Slepljivanje malih polnih usana kod devojčica

odgovora

Objavljeno

Moja ćerka ima plave oči i svetlo smeđu kosu. Ten joj nije beo nego onako, srednje, ne može da se kaže da je bleda. Mnogo je dece sa svetlijim očima i kožom, o kosi da ne govorim, pa nikada nisu imali takav problem. Moje je mišljenje da "stručnjaci" ne znaju zašto se to dešava.

Što se tiče tog obilnog nanošenja kreme, to su i nama savetovali ali je bilo kontraproduktivno jer se ona od svake kreme ojede (od pavlovićeve naročito - šta to stavljaju u nju nije mi jasno!), i opet se slepi. Kupke i sapune od početka izbegavamo, kao što sam već pisala, zbog ekcema...

Saveti u vezi higijene i nege deteta su toliko različiti, da je to bezobrazno!!! Išla sam u školicu roditeljstva gde su nas učili jedno, pa u porodilištu drugo, patronažna sestra kaže treće, pedijatar na kontroli četvrto, svekrve, tetke, majke i sl. peto a kad dodje do nekog problema nigde nikog. Samo forum :)

vaskrsija, andisam i Schveca volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da da... totalno se razlikuju saveti u vezi higijene -_-

ja samo da javnem da je ribica ozdravila :) više ne boli i nije crvene i tako :)

nadam se da se neće vraćati sinehije više

andisam, Smey, macka maza i 6 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li mogu mame koje su se susrele sa slepljivanjem usnica kod beba da mi napisu svoja iskustva, sta su sve koristile i da li ste same odlepljivale (sirile ribicu) usnice? Koje kreme ste koristile i kako ste ih mazale (puno,malo...) . Nama su sad na kontrolu rekli da su pocele da joj se slepljuju usnice i da mazemo oavlovicevu i svaki put da joj sirim usnice i razdvajam... :( malo me je strah... unapred hvala na odgovorima

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo imali isti problem, ali nas doktorka poslala kod ginekologa, on joj samo sa pavlovicevom i stapicem razdvojio i rekao da joj stalno sirimo i mazemo pavlovicevu pri dnu. 

Nema razloga za brigu, samo stalno sirite i mazite pavlovicevu. To se desava od pelena i vlaznih maramica.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li mogu mame koje su se susrele sa slepljivanjem usnica kod beba da mi napisu svoja iskustva, sta su sve koristile i da li ste same odlepljivale (sirile ribicu) usnice? Koje kreme ste koristile i kako ste ih mazale (puno,malo...) . Nama su sad na kontrolu rekli da su pocele da joj se slepljuju usnice i da mazemo oavlovicevu i svaki put da joj sirim usnice i razdvajam... :( malo me je strah... unapred hvala na odgovorima

Zdravo,da li mi mozete reci sta ste uradili?

imam devojcicu od godinu dana i rekli su da ima slepljene usne pa sam u strahu sta uraditi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@Ana1 Da li ste isli mozda na institut radi razdvajanja usnica? Mi imamo zakazano za ponedeljak.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.