Cvoric na dojci u periodu dojenja

odgovora

Objavljeno

E ja bila danas kod doktorke,opipala mi je taj cvoric sto imam,i rekla da ne bi trebalo da je to strasno posto dojim..mozda se zapusio neki kanal.Ali ipak mi je dala uput kod onkologa,da proverim za svaki slucaj,da budem mirna..

Bila sam je i pitala da li sam trebala mozda kod ginekologa da odem,a ona kaze da nema sta da ja idem tamo..znaci prvo kod doktora opste prakse,pa te ona salje kod onkologa(barem je to ovde kod nas tako),pa ce oni tamo najbolje da vide,i da ako treba urade UZ..

Tako da cu otici sutra ili ovih dana kad budem mogla pa ce da vidimo sta oni kazu..

Trmalja i Mejja volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

draga kristina, ja imam cvoric na desnoj dojci velicine zrna ekspandiranog pirinca ( :) ) koji vucem vec par godina. sad, dok dojim, jer su dojke "nabujale" on se jace oseti. otisla samjos jesenas kod svoje ginekologice, a ona je, iako nije praksa da se upusta u uz pregled dojki dojilje, pogledala malo i kaze da je u pitanju lipom - masno tkivo. umirila me je, mada i sad ponekad pomislim kako bih volela temeljniji pregled kad prestanem da dojim.

eto, dakle, postoji i opcija masnog tkiva.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala andisam,mozda je i to upitanju..ne znam..

Ja mislim da nije stetno da mi se radi,ako bude trebalo UZ,to ne zraci nista..Jel tako?Necu ja raditi mamografiju..To koliko sam cula ne praktikuju mladim zenama..pogotovo doiljama.

Znam sebe da ako cekam da prestanem da dojim,necu imati mira,stalno cu razmisljati o tome..(panicar sam veliki).. <_<

A reci mi taj lipom,jel to samo prolazi ili..?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drzim fige Kris da je sve Ok. Jesi li se sada bar malo smirila? :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala andisam,mozda je i to upitanju..ne znam..

Ja mislim da nije stetno da mi se radi,ako bude trebalo UZ,to ne zraci nista..Jel tako?Necu ja raditi mamografiju..To koliko sam cula ne praktikuju mladim zenama..pogotovo doiljama.

Znam sebe da ako cekam da prestanem da dojim,necu imati mira,stalno cu razmisljati o tome..(panicar sam veliki).. <_<

A reci mi taj lipom,jel to samo prolazi ili..?

ja kontam da uz dojiljama ne rade zato sto se ne moze jasno videti tkivo od mlecnih zlezda. ne zbog toga sto je stetno. ako onkolog posumnja da je nesto ozbiljno, savetovace ti da prestanes da dojis i svakako ce raditi sve sto smatra neophodnim od pretraga. pretpostavljam. ali sigurna sam da nemas razloga za brigu, pregledao te je jedan lekar, opusti se.

inace, meni je toliko laknulo kad mi je rekla za lipom da nisam nista pitala dalje, veruj mi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drzim fige Kris da je sve Ok. Jesi li se sada bar malo smirila? :wub:

Joj draga,pa moze se reci da sam mozda malo smirenija,Ali jos vise cu biti kad se ukloni i to malo sumnje sto me kopka..

ja kontam da uz dojiljama ne rade zato sto se ne moze jasno videti tkivo od mlecnih zlezda. ne zbog toga sto je stetno. ako onkolog posumnja da je nesto ozbiljno, savetovace ti da prestanes da dojis i svakako ce raditi sve sto smatra neophodnim od pretraga. pretpostavljam. ali sigurna sam da nemas razloga za brigu, pregledao te je jedan lekar, opusti se.

inace, meni je toliko laknulo kad mi je rekla za lipom da nisam nista pitala dalje, veruj mi.

Hvala andisam..Sto kazu''Iz tvojih usta u Bozije usi''.da nije nista strasno,i da brinem bespotrebno..

Uglavnom javljam rezultate kad budem otisla kod onkologa..

:-*

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kristina, bice to sve dobro, a to zaista i zelim. Da nam se vratis srecna i nasmijana od doktora, i da rezultati budu Ok. :)

Kristina86 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kristina, bice to sve dobro, a to zaista i zelim. Da nam se vratis srecna i nasmijana od doktora, i da rezultati budu Ok. :)

Hvala Mejja.. :wub: Ja se nadam da ce biti tako..

Sutra bi trebalo da odem,posto vodim i sina popodne kad doktorke.Pa ce muz biti posle s njim u gradu,da setaju..a ja cu otici do onkologa..taman mi je sve to usput.. :)

Mejja voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E ja bila danas kod doktorke,opipala mi je taj cvoric sto imam,i rekla da ne bi trebalo da je to strasno posto dojim..mozda se zapusio neki kanal.Ali ipak mi je dala uput kod onkologa,da proverim za svaki slucaj,da budem mirna..

Bila sam je i pitala da li sam trebala mozda kod ginekologa da odem,a ona kaze da nema sta da ja idem tamo..znaci prvo kod doktora opste prakse,pa te ona salje kod onkologa(barem je to ovde kod nas tako),pa ce oni tamo najbolje da vide,i da ako treba urade UZ..

Tako da cu otici sutra ili ovih dana kad budem mogla pa ce da vidimo sta oni kazu..

Drago mi je Kristina da si se smirila, sigurno je to sve ok. Na u.z. se vidi sve lepo i on nije stetan. :)

Kristina86 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja kontam da uz dojiljama ne rade zato sto se ne moze jasno videti tkivo od mlecnih zlezda. ne zbog toga sto je stetno. ako onkolog posumnja da je nesto ozbiljno, savetovace ti da prestanes da dojis i svakako ce raditi sve sto smatra neophodnim od pretraga. pretpostavljam. ali sigurna sam da nemas razloga za brigu, pregledao te je jedan lekar, opusti se.

inace, meni je toliko laknulo kad mi je rekla za lipom da nisam nista pitala dalje, veruj mi.

Cini mi se da neko postavi link ili sam to negdje drugo procitala, da mogu da se pregledaju dojke, ali je pozeljno da beba bude tu da izvice sto vise mlijeka prije pregleda, inace se nista ne vidi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Trmalja,Icice i sin sa mnom kada budemo isli do grada posto i njega vodim,kod njegove doktorke,pa taman pre nego sto budem otisla kod onkologa dacu mu da sisa sto vise da izvuce..Mada ja mislim da nece biti to problem,on bi uvek i na svakom mestu,samo da mu dam da coki.. :D

Trmalja voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E ja bila kod onkologa :D ..Ispregledla me zena,i jednu i drugu dojku nije nista strasno,ono sto sam ja mislila da je..Kaze da je mozda upitanju neka mala cista.I kaze da ne brinem.UZ nisam radila sad jer on mora da se zakazuje..Tako da,mi je dala uput za svaki slucaj,da odradim ali tamo pocetkom jula,jer je sve krcato...

Jedino mi je rekla da pratim,ako mi se bude kojim slucajem povecavao cvoric da se javim ranije kod nje,ali kaze da misli da nece doci do toga..

Postoji mogucnost da ce se to i povuci vremenom..

Tako zene moje da sam sad srecna... ^_^

Ali cu za svaki slucaj odraditi i UZ u julu,cisto da i tu budem mirna... :)

Hellen i Mmmoj volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala andisam,mozda je i to upitanju..ne znam..

Ja mislim da nije stetno da mi se radi,ako bude trebalo UZ,to ne zraci nista..Jel tako?Necu ja raditi mamografiju..To koliko sam cula ne praktikuju mladim zenama..pogotovo doiljama.

Znam sebe da ako cekam da prestanem da dojim,necu imati mira,stalno cu razmisljati o tome..(panicar sam veliki).. <_<

A reci mi taj lipom,jel to samo prolazi ili..?

Ako radis samo uz to uopste nije stetno. Radimo uz i u trudnoci, tu nema nista strasno :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ako radis samo uz to uopste nije stetno. Radimo uz i u trudnoci, tu nema nista strasno :)

Da samo UZ cu raditi,kaze i onkolog da moze slobodno,napomenula sam joj da dojim..Frapiralase zena kad je cula da jos sisa..Pa pita dokle ce?A ja kazem''Ne znam''. :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Super Kris, verujem da nista nije opasno no svakako uz pa ce oni tamo videti sta i kako, ako im bilo sta bude sumnjivo uradi se punkcija pa se otkloni svaka sumnja ali verujem da nece biti potrebe ;)

Kristina86 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E ja bila kod onkologa :D ..Ispregledla me zena,i jednu i drugu dojku nije nista strasno,ono sto sam ja mislila da je..Kaze da je mozda upitanju neka mala cista.I kaze da ne brinem.UZ nisam radila sad jer on mora da se zakazuje..Tako da,mi je dala uput za svaki slucaj,da odradim ali tamo pocetkom jula,jer je sve krcato...

Jedino mi je rekla da pratim,ako mi se bude kojim slucajem povecavao cvoric da se javim ranije kod nje,ali kaze da misli da nece doci do toga..

Postoji mogucnost da ce se to i povuci vremenom..

Tako zene moje da sam sad srecna... ^_^

Ali cu za svaki slucaj odraditi i UZ u julu,cisto da i tu budem mirna... :)

Kristina, bas mi je drago da je sve u redu, hvala Bogu, eto sad si mirnija, i uzivaj sa bebom. :)

Kristina86 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kristina odlično,baš mi je drag da je sve ok.Zar i tu postavljaju takva pitanja?Trebala si reći ,ne znam do škole :D .

Hvala Marijachi :wub: .Joj laknulo mi je kad sam cula da je ok.

Pa eto vidis,i tu postavljaju takva pitanja,njima je izgleda mnogo 2 godine kad kazes da dojis..Pa su sve u cudu..E vidis trebala sam tako da kazem,ali u tom trnutku mi nije to palo na pamet..Ali dobro sta me briga,neka pricaju sta hoce..

Kristina, bas mi je drago da je sve u redu, hvala Bogu, eto sad si mirnija, i uzivaj sa bebom. :)

Hvala Mejjo.. :wub:

Kris drago mi je da je sve ok :wub:

Hvala Schveco. :wub:
Mejja voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nemam net i bas sam razmisljala sta si uradila. Mnogo mi je drago da nije nista strasno, ljubim te :wub:

Kristina86 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nemam net i bas sam razmisljala sta si uradila. Mnogo mi je drago da nije nista strasno, ljubim te :wub:

Hvala draga puno..Ljubim i ja tebe! :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

joj, kris, koje olaksanje, sta kazes? :) bas mi je drago!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

QL :P Sledeci put kad me neko bude pitao dokle ce A da sisa seticu se tebe i prasnucu u smeh :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

joj, kris, koje olaksanje, sta kazes? :) bas mi je drago!

Joj andisam,znas koje olaksanje,kad mi je rekla doktorka da nije nista strasno,bila sam srecna znas kako..Ali dobro,sve je uredu,sto je najvaznije.. ;)

QL :P Sledeci put kad me neko bude pitao dokle ce A da sisa seticu se tebe i prasnucu u smeh :lol:

:wub::D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo da se javim.. :)

U ponedeljak idem na UZ dojki..

Inace jos uvek mi stoji taj cvoric,ali se ne povecava..onakav je,kakav je i bio..

Tako da cemo videti i sta jos UZ kaze. :) Drzite mi palceve.. :)

Moja pesmica, Nice i Mejja volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.