre 10 meseci) i kaze da se na porodjaju pocepala na sve strane ali da su je zasili kao devojcicu. To je spolja, a za unutrasnje stanje vagine se ne zali, pa kontam da nema vecih tj vidljivijih promena. Ne znam da li to zavisi i od godina porodilje... :rolleyes:

SuperStar voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage dame,zanima me da li se vagina posle porodjaja vraca u prvobitni oblik?Mame i bake,koje sam pitala,kazu da ostaje sira,pa me zanima i vase iskustvo...

moja nije nista sira :D :D :D

SuperStar i dunjasuki volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

moja nije nista sira :D :D :D

:D:lol: Izgleda da ne vazi izreka: "kud decija glava prodje, k...u vise nema radosti" jeeeeeeeeee :D:lol::ph34r:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

bas skoro psicala sa sestrom i zaovom na tu temu, obe sveze mame, i sestra kaze da joj je cak malo uza a zaova kaze da je isto kao pre... verovatno kako kod koga... videcemo :)

SuperStar i Fox volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vraca se u prvobitan oblik kao na pocetku sto je bila,naravno ne odmah. Tu bitnu ulogu igra dojenje, jer se materica brze vraca na mesto. :rolleyes:

SuperStar i wonderwoman volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uh ja sam bas zbunjena...Taman sam se odlucila za prirodni porodjaj,kad ono cvrc.Sve zene,kao da su se dogovarale,kazu da unutra nikada ne moze da bude ista,da je sira i da je sex bio bolji pre porodjaja :( Precrkla sam...Zamislite los sex do kraja zivota :/ Mada su vasa iskustva ohrabrujuca :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vagina je jako elasticna i trebalo bi da se vrati u prvobitan polozaj. Ne verujem u tu pricu o losem seksu zato sto kvalitet seksa ne zavisi od zapremine vagine.

.Naja., Trta, MimaS i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je seks ne bolji nego daleeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeko bolji sada nego pre porodjaja :) Najbolji mi je bio posle prvog porodjaja :rolleyes: Ne znam kakvog je oblika gospodja :lol: ali nesto se time ni ne bavim sve dok radi posao :D

Sackili, nasha, milena026 i 6 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Znam da je mnogo elasticna ali mozda i ne toliko cim mora da se secne? Mozda pomazu vezbice?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Znam da je mnogo elasticna ali mozda i ne toliko cim mora da se secne? Mozda pomazu vezbice?

Pa ne seku se valjda zidovi vagine? :blink: Zar ne secnu oni samo malo kozu? Tako nam je dr u skolici objasnio...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je seks ne bolji nego daleeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeko bolji sada nego pre porodjaja :) Najbolji mi je bio posle prvog porodjaja :rolleyes: Ne znam kakvog je oblika gospodja :lol: ali nesto se time ni ne bavim sve dok radi posao :D

To bre macko :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa ne seku se valjda zidovi vagine? :blink: Zar ne secnu oni samo malo kozu? Tako nam je dr u skolici objasnio...

Ne znam,valjda ce neko iskusan da nam kaze :-|

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mm kaze da se cak ni u toku porodjaja nije rasirila :lol: Ludak :lol: On je malo virnuo dok sam se poradjala i kaze da se nije ni videlo da se siri sve dok glavica nije izasla :lol:

Earl Grey voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mm kaze da se cak ni u toku porodjaja nije rasirila :lol: Ludak :lol: On je malo virnuo dok sam se poradjala i kaze da se nije ni videlo da se siri sve dok glavica nije izasla :lol:

Hrabar ti je muzic :D Ja sam mm pustala sve vrste porodjaja i on je precrkao,kaze jadna ja,a ja kupim poene zbog "zrtve"...Kaze da ce sve da radi :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo neceg strucnog:

Da li će moja vagina ostati razvučena i

istegnuta posle porođaja?

Da li će se vagina posle porođaja

vratiti u originalnu veličinu i čvrstinu

zavisi od više faktora: veličine bebe

koju ste rodili, broja porođaja, kao i

da li radite Kegelove vežbe redovno.

Na veličinu bebe ne možete uticati,

broj porođaja je zajednička odluka, ali

Kegelovim vežbama možete pomoći

mišićima karličnog dna da se verate u

svoj normalni tonus i time vratite

elastičnost i čvrstinu vaginalnim

zidovima.

Kegelove vežbe se izvode tako što je

potrebno izazvati kontrakciju mišića

karličnog dna (kao da hoćete da

prekinete mlaz mokraće) i održati je u

trajanju od 5-8 sekundi. Nakon 10-tak

sekundi pauze, ponoviti kontrakciju.

Ovo izvesti u seriji od 5-10 kontrakcija,

nekoliko puta u toku dana. Počnite

polako, pa kako osetite da mišići

postaju čvršći, pojačajte i dužinu

kontrakcije i broj vežbi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mm kaže da mu je sve isto. :D Što se vežbi tiče,mene to mrzelo da radim.a sve se to vrati na staro.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mm kaže da mu je sve isto. :D Što se vežbi tiče,mene to mrzelo da radim.a sve se to vrati na staro.

E i mene je mrzelo, ali sam cula da se posledice vide tek za par decenija ako ne radis vezbe :( U smislu da ne mozes da zadrzis mokracu i to... Mada za par decenija ce nam sve u organizmu popustiti ionako :lol:
Earl Grey voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Logicno je da se prosiri posle porodjaja,ali uz Kegelove vezbe vraca se u normalu.Ali,da li ce se u potpunosti vratiti,to je vec individualno. Meni je s*x mnogo bolji posle porodjaja (mislim na to lakse podnosim hmmm size).Kvalitet,naravno,nema veze sa porodjajem. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma i ako se prosiri, bar se ne vidi, kao recimo strije i prosirene vene :D Nisam licno imala taj problem, ali slazem se da je individualno. Kegelove vezbe ko ima zivaca i seti se da ih povremeno uradi, svakako nece naskoditi, ja sam to redovno zaboravljala :D

SuperStar voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Te Kegelove vezbe ja radim,i one mene napale.........

Ja mislim da je ista vagina.Meni su rekli da zena koja rodivise od dvoje dece tesko dozivi orgazam-LAZ.

A i ne mora da se sece,mozda prodjes super na porodjaju

wonderwoman i nasha volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A ovi muskarci sto se zale po drugim forumima imaju problem sa svojom velicinom,a ne sa nasom :D

Trta, MimaS, paper_moon i 2 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ne zamerite mi na iskrenosti, ja sad bas pitah mm sta on misli o sirem/uzem stanju doticne gospodjice, gospodje... kaze jedva ceka da bude sira :blink: da moze vise da se igra :wacko: kuku meni!! :lol:

kazu da kegelove vezbe mogu pomoci u vracanju nekog prvobitnog stanja ali sam nasla podatak da je su misicni zidovi vagine (i materice) jedni od najelasticnijih u organizmu, tako da navijam za vracanje na staro... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.