Cvoric na dojci u periodu dojenja

odgovora

Objavljeno

Zene treba mi jedan savet..Ne znam da li vec postoji neka takva tema,ali ako ima spojite..

Danas kada sam se tusirala,opipala sam na desnoj dojci mali cvoric,pa sam se uplasila,i odmah pomislila na najgore.. :( Inace sin mi uglavnom sisa na tu dojku..

Da li je imao neko od vas takva iskustva,da li treba odmah da se javim lekaru ili da sacekam jos koji dan?Unapred hvala..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Je l' treba mozda da dobijes?

Nisam imala ovakvo bas iskustvo, ali meni su se u grudima stvarale grudvice pred menstruaciju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Je l' treba mozda da dobijes?

Nisam imala ovakvo bas iskustvo, ali meni su se u grudima stvarale grudvice pred menstruaciju.

Proslo mi je juce..Pa kad pipnem dodje ko cvoric ili grudvica,tako nesto..Pa sam se bas uplasila,ne znam da li to hoce tako da se desi kad dojis..Da li je to cista ili nesto drugo..Stvarno ne znam..Pa reko da pitam ovde da li je neko imao tako iskustvo, da li je to opasno ili nije...

U svakom slucaju hvala Veverice..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da nije zacepljen mlecni kanal?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da nije zacepljen mlecni kanal?

Joj Hellen ne znam...mozda je i to..

Hvala ti,procitacu to..I videti za koji dan ako se ne bude sklonilo,oticicu kod lekara.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Je l si ranije to primecivala? Je l te boli?

Meni se tako stvore grudvice ponekad pred m, jer mi se zlezde naduju, ali malo primetno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zenama se cesto javljaju grudvice tj cvorici oko ciklusa pa se povuku, nego i ne znamo jer ne proveravamo.

Tek ako stoji duzi vremenski period onda se proverava. Meni su pratili 6 meseci i duze pa na kraju operisali.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ako ti se ne povuce a ne budes imala drugih simptoma, direktno na na ultrazvuk da budes sigurna, ja sam isto bila napipala neki cvoric u decembru prosle godine, doduse ja ne dojim tako da nisam imala ni u to da se uzdam :wacko: i to mesto mi je bilo bolno na dodir. Nisam doduse otisla odmah, ajd kontam mozda nisam dobro napipala, mozda je ustvari zlezda, ali mi je na uz rekao dr da mi je jedan kanal malo prosiren i da je moguce da me to boli. Rekao je da ce spontano prestati verovatno ali i danas recimo kad vezbam osetim blago probadanje tu. Nije 99% nista strasno ali se nije ni igrati s tim cvoricima ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kristina meni se to desaavalo kada mi je bio zapusen kanal, ali mi je bila cela dojka tvrda i bolela me je. Ja mislim da se to desava tokom dojenja ali opet, sigurnije je da pitas dr. Ljubim te.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je malo-malo pa neki kanal zapusen,tj.imam te cvorice! ! Kad ga osetim,ili ona izvuce ili stavim kupus!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam imala cvorice na dojci kad je beba vise sisala na drugoj.Ali,kad bih je prebacila na tu gde su bili cvorici,povlacili su se nakon sto ona zavrsi. Kod mene je ocigleno dolazilo do zacepljenja kanala. Prati situaciju,pa ako se ne povuku za par dana pravac kod lekara.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Veverice cini mi se da nisam imala ranije bas tako ko cvoric..Uvek mi bude malo dojka tvrda kad nadodje mleko,pa A to izvuce,pa bude posle normalno..Ne boli me,kad pipnem cvoric..Ali me malo dojka bolucka,kad nadolazi mleko..Mozda mi se i zapusio taj kanal,a sto kaze Pettra mozda se pojave cvorici i oko ciklusa..

Ne znam,uostalom hvala vam puno zene moje,nekako sam malo smirenija posle vasih odgovora..Tako sam bila juce sva napeta,non stop sam razmisljala o tome.. :(

Nista praticu ovih dana,pa ako se ne bude povlacio,i bude stojao na jednom mestu..pravac lekar...Ljubim vas sve..I jos jednom hvala.. :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ako imas kupus,stavi list na to mesto!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ako imas kupus,stavi list na to mesto!

Nanchika,nemam kupus sad trenutno...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cvorici mogu da se stvore jer je zapusen neki mlecni kanalic(poznato je da dojenje sprecava pojavu raka dojke)ukoliko beba bude sisala na toj dojci,taj cvoric ce da nestane,ili ukoliko ne sisa onda ce taj deo biti bolan jer mleko nece moci da prolazi i tu se samo nagomilava,u tom slucaju potrebno je taj deo masirati da se to razbije. Dokle god dojis nemas razloga za brigu,ali ukoliko nemozes biti mirna idi na UZ dojki i sama se uveri,ali naglasi doktorima da dojis dete.

Lilith i Kristina86 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cvorici mogu da se stvore jer je zapusen neki mlecni kanalic(poznato je da dojenje sprecava pojavu raka dojke)ukoliko beba bude sisala na toj dojci,taj cvoric ce da nestane,ili ukoliko ne sisa onda ce taj deo biti bolan jer mleko nece moci da prolazi i tu se samo nagomilava,u tom slucaju potrebno je taj deo masirati da se to razbije. Dokle god dojis nemas razloga za brigu,ali ukoliko nemozes biti mirna idi na UZ dojki i sama se uveri,ali naglasi doktorima da dojis dete.

Hvala sanjabre na odgovoru. :wub: Posle svih vasih postova sam malo mirnija..Ali videcu ako se cvoric ne povuce ovih dana,oticicu za svaki slucaj da odradim UZ..da budem mirna..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E posto i ja imam cvor koji ne boli i fino sam se uprpila neku vece sam malo caprkala po internetu, u stvari malo vise i naletila na neki forum gdje su se zene bas raspisale o tome. Moj se ne moze napipati kad nadodje mlijeko, ali cim ga malo izvuce, on je tu.

Uglavnom, zena moze da dobije rak i dok doji, pogotovo ako je ranije imala neke promjene na dojci. Ako hoces, naci cu ti link foruma pa postaviti ima i raznih istrazivanja sto su zene postavljale, mada sam ja vise bila fokusirana na licna iskustva.

Ja jos nisam provjerila, moram uskoro, sto i tebi savjetujem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E posto i ja imam cvor koji ne boli i fino sam se uprpila neku vece sam malo caprkala po internetu, u stvari malo vise i naletila na neki forum gdje su se zene bas raspisale o tome. Moj se ne moze napipati kad nadodje mlijeko, ali cim ga malo izvuce, on je tu.

Uglavnom, zena moze da dobije rak i dok doji, pogotovo ako je ranije imala neke promjene na dojci. Ako hoces, naci cu ti link foruma pa postaviti ima i raznih istrazivanja sto su zene postavljale, mada sam ja vise bila fokusirana na licna iskustva.

Ja jos nisam provjerila, moram uskoro, sto i tebi savjetujem.

E Trmalja,i meni se to sinoc desilo.mleko mi je bas nadoslo,bas,bas,i nije se osetio pod prstima,ali kad je on to sve izvukao,napipala sam ga..Joj valjda nije nista strasno...Bogme i ja sam se bila to vece uprpila,znas sta je... :(

Postavi taj link,bas bih volela da procitam..A videcu danas da zovem da zakazem kod doktorke..sto pre to bolje...Pa da vidim o cemu je rec..

Reci mi jel tebe boli ta cela dojka?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne boli, ne boli ni taj cvoric dok ga kao malo ne pritisnem i to nije neki bol, nego kao probadanje. Poslacu ti link pp-om, jer je ipak drugi forum u pitanju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moram samo da kazem da je rak preozbiljna rec koja zvuci uzas. Uglavnom su to dobrocudni tumori tj fibroadonemi koji gotovo nikada ne prelaze u zlocudne. Operacijom se ukloni i u mom slucaju nikada se vise nije vratio, cak mi je na toj dojci uvek ima vise mleka jer su kanali prohodniji.

andisam voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moram samo da kazem da je rak preozbiljna rec koja zvuci uzas. Uglavnom su to dobrocudni tumori tj fibroadonemi koji gotovo nikada ne prelaze u zlocudne. Operacijom se ukloni i u mom slucaju nikada se vise nije vratio, cak mi je na toj dojci uvek ima vise mleka jer su kanali prohodniji.

Slazem se to za ''rak'', ali iskreno, rekli mi maligni tumor ili rak na isto i ga dodje. Iskreno i ja se nadam da je kod mene neka benigna izraslina ili upala neke zlijezde.

Sto se mlijeka tice nemam problema ni s jednom dojkom i jos uvijek ga imam viska.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa dobro ali nisu ni svi tumori isti. Neku su maligni, neki benigni... Moze biti neka cista koliko ja znam... Svasta nesto...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mene zanima ako je neka cista ili tako nesto sto nije opasno,toliko,da li to mora da se skloni hiruskim putem ili ne?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mene zanima ako je neka cista ili tako nesto sto nije opasno,toliko,da li to mora da se skloni hiruskim putem ili ne?

Koliko ja znam ciste ne moraju, ali to su iskustva dvije djevojke koje nisu radjale.

Miva znam da postoji maligni i benigni. Isto tao imas vrste malignih i benignih tumora, jer danas skoro svaka izraslina se smatra nekim tumorom, sto jako ruzno zvuci, jer je narod navikao kad mu kazes tumor, on ga prevede na rak, pa pita je li zlocudni ili dobrocudni rak.

I kondilomi su vrsta benignog tumora, pa ih niko tako ne zove. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.