Potrebna pomoc oko jednog nezeljenog problema

odgovora

Objavljeno

Hvala svima na komentarima. Evo ovih dana, od kako sam citao vase komentare, nekako je pozitivnije. Mnogo je manje zabrinjavajucih misli , a iako ih bude dodju i prodju. Jedino sto je ostalo i sto bih volio da mi odgovorite da li vam se to desavalo, je sto sam nekako neutralan prema bebcu, kao da sam bez emocija. Ja znam duboko u sebi da bih zivot dao za njega, ali kad ga pogledam svaki put ocekujem da me prodje ono euforicno stanje da "skocim" na njega da ga izljubim, ali toga ne bude i onda se ja zapitam da li ga volim, da li osjecam nesto prema njemu. Da li je to povezano nekako sa svim ovim strahovima, jer tako se osjecam bukvalno preko noci sto se kaze, do juce lijepo sam se za plafon od srece, a onda odjednom, nista... I to me zabrinjava...

probajte da ne preispitujete konstantno vase emocije. s jedne strane postavljate sebi nekakav "zadatak" sta bi trebalo da osecate, a s druge strane vas uzasno zabrine kad takva osecanja izostanu. to sto trenutno ne osecate nesto sto biste zelili je u neku ruku normalno. dajte vremena pre svega sebi a i vasoj bebi kako biste se sto bolje upoznali. u jednom slucaju koji bio slican ovom je jedan otac divno rekao, pa sad parafraziram - kada se rodila moja cerka mislio sam da je volim, ali tek sad nakon par godina shvatam da je ni priblizno tada nisam voleo kao sto je sada volim. jer ljubav prema sopstvenom detetu samo je iz dana u dan sve veca, nikad ne moze biti manja ili ista.

tako da mislim da je ovime lepo objasnjeno u neku ruku i ono sto vas muci. ljubav prema detetu se vremenom sve vise gradi kako ga sve vise upoznajete kao osobu i malu dusu. jer eto, pojavilo se to bice "niotkuda" i sada je tu, vase je. probajte da ne mucite sebe i da se ne preispitujete da li ste los otac ili niste, (jer sama cinjenica sto osecate grizu savesti govori o tome koliko vam je zapravo stalo) vec probajte da ne racionalizujete osecanja, vec da svakoga dana sve vise upoznajete vase dete i uzivate s njim dok ga gledate kako se od tog malog bica formira licnost.

svako dobro vam zelim

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.