U kojoj ste nedelji osetile bebine pokrete?

odgovora

Objavljeno

U kojoj ste nedelji osetile bebine pokrete?

Kako biste opisale taj osecaj?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uh, dobro pitanje :huh::D Nisam to brojala po nedeljama, ja sam to racunala sve po klasicnim starinskim mesecima, mislim da je 4,5 meseca bilo proslo vec, osecaj - kao da je leptiric zaleprsao krilima, tj. skoro neprimetno, navece kad se isto ponovilo samo malo jace bila sam sigurna da je to to ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U prvoj trudnoći jako kasno, negde u šestom mesecu.. Kao neko titranje u stomaku, jedva primetno. Kasnije bude sve intenzivnije. Tada sam jedva čekala da osetim pokrete i bila bukvalno opterećena time.

Iskreno, ne sećam se u drugoj trudnoći tog prvog pokreta - kada je to tačno bilo...

U trećoj - dan posle AC, znači u 16. nedelji. Na moju veliku radost jer sam se jako plašila da ne uđemo u onu crnu statistiku od 0,5%. Od tada vrlo jasno osećam pokrete.

Mama u avgustu voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja sam u 13-oj..bukvalno na trenutak kao neki mehur da me zagolicao iznutra...

dunjasuki i tanjav volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U prvoj trudnoci negde u 5. mesecu ali vrlo vrlo blago, nisam ni znala da je to to dok mi jedna zena nije rekla da se bebini pokreti bas tako osecaju, kao nekogolicanje, dotad sam mislila da mi samo "igraju" misici. U drugoj se ni ne secam. Ali mislim da je normalno da se i kasnije osete, pa kako one silne zene sto nisu ni znale da su trudne? :lol:

Jelena P. voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U 16. kao neki žmarci, leptirići, mehurići, golicanje... te nedelje sam bila i na uz i beba je bila baš aktivna, pa me dr pitao: Vi ovo sigurno osećate, ona se baš pomera :D

Tako da to verovatno ima veze i sa tim koliko je beba aktivna, i u kom je položaju i gde je posteljica itd itd

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U prvoj trudnoći u 19.toj nedelji, u drugoj oko nedelju dana ranije. Vrlo vrlo liči na rad creva odn. prolazak gasova kroz creva.

Uvek treba probati stari recept - pojesti nešto slatko. Sačekati pola sata, leći na leđa i čekati :)

Tangerine voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sa 4ipo meseca tako od prilike i to je bio osecaj kao da mi je nesto zatreptelo u stomaku, kao da se bucnula ribica :) ne umem da objasnim osecaj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam osetla negde u 18-oj nedelji te pokretice, kao sto mame kazu to su kao leptirici neki, bas lijep osecaj. Kasnije ce biti sve lepse i lepse kad bebica bude vremenom rasla. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Oko 20.nedelje! Ne znam tačno,tačno,ali znam da smo saznali pol,pa tu negde :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Negde na polovini petog meseca, čini mi se. Ali tu računam udarac, baš me bepnula, jer te "leptiriće" o kojima žene obično govore ne znam da li sam osetila. Verovatno jesam, ali nisam znala da je to - to.

Kažu da se druga beba pre oseti nego prva, jer mama zna šta treba da očekuje, pa bolje obrati pažnju....

Tangerine voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala svima na odgovorima. :) Ja i dalje ne znam sta to treba da osetim tj. prepoznam, ali i na ultrazvuku kad sam videla lepo na ekranu kako je mali nemiran, nista nisam osetila. :D Kad bude, bice.

Nego šta, važno je samo da je UZ pokazao da je sve ok, a ovo kad se oseti beba zavisi od mnogo faktora, tipa na kojem je zidu materice, da li si se smirila, u koje doba dana je najnemirnija, da li spava baš onda kad ti hoćeš da se smiriš da je osetiš, a i da li to što osećaš umeš dobro da protumačiš....

Kad se setim koliko smo mi, npr., čekali da se A. namesti da može dr da vidi pol... Do kraja 8. meseca.... Bila sam nestrpljiva, a nekako se uvek nameštala guzom ka aparatu :D E, kad opet budem trudna neću ni oko čega biti nestrpljiva, samo da su svi parametri dobri, pa će sve doći svojim tempom! I neću dati drugima da me pitaju a kad je ovo, a kad je ono... To ni sad ne dam za prve reči, korake, hranu da me pitaju. Biće, biće...

blondy i zvezdica2013 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pocetkom 13te nedelje :) neko golicanje i treperenje :D skroz blesav osecaj :wub:

neca79 i tanjav volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam upravo danas tj. prije pola sata osjetila sa desne strane malo iznad pupka kao neko blago pulsiranje...moze li biti da je to taj osjecaj, a tek sam usla u 13. nedelju? :huh:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pocetkom 13te nedelje :) neko golicanje i treperenje :D skroz blesav osecaj :wub:

Wonderwoman, osjecas li i dalje to treperenje i koliko cesto s obzirom da si ti usla u 15. nedelju?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam upravo danas tj. prije pola sata osjetila sa desne strane malo iznad pupka kao neko blago pulsiranje...moze li biti da je to taj osjecaj, a tek sam usla u 13. nedelju? :huh:

Pardon, sa lijeve strane je taj osjecaj prisutan...:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam osetila oko 19-20. nedelje.

U početku bio osećaj kao da mi mišići igraju, ja se bila utripovala da su neke kontrakcije (totalno bezbolne), i otišla odmah na UZ naravno sve je bilo u redu. Posle kad se to pojačalo, i kad sam skontala da je to mrdanje bebe, bilo me blam :)

tanjav voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Wonderwoman, osjecas li i dalje to treperenje i koliko cesto s obzirom da si ti usla u 15. nedelju?

daaaa :D i vremenom postaje nekako definisano, ne bih umela recima to da opisem... najcesce uvece kad legnem i smirim se, tada osecam to komesanje, sada je postalo nekako malo skoncentrisanije u predelu gde mi je stomak najtvrdji (ispod pupka do pubicne kosti) ranije je bilo malo nize... neki put mi se desi preko dana kao da me zagolica :D moram da se nasmejem pa me mm juri i odmah stavlja ruku da oseti i on :D hahahaha

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam upravo danas tj. prije pola sata osjetila sa desne strane malo iznad pupka kao neko blago pulsiranje...moze li biti da je to taj osjecaj, a tek sam usla u 13. nedelju? :huh:

s obzirom da je iznad pupka... hmm... meni je uvek u materici (da se tako izrazim) bio osecaj, nikad toliko visoko... mada sve je moguce :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

s obzirom da je iznad pupka... hmm... meni je uvek u materici (da se tako izrazim) bio osecaj, nikad toliko visoko... mada sve je moguce :)

Pored pupka sa lijeve strane ne bas iznad, pogresno sam se izrazila..:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam u prethodnim trudnocama kasnije osjetila, sa prvom u 20 i nekoj nedelji, a sa drugom oko 20.nedelje pa mi ovo sa 13. nedelja bas nekako cudno...mozda i nijesu to pokreti bebini... ^_^

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo, ako se ne varam Dijanadija je osetila u 23. nedelji, ako se javi ispraviće me ako grešim, sećam se da se brinula što ne oseti bebu i onda samo odjednom "bum".

Inače, meni je jako teško da shvatim da neko uspe da oseti bebu u 13. nedelji, pa bebica je tad teška oko 15-30 grama (!!!!) i još u plodovoj vodi.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo, ako se ne varam Dijanadija je osetila u 23. nedelji, ako se javi ispraviće me ako grešim, sećam se da se brinula što ne oseti bebu i onda samo odjednom "bum".

Inače, meni je jako teško da shvatim da neko uspe da oseti bebu u 13. nedelji, pa bebica je tad teška oko 15-30 grama (!!!!) i još u plodovoj vodi.....

I meni zato sam i pitala da da li je to moguce a vidim da ima jos mama sa takvim iskustvom...doduse kazu da se kod trudnica koje su vec radjalle osjeti mnogo ranije oko 16. nedelje ali mi je sa 13. nekako nevjerovatno osim ako bebica nije neki snagator pa toliko jako bacaka da se osjeti... :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U prošloj trudnoći školski,tačno na sredini-20. nedelja.Barem tako kažu da je standardno.

Ne mogu opisati osećaj,kao neki leptirići.S tim što sam ja u prvoj trudnoći bila previše opterećena,što nemam lineu negru,što još ne osećam pokrete,kako izgledaju,što ih ne osećam stalno,kad će više termin..I stalno sam brinula da li ću izneti trudnoću.

Sad se ni ne sećam nedelje kad sam je osetila,al noću kad konačno hoću da odmorim kreće žurka u stomaku. :D Mislim da je bilo kao i u prvoj negde na sredini.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam u 19 nedelji osetila i to je bilo neko blago komesanje.Bas sam bila srecna i jedva cekala da osetim a sad bi samo malo da se smiri i da me ne udara jako. :))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.