U kojoj ste nedelji osetile bebine pokrete?

odgovora

Objavljeno

steta niko nema odgovora ni slicno iskustvo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Druga mi je trudnoca i prvo "treperenje" osjetila sam u 16N (tacnije 15+6) al skroz blago mislila sam da mi rade crijeva.I od tada skroz slabo u duuugim razmacima nesto promeskolji se i postajem jako zabrinuta i nemirna.Sada sam 18N (tacnije 17+3) i bilo je dana da ne osjetim nista.Molim vas za savjet iskustvo pomozite mi :(

Pa rano je još da bi osetila bebu baš intenzivno i svakodnevno. Nemaš nikakvog razloga za brigu. Pošto ti je druga trudnoća, verovatno možeš da se setiš da intenzivniji pokreti kreću posle 20.-22. nedelje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja svako jutro u 7 ujutro osetim,vec 4 dana za redom. A posle u toku dana nekad da,nekad ne... Nemoj da brines,mislim da je to ok...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Je l' ovaj osećaj sličan kao da imam gasove, ali u delu stomaka gde ih inače nemam, znači -- napred? Kao neko naglo pulsiranje, možda čak kao tup udarac iznutra. Znate kako sam pre izvesnog vremena pitala zašto mi je stomak upadljivo ispupčeniji na desnoj strani -- e, baš u tom delu imam te "gasove" koji nisu gasovi. Je l' to beba?

To je sigurno TO! Uživaj!

Meni je to izgledalo kao da mi neka bubica mili po stomaku :)

Tangerine voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Slažem se da je to to :)

Inače, evo da kažem, meni ti bebini udarci u početku uopšte nisu bili tako jako zanimljivi, stalno sam se pitala je l' to to, i što se žene time toliko oduševljavaju, ja jedva i da prepoznam....

Ali sada, kada je bebac već veliki, pa da vi vidite to moje oduševljenje! prava zaljubljenost! :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Slažem se da je to to :)

Inače, evo da kažem, meni ti bebini udarci u početku uopšte nisu bili tako jako zanimljivi, stalno sam se pitala je l' to to, i što se žene time toliko oduševljavaju, ja jedva i da prepoznam....

Ali sada, kada je bebac već veliki, pa da vi vidite to moje oduševljenje! prava zaljubljenost! :wub:

Ni meni nisu izgleda nisu bili toliko zanimljivi cim se ne sjecam kad sam ih po prvi put osjetila.

Ali zato kasnije, u 7.mjesecu recimo, ja u ucionici, drzim cas a ono me udara koliko moze...toliko sam u pojedinim trenucima to zeljela da podijelim sa nekim,kazem nekome...ucenicima,npr al to bi bilo ono :blink::D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam osetila pre nedelju ipo dana otprilike ne znam tačno međutim od juče ujutru ne miruje toliko su jači pokreti i nemirna je beba dosta tek se oko 3 jutros smirila i evo opet samo pliva :) ovo će biti nemirko ko i brat

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam osetila pre nedelju ipo dana otprilike ne znam tačno međutim od juče ujutru ne miruje toliko su jači pokreti i nemirna je beba dosta tek se oko 3 jutros smirila i evo opet samo pliva :) ovo će biti nemirko ko i brat

Bebo, ja tebe cekam da upises pol u 2. trimestru...:). Da to nece jos jedan bata da stigne...?:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bebo, ja tebe cekam da upises pol u 2. trimestru... :). Da to nece jos jedan bata da stigne...? :)

Ne znam mila meni deluje da će biti seka :) ja želim devojčicu a ostali dečaka :) ja bih da bude 2.2 :D

dva dečaka i dve devojčice

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne znam mila meni deluje da će biti seka :) ja želim devojčicu a ostali dečaka :) ja bih da bude 2.2 :D

dva dečaka i dve devojčice

Jesi li bila na kontrolu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jesi li bila na kontrolu?

Ne :) sa bebcem nisam išla do 6 meseca nijednom :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne :) sa bebcem nisam išla do 6 meseca nijednom :)

Pa brzo ces ti u 6. mjesec...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Znam al mi lakše jer osećam bebu znam da je ok :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zenske,jeste li primetile da se beba pokrece u nekom posebnom polozaju,da posebno reaguje na neku hranu ili zvuk? Meni se cini da kad god slusam Depche mode zaigra :) pa reko da li se jos nekom desava :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zenske,jeste li primetile da se beba pokrece u nekom posebnom polozaju,da posebno reaguje na neku hranu ili zvuk? Meni se cini da kad god slusam Depche mode zaigra :) pa reko da li se jos nekom desava :)

Ja ih slabije osjecam jer je jos rano, mada sam ih tek 2 puta i osjetila i to kao neko golicanje, i to posle konzumiranja neceg slatkog.. :).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

kakvi su kod vas prvi bebini pokreti kakav je osjecaj?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U 18toj nedelji. Mira nije imao, sve do porođaja.  Takodje je i stucao, sto mi je bilo simpaticno. Najnemirniji uvece kad mama legne, tad se javljao :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.