U kojoj ste nedelji osetile bebine pokrete?

odgovora

Objavljeno

joj, ja ne znam tacno kad, ali se jasno secam osecaja. ja bih to opisala kao osecaj cirkulacije u materici. kasnije je to definisanije, jace.. ali u pocetku je tesko provaliti da su bebini pokreti u pitanju.

wonderwoman voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo, ako se ne varam Dijanadija je osetila u 23. nedelji, ako se javi ispraviće me ako grešim, sećam se da se brinula što ne oseti bebu i onda samo odjednom "bum".

Inače, meni je jako teško da shvatim da neko uspe da oseti bebu u 13. nedelji, pa bebica je tad teška oko 15-30 grama (!!!!) i još u plodovoj vodi.....

da si osetila tako rano, znala bi i razumela :D svi smo razliciti... :D

Mama u avgustu voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I meni zato sam i pitala da da li je to moguce a vidim da ima jos mama sa takvim iskustvom...doduse kazu da se kod trudnica koje su vec radjalle osjeti mnogo ranije oko 16. nedelje ali mi je sa 13. nekako nevjerovatno osim ako bebica nije neki snagator pa toliko jako bacaka da se osjeti... :D

zao mi je sto nemam snimak sa uz-a da vidis sta radi ovaj moj kod mene :D tako mali a tako zajeban :ph34r: heheheeh

Mama u avgustu voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

zao mi je sto nemam snimak sa uz-a da vidis sta radi ovaj moj kod mene :D tako mali a tako zajeban :ph34r: heheheeh

Vec su se tri prijavile koje su u 13. nedelji osjetile pokrete...Zaista nevjerovatno...heheheh....sta ce ti tek raditi kad malo poraste i ojaca...? ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vec su se tri prijavile koje su u 13. nedelji osjetile pokrete...Zaista nevjerovatno...heheheh....sta ce ti tek raditi kad malo poraste i ojaca...? ;)

pa ili ce mi bubrege odvaliti ili ce mi skakati po jetri :D nema druge:D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U ovoj tj 18. nedelji sam bas osetila jednom, a pre toga kao leptirici, ali ne smem da se zakunem da je to to. Ali pre par dana u ovoj sada nedelji jesam osetila i to bas fino. Prva trudnoca je u pitanju. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tangerine, zaboravih prije da ti urucim POHVALU za ovu temu...Zaista je bila neophodna jer ce mnogim trudnicama pomoci da raspoznaju te prve pokrete bebe, pa makar one licile i na "losu probavu" kako neko negdje rece. :P:wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pored pupka sa lijeve strane ne bas iznad, pogresno sam se izrazila.. :)

Visina fundusa materice je tek oko 20.te nedelje u visini pupka.

wonderwoman voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Visina fundusa materice je tek oko 20.te nedelje u visini pupka.

Phoenix, prava sam neznalica, treca trudnoca a ja kao da je prva. Sve sam zaboravila. A i ko zna sta sam ja osjetila i gdje... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@tanjav, ja sam ovu temu otvorila zato sto "svako se cese gde ga svrbi". :D

Ziva istina.

P.S. Da ne bi sveKrive, ko zna da li bi se ova tema s tvoje strane i otvarala... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam prvi put osetila treperenje u toku ove nedelje,znaci negde sredinom 17.te nedelje,a nisam mogla da poverujem da cim sam pocela da citam temu,javili se 'mehurici',znaci pre 10ak minuta :) mislim da je bebac,pre nedelju dana je imao 180g,pa je moguce da ga osetim? Ispravite me ako gresim,ipak je prva trudnoca u pitanju :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Inace,kad sam bila na uz sa 12+4,dr me je pitao da li jedem petarde kad je tako aktivan bebac i rece mi da ako tako nastavi oseticu ga cim jos malo poraste.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

jaooo prvi put sam oko 19te osetila bebu...drugi put isto ..a sa mojom Dorom u 16 ned...ali skroz mi je slatko kad vidis kako se oni okrecu u stomaku pomeraju pomislila sam sad kad me udari na zadnjicu cu pasti :) a ono kao da me je samo zagolicala malo :)

wonderwoman i Tangerine volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

prvi put u 20toj nedelji,drugi put oko 18te,a treci put u 16toj.....sve to zavisi od mnogo faktora....nema mesta brizi ako je na UZ sve ok.....

Tangerine voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam osecala od 16 nedelje neko golicanje , gotovo neprijatno kao da vas neko iznutra golica perom, ne znam ni da li su to pokreti bili a onda u 20 nedelji jasan mali udarac bum :wub: Inace taj dan sam tri kruga obisla na adi onim vozicem i zabrinem se uvece kad eto ona se javi.

wonderwoman voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Prvi put nisam ni znala da su to bebini pokreti.Osetila sam kao neki grc u stomaku.Bila sam 4,5 meseca trudna.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zene, ja sam malo prije vecerala i sad sjela da odmorim, i osjetih u tren kao da me neko golica unutra, tacno ispod pupka, ali malo vise sa lijeve strane...Blago pulsiranje sam osjetila sinoc posto sam isto tako pojela red cokolade i sjela...Je li moguce da su to pokreti bebini ? :huh:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam osetila u 16oj nedelji 3 jasna ali blaga udarca.Prala gomilu sudova i cim sam legla-javila se!

tanjav,mislim da je bas rano 13 nedelja,jos bar par nedelja... :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Može -- evo Wonderwoman je isto tad osetila, a i još neko iz Drugog trimestra, samo ne mogu da se setim ko.

Smey, negde sam pročitala da mi sa salcetom na stomaku kasnije osetimo bebu.

to rekoh ja :P ali moram reci da sam tada osetila prvih pet dana svaki dan po jednom do dva uzastopna blaga dodira..pa onda par dana skoro nista...danas sam osetila bukvalno kao da me neko iznutra tri puta pipnuo sa leve strane..i uglavom sa leve osecam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam osetila u 16oj nedelji 3 jasna ali blaga udarca.Prala gomilu sudova i cim sam legla-javila se!

tanjav,mislim da je bas rano 13 nedelja,jos bar par nedelja... :rolleyes:

Meni je ovo inace 3. trudnoca, a javile su se jos neke trudnice koje su osjetile u 13. nedelji. Prv bebu sam osjetila sa 20 i nesto i to su bili bas usarci, drugu sa 18. nedelja, a ovo sto sad osjecam je blago golicanje i to navece kad legnem posle jela, pa se umirim osjetim tako nesto, to se vec 2. noc ponavlja...ali vidjecemo vremenom sta je...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

u prvoj trudnoci sam osetila prvi put krajem 4 meseca a tad sam i saznala da sam trudna, tih dana...

dunjasuki i Inama volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

to rekoh ja :P ali moram reci da sam tada osetila prvih pet dana svaki dan po jednom do dva uzastopna blaga dodira..pa onda par dana skoro nista...danas sam osetila bukvalno kao da me neko iznutra tri puta pipnuo sa leve strane..i uglavom sa leve osecam.

Koja si tacno nedelja bila i kad su se ti dodiri javljali?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U prvoj trudnoći u 18.nedelji i to je odmah bilo tup tup,sad u drugoj trudnoći,blage leptiriće sam osećala negde od 14.nedelje ali baš baš retko. One prave,tup tup pokrete,osetila sam čak u 20.nedelji. Prva trudnoća-posteljica na zadnjem zidu,druga-na prednjem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Koja si tacno nedelja bila i kad su se ti dodiri javljali?

bila sam kraj 13 nedelje...uvece sam lezala na levom boku i sa te leve strane sam osetila jedan tup dodir...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Druga mi je trudnoca i prvo "treperenje" osjetila sam u 16N (tacnije 15+6) al skroz blago mislila sam da mi rade crijeva.I od tada skroz slabo u duuugim razmacima nesto promeskolji se i postajem jako zabrinuta i nemirna.Sada sam 18N (tacnije 17+3) i bilo je dana da ne osjetim nista.Molim vas za savjet iskustvo pomozite mi :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.